Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 10:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon srp 14, 2023 1:22 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Jarda píše:
Tak uvidíte nakonec mikrobiom ladí mnoho lidí i z mnoha jiných důvodů než zrovna je stav po ATB a většinou ho vyladí, ale chvilku to trvá.

Hlavne mikrobiom taky reguluje zluc a z tou ja mam dlouhe roky problem. Takze i ten mikrobiom byl stejne na prd..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon srp 14, 2023 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Hlavne mikrobiom taky reguluje zluc a z tou ja mam dlouhe roky problem. Takze i ten mikrobiom byl stejne na prd..

Tak to asi máte pravdu i když nyní třeba zase vybušíte některé jiné kmeny a může se tak změnit dost věcí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř zář 06, 2023 7:04 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Takže cca měsíc jsem bral cca 4x8mcg kapek T3. Během té doby jsem teda měl i trochu víc stresu. Nehoda na kole, trhání stoličky(rentgeny držky, antibiotika), náhlá smrt tety, do toho váhání jestli mám nebo nemám vycestovat do zahraničí za prací... No testy nic moc teda. Vidím trochu zlešení u těch krvinek. Nejsou zvýšené Eozinofily, ale jinak bazofily stále trochu zvýšené a celkove Leukocyty stále nízké. Jinak teda zvýšené hodnoty u ledvin(možná špatné hydratace v kombinaci s namožením svalů po cvičení). Hodnoty štítné tedy jen lehce zlepšené. Měď stále nízká. Aspoň že ceruloplasmin se lehce zvedl. Tady si stále myslím, že hlavní problém je u mě toxicita měďi asi tedy díky adrenální nedostatečnosti a pomalé štítné žláze.. Asi tedy vyzkouším zvednout to dávkování T3 na nějakých 5 kapek jestli to k něčemu bude a to TSH klesne, ale největší problém je ten zvedlý Lpa. Tam ten kardiovaskulární systém jde opravdu do prdele.. :(


Přílohy:
krev zari 2023...png
krev zari 2023...png [ 69.12 KiB | Zobrazeno 4346 krát ]
krev zari 2023.png
krev zari 2023.png [ 89.98 KiB | Zobrazeno 4346 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned zář 10, 2023 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Takže cca měsíc jsem bral cca 4x8mcg kapek T3. Během té doby jsem teda měl i trochu víc stresu. Nehoda na kole, trhání stoličky(rentgeny držky, antibiotika), náhlá smrt tety, do toho váhání jestli mám nebo nemám vycestovat do zahraničí za prací... No testy nic moc teda. Vidím trochu zlešení u těch krvinek. Nejsou zvýšené Eozinofily, ale jinak bazofily stále trochu zvýšené a celkove Leukocyty stále nízké. Jinak teda zvýšené hodnoty u ledvin(možná špatné hydratace v kombinaci s namožením svalů po cvičení). Hodnoty štítné tedy jen lehce zlepšené. Měď stále nízká. Aspoň že ceruloplasmin se lehce zvedl. Tady si stále myslím, že hlavní problém je u mě toxicita měďi asi tedy díky adrenální nedostatečnosti a pomalé štítné žláze.. Asi tedy vyzkouším zvednout to dávkování T3 na nějakých 5 kapek jestli to k něčemu bude a to TSH klesne, ale největší problém je ten zvedlý Lpa. Tam ten kardiovaskulární systém jde opravdu do prdele.. :(

Tak stále máte zvednuté jaterky a ostatní podle všeho ukazuje na zánět v těle. Z mého pohledu bych se snažil srovnat játra což by mělo být jednodušší než ladit štítnou a utlumit zánět asi nejjednodušeji pomocí butyrátu ten máme za rozumnou cenu na e-schopu zde http://www.pro-zdravi-az.cz/?ex=zbo1&ia ... 148&ic=339 . Také by bylo vhodné na ochranu cév brát nějaký přípravek s rutinem, nebo jíst potraviny bohaté na rutin, například borůvky a pravidelně si dávat přesličkový čaj který kvalitu cévní stěny solidně zlepšuje. Na zvednutí leukocytů fungují injekce HCl přímo do žíly, tím se dají leukocyty přímo násobit a podobně fungují miniklystýry s HCl, což není problém vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon zář 11, 2023 8:42 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Dekuji za odpoved. Ja myslim, ze ty jaterky maji spojitost s tou hypothyreozou a toxicitou medi kvuli te spatne ttvorbe a toku zluci. Protoze jak nefunguje zluc, tak telo se nedokaze zbavovat prebytku medi.. A ta akumulujici med v jatrech je poskozuje no... Zaroven toxicita medi/hypothyreoza/adrenalni unava zpusobuje nizkou produkci ceruloplasminu a tim padem ikdyz ma telo prebytek medi ulozene v organech, tak ji nemuze pouzit, takze proto mam i plno priznaku deficitu medi a jeden z nich je prave spatna imunita a premnozeni bordelem.. Kazdopadne asi po 3 letech kdy jsem zkousel tu stitnou nahodit bez uspechu asi zase zajdu za endokrinolozkou a zacnu brat T4.. Uvidim jestli bude fungovat lepe nez predtim s poznatkama ktere ted mam. Nesmim omezovat kalorie jinak telo bude konvertovat T4 do neaktivni reverzeni T3 a ne do aktivni T3.. Behem te doby jsem snad i snizil toxicitu rtuti, kterou jsem mel diky amalgamum. Ta mohla taky snizovat selen(ikdyz jsem ho bral) a blokovat konverzi T4 na T3.. No a hlavne se musim odstehovat z toho panelaku idealne nekam mimo mesto na nejakou farmu/statek kdyz ne do zahranici nekam k mori.. Protoze T mobile tu ma anteny na strese + internety, mraky wifin z bytu pod.. Proto si myslim, ze behem toho leta v Chorvatsku jsem mel po xx letech zdrave vypadajici tmavou stolici ktera neplavala po hladine.. Minimalni EMF tam kde jsem byl ubytovany a ve volnem case totalni uzemneni ve slane morske vode. To asi melo na telo zasadni dopad.. Toxicita medi jeste tu sensitivitu na EMF zhorsuje. Moje telo funguje vic jako antena, kdyz mam plna jatra medi a mozna uz i jine organy..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon zář 11, 2023 6:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Dekuji za odpoved. Ja myslim, ze ty jaterky maji spojitost s tou hypothyreozou a toxicitou medi kvuli te spatne ttvorbe a toku zluci. Protoze jak nefunguje zluc, tak telo se nedokaze zbavovat prebytku medi.. A ta akumulujici med v jatrech je poskozuje no... Zaroven toxicita medi/hypothyreoza/adrenalni unava zpusobuje nizkou produkci ceruloplasminu a tim padem ikdyz ma telo prebytek medi ulozene v organech, tak ji nemuze pouzit, takze proto mam i plno priznaku deficitu medi a jeden z nich je prave spatna imunita a premnozeni bordelem.. Kazdopadne asi po 3 letech kdy jsem zkousel tu stitnou nahodit bez uspechu asi zase zajdu za endokrinolozkou a zacnu brat T4.. Uvidim jestli bude fungovat lepe nez predtim s poznatkama ktere ted mam. Nesmim omezovat kalorie jinak telo bude konvertovat T4 do neaktivni reverzeni T3 a ne do aktivni T3.. Behem te doby jsem snad i snizil toxicitu rtuti, kterou jsem mel diky amalgamum. Ta mohla taky snizovat selen(ikdyz jsem ho bral) a blokovat konverzi T4 na T3.. No a hlavne se musim odstehovat z toho panelaku idealne nekam mimo mesto na nejakou farmu/statek kdyz ne do zahranici nekam k mori.. Protoze T mobile tu ma anteny na strese + internety, mraky wifin z bytu pod.. Proto si myslim, ze behem toho leta v Chorvatsku jsem mel po xx letech zdrave vypadajici tmavou stolici ktera neplavala po hladine.. Minimalni EMF tam kde jsem byl ubytovany a ve volnem case totalni uzemneni ve slane morske vode. To asi melo na telo zasadni dopad.. Toxicita medi jeste tu sensitivitu na EMF zhorsuje. Moje telo funguje vic jako antena, kdyz mam plna jatra medi a mozna uz i jine organy..

V tom vám nebudu odporovat, jde o závěry které lze vyhodnotit za správné, akorát pokud by jste hnul s játrama, což je asi jednodušší než srovnat štítnou, mohl by jste se rychleji dostat z problémů. Jinak bych souhlasil v zásadě se vším co píšete i s tou změnou bydlení pokud tam vnímáte tak intenzivní rušivý vliv na své tělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv zář 14, 2023 7:04 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Cetl jsem, ze pri dodavani jodu v mg davkach je dobre popijet slanou vodu, protoze to pomaha transportu toho jodu do stitne zlazy je to pravda? Jinak by me zajimala jedna vec a to je co se deje v tele, kdyz clovek doplnuje jod a zaroven bere T4/T3 hormony? Alopat nemate o tom nejake info? Jestli nahodou to dodavani hormonu stitne zlazy nejak neblokuje tu saturaci stitne zlazy jodem? Dodavani hormonu TSH snizuje a dodavani jodu zase TSH zvysuje. Tak by me zajimalo jestli se to nejak nebije.. Dneska jdu k endokrinolozce po 5 letech, tak snad udela i ultrazvuk a bude tak ochotna me informovat o tom jestli se ta stitna zmensuje, zvetsuje nebo jestli se tam delaji nove uzly a pod.. Musim byt hodne opatrny, protoze jakakoliv otazka u ni muze vyvolat zachvat, kde zacne kricet, ze jsem hypochondr.. :lol: U ni skutecne clovek se nesmi na nic ptat. Jen kyvat hlavou, vzit si predpis a jit do prdele. Jak to je jen trochu jinak a musi rict 2 slova navi tak je neskutecne nasrana. :mrgreen: Tak ochotni jsou nasi dokturci. :D Ja furt doufam, ze ty hormony stitne zrat nebudu muset a vyresi to remineralizace. U 10 kapek tzn. nejakych 14mg jodu jsem se citil fakt divne. Byl jsem takovy uplne zabrzdeny a jakoby se telo necemu branilo, ze me drzelo tak zpomaleneho, kdy me nenechalo ani poradne nadechnout.. Mozna abych nezpusoboval jeste vic oxidacniho stresu tezko rict. Kazdopadne ikdyz snizim davku treba na 5mg denne pri ktere necitim nejaky zasadni problem, tak i pri takove davce se telo musi postupne saturovat ne? Jen to tedy potrva mnohem dele..

Edit- Takze po 6 letech jsem byl u endokrinolozky. Prekvapive byla uplne v pohode. Ukazal jsem ji ten krevni test ktery jsem si delal pred 2 mesici, kdy jsem jeste nebral ty T3 kapky a protoze ty cisla nevypadaly uplne nejhur, tak me predepsala letrox pouze pul 50mcg tablety denne.. 25mcg denne to je uplne komicka davka.. Tak nevim jestli to vubec uzivat.. T3 kapky zacinaji dobre fungovat. Asi to chtelo fakt cely mesic a neco uzivani nez se telo fakt saturovalo a ted to slape hodne dobre. Teplota 36.6-36.7 coz je ideal a u me hodne velky nezvyk.. T3 taky zveda adrenalin, takze to fakt citim. Hlavni je, ze jsem prstal blbnout s vycerpavajicim vytrvalostnim sportovanim.. To asi taky dost pomohlo. No kazdopadne jeste me delala ultrazvuk a zadne vyrazne zmeny od posledniho nekdy pred 6 lety.. Jen jsou tam nejake male cysty stale.. Fakt verim tomu, ze kdyz udrzim telo co nejvic v relaxu a saturuju ho jodem a vsim ostatnim co je potreba a vytlacim zaroven i prebytek měďi a ostatnich latek, ktere jsem nebzl schopny odbouravat ve zpomalanem stavu, tak bude vsechno zase fungovat jak ma..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned zář 17, 2023 7:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Cetl jsem, ze pri dodavani jodu v mg davkach je dobre popijet slanou vodu, protoze to pomaha transportu toho jodu do stitne zlazy je to pravda? Jinak by me zajimala jedna vec a to je co se deje v tele, kdyz clovek doplnuje jod a zaroven bere T4/T3 hormony? Alopat nemate o tom nejake info? Jestli nahodou to dodavani hormonu stitne zlazy nejak neblokuje tu saturaci stitne zlazy jodem? Dodavani hormonu TSH snizuje a dodavani jodu zase TSH zvysuje. Tak by me zajimalo jestli se to nejak nebije.. Dneska jdu k endokrinolozce po 5 letech, tak snad udela i ultrazvuk a bude tak ochotna me informovat o tom jestli se ta stitna zmensuje, zvetsuje nebo jestli se tam delaji nove uzly a pod.. Musim byt hodne opatrny, protoze jakakoliv otazka u ni muze vyvolat zachvat, kde zacne kricet, ze jsem hypochondr.. :lol: U ni skutecne clovek se nesmi na nic ptat. Jen kyvat hlavou, vzit si predpis a jit do prdele. Jak to je jen trochu jinak a musi rict 2 slova navi tak je neskutecne nasrana. :mrgreen: Tak ochotni jsou nasi dokturci. :D Ja furt doufam, ze ty hormony stitne zrat nebudu muset a vyresi to remineralizace. U 10 kapek tzn. nejakych 14mg jodu jsem se citil fakt divne. Byl jsem takovy uplne zabrzdeny a jakoby se telo necemu branilo, ze me drzelo tak zpomaleneho, kdy me nenechalo ani poradne nadechnout.. Mozna abych nezpusoboval jeste vic oxidacniho stresu tezko rict. Kazdopadne ikdyz snizim davku treba na 5mg denne pri ktere necitim nejaky zasadni problem, tak i pri takove davce se telo musi postupne saturovat ne? Jen to tedy potrva mnohem dele..

Edit- Takze po 6 letech jsem byl u endokrinolozky. Prekvapive byla uplne v pohode. Ukazal jsem ji ten krevni test ktery jsem si delal pred 2 mesici, kdy jsem jeste nebral ty T3 kapky a protoze ty cisla nevypadaly uplne nejhur, tak me predepsala letrox pouze pul 50mcg tablety denne.. 25mcg denne to je uplne komicka davka.. Tak nevim jestli to vubec uzivat.. T3 kapky zacinaji dobre fungovat. Asi to chtelo fakt cely mesic a neco uzivani nez se telo fakt saturovalo a ted to slape hodne dobre. Teplota 36.6-36.7 coz je ideal a u me hodne velky nezvyk.. T3 taky zveda adrenalin, takze to fakt citim. Hlavni je, ze jsem prstal blbnout s vycerpavajicim vytrvalostnim sportovanim.. To asi taky dost pomohlo. No kazdopadne jeste me delala ultrazvuk a zadne vyrazne zmeny od posledniho nekdy pred 6 lety.. Jen jsou tam nejake male cysty stale.. Fakt verim tomu, ze kdyz udrzim telo co nejvic v relaxu a saturuju ho jodem a vsim ostatnim co je potreba a vytlacim zaroven i prebytek měďi a ostatnich latek, ktere jsem nebzl schopny odbouravat ve zpomalanem stavu, tak bude vsechno zase fungovat jak ma..

Sůl v souvislosti s přisvojováním jódu nemám nastudovanou ale zní to logicky. Kombinaci braní jódu se současným doplňováním jódu nedovedu s jistotou zodpovědět, ale podle mě bude spíše záležet na tom aby si člověk dané položky laboratorně hlídal a předpokládám že by šlo situaci uřídit bez větších komplikací. Jód se nesytí pouze do štítné, ale i do dalších orgánů tedy by se přisvojovat měl. Uvedená dávka jódu 14 mg za den je opravdu koňská, osobně bych dával raději dlouhodobě dávky podstatně nižší a ještě si stav saturace jódem monitoroval pomocí laboratorního vyšetření jodurie z moče. I těch uvedených 5 mg je megadávka, ale pokud vám nedělá problém proč ji nedávat. Cysty bych neřešil většinou zmizí po doplnění minerálů a živin, tělo je samo odstraní a s tou poslední větou nelze než souhlasit protože pokud tělu dáte potřebné živiny a dostatek odpočinku je schopno opravit samo prakticky cokoliv včetně těch zdravotních komplikací které medicína označuje za neléčitelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned zář 17, 2023 9:11 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Děkuju za odpověď. Jen teda netuším kde si nechat dělat takový test na jód? Znám jen Synlab kam chodím na krevní testy, ale to je tak vše. Jinak u nás v ČR se nedá nikde otestovat reverzní T3? Nějak nechápu proč tenhle marker není schopna otestovat žádná laboratoř u nás? Bez něj člověk prostě nevidí celý obrázek toho jak na tom tělo je s metabolizmem, stresem..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned zář 17, 2023 12:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Děkuju za odpověď. Jen teda netuším kde si nechat dělat takový test na jód? Znám jen Synlab kam chodím na krevní testy, ale to je tak vše. Jinak u nás v ČR se nedá nikde otestovat reverzní T3? Nějak nechápu proč tenhle marker není schopna otestovat žádná laboratoř u nás? Bez něj člověk prostě nevidí celý obrázek toho jak na tom tělo je s metabolizmem, stresem..

Musíte se v tom Synlabu zeptat, měl by jodurii dělat taky. Jde o celkem běžné vyšetření které laboratoře na cenících nemívají protože ho přímo nenabízejí, tam totiž musí zajistit svoz do pracoviště kde se takové vyšetření dělá, ale konkrétně u jodurie je stabilita vzorku velice dobrá tedy ani se svozem není problém. Pokud vím tak nejde ani o nějak drahé vyšetření tak jim vyzkoušejte zavolat a zeptat se. Ta reverzní T3 netuším, ale zeptal bych se v endokrinologickém ústavu, tam to snad budou dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř led 17, 2024 6:37 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1963
neti píše:
Výborný článok, ktorý vysvetluje mnohé zdravotné problémy spojené s kortizolom. Najhoršie na tom je to, že endokrinológ ti tieto informácie neprezradí, pretože ani nevie ako problémy s kortizolom liečiť. Moja mama užíva doživotne kortikoidy, čo IMHO nie je liečba.. Zaujala ma veta "nadměrná reaktibilita (hypersenzitivita) systému negativní zpětné vazby" - cca 30% ľudí (viac žien ako mužov) spadá do kategórie "highly sensitive people" ~ zvýšená citlivosť centrálneho nervového systému na fyzické, sociálne a emocionálne podnety.
________
-- Are you easily overwhelmed by such things as bright lights, strong smells, coarse fabrics, or sirens nearby?
-- Do you get rattled when you have a lot to do in a short amount of time?
-- Do you make a point of avoiding violent mo vies and TV shows?
-- Do you need to withdraw during busy days, into bed or a darkened room or some other place where you can have privacy and relief from the situation?
-- Do you make it a high priority to arrange your life to avoid upsetting or overwhelming situations?
-- Do you notice or enjoy delicate or fine scents, tastes, sounds, or works of art?
-- Do you have a rich and complex inner life?
-- When you were a child, did your parents or teachers see you as sensitive or shy?
https://hsperson.com

Ještě k tomu poměru DHEA/kortizol. Postarší studie, ale někomu by mohla pomoci.

Salivary dehydroepiandrosterone, but not cortisol, is associated with attention
deficit hyperactivity disorder
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20822373/
Dehydroepiandrosterone sulfate, free testosterone, and sex hormone-binding globulin on susceptibility to attention-deficit/hyperactivity disorder
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0306453018310382
Hormones and Herbs for Treating ADHD
https://www.healthyplace.com/alternative-mental-health/adhd/hormones-and-herbs-for-treating-adhd

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne stř led 17, 2024 6:48 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř led 17, 2024 1:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Ještě k tomu poměru DHEA/kortizol. Postarší studie, ale někomu by mohla pomoci.

Salivary dehydroepiandrosterone, but not cortisol, is associated with attention
deficit hyperactivity disorder
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20822373/

Zajímavá studie o tom se medicína vůbec nezmiňuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát led 26, 2024 8:19 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2022 10:12 am
Příspěvky: 14
Dobrý den, pokud máte podezření na problémy se štítnou žlázou, je velmi důležité zkontrolovat hormony štítné žlázy.
Průběh terapie závisí na tom, zda jsou hladiny TSH, T3 a T4 zvýšené nebo snížené
Více o příznacích zvýšeného TSH se můžete dozvědět zde https://pl.pinterest.com/pin/948218896531356693/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob úno 24, 2024 9:31 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 48
Zdravím, uvítám názory :
Více let mám hypotyreozu/Hashi, zvýšený cholesterol/LDL, teď ohledávám i záležitost estrogenové dominance s vyšším věkem.
Narazil jsem, kromě dalších i na problémy
1. Z cholesterelu by mělo vyrábět tělo pregnenolon. Když bych ho dodával, bude si zvýšené množství pregnenolonu umět tělo zpracovat - najde dostatek pomocných enzymů, a co z něj bude vyrábět ? Dá se to ovlivnit směrem k progesteronu, popř. testosteronu ?
2. Na vyrovnání rovnováhy bych uvažoval dodávat progesteron ( krém). Dokáže ho tělo využít, najde dost enzymů ?
3. S věkem klesá hladina estrogenu i progesteronu - má smysl srovnat hladiny až zvýšit hladiny obou ? Bude dost enzymů ?
Mám jen něco načteno a nerad bych rozšlapal porcelán. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2024 9:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jojoba píše:
Zdravím, uvítám názory :
Více let mám hypotyreozu/Hashi, zvýšený cholesterol/LDL, teď ohledávám i záležitost estrogenové dominance s vyšším věkem.
Narazil jsem, kromě dalších i na problémy
1. Z cholesterelu by mělo vyrábět tělo pregnenolon. Když bych ho dodával, bude si zvýšené množství pregnenolonu umět tělo zpracovat - najde dostatek pomocných enzymů, a co z něj bude vyrábět ? Dá se to ovlivnit směrem k progesteronu, popř. testosteronu ?
2. Na vyrovnání rovnováhy bych uvažoval dodávat progesteron ( krém). Dokáže ho tělo využít, najde dost enzymů ?
3. S věkem klesá hladina estrogenu i progesteronu - má smysl srovnat hladiny až zvýšit hladiny obou ? Bude dost enzymů ?
Mám jen něco načteno a nerad bych rozšlapal porcelán. Díky.

Ono poměrně hodně záleží na stavu střevního mikrobiomu a celkovém zatížení organizmu, tedy jednoznačná odpověď na takto položený dotaz je docela problém.
1. S pregnenolonem obecně není problém, jde o vysoce bezpečný hormon a v západních zemích hlavně v USA je opravdu hodně rozšířený. Testován byl v minulém století v obrovských denních dávkách až 1800 mg, vedlejší účinky opravdu minoritní a po vysazení téměř plně reverzibilní tedy zrovna tohoto přípravku bych se opravdu nebál. Klientům doporučuji si ho naředit a užívat cca 5-7 mg denně 25 dní v měsíci a 5 dní vynechat. Takto se dá brát prakticky libovolnou dobu v zásadě stále. Jinak běžně se doporučuje cca 1 mg na rok věku, ale mě se ty dávky zdají zbytečně vysoké. Směrování konverze všech hormonů reguluje střevní mikrobiom a životní styl. Studií existuje celkem spousta, třeba zde si můžete něco načíst https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8110851/ , ale jednotný pohled zatím neexistuje. Konkrétně mám u mužů vyzkoušeno že do testosteronu se dobře převádí při vyšší konzumaci syrové cibule cca 100 g denně a nárazovém krátkodobém silně zátěžovém cvičení třeba pár kliků ale ne rychlých prostě se v kliku delší dobu pohupovat, totéž v dřepu, nebo krátké intenzivní sprinty.
2. Progesteron je také velice bezpečný s tím že vhodnou dávku je potřeba si trochu vysledovat. Potřebná dávka je dost individuální u muže cca 3-5 mg a minimálně z počátku bych viděl rozumné si testem ze slin stav ověřit po cca 3 měsících braní s tím že se opět bere 25 dní v měsíci a 5 dní vysadit. V organizmu má značnou setrvačnost, tedy po plném vysazení klesá klidně i měsíc na původní hodnoty. Riziko vidím minimální když vezmu v potaz že jeden můj klient doplňování progesteronu pojal tak "inteligentně" patrně stylem čím více tím lépe., že na sebe vypatlal celé balení za týden a negativní efekt žádný. Podle testu stav vyhnal na násobky doporučených hodnot a stejně se nic negativního nedělo.
3. Pokud jde o estrogen zde nemám osobní zkušenost s tím že by ho někdy někdo měl ve slinách nízko tedy z mého pohledu je patrně jeho zvyšování docela sporné, tím bych se zabýval pouze v případě že ho budete mít reálně opravdu zjištěný nedostatek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz