Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 6:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte dub 23, 2013 10:43 pm 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
jiddu píše:
tu T4 mate hranicnu...skoda, ze ste si nedali urobit aj hormon T3, tam by sa ukazalo ako sa premiena T4 na ucinejsiu formu T3...kazdopadne aj testy mozu vyjst v poriadku, ale stitna zlaza vam nemusi pracovat dobre...ak mate fakt podozrenie, ze za vasimi problemami stoji stitna zlaza (studene koncatiny, zima, zapchy, unava, slaby metabolizmus a dynamizmus...), tak potom vam nezostava nic ine ako systematicky skusat pripravky na jej spojazdnenie ( a samozrejme odstranit toho pricinu)...jod vo forme lugolovho roztoku vam nemusi stitna zlaza vediet spracovat, ci vyuzit http://www.badatel.sk/kpm/znizena-funkcia-stitnej-zlazy-priznaky-priciny-liecba/...a stitna zlaza nie je len o jode...
skuste napriklad vyskusat ine formy jodu, napriklad morske riasy... a tiez nejake bylinne extrakty na zvysenie T4 (ashwaganda) tyzorin, pripadne pre podporu premeny T4 na hormon T3- guggul extract...
velmi dobre ako postupovat pri podozreni problemov stitnej zlazy tu opisala v tomto vlakne clenka bludicka...

Dekuju moc. Ashwagandu beru a morskou rasu (kelp) jsem si ted poridila. Nemam zadne priznaky, koncetiny teple, unava zadna - spis naopak \":D\" ..., vychazim jenom s ty teploty, tu bych proste chtela zvysit na 36.6 a nevim, jak na to. Priste si necham zkontrolovat i tu T3 \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 10:20 am 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 4:35 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den,
dovolte mi popsat mojí dosavadní cestu s hypofunkcí štítné žlázy:
Na jaře r.2011 mi v rámci preventivní prohlídky zjistili vyšší TSH 5,9, obvodní mi řekla, ať si, když budu mít čas, skočím na endokrynologii. Říkala jsem si, že to mohla být náhoda ovlivněná třeba stravou (v té době jsem kojila a jednla velice často brokolici a kedlubny) a nechala jsem to být. Na jaře r.2012 mi byly dělány další krevní testy a obvodní, jen tak pro kontrolu, nechala udělat také štítku. TSH 8,39, T4volný 12,64, T3 3,81. čiliže mě poslala na edokrynologii, tam mě objednali za 3 měsíce a v červnu 2012 na kontrolních odběrech vyšlo: TSH 8,59, T4volný 10,15, T3volný 4,24. Na ultrazvuku je prý vidět změněná struktura jinak OK. Závěr endokrynoložky - autoimunitní zánět štítné žlázy s hypofunkcí a nasazením substituce (Euthyrox) 25mg 1x denně...Na moje opakující se dotazy co se s tím dá dělat, jak k tomu mohlo dojít, jaktože nemám (zatím) žádné subjektivní potíže jsem se dozvěděla, že dělat se nedá nic, to nikdo neví, zatím je mé poškození malé a proto žádné potíže kontrola za 3 měsíce a pak po 1/2 roce...
Přes prázdniny jsem poctivě brala Euthyrox (přes můj silný vnitřní odpor k němu) a pátrala po internetu a po známých, jestli nevěcí co a jak, že nemíním do konce života do sebe cpát syntetické hormony. Strávila jsem 2měsíce u kamarádky u moře, kde jsem se nejspíš velice dobře vyčistila - strava z 80% ovoce a zelenina, občas čerstvá ryba nebo jiné maso a ovčí sýry. Na kontrole v září jsem měla všchny hodnoty v pořádku a kontrola další za 1/2 roku. V říjnu jsem konečně objevila čínského doktora, u kterého se léčím dodnes, ten tvrdí, že je to samozřejmě proces reverzibilní, související s životním stylem, stresem apod. Okamžitě jsem vysadila Euthyrox a cítila se dobře, v lednu t.r. jsem si nechala udělat kontrolní odběry a TSH 9,56, tak jsem po dohodě s Číňanem Euthyrox znovu nasadila pouze 4x týdně. Na kontrole na endokrynologie už hodnoty OK, ale nemám vůbec chuť té endokrynoložce věřit. Jezdím k Číňanovi 1x týdně na akupunkturu a beru denně bylinky na posílení jater/ledvin. Dost jsme se uklidnila - byla jsem hodně nervózní, přestala jsem si věci a lidi připouště -to asi ty

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 23, 2013 8:10 am 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
Zdravim,

sice vam nereknu hodnoty hormonu apod. ale subjektivni pocity s hypofunkci.
"obvodni mi rekla at si skocim na endokrinologii"

Takhle to zaclo i u me, v roce 2008 velke problemy s ekzemem. V ramci vysetreni jsem byl poslan na endokrinologii, struma, nasazen Letrox 25, prubezne kontroly, hodnoty se nezlepsovaly. Nakonec mi mili doktori predepsali 100. Ja v dobre vire prasky pojidal. Uz tehdy jsem se lecil alternativne a dva lecitele mi rekli ze dodavat do tela hormony je samozrejme zhovadilost. Nicmene 2010/2011 jsem bral pul roku ten Letrox 100 a najednou jsem se citil hrozne podrazdeny a hlavne v depresi, nikdy jsem nic podobnyho nezazil. Cely mesice jsem proste mel depresivni pocity, nic nema cenu atd. Pak me napadla spojitost s hormony. Dal uz jsem nemohl, dalsi moznost byla jit k psychiatrovi a dostat dalsi prasky, ze by tohle cely farm. prumysl chtel?

Rozhodl jsem se snizovat postupne az uplne vysadit. S postupnym snizovanim se snizovala i deprese. Ja vysadil uplne a uz 2 roky se citim uplne normalne. Hodnoty neresim, kdybych to mel resit tak uz jsem urcite podle doktoru mrtvej. To je taky jediny co tihle polobozi umi strasit vas a ne lecit.

To je moje osobni zkusenost, ziju a citim se dobre. To je taky jediny cim se ridim pocitama a ne hodnotama.

P.S. ted jsem si vzpomnel ze kdyz jsem bral ty hormony, tak me bolelo pri zakloneni hlavy (nektere pozice z jogy) v krku v miste st. zlazy. Po vysazeni take bolest vymizela, muze mi to nekdo vysvetlit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 23, 2013 11:19 am 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 4:35 pm
Příspěvky: 23
Dneska jsem si dělala plivací test a mám je tam, takže jsem hned ode dneška na protikvasinkové dietě. Láká mě to jít za obvodní a říct jí, že mám podezření na přemnožení kvasinek a jestli by to mohla zjistit a co s tím...
Jodová skvrna mi zmizela do 2h, u nás v lékárně mi bez problémů namíchali Lugolův roztok, doufám, že stále platí ten postup psaný zde na fóru, tj. 1.den 1 kapku ráno a večer, 2. den 2 kapky...
Váhám, jestli dopnit Selen ev. hořčík v tabletách nebo v přírodní formě. Co myslíte? Nějak se mi nechce do sebe cpát nic co není moc "organic".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 4:19 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 4:35 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den, mám dotaz, mohl bysty mi, prosím, kdokoliv, kdo s tím máte zkušenost, odpovědět?:
Podle plivacího testu je u mě kvasinka přemnožena velmi (pro jistotu jsem nechala plivnout do sklenice manžela a děti a ti jsou ok). Nemám však žádné výrazné projevy- žádný výtok, trávicí obtíže, vyrážky, únava, deprese apod. jediné co mě, kromě té hypothyerózy, trápí je občasné nadýmání především po nevhodných kombinacích jídla (maso+příloha nebo sladké+slané). Mívám cca 1x za 2 měsíce průjem a vždycky to svedu na virózu. Takže je ve střevech nebo jak poznám, kde jinde by mohla být kvasinka zalezlá? Mmch projevy protikvasinkové diety (začala jsem ji držet před 4mi dny) zatím žádné nejsou, cítím se moc dobře. Dnes jsem dělala šankhaprakšálanu, dělávám jí obvykle jen 1x ročně po zimě, ale zítra mám půstový den, tak jsem jí udělala pro jistotu také. Nakrmila jsem tím kvasinky?
Jsem amatérský sportovec na úrovni reprezentace, tréninky, co máme, jsou dost náročné a také zatím zvládám. Začala jsem po kapkách doplňovat jód +selen na tu ŠŽ.Krkací test v pořádku, žaludek vypadá ok.
Prosím, mohl byste se k tomu někdo vyjádřit?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 28, 2013 12:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
jiddu píše:
...jod vo forme lugolovho roztoku vam nemusi stitna zlaza vediet spracovat, ci vyuzit

Z vlastnej skusenosti mozem potrvdit, ze samotny lugol mi s priznakmi hypofunkcie SZ nepomahal a to uz som ho nalial do seba celkom pekne mnozstva, akonahle som vsak pridal suseny KELP denne do kazdeho jedla - za poriadnu lyzicku, zimomravost velmi rychle ustupila a ovela lepsie znasam zimu aj teplo a aj prechody medzi nimi. Telesnu teplotu sice este nemam idealnu, ale zlepsuje sa a preto pokracujem v dodavani. Aj isty tradicny cinsky medicinman u nas tvrdi, ze na napravu poruch stitnej zlazy treba dodavat tak anorganicky ako aj organicky viazany jod sucasne. Inak aj Norman Walker (nech uz existoval, alebo nie - niekto jeho knihy napisat musel) pise ako prevenciu - 1/4 lyzicky morskych rias denne. Na druhej strane poriadna davka lugolu mi vzdy poriadne nakopla travenie a aj navodila fyzicku aj psychicku pohodu - akurat na symptomy hypofunkcie nezaberala... A ašvagandu som bral za lyzicku denne aj pri lugole aj teraz - ta je inak vyborna na koncentraciu a bdelost. Selen beriem tiez samozrejme (vo forme 5-10 paraorechov je doslova chutny \":)\" oproti tabletkam)...

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 1:25 am 
Offline

Registrován: pát led 04, 2013 10:48 am
Příspěvky: 5
Jurri píše:
P.S. ted jsem si vzpomnel ze kdyz jsem bral ty hormony, tak me bolelo pri zakloneni hlavy (nektere pozice z jogy) v krku v miste st. zlazy. Po vysazeni take bolest vymizela, muze mi to nekdo vysvetlit?

Tiez to obcas mavam, ani nie pri nejakom cviku (jogu tiez trochu robim), ale ked sa rozculim. Jedno dievca na kurze jogy raz malo taketo bolesti krku v oblasti st.zlazy (asi dost silne), a pytala sa, co to moze byt. Odpoved nepadla ziadna rozumna (uz si ani konkretne nepamatam) , ale mne vtedy napadlo, ze to bolo proste zo stresu, pretoze ten cvik (uz neviem aky) bol vtedy novy a bolo sa pri nom treba sustredit a viem, ze ta baba brala celu tu jogu velmi vazne.

Odvtedy si myslim a vlastne to mam aj na sebe potvrdene, ze ma stitna zlaza jemne pobolieva vtedy, ked sa o nieco prilis snazim. Ked mam na seba prilis velke naroky. Ked povolim napätie, ktore mam v mysli, prestane aj bolest. Takto to mavam aj s bolestami hlavy.. Taky ten postoj : na chvilu nechaj vsetko tak a relaxuj. Alebo: nech sa stane co sa stat ma.

(mam hypotyreozu, uzivam rybi olej s jodom male mnozstvo, a natieram si na kozu jodovu tinkturu,
Euthyrox uz rok a pol neuzivam (predtym 75-ku) a vysledky krvi zostali podla endokrin. v norme,
priznaky sa zmiernili, ale nezmizli)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 10:09 am 
Offline

Registrován: ned říj 21, 2012 10:31 pm
Příspěvky: 27
Dobry den, mam par otazek.
1. kamaradce zmizela jodova skvrna po 5ti hodinach a ma podezreni na snizenou funkci stitne zlazy. Prosila bych o radu, jak doplnit jod - mam 7% lugoluv roztok.

2. je vhodne pridat do zeleninove stavy kapku oleje pro uvolneni a umozneni lepsiho vstrebani v tucich rozpustnych vitaminu ?

3. delala jsem ocistu lymfatickeho systemu, vybrala jsem si slunne dny, moc se mi ocista libila, 1.a 2.den jsem se citila super, ale 3.den rano jsem citila, ze to proste uz zadnou cutrusovou stavu nechci ani videt ani citit. Tudiz by mi zajimalo, jeslti je vhodne delat 2denni ocistu na jare a i na podzim, tudiz 2x rocne ?

4. je v poradku delat si snidani Dr. Budwig (4 lzice oleje, boruvky, seminka) a pak si ji jeste dat k obedu (tvaroh, olej, cesnek) na zeleninovy salat? Strasne me to chutna \":)\".

A nakonec mam pro vas maly poznatek. Zjistila jsem, ze po KAZDEM cervenem vine z obchodu, at je jak chce kvalitni, se mi rapidne snizi PH moci. Zacala jsem si objednavat vino firmy Frey (cabernet savignon), bio a bez sulfatu, vyhralo nekolik nekoik medaili v prubehu nekolika let a to si muzu dat klidne pul lahve a PH se mi drzi porad docela nahore.

Predem dekuji za odpovedi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 10:53 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jana5555 píše:
Dobry den, mam par otazek.
1. kamaradce zmizela jodova skvrna po 5ti hodinach a ma podezreni na snizenou funkci stitne zlazy. Prosila bych o radu, jak doplnit jod - mam 7% lugoluv roztok.

2. je vhodne pridat do zeleninove stavy kapku oleje pro uvolneni a umozneni lepsiho vstrebani v tucich rozpustnych vitaminu ?

3. delala jsem ocistu lymfatickeho systemu, vybrala jsem si slunne dny, moc se mi ocista libila, 1.a 2.den jsem se citila super, ale 3.den rano jsem citila, ze to proste uz zadnou cutrusovou stavu nechci ani videt ani citit. Tudiz by mi zajimalo, jeslti je vhodne delat 2denni ocistu na jare a i na podzim, tudiz 2x rocne ?

4. je v poradku delat si snidani Dr. Budwig (4 lzice oleje, boruvky, seminka) a pak si ji jeste dat k obedu (tvaroh, olej, cesnek) na zeleninovy salat? Strasne me to chutna \":)\".

A nakonec mam pro vas maly poznatek. Zjistila jsem, ze po KAZDEM cervenem vine z obchodu, at je jak chce kvalitni, se mi rapidne snizi PH moci. Zacala jsem si objednavat vino firmy Frey (cabernet savignon), bio a bez sulfatu, vyhralo nekolik nekoik medaili v prubehu nekolika let a to si muzu dat klidne pul lahve a PH se mi drzi porad docela nahore.

Predem dekuji za odpovedi.

Já jako laik, který nic neví, se pokusím nikoliv odpovědět, ale přispět do debaty.
1. nemohu přispět, nikdy jsem se tím nezabýval
2. za mne - samozřejmě. Ale ne na základě rady či dogma, ale na základě citu - co tvé tělo žádá.
3. překvapuje mne "očista" v délce dvou dnů a "citrusovou" šťávou. Každý dle svého, ale v našem podnebném pásmu bych (mluvím za sebe, zcela subjektivně) žádné citrusy pokud možno vůbec nepožíval, maximálně občas, jako vyhození si z kopýtka, což zdravé tělo snese. Jarní očistu bych u nás viděl na kopřivy a pampelišky (a NIC jiného, žádné "jídlo"). Nejméně týden, někdo i déle. Záleží na tom, kdy ti začne bejt blbě a kdy ty sračky začnou z těla odcházet ven. Očista je dokonána teprv tehdy, když místo bledězelené barvy a motolice začneš zase růžovět a bejt lehká a spokojená.
4. pokud jsi citlivá a otevřená, jez, co ti chutná. Blbé je ale to, že stále to jídlo pojmenováváš. Název Dr. Budwig nebo Dr. Martina72 nebo Dr. Jarda IMHO spolehlivě zlikviduje přirozený (pozitivní) oučinek dobrého jídla.

Nu, a to poslední je průser. Každý, kdo se ptá na víno z krámu, je v podstatě alkoholik (to je postoj ke světu, s množstvím to nesouvisí). Za mne tolik, že vína fy Frey NEJSOU lepší než jiná. A s PH to zas tak nesouvisí, ph se ti mění nějakým způsobem a nějakým rytmem po každém jídle, dokonce i když piješ jen a jen čistou vodu. PH organismu souvisí s metabolismem, ten souvisí s psychikou.
K vínu - mám známé ve vinařských oblastech (v zahraničí, různě, Itálie, Francie). Normální spotřeba je asi dvě sedmičky denně, ti, co makají venku, si tu první naředí vodou půlnapůl a pijí to jako vodu při práci (víno s vodou je to jediné, při čem se nepotíš), ti, co makají uvnitř, si to rozbřundají po deckách neředěné, večer si každý dá tu druhou sedmičku se svým blízkým (a s jeho sedmičkou). A tak to dělají třeba 90 let.
Malý detail - nejedná se o víno z krámu a o víno fy Frey.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 11:21 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Martino, všecho nemá pseudopsycho původ. Sice má psychika, myšlenky, emoce obrovský vliv na všechno ale některé procesy jsou chemicky dané, třeba tvorba HCL a to citem nezměníš.

Mělo by to být správně vybalancované a ne za vším hledat psychosomatický důvod nebo nedostatek dotyku byť třeba i s nedospělým člověkem? Btw, vy berete nějaké drogy? A nemyslím tím kafe...

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř čer 19, 2013 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Januš":2ztiysz7]Dobrý den,
dovolte mi popsat mojí dosavadní cestu s hypofunkcí štítné žlázy:
Na jaře r.2011 mi v rámci preventivní prohlídky zjistili vyšší TSH 5,9, obvodní mi řekla, ať si, když budu mít čas, skočím na endokrynologii. Říkala jsem si, že to mohla být náhoda ovlivněná třeba stravou (v té době jsem kojila a jednla velice často brokolici a kedlubny) a nechala jsem to být. Na jaře r.2012 mi byly dělány další krevní testy a obvodní, jen tak pro kontrolu, nechala udělat také štítku. TSH 8,39, T4volný 12,64, T3 3,81. čiliže mě poslala na edokrynologii, tam mě objednali za 3 měsíce a v červnu 2012 na kontrolních odběrech vyšlo: TSH 8,59, T4volný 10,15, T3volný 4,24. Na ultrazvuku je prý vidět změněná struktura jinak OK. Závěr endokrynoložky - autoimunitní zánět štítné žlázy s hypofunkcí a nasazením substituce (Euthyrox) 25mg 1x denně...Na moje opakující se dotazy co se s tím dá dělat, jak k tomu mohlo dojít, jaktože nemám (zatím) žádné subjektivní potíže jsem se dozvěděla, že dělat se nedá nic, to nikdo neví, zatím je mé poškození malé a proto žádné potíže kontrola za 3 měsíce a pak po 1/2 roce...
Přes prázdniny jsem poctivě brala Euthyrox (přes můj silný vnitřní odpor k němu) a pátrala po internetu a po známých, jestli nevěcí co a jak, že nemíním do konce života do sebe cpát syntetické hormony. Strávila jsem 2měsíce u kamarádky u moře, kde jsem se nejspíš velice dobře vyčistila - strava z 80% ovoce a zelenina, občas čerstvá ryba nebo jiné maso a ovčí sýry. Na kontrole v září jsem měla všchny hodnoty v pořádku a kontrola další za 1/2 roku. V říjnu jsem konečně objevila čínského doktora, u kterého se léčím dodnes, ten tvrdí, že je to samozřejmě proces reverzibilní, související s životním stylem, stresem apod. Okamžitě jsem vysadila Euthyrox a cítila se dobře, v lednu t.r. jsem si nechala udělat kontrolní odběry a TSH 9,56, tak jsem po dohodě s Číňanem Euthyrox znovu nasadila pouze 4x týdně. Na kontrole na endokrynologie už hodnoty OK, ale nemám vůbec chuť té endokrynoložce věřit. Jezdím k Číňanovi 1x týdně na akupunkturu a beru denně bylinky na posílení jater/ledvin. Dost jsme se uklidnila - byla jsem hodně nervózní, přestala jsem si věci a lidi připouště -to asi ty

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř čer 19, 2013 8:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Januš píše:
Dneska jsem si dělala plivací test a mám je tam, takže jsem hned ode dneška na protikvasinkové dietě. Láká mě to jít za obvodní a říct jí, že mám podezření na přemnožení kvasinek a jestli by to mohla zjistit a co s tím...
Jodová skvrna mi zmizela do 2h, u nás v lékárně mi bez problémů namíchali Lugolův roztok, doufám, že stále platí ten postup psaný zde na fóru, tj. 1.den 1 kapku ráno a večer, 2. den 2 kapky...
Váhám, jestli dopnit Selen ev. hořčík v tabletách nebo v přírodní formě. Co myslíte? Nějak se mi nechce do sebe cpát nic co není moc "organic".

To bych asi neviděl jako dobrý nápad zbytečně se vytočit návštěvou u lékaře. Postup braní lugolu stále platí a asi jen tak platit nepřestane. Selen a hořčík, klidně v tabletkách, musíte totiž počítat s tím, že v potravinách toho již moc opravdu není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř čer 19, 2013 8:12 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jistě již bylo zmiňováno mnohokrát. Ale potkal jsem sousedku, čerstvě fiknutá, čárka na krku. Takových je ve vsi za posledních pár let, tuším, přibližně deset. Na telefénu mám dalších pět známých odjinad. Co s tím? Válcuje nás ta mašinerie farmaprůmyslu a jim na ruku jdoucích řezníků?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř čer 19, 2013 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Januš píše:
Dobrý den, mám dotaz, mohl bysty mi, prosím, kdokoliv, kdo s tím máte zkušenost, odpovědět?:
Podle plivacího testu je u mě kvasinka přemnožena velmi (pro jistotu jsem nechala plivnout do sklenice manžela a děti a ti jsou ok). Nemám však žádné výrazné projevy- žádný výtok, trávicí obtíže, vyrážky, únava, deprese apod. jediné co mě, kromě té hypothyerózy, trápí je občasné nadýmání především po nevhodných kombinacích jídla (maso+příloha nebo sladké+slané). Mívám cca 1x za 2 měsíce průjem a vždycky to svedu na virózu. Takže je ve střevech nebo jak poznám, kde jinde by mohla být kvasinka zalezlá? Mmch projevy protikvasinkové diety (začala jsem ji držet před 4mi dny) zatím žádné nejsou, cítím se moc dobře. Dnes jsem dělala šankhaprakšálanu, dělávám jí obvykle jen 1x ročně po zimě, ale zítra mám půstový den, tak jsem jí udělala pro jistotu také. Nakrmila jsem tím kvasinky?
Jsem amatérský sportovec na úrovni reprezentace, tréninky, co máme, jsou dost náročné a také zatím zvládám. Začala jsem po kapkách doplňovat jód +selen na tu ŠŽ.Krkací test v pořádku, žaludek vypadá ok.
Prosím, mohl byste se k tomu někdo vyjádřit?
Děkuji.

U kvasinek to je dost těžké je nějak objektivně stanovit, dost se stěhují, reagují poměrně nepředvidatelně a nemusíte je mít přemnožené nijak moc, proto vám třeba zatím nevadí. Pokud myslíte že jediné rýžové jídlo je nakrmí, to zase tolik ne, ono záleží na mnoha faktorech a pokud jste v pohodě, imunita je zpravidla celkem zvládá i na sacharidech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř čer 19, 2013 8:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jana5555 píše:
Dobry den, mam par otazek.
1. kamaradce zmizela jodova skvrna po 5ti hodinach a ma podezreni na snizenou funkci stitne zlazy. Prosila bych o radu, jak doplnit jod - mam 7% lugoluv roztok.

2. je vhodne pridat do zeleninove stavy kapku oleje pro uvolneni a umozneni lepsiho vstrebani v tucich rozpustnych vitaminu ?

3. delala jsem ocistu lymfatickeho systemu, vybrala jsem si slunne dny, moc se mi ocista libila, 1.a 2.den jsem se citila super, ale 3.den rano jsem citila, ze to proste uz zadnou cutrusovou stavu nechci ani videt ani citit. Tudiz by mi zajimalo, jeslti je vhodne delat 2denni ocistu na jare a i na podzim, tudiz 2x rocne ?

4. je v poradku delat si snidani Dr. Budwig (4 lzice oleje, boruvky, seminka) a pak si ji jeste dat k obedu (tvaroh, olej, cesnek) na zeleninovy salat? Strasne me to chutna \":)\".

A nakonec mam pro vas maly poznatek. Zjistila jsem, ze po KAZDEM cervenem vine z obchodu, at je jak chce kvalitni, se mi rapidne snizi PH moci. Zacala jsem si objednavat vino firmy Frey (cabernet savignon), bio a bez sulfatu, vyhralo nekolik nekoik medaili v prubehu nekolika let a to si muzu dat klidne pul lahve a PH se mi drzi porad docela nahore.

Predem dekuji za odpovedi.

1)Naředit na 1% a pak užívat dle návodu, který je zde mnohokrát uvedený.
2)Ano.
3)Určitě se dá dělat i takto.
4)V tom nevidím problém.
U vína pochopitelně záleží na kvalitě a odrůdě, nicméně je jasné, že průmyslově zpracovaná vína asi nic moc. Pokud by kvalitní vína silně překyselovala, tak moc živých farářů církev mít nebude.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz