Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Alternativa za AD? Deprese, soc. fobie.
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2018 2:46 pm 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2018 11:43 am
Příspěvky: 6
Dobrý den pane Zajíčku,

mám k Vám prosbu. Mám (zatím) nediagnostikovanou sociální fobii a úzkostné stavy, které začátkem letošního roku vyústily v depresi. Jsem na nemocenské (nebyla jsem schopná chodit do zaměstnání) a mám brát AD Eliceu 10mg. Byla jsem na tom tak zle, že jsem bez váhání s AD, která mi předepsala obvodní, souhlasila. Nyní jsem týden doma, můj stav se zlepšil, když nemusím být mezi lidmi, i když se ještě necítím úplně dobře.Ale AD jsem zatím nezačala brát.
Skoro celý život se bráním chemickým lékům.Vím, že AD jsou svinstva, ale nevěděla jsem jak velká. Po prostudování příbalového letáku a googlení v diskuzích, jsem na vážkách jestli je začít užívat. Obávám se, aby s nastoupením do práce deprese opět nezačaly. K tomu nechci lhát obvodní a později psychiatrovi.
Můj zdravotní stav není úplně dobrý - léčím se 17 let s hypofunkcí štítné žlázy a mám riziko trombofilie (zatím bez léků, výsledky krve vždy v pořádku), plivací test mi potvrdil kvasinku, mám nedostatek hořčíku (tvorba modřin), zvýšený bilirubin, poslední roky angíny - 1-2x do roka, bez horeček.
V minulosti jsem vyzkoušela pár Vašich rad, ale ne vždy s úspěchem (klystýr), týden na ovozelu a šťávách. Na skleslou náladu, na nervy silné dávky hořčíku (předtím Magnerot, nyní Swiss, i přesto mám tiky, brnění), rozchodnici růžovou, kozlík, epsomskou sůl v koupelích.Vyzkoušela jsem chllorelu, zelený ječmen, Sanogel a mnoho dalšího, ale nikdy ne dlouhodobě, takže se zdravotní stav zlepšil pouze na chvíli nebo si tělo zvyklo a přípravek už nepomáhal.
Zapomněla jsem dodat, že k psychiatrovi jsem objednaná až za dva měsíce (dříve to nejde). Do té doby bych měla brát AD, ale vnitřně je prostě odmítám.
Jaký máte názor na GABA v tabletách?Mohly by mi pomoct? Dočetla jsem se, že jde o nějakou drogu, je to pravda?
Nemám mnoho informací...
Ráda bych vložila odkaz na tablety, ale bude to nejspíš v rozporu s pravidly.

Děkuji za Váš čas a ochotu.


K.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2018 4:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kestrel píše:
Dobrý den pane Zajíčku,

mám k Vám prosbu. Mám (zatím) nediagnostikovanou sociální fobii a úzkostné stavy, které začátkem letošního roku vyústily v depresi. Jsem na nemocenské (nebyla jsem schopná chodit do zaměstnání) a mám brát AD Eliceu 10mg. Byla jsem na tom tak zle, že jsem bez váhání s AD, která mi předepsala obvodní, souhlasila. Nyní jsem týden doma, můj stav se zlepšil, když nemusím být mezi lidmi, i když se ještě necítím úplně dobře.Ale AD jsem zatím nezačala brát.
Skoro celý život se bráním chemickým lékům.Vím, že AD jsou svinstva, ale nevěděla jsem jak velká. Po prostudování příbalového letáku a googlení v diskuzích, jsem na vážkách jestli je začít užívat. Obávám se, aby s nastoupením do práce deprese opět nezačaly. K tomu nechci lhát obvodní a později psychiatrovi.
Můj zdravotní stav není úplně dobrý - léčím se 17 let s hypofunkcí štítné žlázy a mám riziko trombofilie (zatím bez léků, výsledky krve vždy v pořádku), plivací test mi potvrdil kvasinku, mám nedostatek hořčíku (tvorba modřin), zvýšený bilirubin, poslední roky angíny - 1-2x do roka, bez horeček.
V minulosti jsem vyzkoušela pár Vašich rad, ale ne vždy s úspěchem (klystýr), týden na ovozelu a šťávách. Na skleslou náladu, na nervy silné dávky hořčíku (předtím Magnerot, nyní Swiss, i přesto mám tiky, brnění), rozchodnici růžovou, kozlík, epsomskou sůl v koupelích.Vyzkoušela jsem chllorelu, zelený ječmen, Sanogel a mnoho dalšího, ale nikdy ne dlouhodobě, takže se zdravotní stav zlepšil pouze na chvíli nebo si tělo zvyklo a přípravek už nepomáhal.
Zapomněla jsem dodat, že k psychiatrovi jsem objednaná až za dva měsíce (dříve to nejde). Do té doby bych měla brát AD, ale vnitřně je prostě odmítám.
Jaký máte názor na GABA v tabletách?Mohly by mi pomoct? Dočetla jsem se, že jde o nějakou drogu, je to pravda?
Nemám mnoho informací...
Ráda bych vložila odkaz na tablety, ale bude to nejspíš v rozporu s pravidly.

Děkuji za Váš čas a ochotu.


K.

To je s otazníkem jaké neurotransmitery máte vůbec rozházené a proč, což z tohoto nevyčtu, ale pokud vám AD pomáhají pak je patrně nízký serotonin, což ovšem vůbec neznamená že není nízko i GABA a další položky většinou je to snížené skoro všechno. Právě proto AD dlouhodobě často neřeší problém protože neřeší skutečnou příčinu. Vyzkoušet GABU vidím jako minimálně rizikové a spíše bych začínal malou dávkou a pomalu zvedal. Podstata problému je většinou v trávení a pokud špatně kadíte vůbec bych neřešil hlavu, ale střeva. Navíc většina těchto problémů se dá prostě rozchodit, tedy asi bych to zjednodušil na dobře spát, dobře jíst a dobře kadit a pokud vyladíte toto nemůžete mít problém. Klidně mě můžete zavolat a probereme co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2018 6:52 pm 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2018 11:43 am
Příspěvky: 6
Děkuji za rychlou odpověď. AD kvůli všem nežádoucím účinkům právě ještě neberu. Mám obavu vůbec začít, jejich vysazení nejde ze dne na den a nechci na nich být "závislá" minimálně půl roku. Takže byste začal s klystýry? Na internetu je mnoho článku, že GABA je droga, proto nevím jestli bych si nevědomostí spíše neuškodila.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2018 8:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kestrel píše:
Děkuji za rychlou odpověď. AD kvůli všem nežádoucím účinkům právě ještě neberu. Mám obavu vůbec začít, jejich vysazení nejde ze dne na den a nechci na nich být "závislá" minimálně půl roku. Takže byste začal s klystýry? Na internetu je mnoho článku, že GABA je droga, proto nevím jestli bych si nevědomostí spíše neuškodila.

Pokud budete brát slovo droga v tom vašem mechanizmu chápání, tedy nesmíte používat ani žádné byliny, to jsou přeci také drogy. Já bych to spíše formuloval jinak, aby jste se toho tolik nebála, je to rovnač jednoho z neurotransmiterů, stejně tak jako třeba rozchodnice růžová, nebo jiné byliny. Zde je sice GABA na indexu jako dopink nicméně jak může být dopinkem něco co člověku evidentně chybí to mě nikdy nikdo nebyl schopen vysvětlit. Jiná věc je pokud takovou látku bere člověk naprosto zdravý tam to dopink nezpochybnitelně je tedy to není o té látce, ale o stavu daného jedince, což zákon bohužel nějak neřeší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2018 9:25 am 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2018 11:43 am
Příspěvky: 6
Ještě jednou děkuji za vysvětlení. Zkusím ji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz