Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 1:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Na hypofunkci musíte dodat jednoznačně jód a selen, což jsem zde již několikrát popisoval.

Ano, poctivě oba dlabu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 1:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
To je otázka na co reaguje a mohou to být jak potraviny, tak překyselení, ale nejpravděpodobnější je parazit, který by se dal i zjistit diagnostikou Salvia, nebo Oberonem. Tím by jste konečně měla jasno s čím vlastně bojujete.

Dnes jsem byla na diagnostice Salvia u Joalis a paní konzultantka mi řekla, že kvůli špatně fungujícímu hypotalamu mi špatně funguje slezina, což vede k zánětu štítné žlázy.
Mám málo vitamínů a minerálů, i když jich jím ve stravě určitě dostatek, ale asi je tělo neumí zpracovat.
A také mám špatná játra. Nikdy jsem nejedla tučná jídla, dokonce ani nepoužívám máslo ani margaríny. Alkohol mi nedělá dobře a tak ho už rok nepiju vůbec. Tenhle víkend se chystám na jaterní očistu, jestli teda seženu tu zatracenou epsomskou sůl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 6:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Dnes jsem byla na diagnostice Salvia u Joalis a paní konzultantka mi řekla, že kvůli špatně fungujícímu hypotalamu mi špatně funguje slezina, což vede k zánětu štítné žlázy.
Mám málo vitamínů a minerálů, i když jich jím ve stravě určitě dostatek, ale asi je tělo neumí zpracovat.
A také mám špatná játra. Nikdy jsem nejedla tučná jídla, dokonce ani nepoužívám máslo ani margaríny. Alkohol mi nedělá dobře a tak ho už rok nepiju vůbec. Tenhle víkend se chystám na jaterní očistu, jestli teda seženu tu zatracenou epsomskou sůl.

Všechno to je možné a zánět štítné žlázy není sranda, nicméně mnoho lidí ho má polovinu života a ani to nevědí, čili to zase není důvodem ke skoku z mostu. Mnoho minerálů se ve stravě vyskytuje sporadicky a musí se dodávat cíleně, což zde často opakuji. Na játra je nevětší vražda tepelně upravené obilí s tukem a cukrem, kde ideálním příkladem jsou třeba „přátelské oplatky“ a jiné sladké hnusy z obchodní sítě. Alkohol zase tak velký problém nepředstavuje, pokud jde o kvalitní červené víno, tak to v rozumných dávkách spíše léčí, nicméně o ostatní druzích alkoholu se to rozhodně tvrdit nedá. Epsomskou sůl vám může manželka poslat, když budete mít zájem, tak mi napište soukromou správu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 2:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Všechno to je možné a zánět štítné žlázy není sranda, nicméně mnoho lidí ho má polovinu života a ani to nevědí, čili to zase není důvodem ke skoku z mostu. Mnoho minerálů se ve stravě vyskytuje sporadicky a musí se dodávat cíleně, což zde často opakuji. Na játra je nevětší vražda tepelně upravené obilí s tukem a cukrem, kde ideálním příkladem jsou třeba „přátelské oplatky“ a jiné sladké hnusy z obchodní sítě. Alkohol zase tak velký problém nepředstavuje, pokud jde o kvalitní červené víno, tak to v rozumných dávkách spíše léčí, nicméně o ostatní druzích alkoholu se to rozhodně tvrdit nedá. Epsomskou sůl vám může manželka poslat, když budete mít zájem, tak mi napište soukromou správu.

Sušenky ani jiné sladkosti moc nemusím. Kromě čokolády, na té jsem závislá, ale už 2 týdny abstinuju \":)\"

Můžu poprosit, jaký byste mi doporučil další postup? Jaterní očitu a pak zkusit MMS?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 5:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Sušenky ani jiné sladkosti moc nemusím. Kromě čokolády, na té jsem závislá, ale už 2 týdny abstinuju \":)\"

Můžu poprosit, jaký byste mi doporučil další postup? Jaterní očitu a pak zkusit MMS?

O čokoládě z obchodu si tedy iluze nedělejte, tam se míchá vše co najdou, používejte kakaové boby rovnou čerstvé a máte jistotu, je to ta nejlepší čokoláda co se dá koupit a ještě je zdravá. Ano játra každopádně vygruntovat a potom začít pracovat na parazitech a dalších breberkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 8:31 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
To je otázka na co reaguje a mohou to být jak potraviny, tak překyselení, ale nejpravděpodobnější je parazit, který by se dal i zjistit diagnostikou Salvia, nebo Oberonem. Tím by jste konečně měla jasno s čím vlastně bojujete.

Tak jsem se konečně odhodlala k plivacímu testu na kvasinku a mám jí tam. Měla jsem podezdření, protože se mi ve vlnách objevují vyrážky spojené se zažívacími problémy. Myslíte, že by to mohla být prapříčina mého zánětu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Tak jsem se konečně odhodlala k plivacímu testu na kvasinku a mám jí tam. Měla jsem podezdření, protože se mi ve vlnách objevují vyrážky spojené se zažívacími problémy. Myslíte, že by to mohla být prapříčina mého zánětu?

Kvasinka stojí za většinou rakovin a ve velkém procentu případů za spoustou dalších nemocí, čili proč by nemohla vyvolávat zánět, který je vlastně pouze jedním z článků vedoucích k té rakovině. Je velice vyčůraná, ale dá se zvládnout, čili s chutí co toho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv čer 17, 2010 1:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Pane Jardo, potřebovala bych prosím poradit ještě s jednou věcí. Pořád beru euthyrox 50, zatím zkoušním vynechat 1x v týdnu. Nemám tušení, kolik hormonů z těch prášků tělo spotřebuje a kolik se vyloučí močí. Když dělám klystýry urinou, nemůžu se tím hormonem předávkovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv čer 17, 2010 4:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Pane Jardo, potřebovala bych prosím poradit ještě s jednou věcí. Pořád beru euthyrox 50, zatím zkoušním vynechat 1x v týdnu. Nemám tušení, kolik hormonů z těch prášků tělo spotřebuje a kolik se vyloučí močí. Když dělám klystýry urinou, nemůžu se tím hormonem předávkovat?

Pokud vím tak i celkem malý rozdíl jsou schopni lidé s tímto syntetickým hormonem zaznamenat, čili nepředpokládám, že by jste si toho nevšimla. Většinou je reakce celkem bouřlivá a pokud již nějakou dobu klystýry konáte, tak je to patrně v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv čer 17, 2010 9:06 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Trochu blbá otázka, ale predsa len sa ju opýtam... Viem, že mám problém so štítnou žľazou (asi ako väčšina ľudí), chcem to riešiť. Ale neviem, či mám hyperfunkciu, alebo hypofunkciu. Čo sa týka môjho ohrýzku, tak je dosť viditeľný... Neviem, či stačí táto informácia... Odpovie mi niekto ? Ďakujem \":)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 8:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Trochu blbá otázka, ale predsa len sa ju opýtam... Viem, že mám problém so štítnou žľazou (asi ako väčšina ľudí), chcem to riešiť. Ale neviem, či mám hyperfunkciu, alebo hypofunkciu. Čo sa týka môjho ohrýzku, tak je dosť viditeľný... Neviem, či stačí táto informácia... Odpovie mi niekto ? Ďakujem \":)\"

Změřte si tak 6x – 8x za den teplotu v ústech a vypočítejte si průměrnou hodnotu, Pokud vyjde teplota pod 37 °C tak máte hypofunkci štítné žlázy a nadledvinek. Velikost ohryzku s tím nesouvisí, podle toho se nic objektivního zjistit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 10:49 am 
Offline

Registrován: stř kvě 26, 2010 3:23 pm
Příspěvky: 16
Jarda píše:
Snížená funkce vyžaduje dodávat jód a selen, důkladně vyčistit organizmus a v konečné fázi je vhodné se odparazitovat. Syntetické hormony nikdy nenahradí ty vaše a čím rychleji se jich zbavíte, tím lépe. Nutno upozornit, že stresová zátěž musí být naprosto minimální, optimálně žádná a pak to půjde celkem slušně.

O léčení pánů doktorů toho bylo napsáno mraky,přece jen se zeptám.Moje maminka má sníženou funkci štítné žlázy dle vašich rad jsem ji už docela úspěšně přemluvila ke klystýrům,zdravější stravě,jod a selen brala,ale na poslední kontrole jí "pani doktorka"řekla,že v žádném případě nesmí doplnovat jod pokud bere léky na štítnou žlázu,na krvi prý to pozná a odmítá ho.Nemám argumenty jak ji přesvědčit.Nechce ani ten selen,prý radši ne když ji to doktorka nedoporučila.děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ivvlik píše:
O léčení pánů doktorů toho bylo napsáno mraky,přece jen se zeptám.Moje maminka má sníženou funkci štítné žlázy dle vašich rad jsem ji už docela úspěšně přemluvila ke klystýrům,zdravější stravě,jod a selen brala,ale na poslední kontrole jí "pani doktorka"řekla,že v žádném případě nesmí doplnovat jod pokud bere léky na štítnou žlázu,na krvi prý to pozná a odmítá ho.Nemám argumenty jak ji přesvědčit.Nechce ani ten selen,prý radši ne když ji to doktorka nedoporučila.děkuji.

To máte těžké, doktorka se patrně bojí o svého pacienta, pokud totiž bude maminka pravidelně užívat jód a selen, tak má vysokou šanci se obejít zcela bez léků a tím pádem i bez péče lékaře. To určitě není primárním zájmem lékaře, pokud zvážíte, že je placen za nemocného člověka a ne za zdravého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 9:52 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Tak jsem si dělala test na zjišění té štítné žlázy, jestli je na vině ona, když nemohu přibrat. Každé ráno jsem 10minut si měřila teplotu pod jazykem, snažila jsme se správně, jak to tu popisoval muflon. Vyšlo mi toto: stř 36,45, čt 36,25, pá 36,60, so 36,68, ne 36,45. Nevím zda tyto hodnoty jsou dobré či nikoli. Ale může se člověku snížit funkce štitné žlázy na syrové stravě? Já myslela, že to spíš upraví k dobrému. Našla jsem si výsledky z léta loňského roku, kdy mi dělali testy snad na všechno, našla jsem tam, že hodnoty TSH, T3, T4 jsou v normě, sodík, draslík, vit B12, vápník, hořčík, cholesterol, vše ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 12:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Tak jsem si dělala test na zjišění té štítné žlázy, jestli je na vině ona, když nemohu přibrat. Každé ráno jsem 10minut si měřila teplotu pod jazykem, snažila jsme se správně, jak to tu popisoval muflon. Vyšlo mi toto: stř 36,45, čt 36,25, pá 36,60, so 36,68, ne 36,45. Nevím zda tyto hodnoty jsou dobré či nikoli. Ale může se člověku snížit funkce štitné žlázy na syrové stravě? Já myslela, že to spíš upraví k dobrému. Našla jsem si výsledky z léta loňského roku, kdy mi dělali testy snad na všechno, našla jsem tam, že hodnoty TSH, T3, T4 jsou v normě, sodík, draslík, vit B12, vápník, hořčík, cholesterol, vše ok.

Rozhodující je teplota 36,6 °C a vyšší. Pod touto hodnotou se dá vysledovat snížená funkce štítné žlázy a patrně i nadledvinek, což samozřejmě rozhodí i ostatní žlázy v těle a pak nic nechodí jak má. Z toho se nechá vydedukovat nedostatek jódu, selenu, bóru, železa, zinku a dalších látek, přičemž jód a selen je nezbytně nutné dodávat, čímž se základní funkce stabilizují. Vzhledem k tomu, jak vám to lítá je nedostatek pravděpodobný a patrně by bylo vhodné se o ten jód zajímat. Máte tu na to celé vlákno a spoustu užitečných informací, tak studujte. Zajistit vám to nedovede, bez dostatečné tvorby kyseliny chlorovodíkové v žaludku, žádná strava, protože vstřebávání životně důležitých látek je významným způsobem omezeno, nebo skoro vyřazeno a je nutné to všechno zase nastartovat. Patrně by se to po nějaké dlouhé době na syrové stravě upravilo samo, ale málo lidí má tu svatou trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz