Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 8:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 860 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Díky za odpověď.
Mám spíš sníženou funkci, ale hlavně mi to pořád lítá. Pár dní jsem bez energii, pak to překonám a jdu nahoru.
Uvažuju správně, že nejdřív bych měla udělat pořádnou očistu střev a jater a teprve pak se pustit do těch parazitů?
Má ten syntetický hormon výrazné vedlejší účinky?
Doktoři samozřejmě tvrdí, že ho budu užívat celý život. S tím se smířit nehodlám, ale počítám s tím, že to bude trvat třeba 1-2 roky, než ho nebudu potřebovat.

Snížená funkce vyžaduje dodávat jód a selen, důkladně vyčistit organizmus a v konečné fázi je vhodné se odparazitovat. Syntetické hormony nikdy nenahradí ty vaše a čím rychleji se jich zbavíte, tím lépe. Nutno upozornit, že stresová zátěž musí být naprosto minimální, optimálně žádná a pak to půjde celkem slušně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 9:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Snížená funkce vyžaduje dodávat jód a selen, důkladně vyčistit organizmus a v konečné fázi je vhodné se odparazitovat. Syntetické hormony nikdy nenahradí ty vaše a čím rychleji se jich zbavíte, tím lépe. Nutno upozornit, že stresová zátěž musí být naprosto minimální, optimálně žádná a pak to půjde celkem slušně.

Díky za odpověď.
S tím stresem jsem to vypozorovala a snažím se žít hodně poklidně.
Ještě jsem zapomněla dodat, že mám především velmi vysoké hodnoty protilátek TPO. Lze nějak uklidnit činnost imunitního systému?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Díky za odpověď.
S tím stresem jsem to vypozorovala a snažím se žít hodně poklidně.
Ještě jsem zapomněla dodat, že mám především velmi vysoké hodnoty protilátek TPO. Lze nějak uklidnit činnost imunitního systému?

To je otázka na co reaguje a mohou to být jak potraviny, tak překyselení, ale nejpravděpodobnější je parazit, který by se dal i zjistit diagnostikou Salvia, nebo Oberonem. Tím by jste konečně měla jasno s čím vlastně bojujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 9:16 am 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Dá se nějak laicky odhadnout podle nějakých příznaků ap. jak na tom štítná žláza momentálně je? O rozbor krve na Th si mohu zažádat pouze u lékařky, která rozhodla, že brát syntetický hormon je nezbytné a jiné variantě nakloněná není. Na obvodě mi tu žádanku nechtějí dát, protože mám v kartě, že se léčím na odborném pracovišti ( to je ale v kraji údajně pouze jedno). Chtěla bych mít problém pod nějakou občasnou kontrolou.
Nedávno jsem četla, že doplňování jódu a selenu může činnost štítné žlázy z problému mírně nedostatečná převést do problému silně kolísává, což je prý mnohem horší.
Ráda bych věděla jak na tom jsem, ale k té doktorce se mi nechce. Občasné stavy bezdůvodné únavy až vyčerpanosti mám, ikdyž už ne tak často jako dříve. Velmi pomáhá intenzívní pohyb, hlavně venku. Jiné problémy nepozoruji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Dá se nějak laicky odhadnout podle nějakých příznaků ap. jak na tom štítná žláza momentálně je? O rozbor krve na Th si mohu zažádat pouze u lékařky, která rozhodla, že brát syntetický hormon je nezbytné a jiné variantě nakloněná není. Na obvodě mi tu žádanku nechtějí dát, protože mám v kartě, že se léčím na odborném pracovišti ( to je ale v kraji údajně pouze jedno). Chtěla bych mít problém pod nějakou občasnou kontrolou.
Nedávno jsem četla, že doplňování jódu a selenu může činnost štítné žlázy z problému mírně nedostatečná převést do problému silně kolísává, což je prý mnohem horší.
Ráda bych věděla jak na tom jsem, ale k té doktorce se mi nechce. Občasné stavy bezdůvodné únavy až vyčerpanosti mám, ikdyž už ne tak často jako dříve. Velmi pomáhá intenzívní pohyb, hlavně venku. Jiné problémy nepozoruji.

Jediná možnost náměru snížené činnosti je kontrola teploty. Provádí se to tak, že tak 6x-8x během dne změříte teplotu v ústech a zapíšete hodnoty. Večer všechny hodnoty sečtete a vypočítáte si průměrnou hodnotu. Pokud vám vyjde teplota pod 37°C, tak máte hypofunkci, pokud vyšší, je vše ok. Také si uvědomte, že nějak si pacienty musí podržet a co je lepší, než dezinformovaný a vyděšený člověk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 2:19 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Děkuji za radu, vyzkouším to. V souvislosti s tím mě napadá otázka jestli se sníženou funkcí štítné žlázy souvisí i zimhouřivost? Snažím se otužovat a nemám problém jít ze sauny do ledové vody nebo sněhu, ale často je mi zima v situaci, kdy je všem kolem normálně. Také mne zajímá, jestli s tím souvisí vypadávání vlasů. Mám hodně silné a husté vlasy, takže tou ztrátou nijak netrpím, ale vlasy jsou pořád všude. V některém z témat se nakousla souvislost ŠŽ s nadledvinkami, je možné jít na srovnání funkce nepřímo přes jiný orgán? Omlouvám se za mnoho otázek, ale snažím se pochopit potřebné souvislosti, abych tušila odkud ten problém rozmotávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 7:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Děkuji za radu, vyzkouším to. V souvislosti s tím mě napadá otázka jestli se sníženou funkcí štítné žlázy souvisí i zimhouřivost? Snažím se otužovat a nemám problém jít ze sauny do ledové vody nebo sněhu, ale často je mi zima v situaci, kdy je všem kolem normálně. Také mne zajímá, jestli s tím souvisí vypadávání vlasů. Mám hodně silné a husté vlasy, takže tou ztrátou nijak netrpím, ale vlasy jsou pořád všude. V některém z témat se nakousla souvislost ŠŽ s nadledvinkami, je možné jít na srovnání funkce nepřímo přes jiný orgán? Omlouvám se za mnoho otázek, ale snažím se pochopit potřebné souvislosti, abych tušila odkud ten problém rozmotávat.

Ano, může to souviset, také vlasy můžou souviset. Nadledvinky se zpravidla srovnají se štítnou žlázou. Rozmotávat od odkyselení a po srovnání pH dodat vše potřebné pro činnost štítné žlázy. Většinou se to nepořídí za pár dnů a je potřeba počítat s časem cca 4-5 měsíců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 9:29 am 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Díky a ještě bych se ráda zeptala co soudíte o léčbě výluhem z jmelí dle M.Treben? Mělo by to rovnat funkci všech žláz, tlak, vápenaté úsady v cévách, aj. Jmelí jsem trhala začátkem prosince, kdy je léčivé a podle návodu jsem zvolila jabloňové. Sběr i zpracování jsem provázela myšlenkou na uzdravení... ale dosud jsem jmelí nepoužila. Louhuje se za studena ve vodě "ze zdravé studánky". Máme tu sice v okolí takovou kam lidé pro vodu jezdí ( Čivická studánka), ale já mám pochybnosti, jestli v dnešní době může být pramen ještě nezatížený škodlivými látkami.
Už jsem prováděla kůru z pampelišek a myslím, že mi pomohla, ale setkávám se s názorem, že v dnešní době jsou bylinky zamořeny tak, že pomoci nemohou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 12:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
ixi píše:
Děkuji za radu, vyzkouším to. V souvislosti s tím mě napadá otázka jestli se sníženou funkcí štítné žlázy souvisí i zimhouřivost? Snažím se otužovat a nemám problém jít ze sauny do ledové vody nebo sněhu, ale často je mi zima v situaci, kdy je všem kolem normálně. Také mne zajímá, jestli s tím souvisí vypadávání vlasů. Mám hodně silné a husté vlasy, takže tou ztrátou nijak netrpím, ale vlasy jsou pořád všude. V některém z témat se nakousla souvislost ŠŽ s nadledvinkami, je možné jít na srovnání funkce nepřímo přes jiný orgán? Omlouvám se za mnoho otázek, ale snažím se pochopit potřebné souvislosti, abych tušila odkud ten problém rozmotávat.

Mně byla nepřetržitě zima od října do března, ať jsem na sebe navlékla cokoliv. V kanceláři jsem seděla v rukavicích \":)\" A to jsem předtím byla hodně otužilá a v zimě jsem seděla u otevřeného okna.
Na padání vlasů mi pomohl methionin.
Na žádný z těchto problémů ty hormony vůbec nezabírají.


Naposledy upravil Beladona dne úte kvě 11, 2010 12:57 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 12:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Někde jsem se dočetla, že na štítnou žlázu pomáhá čaj ze svízele. Začala jsem ho pít, ale po pár dnech mě začala trošku bolet štítná žláza při polykání. Je to dobré nebo špatné znamení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 1:30 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Beladona píše:
Někde jsem se dočetla, že na štítnou žlázu pomáhá čaj ze svízele. Začala jsem ho pít, ale po pár dnech mě začala trošku bolet štítná žláza při polykání. Je to dobré nebo špatné znamení?

Když jsem začala s detoxikací, taky jsem tu bolest při polykání cítila, jak kdybych tam měla knedlík. Řešila jsem akutnější problémy a tohle mezi tím odeznělo samo. Myslím, že by to mohlo souviset s likvidací parazitů? Nyní občas cítím v místě ŠŽ spíš tlak než bolest, pokaždé je to v souvislosti s dlouhou dobou u počítače.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Díky a ještě bych se ráda zeptala co soudíte o léčbě výluhem z jmelí dle M.Treben? Mělo by to rovnat funkci všech žláz, tlak, vápenaté úsady v cévách, aj. Jmelí jsem trhala začátkem prosince, kdy je léčivé a podle návodu jsem zvolila jabloňové. Sběr i zpracování jsem provázela myšlenkou na uzdravení... ale dosud jsem jmelí nepoužila. Louhuje se za studena ve vodě "ze zdravé studánky". Máme tu sice v okolí takovou kam lidé pro vodu jezdí ( Čivická studánka), ale já mám pochybnosti, jestli v dnešní době může být pramen ještě nezatížený škodlivými látkami.
Už jsem prováděla kůru z pampelišek a myslím, že mi pomohla, ale setkávám se s názorem, že v dnešní době jsou bylinky zamořeny tak, že pomoci nemohou.

Pomoci určitě mohou, ale zrovna jmelí je mimořádně nebezpečné a pokud se používá neodborně, tak to může skončit i špatně. Osobně to vyzkoušené nemám, čili se k tomu nemohu vyjádřit a u jmelí bych byl velice opatrný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Někde jsem se dočetla, že na štítnou žlázu pomáhá čaj ze svízele. Začala jsem ho pít, ale po pár dnech mě začala trošku bolet štítná žláza při polykání. Je to dobré nebo špatné znamení?

To dost záleží na tom zda řešíte hypofunkci, nebo hyperfunkci, ale asi to není špatný nápad. Na hypofunkci musíte dodat jednoznačně jód a selen, což jsem zde již několikrát popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 8:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
ixi píše:
Také mne zajímá, jestli s tím souvisí vypadávání vlasů. Mám hodně silné a husté vlasy, takže tou ztrátou nijak netrpím, ale vlasy jsou pořád všude..

Čo tak skúsiť lichořeřišnici větší/kapucínka väčšia? V minulosti bola zložkou aj v prípravkoch na rast vlasov a proti lupinám. Je to prírodné, žiadna chémia, tak by to možno stálo za to vyskúšať. Najúčinnejšia je vo forme tinktúry. Okrem toho je silným prírodným antibiotikom, tak neviem, či by to nemalo nejaké vedľajšie účinky. Na vlasy však účinkuje spoľahlivo. Tiež sa táto bylina používa na liečbu chronických aj akútnych zápalov močových aj dýchacích ciest, rozdrvené semená vypudzujú hlísty, robia sa z nich obklady na boľavé miesta, pomleté sa používajú ako korenie a povzbudzujú trávenie, čerstvé listy a kvety dopĺňajú vitamíny pri ozdravných kúrach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Čo tak skúsiť lichořeřišnici větší/kapucínka väčšia? V minulosti bola zložkou aj v prípravkoch na rast vlasov a proti lupinám. Je to prírodné, žiadna chémia, tak by to možno stálo za to vyskúšať. Najúčinnejšia je vo forme tinktúry. Okrem toho je silným prírodným antibiotikom, tak neviem, či by to nemalo nejaké vedľajšie účinky. Na vlasy však účinkuje spoľahlivo. Tiež sa táto bylina používa na liečbu chronických aj akútnych zápalov močových aj dýchacích ciest, rozdrvené semená vypudzujú hlísty, robia sa z nich obklady na boľavé miesta, pomleté sa používajú ako korenie a povzbudzujú trávenie, čerstvé listy a kvety dopĺňajú vitamíny pri ozdravných kúrach.

Lichořeřišnice nebude působit přímo, ale jako výborný fungicid může velice účinně likvidovat patogenní breberky, které ve většině případů štítnou žlázu napadají. Na ní je hlavně zajímavé, že se dá jíst jako salát a je to docela hezká kytka do truhlíků za oknem, takže si ji může pěstovat i ten kdo nemá zahrádku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 860 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz