Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř čer 26, 2013 10:30 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Ledvinový nápoj

2dl mrkvové šťávy
1dl šťávy z chřestu
- smíchat a popíjet nejlépe 3 týdny

(samotný chřest je na ledviny příliš silný a razantní, proto se šťáva kombinuje s mrkvovou).

\":mrgreen:\" Chřest skvěle posiluje močový systém a ledviny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř čer 26, 2013 12:14 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Vím, že to bude znít kontroverzně a zároveň diletanstsky a protivně. Předem se omlouvám.
Známá měla roky a roky pravidelné (a bolestivé) záněty tohoto druhu.
Ona byla dost protivná. Dosebezahleděná, taková pichlavá. Toužící po lásce, kterou ale nedostávala.
Pohybu v lese a na zahradě měla dosti, jídlo normální.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 02, 2015 6:54 pm 
Offline

Registrován: sob zář 14, 2013 9:11 am
Příspěvky: 15
Štatisticky vraj 10% obyvateľstva trpí v nejakej miere ľadvinovou nedostatočnosťou, čo je znížená schopnosť obličiek filtrovať a teda odstraňovať škodliviny, alebo nadbytočné prvky a zlúčeniny z tela. Výsledkom môže byť nerovnováha prvkov udžiavajúcich optimálny vodný režim, teda sodík/draslík, teda zadržiavanie vody v tele, vznik rôznych opuchov (otokov) väčšinou môh, ale i rúk, alebo v opačnom smere odvodnenie a strata na váhe. Ďalej to môže byť pomalšie odbúravanie kyselých a zásaditých látok z tela ľadvinami a s tým spojené kožné prejavy, začervenanie pokožky napr na tvári, hrudi, ale i inde na tele. Problémom môže byť i vysoko zásaditá/zásadotvorná strava zbytočne zaťažujúca ľadviny.
Moje otázky znejú, ako správne identifikovať a vyhodnotiť jednotlivé riziká patriace k ľadvinovej nedostatočnosti? Ako nastaviť stravovací a pitný režim pre bežný život šetriaci ľadviny. Pri prejavoch v priebehu liečebnej kúry, či procedúry sa táto dá prerušiť. Máte s tým niekto skúsenosti, riešil niekto podobné problémy, alebo následky ľadvinovej nedostatočnosti? Prosím niečo určitejšie, ako rada typu všetkého s mierou. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 4:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bebe píše:
Štatisticky vraj 10% obyvateľstva trpí v nejakej miere ľadvinovou nedostatočnosťou, čo je znížená schopnosť obličiek filtrovať a teda odstraňovať škodliviny, alebo nadbytočné prvky a zlúčeniny z tela. Výsledkom môže byť nerovnováha prvkov udžiavajúcich optimálny vodný režim, teda sodík/draslík, teda zadržiavanie vody v tele, vznik rôznych opuchov (otokov) väčšinou môh, ale i rúk, alebo v opačnom smere odvodnenie a strata na váhe. Ďalej to môže byť pomalšie odbúravanie kyselých a zásaditých látok z tela ľadvinami a s tým spojené kožné prejavy, začervenanie pokožky napr na tvári, hrudi, ale i inde na tele. Problémom môže byť i vysoko zásaditá/zásadotvorná strava zbytočne zaťažujúca ľadviny.
Moje otázky znejú, ako správne identifikovať a vyhodnotiť jednotlivé riziká patriace k ľadvinovej nedostatočnosti? Ako nastaviť stravovací a pitný režim pre bežný život šetriaci ľadviny. Pri prejavoch v priebehu liečebnej kúry, či procedúry sa táto dá prerušiť. Máte s tým niekto skúsenosti, riešil niekto podobné problémy, alebo následky ľadvinovej nedostatočnosti? Prosím niečo určitejšie, ako rada typu všetkého s mierou. Ďakujem.

Tak rizika pokud dobře pijete a nemáte zanesená střeva jsou minimální. Bohatě by měla stačit očista ledvin alespoň jednou ročně a sem tam je propláchnout ledvinovým čajem. Pochopitelně jim vadí dlouhodobě vysoké pH, je opravdu vhodné držet dobře fungující acidobazický píst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 6:09 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den pane Jardo a všichni členové fóra - dovolila bych si Vás požádat o vaše názory týkající se problému mé kamarádky:
je jí 53 let po gynekol. operaci má nadváhu, od léta trpí bolestí kolene - nyní byla na vyšetření a bylo jí sděleno , že má
utržený meniskus a 3 ze 4 kolenních vazů - vše způsobeno degenerat. změnami a nadváhou. Jedinou možností prý je operace.
Máte někdo zkušenosti jak problém vyřešit jinak než právě operativně - dá se ještě něco dělat?
Předem díky všem za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob kvě 02, 2015 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den pane Jardo a všichni členové fóra - dovolila bych si Vás požádat o vaše názory týkající se problému mé kamarádky:
je jí 53 let po gynekol. operaci má nadváhu, od léta trpí bolestí kolene - nyní byla na vyšetření a bylo jí sděleno , že má
utržený meniskus a 3 ze 4 kolenních vazů - vše způsobeno degenerat. změnami a nadváhou. Jedinou možností prý je operace.
Máte někdo zkušenosti jak problém vyřešit jinak než právě operativně - dá se ještě něco dělat?
Předem díky všem za odpovědi.

Tak tady jde o mechanické poškození a opravdu jinak než operativně se to bohužel řešit nedá. Někdy to tolik nezlobí a jsou lidé, že ho mají utržený půl života a nijak to neřeší, ale pokud blokuje koleno, určitě operovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2015 5:47 pm 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
Jardo,
jsem diabetička 1.typu (nemoctrvá 12 let).
Mám chronicky zánět ledvin řadu let, v r.2008 "léčen"třemi ATB, stále trvá. Posledních několik let přechází cca 1-2x ročně v akutní formu, stačí lehké prochladnutí. Nyní akutní zánět 10dní - nasadila jsem uročaj 4xdenně, chanca piedra 6g denně, kurkuma a koření proti zánětu, brusinky. Tvaroh dle Budwigové. Vyšetření moči:"leukocyty slabě zvýšené"(cituju Dr.). Moje otázka zní:lze se vubec zbavit chronickeho zánětu, při dia 1.typu? brát ATB několikrát do roka je nesmysl!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř lis 04, 2015 4:11 pm 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
A ještě bych ráda znala Váš názor na půst (dlouhodobější) ve spojení s oslabenými ledvinami. Pomůže, nebo uškodí??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned lis 29, 2015 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nagualka píše:
Jardo,
jsem diabetička 1.typu (nemoctrvá 12 let).
Mám chronicky zánět ledvin řadu let, v r.2008 "léčen"třemi ATB, stále trvá. Posledních několik let přechází cca 1-2x ročně v akutní formu, stačí lehké prochladnutí. Nyní akutní zánět 10dní - nasadila jsem uročaj 4xdenně, chanca piedra 6g denně, kurkuma a koření proti zánětu, brusinky. Tvaroh dle Budwigové. Vyšetření moči:"leukocyty slabě zvýšené"(cituju Dr.). Moje otázka zní:lze se vubec zbavit chronickeho zánětu, při dia 1.typu? brát ATB několikrát do roka je nesmysl!

To bych raději jako první řešil ten cukr, ale pokud mám odpovědět na položenou otázku, zbavit se lze skoro všeho, ovšem je třeba správně nastavit stravu a psychiku. Klidně mě zavolejte a poladíme co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned lis 29, 2015 6:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nagualka píše:
A ještě bych ráda znala Váš názor na půst (dlouhodobější) ve spojení s oslabenými ledvinami. Pomůže, nebo uškodí??

U půstů bych se řídil podle převládající dóši a pokud jste Váta, tak raději ne. Dóšický test najdete na netu, třeba zde http://www.siddha-ajurveda.cz/dosa_test , tak si ho udělejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2015 1:38 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Nagualka píše:
A ještě bych ráda znala Váš názor na půst (dlouhodobější) ve spojení s oslabenými ledvinami. Pomůže, nebo uškodí??

Záleží na tom, co a jak je na ledvinách poškozeno nebo oslabeno. Ledvinám mimo jiné škodí vysoký tlak a cukrovka. Pro toho kdo není diabetik a nemá něco specifického, co by půst vylučovalo, nic lepšího podle mého názoru neexistuje. Čistou vodu (příp. čaje) a dobré proplachování pokládám za samozřejmost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Příčiny častého močení
PříspěvekNapsal: sob zář 07, 2019 6:49 pm 
Offline

Registrován: sob lis 05, 2016 12:12 pm
Příspěvky: 17
Prosím o názory na časté močení v průběhu den cca co dvě hodiny. Uvedu příklad. Přes den vypiji cca 2 litry vody. Vodu piji v průběhu celého dne po menších dávkách. Mám sedavou a poměrně stresující práci. Někdy se mi stane že na mě příjde nečekaná nutkání a já mám co dělat to stihnou doběhnout. Pokud se mi to podaří vydržet tak to za chvíli přejde a vydržím třeba další půlhodinu. Četl jsem, že by to mohl být hyperaktivní močový měchýř, ale zase mi na tom nesedí, že mě to dělá jen přes den a v noci mám klid. Stav se zhoršuje pokud na to žačnu myslet třeba před delší cestou autem. To pak musím častěji. Na vyšetření u urologa vše v pořádku. Tento stav mám již několik let, po velkém stresovém období. Snažím se jíst zdravě, alkohol jen málokdy, pohyb cvičení s vlastní vahou a chůze v přírodě. Dříve to bylo mnohem horší,to jsem chodil i co hodinu, ale pořád to není ono. Nemá někdo podobnou zkušenost, nebo radu, jak situaci zlepšit? Napadá mě nedostatek sodíku, stres?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příčiny častého močení
PříspěvekNapsal: sob zář 07, 2019 8:21 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Disbalance sodík/draslík mi přijde jako dobrá hypotéza. Stres mj. likviduje zinek a při jeho deficitu pak klesá schopnost udržet sodík/draslík v rovnováze. Pokud si vzpomínám, tak deficit zinku vede na neschopnost těla (ledvin) udržet v těle draslík.

Kdybyste šel na krevní testy, tak zkuste elektrolyty z krve (byť ty si tělo drží ze všech sil a málokdy je něco poznat), ale taky si zkuste nechat udělat zinek a albumin.

Druhá možnost je zkusit preventivně dodávat zinek a hořčík, pokud možno v lepších formách než oxidy, které se nedobře vstřebávají. Ale i oxidy zinku a hořčíku jsou lepší, než nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příčiny častého močení
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2019 8:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vadou píše:
Prosím o názory na časté močení v průběhu den cca co dvě hodiny. Uvedu příklad. Přes den vypiji cca 2 litry vody. Vodu piji v průběhu celého dne po menších dávkách. Mám sedavou a poměrně stresující práci. Někdy se mi stane že na mě příjde nečekaná nutkání a já mám co dělat to stihnou doběhnout. Pokud se mi to podaří vydržet tak to za chvíli přejde a vydržím třeba další půlhodinu. Četl jsem, že by to mohl být hyperaktivní močový měchýř, ale zase mi na tom nesedí, že mě to dělá jen přes den a v noci mám klid. Stav se zhoršuje pokud na to žačnu myslet třeba před delší cestou autem. To pak musím častěji. Na vyšetření u urologa vše v pořádku. Tento stav mám již několik let, po velkém stresovém období. Snažím se jíst zdravě, alkohol jen málokdy, pohyb cvičení s vlastní vahou a chůze v přírodě. Dříve to bylo mnohem horší,to jsem chodil i co hodinu, ale pořád to není ono. Nemá někdo podobnou zkušenost, nebo radu, jak situaci zlepšit? Napadá mě nedostatek sodíku, stres?

Naprosto logicky zní vše co vám napsal člen pefi, ale ještě je jedna možnost a to jsou masáže prostaty. Do nich se sice muži moc nehrnou, ale mnohdy lze tímto způsobem odstranit i problémy na které nic jiného nezabírá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2019 11:13 am 
Offline

Registrován: sob lis 05, 2016 12:12 pm
Příspěvky: 17
Zdá se mi o malá kapacita močového měchýře.cca 200 ml na jedno močení. Může to souviset s nedostatkem zinku a se stresem? Pomohl by trénink močení na zvýšení jeho kapacity? Prekyseleni a tim drazdeni močového měchýře?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz