Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 8:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mat":2camisds]Ku tomu zavedeniu katetru potrebujem viac informácií.
Na tom fóre som to nenašiel.
Treba tam napustit celý liter vody a zadržat to tam alebo ako?
Toto zrejme nebude nič príjemného, tak by som to rád vykonal správne a nexperimentoval.
Ďakujem[/quote:2camisds]
Já jsem to nikdy nedělal a jinou zkušenost, než tu vyčtenou s tím nemám. Je to popsáno zde

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2camisds


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 9:47 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
[quote="Jarda":16idrfn8]Já jsem to nikdy nedělal a jinou zkušenost, než tu vyčtenou s tím nemám. Je to popsáno zde

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
16idrfn8


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2010 1:24 pm 
Dobrý den. Dělali mi vyšetření krve na ureu, ktreatinin a kys. močovu. Kyselina močová a kreatinin jsou v normě, ale mám prý nižší ureu. Můžete mi nějak přeložit, co to vlastně znamená?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2010 5:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Dělali mi vyšetření krve na ureu, ktreatinin a kys. močovu. Kyselina močová a kreatinin jsou v normě, ale mám prý nižší ureu. Můžete mi nějak přeložit, co to vlastně znamená?

Močovina (urea) a kreatinin ukazují spotřebu a výstup, na rozdíl od bílkoviny a albuminu ale každý trochu jiným způsobem. Močovina (urea) ukazuje celkový bílkovinný obrat, tedy kolik ze všech bílkovin těla se „rozpadlo“ a bylo spotřebováno. Kreatinin, metabolizující se ve svalech, ukazuje na množství svalové hmoty a míru její aktivity. Druhou příčinou vysoké urey a kreatininu může být zhoršení „odtoku“ obou látek z oběhu, tedy zhoršení funkce ledvin. Tolik odborný výklad tohoto slova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2010 9:55 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Pokud by na to nezabral brusinkový džus, tak je možné provést výplach močového měchýře pomocí MMS. To již sice není tak snadné, ale pomocí katétru-cévky se to dá doma celkem bez potíží absolvovat. Vyzkoušel to, pokud si dobře pamatuji, Palo z fóra U pramene a celý postup tam celkem přesně popsal. Použil 10 kapek aktivovaného MMS na litr vody a napustil do močového měchýře. Mě se to osobně zdá docela dost a asi by stačilo tak cca 5-6 kapek na litr. Toto podle mě žádná breberka neustojí a patrně bohatě bude stačit jediná aplikace.

Je možné urobit brusnicový džús tak, že miesto vody použijem jablčnú štavu?
Tie brusnice čo kupujem ja sú sladené iba prírodnou jablčnou štavou.
Tak ma napadlo ,či je to možné.
Je možné ich aj okremvýroby džúsu aj pravidelne konzumovat?
Zachutili mi totiž.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2010 11:16 pm 
Jarda píše:
Močovina (urea) a kreatinin ukazují spotřebu a výstup, na rozdíl od bílkoviny a albuminu ale každý trochu jiným způsobem. Močovina (urea) ukazuje celkový bílkovinný obrat, tedy kolik ze všech bílkovin těla se „rozpadlo“ a bylo spotřebováno. Kreatinin, metabolizující se ve svalech, ukazuje na množství svalové hmoty a míru její aktivity. Druhou příčinou vysoké urey a kreatininu může být zhoršení „odtoku“ obou látek z oběhu, tedy zhoršení funkce ledvin. Tolik odborný výklad tohoto slova.

Díky za výklad, ale u mě je urea nižší, ne vyšší. Krevní testy mi dělali v souvislosti s kamínkem, který se zobrazil na sonu a ted mě čeká vyšetření na ultrazvuku s kontrastem, aby se vědělo o jaký druh kamene se jedná. Ukazovala by nižší urea spíše na urátový kámen? Upřímně řečeno se modlím raději za vápenatý.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 8:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Je možné urobit brusnicový džús tak, že miesto vody použijem jablčnú štavu?
Tie brusnice čo kupujem ja sú sladené iba prírodnou jablčnou štavou.
Tak ma napadlo ,či je to možné.
Je možné ich aj okremvýroby džúsu aj pravidelne konzumovat?
Zachutili mi totiž.
Ďakujem

Nemělo by to nijak vadit, ale ty brusinky jsou dost kyselinotvorné a celkem dost snižují pH, čili jejich větší konzumace asi moc ideální nebude, já bych je používal pouze jako léčebný prostředek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Díky za výklad, ale u mě je urea nižší, ne vyšší. Krevní testy mi dělali v souvislosti s kamínkem, který se zobrazil na sonu a ted mě čeká vyšetření na ultrazvuku s kontrastem, aby se vědělo o jaký druh kamene se jedná. Ukazovala by nižší urea spíše na urátový kámen? Upřímně řečeno se modlím raději za vápenatý.

Je to možné, ale rozpustit se dají oba druhy, čili bych se zatím na modlení nedával. Jedny rozpustí velké dávky hořčíku a druhé vysoké pH, čili zde není důvod k panice, zvláště pokud vás to nijak nezlobí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 10:22 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Nemělo by to nijak vadit, ale ty brusinky jsou dost kyselinotvorné a celkem dost snižují pH, čili jejich větší konzumace asi moc ideální nebude, já bych je používal pouze jako léčebný prostředek.

Tak kyselinotvorné sú to je bez debaty, no podla mna hrozienka sú omnoho viac, teda aspon podal mojich pocitov.
Doteraz som bol bez nich tak mi to zase taký problém robit nebude.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tak kyselinotvorné sú to je bez debaty, no podla mna hrozienka sú omnoho viac, teda aspon podal mojich pocitov.
Doteraz som bol bez nich tak mi to zase taký problém robit nebude.
Ďakujem

Tak vidíte a to jste vedle, hrozinky jsou celkem slušně zásadotvorné a ani podle chuti, ani podle pocitů se to určit nedá, pouze podle náměrů pH moči.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 10:34 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Tak vidíte a to jste vedle, hrozinky jsou celkem slušně zásadotvorné a ani podle chuti, ani podle pocitů se to určit nedá, pouze podle náměrů pH moči.

No to snad ne?!
Bolo mi z toho proste zle, pálila ma záha prišla únava, tak som predpokladal, že to je kyslelinotvorné, naviac je to extrémne sladké, na moj vkus.
Teda to som prekvapený.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
No to snad ne?!
Bolo mi z toho proste zle, pálila ma záha prišla únava, tak som predpokladal, že to je kyslelinotvorné, naviac je to extrémne sladké, na moj vkus.
Teda to som prekvapený.
Ďakujem

Je to výborný zdroj draslíku a to je vždy zásadotvorné. Pálení žáhy není z přebytku žaludečních kyselin, ale z jejich nedostatku, což se obecně neví a medicína to nejen blbě diagnostikuje, ale i blbě léčí, čili mnoho lidí s nedostatkem kyseliny v žaludku je paradoxně léčeno dalším odstraňováním zdánlivého překyselení pomocí zásaditých léků. Je to naprostá blbost a pomůže naopak dodávání kyseliny chlorovodíkové, což běžně lékaři nedělají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned kvě 02, 2010 12:44 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Je to výborný zdroj draslíku a to je vždy zásadotvorné. Pálení žáhy není z přebytku žaludečních kyselin, ale z jejich nedostatku, což se obecně neví a medicína to nejen blbě diagnostikuje, ale i blbě léčí, čili mnoho lidí s nedostatkem kyseliny v žaludku je paradoxně léčeno dalším odstraňováním zdánlivého překyselení pomocí zásaditých léků. Je to naprostá blbost a pomůže naopak dodávání kyseliny chlorovodíkové, což běžně lékaři nedělají.

V tom prípade to bolo zrejme stresom.
Alebo je možné, že v mojom veku(22) je možné ,že mám už jej nedostatok?
Inak podanie intravenóznou formou sa v našich zaostalých podmienkach nerobí, ste písali.
Tak ma napadlo či by sa to nedalo obíst jednoducho tak, že by som si to zaplatil(v prípade potreby).
Mám dojem, že čo si tu človek nezaplatí(rozbory atd.) je iba problém.
Lekári sú mimoriadne zabednení, nanthovat sa s nimi, to ja ako rýpat sa v h-o-v-n-e.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned kvě 02, 2010 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
V tom prípade to bolo zrejme stresom.
Alebo je možné, že v mojom veku(22) je možné ,že mám už jej nedostatok?
Inak podanie intravenóznou formou sa v našich zaostalých podmienkach nerobí, ste písali.
Tak ma napadlo či by sa to nedalo obíst jednoducho tak, že by som si to zaplatil(v prípade potreby).
Mám dojem, že čo si tu človek nezaplatí(rozbory atd.) je iba problém.
Lekári sú mimoriadne zabednení, nanthovat sa s nimi, to ja ako rýpat sa v h-o-v-n-e.

Nedostatek HCL může mít naprosto každý, na to stačí pouhý dlouhodobý stres. Zjistit se to dá i jinak, ale normálně by vám měl doktor nějaké testy na stav kyselin udělat, pokud si na to budete stěžovat. Jinak vlastní kyselina se dá dodávat v tom není problém, ale vhodná forma betain se tady bohužel také nekoupí, nicméně v zahraničí to není problém, čili se to řešit určitě dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 2:55 pm 
Pane Jardo, jaký máte názor na rozbíjení ledvinových kamenů pomocí ultrazvukových vln? Četla jsem, že to může poškozovat ledviny a že není dobré rozbíjet kámen, protože se z něj pak dostane do těla řada bakterií?


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz