Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: operace štítné žlázy
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2018 11:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Misa125 píše:
Dobrý den, prosím o radu. Našla jsem si na štítné žláze uzel, proto jsem navštívila vojenskou nemocnici, kde mě poslali do Chirurgické ambulance - poradna pro chirurgii štítné žlázy. Lékař mi po výsledcích sonografie a punkce sdělil, že uzel musí ven. Výsledky sono: hraniční velikost obou laloků štítné žlázy, vpravo objemná nodosita s lemem, bilat. drobnoložisková přestavba. Punkce: acelulární nátěry tvořené převážně koloidem s malou příměsí krve. Absence folikulárních a onkologicky suspektních bb. Nátěry nesplňují minimální kritéria pro diagnostický materiál, pro výraznou příměs koloidu se však dá předpokládat původ koloidních uzlu - skupina I. dle diagnostické terminologie pro FNAB štítné žlázy. Hormony: S_TSH: 1,337, S_FT4:13,76, S_aTG:1,73, S_aTPO:0,18.
Když jsem lékaři sdělila, že bych se chtěla operaci vyhnout, a že bych byla ráda kdyby mohl být uzel pouze sledován endokrinologem, tak mi řekl, že si musím nějakého endokrinologa najít a s termínem operace se se mnou rozloučil. Hledám tedy endokrinologa, ale tady na olomoucku je to velký problém, mají dlouhé čekací lhůty a navíc, když jsem s několika telefonicky hovořila, tak mi doporučili, na operaci jít a to i přes to, že mě, ani výsledky zprávy neviděli. Děkuji za radu:-)

Tak co radit, rozhodnutí bude stejně na vás, ale ať je to co je to, problém je deficience nutričních látek a hormonální rozvrat, tedy je potřeba hledat problém jinde než ho hledají oni a řešit jinak než ho řeší medicína. Zpravidla jde o nízký progesteron a vysoký estradiol, což se dá srovnáním progesteronu odstranit. Podle mě by jste si nejdříve měla načíst knížku Přírodní hormonální léčba a zatím moc nespěchat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2018 11:08 am 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2018 9:36 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, děkuji za radu, knihu si určitě pořídím. Musím říct, že mě lékaři dost zklamali a jen jsem se v tom jejich přístupu přesvědčila o tom, že jsme pro ně opravdu každý jen kus. Akorát mám trochu obavu z toho, aby se mi z toho nevyvinulo něco horšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2018 12:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Misa125 píše:
Dobrý den, děkuji za radu, knihu si určitě pořídím. Musím říct, že mě lékaři dost zklamali a jen jsem se v tom jejich přístupu přesvědčila o tom, že jsme pro ně opravdu každý jen kus. Akorát mám trochu obavu z toho, aby se mi z toho nevyvinulo něco horšího.

Tak obava je sice dobrá, ale ta vám nepomůže to je stejně k ničemu jako se v tom ihned rejpat, což je jediná cesta kterou nabízí medicína. Vzhledem k tomu že jejich zákroky jsou nevratné hodně dobře bych si promýšlel každý krok a ne zítra přijďte a vyndáme to což je klasika a pro ně to je normální. Musíte si uvědomit že základem současného pojetí medicíny je generovat extrémní zisk a ten se nedá generovat tím že vám doktor bude pouze radit, musí se práškovat a operovat, mnohdy i zbytečně, ale hlavně za dlouhé prachy. Nakonec vemte v potaz i tu nejstupidnější a vysoce lukrativní část medicíny kdy vám za prachy klidně udělají ještě rezervní prsa na zádech, nebo chlapům půlmetrového bimbase a ty postižení se tím navíc mnohdy i chlubí na netu, divná doba, lékař by měl mít hlavně svou čest a svědomí a prachy až potom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2018 1:04 pm 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2018 9:36 am
Příspěvky: 3
Vy mi mluvíte úplně z duše, akorát ten červíček toho, co když má doktor pravdu, pořád hlodá a to víte mám strach.....hlavně kvůli dětem, co kdyby... Každopádně si přečtu Vámi doporučovanou knihu a budu snad chytřejší. Doktoři jsou vážně "byznysmeni", bohužel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2018 11:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Misa125 píše:
Vy mi mluvíte úplně z duše, akorát ten červíček toho, co když má doktor pravdu, pořád hlodá a to víte mám strach.....hlavně kvůli dětem, co kdyby... Každopádně si přečtu Vámi doporučovanou knihu a budu snad chytřejší. Doktoři jsou vážně "byznysmeni", bohužel.

Tak jistě starostlivost sice z medicíny zcela nezmizela, ale trochu se to otočilo, nyní se lékař nestará primárně o klienta, ale stará se primárně o to co s toho bude mít on, což malinko smrdí a ne každý by na to měl žaludek. Netvrdím že se to týká všech, najdou se i tací co mají svědomí stále vysoko nastavené, ale není to bohužel majoritní část. Nakonec tak je to dnes všude, každý chce v tom tržním hospodářství trhnout co se dá a ohledy se nepřipouští.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2018 2:07 pm 
Offline

Registrován: stř pro 06, 2017 7:53 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den,

v první řadě bych chtěla pochválit Vaše stránky a toto fórum, našla jsem zde spousta tipů a inspirace. Vzhledem k tomu, že jsem se ale tak nějak zasekla, chtěla bych poprosit o radu. Při prvním těhotenství mi zjistili sníženou funkci štítné žlázy (patologické hodnoty TSH, tudíž už jsem ji nějakou dobu špatnou měla). Brala jsem Euthyrox (dostala jsem se až na 125 mg denně) a nijak to neřešila. Po druhém porodu se mi objevil Lichen sclerosus et atrophicus a to už je celkem nepříjemná záležitost. Podle lékařů dědičné dispozice a neléčitelné. Já se s tím ale nechci smířit, věřím, že člověk si za své nemoci může sám. Jen já jsem zatím za rok svého snažení nenašla žádné souvislosti \":-(\"

Držela jsem očistu sirnou patlaninou, jaterní očistu ostropestřem. Piju rybí tuk, cvičím hormonální jógu, držím bezlepkovou dietu a jím celkově o dost kvalitněji. Dosáhla jsem toho, že již nemám problém s vyprazdňováním (trpěla jsem na zácpy snad celý život, nebo aspoň, co si pamatuju) a dávky mám snížené od prosince na 100 mg denně. Nevím, co dál. Evidentně něco málo zafungovalo, ale teď už zase stojím na místě, hodnoty se nelepší. Občas si říkám, jestli to snížení dávek a zlepšení hodnot nebyla jen náhoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2018 5:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
verinka.s píše:
Dobrý den,

v první řadě bych chtěla pochválit Vaše stránky a toto fórum, našla jsem zde spousta tipů a inspirace. Vzhledem k tomu, že jsem se ale tak nějak zasekla, chtěla bych poprosit o radu. Při prvním těhotenství mi zjistili sníženou funkci štítné žlázy (patologické hodnoty TSH, tudíž už jsem ji nějakou dobu špatnou měla). Brala jsem Euthyrox (dostala jsem se až na 125 mg denně) a nijak to neřešila. Po druhém porodu se mi objevil Lichen sclerosus et atrophicus a to už je celkem nepříjemná záležitost. Podle lékařů dědičné dispozice a neléčitelné. Já se s tím ale nechci smířit, věřím, že člověk si za své nemoci může sám. Jen já jsem zatím za rok svého snažení nenašla žádné souvislosti \":-(\"

Držela jsem očistu sirnou patlaninou, jaterní očistu ostropestřem. Piju rybí tuk, cvičím hormonální jógu, držím bezlepkovou dietu a jím celkově o dost kvalitněji. Dosáhla jsem toho, že již nemám problém s vyprazdňováním (trpěla jsem na zácpy snad celý život, nebo aspoň, co si pamatuju) a dávky mám snížené od prosince na 100 mg denně. Nevím, co dál. Evidentně něco málo zafungovalo, ale teď už zase stojím na místě, hodnoty se nelepší. Občas si říkám, jestli to snížení dávek a zlepšení hodnot nebyla jen náhoda.

Podle toho co píšete bych si dovolil odhadnout deficit progesteronu a zvýšený estradiol, což je hodně o zánětech a snížené štítné. Muselo by se to pochopitelně dotestovat od oka bych to nedělal, ale pravděpodobnost uspět je pak slušná. Něco jsem zde již myslím popisoval, tak si vlákna projděte, případně zavolejte a pořešíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2018 1:47 pm 
Offline

Registrován: stř pro 06, 2017 7:53 pm
Příspěvky: 6
Děkuji, jsem na konec měsíce objednaná na gynekologii, tak se tam zkusím rovnou zeptat na žádanku na krevní testy a až budu mít výsledky, tak bych se Vám ozvala. Každopádně ještě jednou díky, dodalo mi to naději \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2018 5:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
verinka.s píše:
Děkuji, jsem na konec měsíce objednaná na gynekologii, tak se tam zkusím rovnou zeptat na žádanku na krevní testy a až budu mít výsledky, tak bych se Vám ozvala. Každopádně ještě jednou díky, dodalo mi to naději \":-)\"

Ok, klidně se ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 1:35 pm 
Offline

Registrován: stř bře 27, 2013 5:04 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, mám už přes deset let zvětšenou štítnou žlázu - strumu, uvnitř jsou uzly. Šž je funkční, léky neberu. Aktuální výsledky z krve jsou TSH 0,770 mU/l, T4 volný 15,4 pmol/l, Anti-TSHreceptor 0,30 IU/l, Tyreoglobulin 419,7 ug/l. Lékařka samozřejmě doporučuje operativně odstranit, ale je rozumná a jen tak to neustále připomíná. Je podle vás prosím možné, aby se struma zmenšila? A co byste mně poradili? Fórum tady jsem pročetla, ale nevím kde začít. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 2:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
elliska25 píše:
Dobrý den, mám už přes deset let zvětšenou štítnou žlázu - strumu, uvnitř jsou uzly. Šž je funkční, léky neberu. Aktuální výsledky z krve jsou TSH 0,770 mU/l, T4 volný 15,4 pmol/l, Anti-TSHreceptor 0,30 IU/l, Tyreoglobulin 419,7 ug/l. Lékařka samozřejmě doporučuje operativně odstranit, ale je rozumná a jen tak to neustále připomíná. Je podle vás prosím možné, aby se struma zmenšila? A co byste mně poradili? Fórum tady jsem pročetla, ale nevím kde začít. Děkuji.

Začněte zdánlivě z jiného konce a zjistěte si hladiny estradiolu a progesteronu. Pokud bude progesteron nízko je potřeba ho začít dodávat pomocí bioidentického krému to jsem zde již také psal při současném dodávání hořčíku, selenu a po nějaké době i jódu a mohlo by to klapnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 3:06 pm 
Offline

Registrován: stř bře 27, 2013 5:04 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Začněte zdánlivě z jiného konce a zjistěte si hladiny estradiolu a progesteronu. Pokud bude progesteron nízko je potřeba ho začít dodávat pomocí bioidentického krému to jsem zde již také psal při současném dodávání hořčíku, selenu a po nějaké době i jódu a mohlo by to klapnout.

Děkuji za odpověď. Takže teď udělat test ze slin a podle výsledku začít používat progesteronový krém? (plus ty vitamíny). Jiné hormony nebudou potřeba?
Ještě ohledně progesteronu - je dobré kromě krému užívat i drmek, nebo ten podle Vás mnoho nepomáhá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 3:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
elliska25 píše:
Děkuji za odpověď. Takže teď udělat test ze slin a podle výsledku začít používat progesteronový krém? (plus ty vitamíny). Jiné hormony nebudou potřeba?
Ještě ohledně progesteronu - je dobré kromě krému užívat i drmek, nebo ten podle Vás mnoho nepomáhá?

To záleží na financích, pokud uděláte hormony celé je to pochopitelně ještě lepší a bylinky proč ne, ale v tomto momentě bych ho spíše dodal pomocí toho krému a třeba po srovnání stavu pak dovede už hladiny udržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 8:58 pm 
Offline

Registrován: stř bře 27, 2013 5:04 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
To záleží na financích, pokud uděláte hormony celé je to pochopitelně ještě lepší a bylinky proč ne, ale v tomto momentě bych ho spíše dodal pomocí toho krému a třeba po srovnání stavu pak dovede už hladiny udržet.

A dají se hormony otestovat levněji než testem ze slin? Finance jsou totiž trošku problém. Ale diskutovalo se tady, že testy z krve nevypovídají dostatečně. Kdyby to šlo levněji, tak bych to zvládla dřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
elliska25 píše:
A dají se hormony otestovat levněji než testem ze slin? Finance jsou totiž trošku problém. Ale diskutovalo se tady, že testy z krve nevypovídají dostatečně. Kdyby to šlo levněji, tak bych to zvládla dřív.

Tak ze slin je to pochopitelně lepší i když jistou vypovídací hodnotu mají i testy z krve tedy pokud vám je doktor udělá zdarma stále lepší než nic.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz