Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pocit zápachu cigaretového kouře.
PříspěvekNapsal: sob led 25, 2020 2:45 pm 
Offline

Registrován: sob led 25, 2020 2:26 pm
Příspěvky: 13
Dobrý den,
obracím se na Vás s zda jste se někdo nesetkal s pocitem zápachu cigaretového kouře.
Jsem nekuřák a zápach cítím cca. týden. Ráno po probuzení zápach cítit nejde. Nejintenzivnější je to v průběhu dne. Zápach cítím hlavně v uzavřených prostorech. Venku tento pocit mizí. Před tím než jsem začal cítit cigaretový kouř se mi i zhoršil čich, který zatím stále přetrvává zhoršený.
Byl jsem na vyšetření u obvoďáka, ale ten nevěděl tak mě poslal na ORL. Tam mi doktor taky nic zvláštního neřekl. Jen předepsal prášky prednison a kapky mommox a že se to do týdne zmizí. Prášky zatím beru druhý den, ale vůbec žádná změna. Pro jistotu mě poslal na neurologii a tam jdu za cca. měsíc.
Při pročítání internetu jsem zjistil, že toto může být náznak epilepsie případně v horším případě nádoru.
Vím, že zatím nevím co způsobuje pocit zápachu cigaret, ale lze proti tomu bojovat nějak alternativně?
Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 25, 2020 4:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Slávek.B píše:
Dobrý den,
obracím se na Vás s zda jste se někdo nesetkal s pocitem zápachu cigaretového kouře.
Jsem nekuřák a zápach cítím cca. týden. Ráno po probuzení zápach cítit nejde. Nejintenzivnější je to v průběhu dne. Zápach cítím hlavně v uzavřených prostorech. Venku tento pocit mizí. Před tím než jsem začal cítit cigaretový kouř se mi i zhoršil čich, který zatím stále přetrvává zhoršený.
Byl jsem na vyšetření u obvoďáka, ale ten nevěděl tak mě poslal na ORL. Tam mi doktor taky nic zvláštního neřekl. Jen předepsal prášky prednison a kapky mommox a že se to do týdne zmizí. Prášky zatím beru druhý den, ale vůbec žádná změna. Pro jistotu mě poslal na neurologii a tam jdu za cca. měsíc.
Při pročítání internetu jsem zjistil, že toto může být náznak epilepsie případně v horším případě nádoru.
Vím, že zatím nevím co způsobuje pocit zápachu cigaret, ale lze proti tomu bojovat nějak alternativně?
Moc děkuji

Tak vnímání ostře citlivého čichu je obvyklé u projevů adrenální únavy a když vezmu v potaz i to načasování co uvádíte tak i to celkem sedí. Pokud se přidávají občas bolesti v bederní oblasti šlo by o další potvrzení a buzení v noci v čase od jedné do třetí hodiny ranní to může také ukazovat. V případě že máte i některé z těchto dalších uvedených problémů asi bych hledal spíše kvalitního endokrinologa než ORL nebo nervaře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 25, 2020 7:26 pm 
Offline

Registrován: sob led 25, 2020 2:26 pm
Příspěvky: 13
Děkuji za rychlou reakci.
Právě bych řekl, že mám čich v tuto dobu otupělý. Cigaretový kouř cítím i když nikdo v okolí nekouří a je jedno zda jsem doma, v práci či v autě. V podstatě cítím jen ten kouř. Jedině kde to nejde cítit je na čerstvém vzduchu. Záda bolí, ale u lopatek, ale to bude spíše z práce. Noc prospím bez probouzení.
Pravdu je, že poslední dobou je více stresu.
Lze zatím řešit adrenální únavu bez návštěvy endokrinologa?
Moc Vám Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 25, 2020 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Slávek.B píše:
Děkuji za rychlou reakci.
Právě bych řekl, že mám čich v tuto dobu otupělý. Cigaretový kouř cítím i když nikdo v okolí nekouří a je jedno zda jsem doma, v práci či v autě. V podstatě cítím jen ten kouř. Jedině kde to nejde cítit je na čerstvém vzduchu. Záda bolí, ale u lopatek, ale to bude spíše z práce. Noc prospím bez probouzení.
Pravdu je, že poslední dobou je více stresu.
Lze zatím řešit adrenální únavu bez návštěvy endokrinologa?
Moc Vám Děkuji.

Tak jistě, o adrenální únavě je zde celé vlákno očista nadledvinek tak si ho projděte, ale pokud máte doma nějaké benzo, třeba Lexík, Frontin nebo něco podobného tak bych jedno zkušebně dal v momentě kdy to cítíte a pokud to ve stejném místě za cca půl hodiny cítit přestanete máte diagnózu po které můžete dál jít. Případně by šlo vyzkoušet i běžný zklidňovák bylinného charakteru z lékárny ideálně Guajacuran, ale je slabší než benzo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 26, 2020 7:56 am 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
Slávek.B píše:
Dobrý den,
obracím se na Vás s zda jste se někdo nesetkal s pocitem zápachu cigaretového kouře.
Jsem nekuřák a zápach cítím cca. týden. Ráno po probuzení zápach cítit nejde. Nejintenzivnější je to v průběhu dne. Zápach cítím hlavně v uzavřených prostorech. Venku tento pocit mizí. Před tím než jsem začal cítit cigaretový kouř se mi i zhoršil čich, který zatím stále přetrvává zhoršený.
Byl jsem na vyšetření u obvoďáka, ale ten nevěděl tak mě poslal na ORL. Tam mi doktor taky nic zvláštního neřekl. Jen předepsal prášky prednison a kapky mommox a že se to do týdne zmizí. Prášky zatím beru druhý den, ale vůbec žádná změna. Pro jistotu mě poslal na neurologii a tam jdu za cca. měsíc.
Při pročítání internetu jsem zjistil, že toto může být náznak epilepsie případně v horším případě nádoru.
Vím, že zatím nevím co způsobuje pocit zápachu cigaret, ale lze proti tomu bojovat nějak alternativně?
Moc děkuji

Jeden můj známý neustále cítil zápach spáleného peří, po několika měsících mu našli nádor na mozku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 26, 2020 10:39 pm 
Offline

Registrován: sob led 25, 2020 2:26 pm
Příspěvky: 13
Jarda píše:
Tak jistě, o adrenální únavě je zde celé vlákno očista nadledvinek tak si ho projděte, ale pokud máte doma nějaké benzo, třeba Lexík, Frontin nebo něco podobného tak bych jedno zkušebně dal v momentě kdy to cítíte a pokud to ve stejném místě za cca půl hodiny cítit přestanete máte diagnózu po které můžete dál jít. Případně by šlo vyzkoušet i běžný zklidňovák bylinného charakteru z lékárny ideálně Guajacuran, ale je slabší než benzo.

Děkuji za pomoc.
Tak zkoušel jsem ten Guajacuran a nic se nezměnilo. Stále stejný pocit kouře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 26, 2020 10:42 pm 
Offline

Registrován: sob led 25, 2020 2:26 pm
Příspěvky: 13
Tišková píše:
Jeden můj známý neustále cítil zápach spáleného peří, po několika měsících mu našli nádor na mozku.

Nevíte nějaké podrobnější informace? Zda to například cítil stále nebo jen v určitých situacích?
Já to mám hlavně v uzavřených prostorech a nejvíce odpoledne až večer. Klaustrofobii určitě netrpím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 26, 2020 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Slávek.B píše:
Děkuji za pomoc.
Tak zkoušel jsem ten Guajacuran a nic se nezměnilo. Stále stejný pocit kouře.

A cítil jste zklidnění nebo ani to ne. Pokud ne tak je na vás slabý i když jde o skoro nejsilnější bylinný přípravek. Pochopitelně jde vzít i více tablet, ale to většinu lidí úplně vypne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 8:53 am 
Offline

Registrován: sob led 25, 2020 2:26 pm
Příspěvky: 13
Jarda píše:
A cítil jste zklidnění nebo ani to ne. Pokud ne tak je na vás slabý i když jde o skoro nejsilnější bylinný přípravek. Pochopitelně jde vzít i více tablet, ale to většinu lidí úplně vypne.

Možná je to opravdu slabé, protože jsem se necítil utlumený. V podstatě bych řekl, že to neudělalo nic zvláštního, ale je pravdou, že teď jak cítím ten kouř tak mám nervy na pochodu.
Guajacuran jsem koupil tento:
https://www.benu.cz/guajacuran-peroraln ... y-30x200mg

Jinak teď se snažím více odpočívat, vyřadil jsem úplně kávu. Dříve jsem pil velké množství. Spát chodím nejpozději do 22. Začal jsem pít hodně heřmánek.
Žádná změna se zatím nedostavuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 11:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Slávek.B":3fos5d78]Možná je to opravdu slabé, protože jsem se necítil utlumený. V podstatě bych řekl, že to neudělalo nic zvláštního, ale je pravdou, že teď jak cítím ten kouř tak mám nervy na pochodu.
Guajacuran jsem koupil tento:
https://www.benu.cz/guajacuran-peroraln ... y-30x200mg

Jinak teď se snažím více odpočívat, vyřadil jsem úplně kávu. Dříve jsem pil velké množství. Spát chodím nejpozději do 22. Začal jsem pít hodně heřmánek.
Žádná změna se zatím nedostavuje.[/quote:3fos5d78]
Pak bych jich dal více tak aby jste cítil vnitřní klid. Ono se jich v případě vyššího psychického tlaku dá brát celkem dost. Tablety máte správné on se jiný tuším ani nedělá. Pokud jde o pití dával bych asi spíše ledvinový čaj a něčím podpořil

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 9:08 pm 
Offline

Registrován: sob led 25, 2020 2:26 pm
Příspěvky: 13
[quote="Jarda":1hxlkfq2]Pak bych jich dal více tak aby jste cítil vnitřní klid. Ono se jich v případě vyššího psychického tlaku dá brát celkem dost. Tablety máte správné on se jiný tuším ani nedělá. Pokud jde o pití dával bych asi spíše ledvinový čaj a něčím podpořil

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Slávek.B":25a04pk9]Vyzkoušel jsem tedy dvě tobolky. Opravdu jsem za tu půl hodinu cítil uklidnění. Jen ten zápach kouře byl stále patrný.
Ledvinový čaj jsem koupil (Jančův ledvinový) jiný v lékárně nebyl.
A na

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2020 8:34 pm 
Offline

Registrován: sob led 25, 2020 2:26 pm
Příspěvky: 13
Jarda píše:
Pokud jste cítil výrazné zklidnění tak vnímání toho zápachu vůbec nezesláblo. Pokud ano berte to celý den tak aby jste se vyklidnil a sledujte ten vjem zápachu. Ledvinový čaj je dobrý a ostropestřec v čaji nemá skoro význam to chce brát buď kašičku, tu jsem zde popisoval, nebo lihové extrakty. Ve vodě se účinná látka prakticky nerozpouští pouze v tuku, nebo v lihu. Prakticky vše má jako původ stres tedy jeho eliminací se v zásadě ihned léčíte.

Děkuji.
Prášky od doktora jsem dobral. Bez efektu.
Byl jsem na Neurologii tam udělali základní vyšetření. Bez problému.
Zrovna jsem byl objednán na CT mozku. Tam je čekací doba cca. měsíc.

Zkoušel jsem brát Guajacuran poctivě, ale zápach je stále cítiti.

U jídla jsem se rozhodl přejít jen na sirnou patlaninu a tady bych se rád zeptal.
Pokud budu jíst pouze patlaninu bude to dostatečný příjem živin? Nebude něco tělu chybět?
Pročítal jsem zde různé témata, ale nevím jak se může patlanina kombinovat například s vitamíny, zeleninou atd.
Zda jíst jen sirnou patlaninu nebo to o něco doplnit?
Mohu Guajacuran užívat i v případě užití sirné patlaniny?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2020 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Slávek.B píše:
Děkuji.
Prášky od doktora jsem dobral. Bez efektu.
Byl jsem na Neurologii tam udělali základní vyšetření. Bez problému.
Zrovna jsem byl objednán na CT mozku. Tam je čekací doba cca. měsíc.

Zkoušel jsem brát Guajacuran poctivě, ale zápach je stále cítiti.

U jídla jsem se rozhodl přejít jen na sirnou patlaninu a tady bych se rád zeptal.
Pokud budu jíst pouze patlaninu bude to dostatečný příjem živin? Nebude něco tělu chybět?
Pročítal jsem zde různé témata, ale nevím jak se může patlanina kombinovat například s vitamíny, zeleninou atd.
Zda jíst jen sirnou patlaninu nebo to o něco doplnit?
Mohu Guajacuran užívat i v případě užití sirné patlaniny?
Děkuji

Pokud jde o to vyřešit stravu tak aby léčila tak to není jenom o té patlanici i když i ta hodně pomůže, ale asi bych si nastudoval celou dietu jak ji postavila autorka. Komplexnější info najdete zde https://www.rakovina-komplexni-poradens ... ova-strava a také tam lze koupit knihy které k tématu patří. Jinak kombinovat tato směs pochopitelně jde se spoustou věcí jak na slano tak na sladko i když já bych jak solí tak cukrem hodně šetřil. Také bylinné přípravky k nimž patří i Guajacuran podle mě netvoří problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz