Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned črc 02, 2017 12:05 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Prsa mi nerostou teda ale jak na ty hormony? V tom som laik.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv črc 20, 2017 1:53 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Prajem pekný deň, rád by som sa spýtal, na pár vecí, ohľadom štínej žľazy, ale aj o Nadobličkách a ích "liečbe"
Viem že na štítnu tu máme Jod a Selén, je možne pomocou týchto 2 doplnkov alebo minerálov? (niesom si istý) vyriešiť problém aj s nadobličkami ak nejaký je? napríklad nejaké ich "nakopnutie" ak náhodou bolo v minulosti stresové obdobie a su vyčerpané? Pýtam sa preto, lebo mám problémy z HCL a na ich tvorbu treba mat nadobličky v poriadku, pomôže to alebo tam treba zakročiť nejak inak? napríklad s lekoricou či aloevera? alebo čaje a podobné?

Tak isto by ma zaujímalo či je vhodné užívať jód a selén ak ma niekto hyper fuknciu štítnej, nemôže si tým len prihoršiť ? alebo mu to tak isto môže pomôcť ako pri slabej funkcii?

Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned črc 23, 2017 10:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Prsa mi nerostou teda ale jak na ty hormony? V tom som laik.

Kupte si knížku Přírodní hormonální léčba https://knihy.heureka.cz/prirodni-hormonalni-lecba/ a po přečtení budete v obraze. Mnoho podstatných informací najdete i zde, ale asi to bude složitější než si koupit tu knížku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned črc 23, 2017 10:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Prajem pekný deň, rád by som sa spýtal, na pár vecí, ohľadom štínej žľazy, ale aj o Nadobličkách a ích "liečbe"
Viem že na štítnu tu máme Jod a Selén, je možne pomocou týchto 2 doplnkov alebo minerálov? (niesom si istý) vyriešiť problém aj s nadobličkami ak nejaký je? napríklad nejaké ich "nakopnutie" ak náhodou bolo v minulosti stresové obdobie a su vyčerpané? Pýtam sa preto, lebo mám problémy z HCL a na ich tvorbu treba mat nadobličky v poriadku, pomôže to alebo tam treba zakročiť nejak inak? napríklad s lekoricou či aloevera? alebo čaje a podobné?

Tak isto by ma zaujímalo či je vhodné užívať jód a selén ak ma niekto hyper fuknciu štítnej, nemôže si tým len prihoršiť ? alebo mu to tak isto môže pomôcť ako pri slabej funkcii?

Ďakujem.

To nelze jednoznačně zodpovědět, záleží zda jde o problém deficitu minerálů a prvků, nebo o problém hormonální. Oboje je navíc trochu provázané a vy musíte vždy začít u nejslabšího článku celého řetězu poruch. Vzhledem k tomu že nahození štítné při slabých nadlevinkách vyvolá zpravidla depky docela slušné, není dobré to dělat naslepo, ale celou věc podložit laboratorním vyšetřením. Teoreticky může i u hyperfunkce celá věc fungovat, ale vždy je potřeba opatrnost a testování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř srp 16, 2017 9:20 am 
Offline

Registrován: čtv lis 07, 2013 4:40 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo (zdravím také ostatní účastníky fóra),

v květnu mi byla zjištěna snížená činnost štítné žlázy (patrné změny na štítné žláze vč. zvětšení - ultrazvuk), výsledky z krve přitom říkají, že jsem zdravá. Dělala jsem si kožní test a mám málo jódu, i když skvrna zmizí později než manželovi, který má štítnou žlázu v pořádku. V červnu jsem dle Vašich rad začala s lugolem (vystoupala jsem na 80 kapek denně), k tomu užívám selen (3 tablety, každá 100 µg) a vitamín E (2 tablety, každá 400 I.U.).

Byla jsem teď po 3 měsících na dalším vyšetření a paní doktorka našla "chronický zánět štítné žlázy". Podivovala se, že na minulém vyšetření nebyl (pravdou je, že minule mě vyšetřoval někdo jiný, ovšem jednalo se o velmi zkušenou doktorku). Je možné, že užívání lugolu mohlo způsobit takovou změnu k horšímu?

Nyní ještě přemýšlím, zda bych s užíváním neměla přestat, protože teď nevím, do jaké míry mi štítná žláza funguje a v případě, že nefunguje, tak "Hrdličkova medicína" doporučuje lugol neužívat \":roll:\"

Moc děkuji za vyjádření \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř srp 16, 2017 10:26 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
eliik.black píše:
Dobrý den pane Jardo (zdravím také ostatní účastníky fóra),

v květnu mi byla zjištěna snížená činnost štítné žlázy (patrné změny na štítné žláze vč. zvětšení - ultrazvuk), výsledky z krve přitom říkají, že jsem zdravá. Dělala jsem si kožní test a mám málo jódu, i když skvrna zmizí později než manželovi, který má štítnou žlázu v pořádku. V červnu jsem dle Vašich rad začala s lugolem (vystoupala jsem na 80 kapek denně), k tomu užívám selen (3 tablety, každá 100 µg) a vitamín E (2 tablety, každá 400 I.U.).

Byla jsem teď po 3 měsících na dalším vyšetření a paní doktorka našla "chronický zánět štítné žlázy". Podivovala se, že na minulém vyšetření nebyl (pravdou je, že minule mě vyšetřoval někdo jiný, ovšem jednalo se o velmi zkušenou doktorku). Je možné, že užívání lugolu mohlo způsobit takovou změnu k horšímu?

Nyní ještě přemýšlím, zda bych s užíváním neměla přestat, protože teď nevím, do jaké míry mi štítná žláza funguje a v případě, že nefunguje, tak "Hrdličkova medicína" doporučuje lugol neužívat \":roll:\"

Moc děkuji za vyjádření \":wink:\"

Ten selen berete v docela velké dávce, přebytek by se měl vyloučit pocením, v opačném případě by mohl být toxický. Děláte nějaký sport nebo chodíte často do sauny, aby Vám to časem nedělalo problémy?

Vitamin E může také způsobit značné potíže, pokud nekoupíte doplněk, ve kterém je směs všech osmi jeho forem. Pokud berete nějakou levnější variantu, může Vám užívání jedné formy vitaminu E zabránit ve vstřebávání těch ostatních (také důležitých) z potravy. Takže pokud jde pouze o jeden tokoferol nebo jen 2-3 různé tokoferoly, tak bych jej doporučovala vysadit.

Co se lugolu týče, určitě ho nevysazujte náhle. Já jsem to několikrát udělala a vždy mi začaly hodně padat vlasy. Na Vašem místě bych snížila dávku a uvidíte, co se stane.

Nicméně chronický zánět čehokoliv se rozvíjí docela dlouho, asi jste ho tam měla už předtím. Lékařům tento typ informace často nestojí za zmínku - chronické záněty totiž většinou neléčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned srp 20, 2017 11:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
eliik.black píše:
Dobrý den pane Jardo (zdravím také ostatní účastníky fóra),

v květnu mi byla zjištěna snížená činnost štítné žlázy (patrné změny na štítné žláze vč. zvětšení - ultrazvuk), výsledky z krve přitom říkají, že jsem zdravá. Dělala jsem si kožní test a mám málo jódu, i když skvrna zmizí později než manželovi, který má štítnou žlázu v pořádku. V červnu jsem dle Vašich rad začala s lugolem (vystoupala jsem na 80 kapek denně), k tomu užívám selen (3 tablety, každá 100 µg) a vitamín E (2 tablety, každá 400 I.U.).

Byla jsem teď po 3 měsících na dalším vyšetření a paní doktorka našla "chronický zánět štítné žlázy". Podivovala se, že na minulém vyšetření nebyl (pravdou je, že minule mě vyšetřoval někdo jiný, ovšem jednalo se o velmi zkušenou doktorku). Je možné, že užívání lugolu mohlo způsobit takovou změnu k horšímu?

Nyní ještě přemýšlím, zda bych s užíváním neměla přestat, protože teď nevím, do jaké míry mi štítná žláza funguje a v případě, že nefunguje, tak "Hrdličkova medicína" doporučuje lugol neužívat \":roll:\"

Moc děkuji za vyjádření \":wink:\"

Poměrně dobře vám odpověděla členka Gamina a za mě, já bych určitě v dané situaci zkoumal hormony, konkrétně progesteron jehož deficit zpravidla za chronickým zánětem stojí. Pokud máte tendenci nabírat tuk na břicho, boky, zadek je víceméně jasné že máte mnoho estrogenů a málo progesteronu, což v konečném důsledku oslabuje štítnou a ani jód to nemusí řešit. Že by jód zánět přímo vyvolával to si nemyslím, ale může se snažit rozjet štítnou která se rozjet z jiných důvodů nemůže a pak nemusí jít o zrovna rozumné počínání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Cysty na štítnej žľaze
PříspěvekNapsal: pon zář 25, 2017 8:00 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Dobrý deň,
Pri MR vyšetrení krčnej chrbtice mi zistili cysty na štítnej žľaze, Endokrinológ mi z nich vytiahol nejakú vodu a vzal vzorky na histológiu. Síce v nich nič vážne nenašli ale povedal že to môže byť vedľa lebo mám nejaké onkomarkery.
Nerozumiem tomu,
TSH - 0,63
TGB - 457
Kalcitonin - 25,3
CEA - 1,89
Ca - 2,42
PAB isthmus..... B17/398712 - Záver: Benigny nález- masivne erytrocysty, veľmi ojedinele makrofágy a diferencované thyreocyty, neoplastické prejavy nezachytené.
Doktor ma chcel poslať na operáciu, že by mi celú štítnu žľazu odstránili ale že to je spojené s rizikom a že onkomarkety môžu mať iný pôvod. Tak neviem.
Skúsil som užívať Serrapeptázu ktorá podľa všetkých výrobcov cysty rozpúšťa ale ani po užití 460 tablet dávkovaním 2x silnejším než výrobca doporučuje ale cysty sú stále tam.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cysty na štítnej žľaze
PříspěvekNapsal: sob zář 30, 2017 12:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Dobrý deň,
Pri MR vyšetrení krčnej chrbtice mi zistili cysty na štítnej žľaze, Endokrinológ mi z nich vytiahol nejakú vodu a vzal vzorky na histológiu. Síce v nich nič vážne nenašli ale povedal že to môže byť vedľa lebo mám nejaké onkomarkery.
Nerozumiem tomu,
TSH - 0,63
TGB - 457
Kalcitonin - 25,3
CEA - 1,89
Ca - 2,42
PAB isthmus..... B17/398712 - Záver: Benigny nález- masivne erytrocysty, veľmi ojedinele makrofágy a diferencované thyreocyty, neoplastické prejavy nezachytené.
Doktor ma chcel poslať na operáciu, že by mi celú štítnu žľazu odstránili ale že to je spojené s rizikom a že onkomarkety môžu mať iný pôvod. Tak neviem.
Skúsil som užívať Serrapeptázu ktorá podľa všetkých výrobcov cysty rozpúšťa ale ani po užití 460 tablet dávkovaním 2x silnejším než výrobca doporučuje ale cysty sú stále tam.

Primární je srovnat hormony, konkrétně progesteron a pokud máte tendenci nabalovat tuk na břicho, boky, zadek, případně i rostou prsa, tak máte prostě estrogenní dominanci, tedy hodně estradiolu a málo progesteronu, což způsobuje majoritní část problémů se štítnou žlázou. Již jsem to zde popisoval tedy si to dohledejte, nebo klidně zavolejte vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob zář 30, 2017 6:07 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
No ale čo s cystami a tie onkomarkery že môžu mať aj iný pôvod.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob zář 30, 2017 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
No ale čo s cystami a tie onkomarkery že môžu mať aj iný pôvod.

Jak jsem již mnohokrát psal cysta je útvar plný tekutiny a plísní a štítná plesniví kvůli špatné výživě a nedostatku progesteronu. Jakmile dodáte látky potřebné k normálnímu fungování tak cysty předpokládám rychle zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob říj 14, 2017 4:18 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Tak mi konečne došla kniha "Přírodní hormonální léčba", musím si teda všetko čo mi pán Jardo poradil naštudovať. Len som sa chcel spýtať či máte nejaké skúsenosti s produktami ktoré doporučujú na správnu činnosť štítnej žľazy.
http://zore.sk/shop/morska-riasa-laminaria-tablety.html
https://www.apipraktik.sk/sk/produkty/f ... -laminaria
http://www.bio3000.sk/kategoria/specifi ... tna-zlaza/
http://www.bio3000.sk/kategoria/bio-pot ... ena-riasa/
Voľakedy sa u nás predávala soľ jodidovaná, dnes je v supermarketoch všeliaká soľ, žena nakupovala podľa ceny čo bola asi chyba.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned říj 15, 2017 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Tak mi konečne došla kniha "Přírodní hormonální léčba", musím si teda všetko čo mi pán Jardo poradil naštudovať. Len som sa chcel spýtať či máte nejaké skúsenosti s produktami ktoré doporučujú na správnu činnosť štítnej žľazy.
http://zore.sk/shop/morska-riasa-laminaria-tablety.html
https://www.apipraktik.sk/sk/produkty/f ... -laminaria
http://www.bio3000.sk/kategoria/specifi ... tna-zlaza/
http://www.bio3000.sk/kategoria/bio-pot ... ena-riasa/
Voľakedy sa u nás predávala soľ jodidovaná, dnes je v supermarketoch všeliaká soľ, žena nakupovala podľa ceny čo bola asi chyba.

Řasy obecně mohou z dlouhodobého pohledu problém deficitu jódu řešit, nicméně jde o postup hodně pomalý, což mnoho lidí nevydrží, chtějí problém který vznikal mnoho let vyřešit ideálně za dvě hodiny, což není možné. Rychlost štítné je o kvalitě a objemu stravy a o hormonech, hlavně hladině progesteronu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned říj 15, 2017 9:25 pm 
Offline

Registrován: ned pro 27, 2015 11:45 pm
Příspěvky: 8
Ahoj přátelé,
nemáte někdo zkušenosti s molkulárním jodem ?

Například zde : http://www.lecitel-janvas.cz/cz/p/jod/

Mám ho stále nedostatek a doplňuji Lugolovým roztokem už delší dobu. Výsledky se trochu lepší, nicméně žádný velký zázrak.

Přeji zdraví, benda \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob říj 21, 2017 1:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
benda píše:
Ahoj přátelé,
nemáte někdo zkušenosti s molkulárním jodem ?

Například zde : http://www.lecitel-janvas.cz/cz/p/jod/

Mám ho stále nedostatek a doplňuji Lugolovým roztokem už delší dobu. Výsledky se trochu lepší, nicméně žádný velký zázrak.

Přeji zdraví, benda \":-)\"

Zkušenosti nemám a je otázkou jak moc může být lepší než jód v přirozených zdrojích v potravě, nebylo by rozumnější se zaměřit na tyto zdroje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz