Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 8:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
..... miluju oříšky a semínka a navečer, když mne honí chutě, dávám si zbytečně přehnaná množství kešu oříšků, mandlí nebo sezamového semínka, moc mi to chutná.

No tak, myslím,že to nie ste zdaleka sám.
Oriešky sú velké lákadlo,ktorému sa dá tažko odolat \":oops:\"

Lákadlo to určitě je, ale dobré to není a zvláště večer určitě ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 2:00 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Mat11 píše:
..... miluju oříšky a semínka a navečer, když mne honí chutě, dávám si zbytečně přehnaná množství kešu oříšků, mandlí nebo sezamového semínka, moc mi to chutná.

No tak, myslím,že to nie ste zdaleka sám.
Oriešky sú velké lákadlo,ktorému sa dá tažko odolat \":oops:\"

Sám nejste, to je pravda \":D\" ale to neznamená, že je to super \":D\" je spíš vhodné zjistit, proč máte tak neukojitelnou chuť...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 12:27 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Lákadlo to určitě je, ale dobré to není a zvláště večer určitě ne.

To je mi jasné. \":oops:\"
Jedna z mojich obsesií \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 12:41 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
fdh píše:
Sám nejste, to je pravda \":D\" ale to neznamená, že je to super \":D\" je spíš vhodné zjistit, proč máte tak neukojitelnou chuť...

Ja som netvrdil, že je to super,iba,že to nie je nič neobvyklé.
V mojom prípade,to bude zrejme pažravost,ale priznám sa,že mi to s ohladom na stále sa zvyšujúcu váhu začína vadit.
Dokonca som už na tom tak "dobre",že nohavice,ktoré mám MTM mi už nie sú a musím si ich nechat dodatočne upravovat \":oops:\"
Asi si dám pár dňovú hladovku alebo začnem viac cvičit.Strach z jatočnej váhy je výbroný motivátor \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 10:03 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Mat11 píše:
Ja som netvrdil, že je to super,iba,že to nie je nič neobvyklé.
V mojom prípade,to bude zrejme pažravost,ale priznám sa,že mi to s ohladom na stále sa zvyšujúcu váhu začína vadit.
Dokonca som už na tom tak "dobre",že nohavice,ktoré mám MTM mi už nie sú a musím si ich nechat dodatočne upravovat \":oops:\"
Asi si dám pár dňovú hladovku alebo začnem viac cvičit.Strach z jatočnej váhy je výbroný motivátor \":lol:\"

No, to můžeš zkusit \":)\" ale hladovka neřeší přičinu, jen důsledky s tím, že tělu se to moc líbit nebude \":D\" přičina je opět uvnitř... něco ti vyvolává tu nepřekonatelnou chuť k jídlu... normálně se jí pouze, když je hlad a v tu dobu se normálně dostaví i chuť \":)\"

možná, že zvyšující váha není takový problém, jako neukojitelná závislost na jídle...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 3:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Ve výsledcích ze sona mi píšou: "ledviny - drobná korová cysta, vpravo lehce naplněná pánvička ampulárního typu." Co to prosím může znamenat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 12:08 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 09, 2011 8:29 am
Příspěvky: 4
Dobry den,
bol som na odberi mocu a krvi a vsetko bolo v poriadku okrem mierne zvysenej hodnoty kreatininu. Doktorka povedala, ze to moze naznacovat problem s ladvinami ale pre istotu mi povedala aby som prisiel na kontrolny odber krvi aby sa to (ne)potvrdilo. Co prosim Vas moze byt pricinou zvyseneho kreatininu a co sa da s tym robit?
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lobr píše:
Dobry den,
bol som na odberi mocu a krvi a vsetko bolo v poriadku okrem mierne zvysenej hodnoty kreatininu. Doktorka povedala, ze to moze naznacovat problem s ladvinami ale pre istotu mi povedala aby som prisiel na kontrolny odber krvi aby sa to (ne)potvrdilo. Co prosim Vas moze byt pricinou zvyseneho kreatininu a co sa da s tym robit?
Dakujem

Tam je těch důvodů více a poškození ledvin je pouze jeden z nic, což vidím jako málo pravděpodobné, další jsou třeba úrazy a onemocněními příčně pruhovaných svalů, což docílíte extrémní svalovou námahou, nebo křečemi. Hladina v krevním séru je také nepatrně ovlivněna množstvím bílkovin v potravě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř črc 13, 2011 12:05 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 09, 2011 8:29 am
Příspěvky: 4
Dakujem za odpoved, nemam pocit ze by som jedol prilis vela bielkovin ale mozem sa mylit. Ale je pravda, ze den pred odberom krvi som bol rano hrat 2 hodiny futbal a vecer 3 hodiny na bicykli a svalovicu som mal este 2 dni po odbere - predpokladam, ze sa to moze pocitat ako extremna fyzicka zataz - vzhladom na moju nie najlepsiu kondicku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř črc 13, 2011 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lobr píše:
Dakujem za odpoved, nemam pocit ze by som jedol prilis vela bielkovin ale mozem sa mylit. Ale je pravda, ze den pred odberom krvi som bol rano hrat 2 hodiny futbal a vecer 3 hodiny na bicykli a svalovicu som mal este 2 dni po odbere - predpokladam, ze sa to moze pocitat ako extremna fyzicka zataz - vzhladom na moju nie najlepsiu kondicku...

Tak to bych viděl celkem s jistotou na to vaše sportování, ne nadarmo se říká „Pravidelným sportem k trvalé invaliditě“ a možná jste na dobré cestě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 10:32 pm 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
Jarda píše:
Pokud tam není objektivní příčina a vše je v hlavě, tak je dobré trénovat spouštění močení, čímž se nastaví v mozku původní parametry. Dělá se to tak, že při močení proud moči vždy přerušíte a znovu spustíte, což se dá i několikrát za jedno močení, Takto se dá vrátit původní funkce do normálu, přičemž bych doporučoval cvičit pravidelně jelení cvik, který jsem zde již také popisoval, čímž se upravuje tonus pánevního dna.

k tomuto staršímu příspěvku musím poznamenat prá svých zkušeností. Cca před 17 lety jsem měla podobný problém. Léčila mě prvně obvoďačka, pak uroložka, nefrolog .. absolvovala jsem spoustu vyšetření (téměř při každém mě cévkovali). Měla jsem ohromné bolesti (motala se mi z toho hlava, chvílemi už mi to bbylo i fuk a omdlévala jsem). V moči byla krev přímo vidět, bílkoviny tam bylo tolik že jim na to nestačil papírek. A nikdy nikdo nic nenašel. Žádné bakterie, nic. Poslali mě k psychiatrovi s diagnozou "hyperaktivní MM" a že je tam krev a bílkovina jim jaksi nevadilo. Trvalo to téměř 4 roky. Byla už jsem tak slabá, že když jsem chtěla ujít 150 metrů do nejbližšího obchodu s potravinami, musela jsem si 2x sednou na chodník, protože se mi klepaly nohy, motala hlava - viděla jsem mžitky a políval mě ledový pot. Nezbylo mi než přerušit školu, protože mě vysilovalo i sedět v té lavici ! Musela jsem si lehnout. (Prý psychika).
No a stačilo, že jsem se rozešla s chlapcem se kterým jsem v té době chodila a našla si jiného. Jeho maminka byla zdravotní sestra (měla hafo známých doktorů). Zavezl mě do Brna, tam mě okamžitě přijala jakási docentka na lůžko a měsíc se mi intenzivně věnovali. Valili oči, jak jsem to mohla vydržet - v tom močovém měchýři prý byla zničená sliznice - sloupaná do živého masa). Našli tam Streptokoky (hned několik druhů), Proteus, E. coli. Na krčních mandlích pak Stafylokokus aureus. Vyfasovala jsem Augmentin (ATB), po 3 týdnech jsem měla pokoj, pak mi nasadili ještě něco na posílení imunity MM (nějaký bakteriální lyzát který obsahoval všechny možné bakterie které se můžou v tom měchýři vyskytovat - čimž jsem si zřejmě vytvořila dobrou imunitu) a od té doby už ani ťuk. Močový měchýř už se nikdy neozval.

Takže když se chce, tak se hledá a najde. Ale musí se chtít. Uroložka co mě léčila předtím mi dávala pouze kapky od bolesti a nic víc. Zřejmě jsem pro ni byla tzv. "dobrý kšeft". Mladá, blbá a zoufalá. Potřebovala zřejmě nutně koupit nový Mercedes (?) a za mě mohla mít celé roky body a body a body.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 6:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petra2 píše:
k tomuto staršímu příspěvku musím poznamenat prá svých zkušeností. Cca před 17 lety jsem měla podobný problém. Léčila mě prvně obvoďačka, pak uroložka, nefrolog .. absolvovala jsem spoustu vyšetření (téměř při každém mě cévkovali). Měla jsem ohromné bolesti (motala se mi z toho hlava, chvílemi už mi to bbylo i fuk a omdlévala jsem). V moči byla krev přímo vidět, bílkoviny tam bylo tolik že jim na to nestačil papírek. A nikdy nikdo nic nenašel. Žádné bakterie, nic. Poslali mě k psychiatrovi s diagnozou "hyperaktivní MM" a že je tam krev a bílkovina jim jaksi nevadilo. Trvalo to téměř 4 roky. Byla už jsem tak slabá, že když jsem chtěla ujít 150 metrů do nejbližšího obchodu s potravinami, musela jsem si 2x sednou na chodník, protože se mi klepaly nohy, motala hlava - viděla jsem mžitky a políval mě ledový pot. Nezbylo mi než přerušit školu, protože mě vysilovalo i sedět v té lavici ! Musela jsem si lehnout. (Prý psychika).
No a stačilo, že jsem se rozešla s chlapcem se kterým jsem v té době chodila a našla si jiného. Jeho maminka byla zdravotní sestra (měla hafo známých doktorů). Zavezl mě do Brna, tam mě okamžitě přijala jakási docentka na lůžko a měsíc se mi intenzivně věnovali. Valili oči, jak jsem to mohla vydržet - v tom močovém měchýři prý byla zničená sliznice - sloupaná do živého masa). Našli tam Streptokoky (hned několik druhů), Proteus, E. coli. Na krčních mandlích pak Stafylokokus aureus. Vyfasovala jsem Augmentin (ATB), po 3 týdnech jsem měla pokoj, pak mi nasadili ještě něco na posílení imunity MM (nějaký bakteriální lyzát který obsahoval všechny možné bakterie které se můžou v tom měchýři vyskytovat - čimž jsem si zřejmě vytvořila dobrou imunitu) a od té doby už ani ťuk. Močový měchýř už se nikdy neozval.

Takže když se chce, tak se hledá a najde. Ale musí se chtít. Uroložka co mě léčila předtím mi dávala pouze kapky od bolesti a nic víc. Zřejmě jsem pro ni byla tzv. "dobrý kšeft". Mladá, blbá a zoufalá. Potřebovala zřejmě nutně koupit nový Mercedes (?) a za mě mohla mít celé roky body a body a body.

Tak to máte velice zajímavou zkušenost a pouze to potvrzuje, jak to v místním zdravotnictví chodí, ale ono to venku není o mnoho lepší. Pokud by jste na to nasadila třeba lichořeřišnici, tak je vysoce pravděpodobné, že se těch breberek zbavíte, ale člověk se to musí dozvědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 12:29 am 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
Jarda píše:
Tak to máte velice zajímavou zkušenost a pouze to potvrzuje, jak to v místním zdravotnictví chodí, ale ono to venku není o mnoho lepší. Pokud by jste na to nasadila třeba lichořeřišnici, tak je vysoce pravděpodobné, že se těch breberek zbavíte, ale člověk se to musí dozvědět.

Právě. Prvně bych musela vědět že tam ta infekce je. Mě to bolelo pak už jen na jaře a na podzim - když "mě ofouklo" a zapálila se mi i močová trubice. To pak bolelo děsně. V močovém měchýři receptory bolesti nejsou, takže jsem byla "jen" extrémně unavená, jakoby přiotrávená, jak opilá. A já vážně věřila že tam infekci nemám když se nikdy nic nenašlo.

Asi jsem měla štěstí. A to hned dvakrát. Za prvé že se mi to nedostalo na ledviny. A za druhé, že jsem byla z toho tak malátná, že jsem už neměla vůbec na nic chuť, takže to způsobilo rozchod s chlapcem.. a protože jsem zároveň byla zamlada hezoučká, tak byla kolem mě spousta kluků kteří vyloženě čekali na to "až se rozejdu". Takže se mě vlastně dalo by se říci i téměř proti mé vůli (nebýt tak malátná a nebýt mi už všecko fuk - nikdy bych se asi ani s tím novým chlapcem dohromady nedala) ujal člověk, kterému na mě záleželo a byl schopen jednat. Prostě štěstí.

A ještě dovětek. V té nemocnici jsem tehdy strávila několik týdnů. Pak jsem dostala obrovskou tlustou obálku pro mou obvodní lékařku, kdy byly výsledky všech těch vyšetření co mi tam dělali. Shodou okolností jsem nebyla delší dobu nemocná takže jsem k doktorce nešla a mezitím ona zemřela na leukémii. Takže mi obálka téměř rok ležela doma, načež jsem ji otevřela.... a nestačila se diviti !!! Byly tam navíc "výsledky vyšetření". Vyšetření která mi nikdo nikdy neudělal ( a bylo tam že je to vpořádku!). Lékařské latina a řečtina mi nečiní žádné potíže, takže jsem si početla. Například si nechali zaplatit navíc sono štítné žlázy a nadledvinek. Od té doby lékařům věřím jen částečně. I když je samozřejmě možné, že mi ta vyšetření dělali třeba v narkóze a nepamatuji si to ? \":lol:\" Vždyť co kdyby mě to sono třeba bolelo anebo bych psychicky neunesla pohled na to, tak mě na to pěkně uspali... Nicméně o narkóze se tam nic nepsalo, takže asi "bé bude správně"....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petra2 píše:
Právě. Prvně bych musela vědět že tam ta infekce je. Mě to bolelo pak už jen na jaře a na podzim - když "mě ofouklo" a zapálila se mi i močová trubice. To pak bolelo děsně. V močovém měchýři receptory bolesti nejsou, takže jsem byla "jen" extrémně unavená, jakoby přiotrávená, jak opilá. A já vážně věřila že tam infekci nemám když se nikdy nic nenašlo.

Asi jsem měla štěstí. A to hned dvakrát. Za prvé že se mi to nedostalo na ledviny. A za druhé, že jsem byla z toho tak malátná, že jsem už neměla vůbec na nic chuť, takže to způsobilo rozchod s chlapcem.. a protože jsem zároveň byla zamlada hezoučká, tak byla kolem mě spousta kluků kteří vyloženě čekali na to "až se rozejdu". Takže se mě vlastně dalo by se říci i téměř proti mé vůli (nebýt tak malátná a nebýt mi už všecko fuk - nikdy bych se asi ani s tím novým chlapcem dohromady nedala) ujal člověk, kterému na mě záleželo a byl schopen jednat. Prostě štěstí.

A ještě dovětek. V té nemocnici jsem tehdy strávila několik týdnů. Pak jsem dostala obrovskou tlustou obálku pro mou obvodní lékařku, kdy byly výsledky všech těch vyšetření co mi tam dělali. Shodou okolností jsem nebyla delší dobu nemocná takže jsem k doktorce nešla a mezitím ona zemřela na leukémii. Takže mi obálka téměř rok ležela doma, načež jsem ji otevřela.... a nestačila se diviti !!! Byly tam navíc "výsledky vyšetření". Vyšetření která mi nikdo nikdy neudělal ( a bylo tam že je to vpořádku!). Lékařské latina a řečtina mi nečiní žádné potíže, takže jsem si početla. Například si nechali zaplatit navíc sono štítné žlázy a nadledvinek. Od té doby lékařům věřím jen částečně. I když je samozřejmě možné, že mi ta vyšetření dělali třeba v narkóze a nepamatuji si to ? \":lol:\" Vždyť co kdyby mě to sono třeba bolelo anebo bych psychicky neunesla pohled na to, tak mě na to pěkně uspali... Nicméně o narkóze se tam nic nepsalo, takže asi "bé bude správně"....

Ono to je otázka, mnohdy bolí pouhé překyselení tkáně a opravdu tam není možné nic zjistit. Jinak to doktorské vymýšlení úkonů je zde lobisticky podporováno, a tolerováno, čili se nedivte, že ho používají. Pokud by každý pacient měl svůj účet, jak to zde fungovalo za Buriana a na něm bylo napsáno, co vlastně čerpal, tak nám náklady na zdravotnictví klasnou minimálně na polovinu a možná i na čtvrtinu, ovšem kdo by potom zaměstnal ty přebytečné fušery v bílých pláštích. Navíc mnoho vyšetření je i nebezpečných, hlavně ta invazivní a je tedy možná lepší, že jste neabsolvovala, třeba biopsie je opravdu hra se smrtí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 10:57 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Dobry den jarda, citam tuto diskusiu, ale aj tak sa opytam, nez vsetko precitam, vysoke pH zatazuje ladviny, ja som po peripetiach s krcovymi zilami (pravdepodobne dosledok zbavovania sa tela kyselin a malo som dbala na spravne pH + nadmerna zataz) sa staele nezbavila opuchov noh, co som si myslela, ze je povod v tych krcakoch. lenze ono je to vsetko samozrejme prepojene a vysledovala som si, ze y to mohlo byt z ladvin, totizto, napriklad vdera som nahle v priebehu mozno polhodiny pocitila taky akoby opuch tvare (mam dojem, ze to aj vidno, ale nie som si ista) a samozrejme noh, vaha oproti ranu vyskoci o 2 kila. bolo to vecer a zmerala som si pH - 7,58, to sa mi nedari vyrazit ani stravou.
teraz, co sa udialo pocas dna:
rano ph nieco ledva nad 5, tak som si doobeda dala sodu, potom som zabudla merat. popoludni, v dostatocnom casovom odstupe od jedla zacinam pit vodu. bola som vsak dost smadna, tak som vypila pravdepodobne dost vody v prilis kratkom case, odhadujem tak 8dl, isla som von s detmi, po navrate zacali moje problemy a pH uz velmi vysoke, co by uz malo klesat. po veceri som si dala cecko, pH kleslo na 7,05. po 2 hodinach sa stale drzalo, tak som dala este cecko a islo hore na 7.28 \":shock:\" potom som to uz neriesila, lebo som sa bala cecko na ladviny.
je mozne, ze mi proste nestihaju ladviny?

podobne problemy spatne ked si uvedomim, som mala niekolkokrat pri pecenovkach, pri poste, kde proste pijem vela vody, opuchy a tazke nohy, pH zial z tych obdobi nemam merane.

cize co robit?

postrehla som toto a tu by som sa aj opytala.
1. mam vahu 48kg, pri tejto vahe mi je podla mojho pocitu neunosne pit 3l tekutin denne, ak jem len ovozel. stacilo by mi
2l?
2. je pravda, ze sa neodporuca pit v pribehu hodiny viac ako 8dl vody, ze je to potom velka zataz na ladviny?
3. ako je to so zrazanim pH ceckom, ked je pravdepodobny problem s ladvinami?
4. je pravda, ze kruhy pod ocami znacia problemy s ladvinami? mam ich od malicka.


kvoli tymto problemom som prestala s ocistami - teda mam na mysli jednodnove posty a pecenovky.
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz