Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nykturie - časté noční močení
PříspěvekNapsal: stř pro 11, 2019 4:50 pm 
Offline

Registrován: pon čer 11, 2018 3:42 pm
Příspěvky: 5
Chci Vás poprosit o rady, tipy, či cokoli dalšího k následujícímu problému. Možná má někdo tu smůlu, že se v tom uvidí taktéž:
Trápí mne poněkud značně nepříjemný, a relativně specifický problém problém – chodím až 5-6x za noc na záchod. Pravděpodobně často chodím i přes den, tedy rozhodně více než 4x za den, což se udává jako průměr. Přes den to ovšem nevnímám a nějak mi to nevadí. Při nějaké činnosti, nebo když se do něčeho ponořím, tak se na ten průměr možná i dostanu.

Každopádně v noci, kdy mě to neustále probouzí, tak to opravdu není nic příjemného. Co je divnější, tak s tím žiji už asi 10-15 let, cca od svých 20, možná i dříve. Ne vždy tedy chodím tak často. Občas mívám období, kdy se probudím jen jednou a ráno pak již přirozeně, že mě nebudí ani samotná potřeba(to už se tedy bohužel dlouho nestalo).
Zvláštní je, že tak nějak úplně nechápu, s čím vším to může souviset. Prostatu vzhledem k věku a normálnímu proudu lze snad vyloučit. Nepřijde mi, že s tím úplně souvisí ani zavodnění (tedy kolik toho vypiji přes den, protože někdy mě potřeba sice probudí, ale objem moči není nějak velký.) Dost to bude asi i psychické. Každopádně teď se mi to zhoršilo i ve dnech, resp. nocích půstu - každý týden jeden den piji jen vodu (nejím cca 36 hodin, všeobecně až obědvám). Noc po dni půstu, většinou bývá na tyto "pochůzky" náročná mnohem méně - zpravidla jen 1-2x. I když tyto noci toho naspím celkově mnohem méně.

Vzhledem k tomu, že mi nepřijde, že by s tím úplně dokonale souvisel příjem tekutin onoho dne, se domnívám, že to souvisí s nějakou hladinou něčeho v těle / krvi. Dočetl jsem se tedy různé věci - od velikosti měchýře, přes špatné odvodňování během dne, hyper aktivní ledviny v noci či celkově apod.
Nenapadá Vás, co vše lze vyzkoušet nebo jak vypozorovat skutečnou příčinu či problém? Pominu zatím jít s tím za doktorem, což by vzhledem k okolnostem, už možná bylo i rozumné \":)\"

Děkuji za případné odpovědi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nykturie - časté noční močení
PříspěvekNapsal: stř pro 11, 2019 5:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
exhotic píše:
Chci Vás poprosit o rady, tipy, či cokoli dalšího k následujícímu problému. Možná má někdo tu smůlu, že se v tom uvidí taktéž:
Trápí mne poněkud značně nepříjemný, a relativně specifický problém problém – chodím až 5-6x za noc na záchod. Pravděpodobně často chodím i přes den, tedy rozhodně více než 4x za den, což se udává jako průměr. Přes den to ovšem nevnímám a nějak mi to nevadí. Při nějaké činnosti, nebo když se do něčeho ponořím, tak se na ten průměr možná i dostanu.

Každopádně v noci, kdy mě to neustále probouzí, tak to opravdu není nic příjemného. Co je divnější, tak s tím žiji už asi 10-15 let, cca od svých 20, možná i dříve. Ne vždy tedy chodím tak často. Občas mívám období, kdy se probudím jen jednou a ráno pak již přirozeně, že mě nebudí ani samotná potřeba(to už se tedy bohužel dlouho nestalo).
Zvláštní je, že tak nějak úplně nechápu, s čím vším to může souviset. Prostatu vzhledem k věku a normálnímu proudu lze snad vyloučit. Nepřijde mi, že s tím úplně souvisí ani zavodnění (tedy kolik toho vypiji přes den, protože někdy mě potřeba sice probudí, ale objem moči není nějak velký.) Dost to bude asi i psychické. Každopádně teď se mi to zhoršilo i ve dnech, resp. nocích půstu - každý týden jeden den piji jen vodu (nejím cca 36 hodin, všeobecně až obědvám). Noc po dni půstu, většinou bývá na tyto "pochůzky" náročná mnohem méně - zpravidla jen 1-2x. I když tyto noci toho naspím celkově mnohem méně.

Vzhledem k tomu, že mi nepřijde, že by s tím úplně dokonale souvisel příjem tekutin onoho dne, se domnívám, že to souvisí s nějakou hladinou něčeho v těle / krvi. Dočetl jsem se tedy různé věci - od velikosti měchýře, přes špatné odvodňování během dne, hyper aktivní ledviny v noci či celkově apod.
Nenapadá Vás, co vše lze vyzkoušet nebo jak vypozorovat skutečnou příčinu či problém? Pominu zatím jít s tím za doktorem, což by vzhledem k okolnostem, už možná bylo i rozumné \":)\"

Děkuji za případné odpovědi!

Pokud máte i vypozorováno že stav ovlivňuje psychika pak bych za tím asi nehledal nějakou složitost a vyzkoušel jak se to bude chovat pokud se hlava opravdu vypne. Ideální by bylo patrně konopí, nebo třeba můžete vyzkoušet z lékárny volně prodejný zklidňovač Guajacuran a uvidíte. Pokud problém nebude pak je potřeba řešit zklidnění organizmu, což pomůže v naprosté většině případů pokud nejde o opravdu funkční poruchu. Další možnost je dráždění od špatně fungujícího střeva a pokud nemáte defekaci ideální pak řešit i tento problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nykturie - časté noční močení
PříspěvekNapsal: čtv pro 12, 2019 4:20 pm 
Offline

Registrován: pon čer 11, 2018 3:42 pm
Příspěvky: 5
Děkuji Vám za odpověď, Jardo.
Máte pravdu, že konopí částečně pomáhá a děkuji za tip s tím zklidňovačem - Guajacuran. Ten neznám a ještě jsem nezkoušel, takže určitě vyzkouším.
Problém bohužel ale jen psychický nebude, nicméně svůj vliv to mít už určitě bude, protože nyní jsem na to v noci už tak nějak nastavený. I když je to dávno, pamatuji si, že když mě něco takového probudilo dřív, tak jsem to raději zaspal, než abych vstával a šel na záchod. Tak to tak má asi hodně normálně fungujících lidí.
Problémy s defekací nemám, nebo je alespoň nevnímám.

Můžete mě prosím ještě odkázat na nějaký návod nebo postupy, co přesně Vy myslíte tím "zklidněním organizmu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nykturie - časté noční močení
PříspěvekNapsal: čtv pro 12, 2019 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
exhotic píše:
Děkuji Vám za odpověď, Jardo.
Máte pravdu, že konopí částečně pomáhá a děkuji za tip s tím zklidňovačem - Guajacuran. Ten neznám a ještě jsem nezkoušel, takže určitě vyzkouším.
Problém bohužel ale jen psychický nebude, nicméně svůj vliv to mít už určitě bude, protože nyní jsem na to v noci už tak nějak nastavený. I když je to dávno, pamatuji si, že když mě něco takového probudilo dřív, tak jsem to raději zaspal, než abych vstával a šel na záchod. Tak to tak má asi hodně normálně fungujících lidí.
Problémy s defekací nemám, nebo je alespoň nevnímám.

Můžete mě prosím ještě odkázat na nějaký návod nebo postupy, co přesně Vy myslíte tím "zklidněním organizmu?

Nyní jste patrně v sympatiku a je potřeba se přepnout do parasympatiku a na to zase tolik postupů není. Tedy funguje dodržování biorytmů, dobré a dostatečné jídlo, chození, sex, taichi, jóga, slunění, červená sauna, meditace, modlení a brečení, tedy jak vidíte od každého něco a sám si zodpovědně odpovězte co vše z uvedeného děláte. Každá z uvedených činností ladí tělo do parasympatiku a nemusí se dělat všechny, například kdo může a má s kým ten zařadí sex kdo nemůže, nebo nemá s kým tak prostě více chodí, nebo dá jógu, to je na každém vyzkoušet co mu bude vyhovovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nykturie - časté noční močení
PříspěvekNapsal: pát pro 13, 2019 3:07 pm 
Offline

Registrován: pon čer 11, 2018 3:42 pm
Příspěvky: 5
Děkuji za odpovědi. Určitě z toho něco ještě vyzkouším.
Ne vše z toho dělám, jak bych si představoval, ale nepřijdu si ani nějak zvlášť ve stresu sice. Povětšinou vlastně skoro vůbec, ale možná na tom něco bude.
V klasické sauně, kterou občas kombinuji i s párou, jsem v podstatě každý den a je to TOP relax. Navíc jak někdo psal ve vlákně o saunování, ta návykovost tam opravdu je \":)\"
Každopádně děkuji za bezva forum a informace!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nykturie - časté noční močení
PříspěvekNapsal: pát pro 13, 2019 6:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
exhotic píše:
Děkuji za odpovědi. Určitě z toho něco ještě vyzkouším.
Ne vše z toho dělám, jak bych si představoval, ale nepřijdu si ani nějak zvlášť ve stresu sice. Povětšinou vlastně skoro vůbec, ale možná na tom něco bude.
V klasické sauně, kterou občas kombinuji i s párou, jsem v podstatě každý den a je to TOP relax. Navíc jak někdo psal ve vlákně o saunování, ta návykovost tam opravdu je \":)\"
Každopádně děkuji za bezva forum a informace!

Jenom upozorním na to že není sauna jako sauna a červená sauna má poměrně specifické účinky. Je ve své podstatě skoro srovnatelná s působením slunečního svitu, tedy není ani tak o pocení i když i to tam pochopitelně nastává, ale to záření proniká do obrovské hloubky a hřeje zevnitř ven jako slunce. Toto normální suny nedovedou ty hřejí zvenku dovnitř, což je pak pouze zlomek účinnosti červené sauny. Navíc běžné sauny tělo do parasympatiku nepřepínají protože ta vysoká teplota působí tepelným šokem a spíš tlačí tělo do symplatiku, což je nežádoucí. Musí to fungovat stejně jako při opalování na slunci kdy je člověk sice v relativně nízké okolní teplotě většinou do 45 stupňů, ale i tak se potí jako kůň, protože se ohřívá zevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz