Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 6:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 8:26 pm 
Offline

Registrován: pát led 04, 2013 10:48 am
Příspěvky: 5
Bohata stranka o diagnostike a liecbe stitnej zlazy a nadobliciek a aj pohlavnych zliaz, myslim, v anglictine:

http://www.stopthethyroidmadness.com/

Je to pacientska organizacia, pani Janie vydala aj knihu, vsetko podla holistickych lekarov a skusenosti jej samej a ostatnych, co maju tieto tazkosti.
Je to cele v rozpore s konvencnou medicinou, pricom ta stranka posobi velmi fundovane a doveryhodne. Take potrebujem.
Co je tam nezhodne s mojim nazorom je to, ze autorka neveri uzdraveniu, t.j. ukoncenie zavislosti na liekoch (i ked prirodnych).
[To je vzdy tak, ziadny zdroj informacii nevie vsetko (spravne).]

Podla mna, pokial Vam neodrezu organ, tak vzdy je uzdravenie mozne. Chce to posvietit si na svoje nevedome postoje, ktorymi si skodime (napriklad pomocou etikoterapie). Ale najprv treba zmiernit tie priznaky, lebo ked je clovek unaveny a nesustredeny, tazko bude spoznavat, co za postoje to vlastne ma. Takto to aspon vnimam.

Drzim palce s hormonami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 2:25 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Dobrý deň pán Zajíček,

priatelka bola zhruba pred rokom na kontrole krvi a mala diagnostikovanú hyperfunkciu, po pár mesiacoch jej diagnostikovali dva krát hypo (v rozmedzí asi troch mesiacov) a teraz má znovu hyperfunkciu. Pri tom prvom vyšetrení bol záver autoimunitní zánět. Hormóny nebere a celý čas dopňa jód (lugol) a selén. Ten dodáva stále pretože škvrna nevydrží 8 hodín (niekedy je vidieť iba zbytky po dokladnejšom pohlade). Takisto postupne zlepšuje jedálniček a robí očisty (střeva,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 5:04 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Já bych Vám odpověděla toto:
Štítná žláza řídí pochody v celém těle. Buďto urychluje (zvýšená činnost), nebo zpomaluje (snížená činnost) Pokud jednoho dne začne zlobit a vim, že spouštěčem bývají nervy, stres, leknutí, štítná žláza zlobí. Někdy směrem nahoru i dolů. Pokud je směrem nahoru, není to opravdu nic příjemného, a myslím že ji žádný jod do pořádku nedá. Tep může být tak zrychlený, že může selhat bez léků i srdce. Což je konečná. Takže já za sebe doporučuji stav hlídat a to laboratorně.
Pokud plánujete miminko, je dle mne opravdu vhodné dát ji do pořádku. Může mít opravdu neblahý vliv na plod. Pokud by byla snížená určitě bych užívala hormony štítné žlázy. U nás jsou bohužel jen syntetické. (Euthyrox, Letrox). Ale štítnou žlázu udrží na patřičné hladině i tyto. A je je možno a někdy nutno užívat i v těhotenství. Je to jen můj názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 2:25 pm 
Offline

Registrován: ned říj 21, 2012 10:31 pm
Příspěvky: 27
Dobry den chtela jsem se zeptat, jestli pri snizene funkci stitne zlazy se musim vyvarovat zelenine jako je kvetak, brokolice, zeli a kapusta? Pry obsahuji neco, co ovlivnuje funkci stitne zlazy \":(\".
Dale bych chtela poprosit o navod na protiparazitickou kuru, jeslti je mozne mi ji napsat ?
A nakonec bych rada vedela, jestli je treba vajicka uchovavat v lednicce, anebo staci na policce v kuchyni ? Predem dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 3:35 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 12:08 am 
Offline

Registrován: ned říj 21, 2012 10:31 pm
Příspěvky: 27
janin píše:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=6&t=1555

je tam uvedená aj antiparazit. kúra
vajíčka by som určite skladovala v chladničke-hlavne vo vykurovanom priestore

Super diky moc \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 1:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Préveli píše:
Mockrát vám děkuji pánové za vaše rady. Chtěl bych si nějaké Vámi doporučované doplňky pořídit. Viděl jsem na českém eshopu od Swansonu Hovězí nadledvinky 60tab/350mg nebo Adrenal Cortex (60 Veggie Caps) z http://www.vitaminsuk.com, co by bylo vhodnější? Panthotenic Acid (B5) 180 tab/500mg nebo ten bkomplex B100?

Tomáš

Vždy dávejte prolinky, takto není jasné o co jde a těžko se radí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 1:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
nedokonale vedomie píše:
Bohata stranka o diagnostike a liecbe stitnej zlazy a nadobliciek a aj pohlavnych zliaz, myslim, v anglictine:

http://www.stopthethyroidmadness.com/

Je to pacientska organizacia, pani Janie vydala aj knihu, vsetko podla holistickych lekarov a skusenosti jej samej a ostatnych, co maju tieto tazkosti.
Je to cele v rozpore s konvencnou medicinou, pricom ta stranka posobi velmi fundovane a doveryhodne. Take potrebujem.
Co je tam nezhodne s mojim nazorom je to, ze autorka neveri uzdraveniu, t.j. ukoncenie zavislosti na liekoch (i ked prirodnych).
[To je vzdy tak, ziadny zdroj informacii nevie vsetko (spravne).]

Podla mna, pokial Vam neodrezu organ, tak vzdy je uzdravenie mozne. Chce to posvietit si na svoje nevedome postoje, ktorymi si skodime (napriklad pomocou etikoterapie). Ale najprv treba zmiernit tie priznaky, lebo ked je clovek unaveny a nesustredeny, tazko bude spoznavat, co za postoje to vlastne ma. Takto to aspon vnimam.

Drzim palce s hormonami.

To máte pravdu, pokud daný orgán vlastním, vždy mám šanci ho srovnat do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 1:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="michal84":17u4bvlp]Dobrý deň pán Zajíček,

priatelka bola zhruba pred rokom na kontrole krvi a mala diagnostikovanú hyperfunkciu, po pár mesiacoch jej diagnostikovali dva krát hypo (v rozmedzí asi troch mesiacov) a teraz má znovu hyperfunkciu. Pri tom prvom vyšetrení bol záver autoimunitní zánět. Hormóny nebere a celý čas dopňa jód (lugol) a selén. Ten dodáva stále pretože škvrna nevydrží 8 hodín (niekedy je vidieť iba zbytky po dokladnejšom pohlade). Takisto postupne zlepšuje jedálniček a robí očisty (střeva,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 1:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jana5555 píše:
Dobry den chtela jsem se zeptat, jestli pri snizene funkci stitne zlazy se musim vyvarovat zelenine jako je kvetak, brokolice, zeli a kapusta? Pry obsahuji neco, co ovlivnuje funkci stitne zlazy \":(\".
Dale bych chtela poprosit o navod na protiparazitickou kuru, jeslti je mozne mi ji napsat ?
A nakonec bych rada vedela, jestli je treba vajicka uchovavat v lednicce, anebo staci na policce v kuchyni ? Predem dekuji.

Tak jsou to strumigeny, čili asi užívat opravdu opatrně, nebo prostě dodat více jódu. Ohledně parazitů hledejte trojčátko, jak vám správně píše členka janin, je zde mnohokrát popsáno a vajíčka jednoznačně co nejčerstvější a uchovaná v chladničce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 11:40 am 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Dobry den, nechala jsem si dela ttesty na stitnou zlazu a prosila bych o vysvetleni vysleku. Kdyz jsem se v laboratori ptala, ktery z asi 5ti moznych testu ohledne stisne zlazy si mam nechat udelat, kdyz chci zjistit, jestli mam snizenou anebo zvysenou cinnost, tak to nikdo nevedel, ale rekli mi, ktery test se dela nejcasteji, tak jsem si ho nechala udelat. Vic uz mi nikdo z laboratore nebyl schopny vysvetlit. To tady uz asi nikoho neprekvapi to, ze to nikdo nevedel, ale spis to, ze se tomu vubec divim... \":D\".

VYSLEDKY: S-TSH 3.075 mIU/l a S-T4 volny 11.78 pmol/l.

Dale jsem si nechala testovat vit D (25-OH) = 111 nmol/l (pisou referencni interval 75-100, ale ja si myslim, ze bych to klidne jeste mohla zvysit na nejakych 150 nmol/l). Co myslite?

Predem diky za odpovedi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 7:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petra321 píše:
Dobry den, nechala jsem si dela ttesty na stitnou zlazu a prosila bych o vysvetleni vysleku. Kdyz jsem se v laboratori ptala, ktery z asi 5ti moznych testu ohledne stisne zlazy si mam nechat udelat, kdyz chci zjistit, jestli mam snizenou anebo zvysenou cinnost, tak to nikdo nevedel, ale rekli mi, ktery test se dela nejcasteji, tak jsem si ho nechala udelat. Vic uz mi nikdo z laboratore nebyl schopny vysvetlit. To tady uz asi nikoho neprekvapi to, ze to nikdo nevedel, ale spis to, ze se tomu vubec divim... \":D\".

VYSLEDKY: S-TSH 3.075 mIU/l a S-T4 volny 11.78 pmol/l.

Dale jsem si nechala testovat vit D (25-OH) = 111 nmol/l (pisou referencni interval 75-100, ale ja si myslim, ze bych to klidne jeste mohla zvysit na nejakych 150 nmol/l). Co myslite?

Predem diky za odpovedi

Pro TSH jsou normální hodnoty dle jednotlivých laborek 0,3-5 mIU/l a pro T4 9-22 pmol/l, čili uvedené hodnoty jsou v normě a D3 zase jak kde, ale obecně se dá doporučit cca 150-200 nmol/l, nicméně i ta vaše hodnota je slušná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 10:47 pm 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Jarda píše:
Pro TSH jsou normální hodnoty dle jednotlivých laborek 0,3-5 mIU/l a pro T4 9-22 pmol/l, čili uvedené hodnoty jsou v normě a D3 zase jak kde, ale obecně se dá doporučit cca 150-200 nmol/l, nicméně i ta vaše hodnota je slušná.

Dekuju za odpoved \":)\" . Ja jsem se dohledala na nekolika anglickych strankach, ze spousta laboratori pouziva stare hodnoty 0.3-5mIU/l (zrovna prave ta laborator, ve ktere jsem si nechala rozbor udelat), ale podle novych meritek je to 0.3-3, tudiz ja jsem docela dost vysoko=snizena cinnost ztitne zlazy. No a ranni teplotu mam kazde rano 36.4, takze to by tak odpovidalo. Delala jsem si jodovou skvrnu po tom, co jsem jod nejakou dobu dodavala a skvrna vydrzela asi 20 hodin!!, takze nevim, jestli mate nejaky typ, jak tu ztitnou zladu poradne nakopnout a zvysit telesnou teplotu ? Beru selenium.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon dub 22, 2013 11:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petra321 píše:
Dekuju za odpoved \":)\" . Ja jsem se dohledala na nekolika anglickych strankach, ze spousta laboratori pouziva stare hodnoty 0.3-5mIU/l (zrovna prave ta laborator, ve ktere jsem si nechala rozbor udelat), ale podle novych meritek je to 0.3-3, tudiz ja jsem docela dost vysoko=snizena cinnost ztitne zlazy. No a ranni teplotu mam kazde rano 36.4, takze to by tak odpovidalo. Delala jsem si jodovou skvrnu po tom, co jsem jod nejakou dobu dodavala a skvrna vydrzela asi 20 hodin!!, takze nevim, jestli mate nejaky typ, jak tu ztitnou zladu poradne nakopnout a zvysit telesnou teplotu ? Beru selenium.

Tak nemusí vždy být za vším štítná žláza, teplotu zvedá i dostatek některých bílkovin, co si nechat udělat rozbor krve na celkové bílkoviny a víte kde se pohybujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte dub 23, 2013 6:26 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Petra321 píše:
Dekuju za odpoved \":)\" . Ja jsem se dohledala na nekolika anglickych strankach, ze spousta laboratori pouziva stare hodnoty 0.3-5mIU/l (zrovna prave ta laborator, ve ktere jsem si nechala rozbor udelat), ale podle novych meritek je to 0.3-3, tudiz ja jsem docela dost vysoko=snizena cinnost ztitne zlazy. No a ranni teplotu mam kazde rano 36.4, takze to by tak odpovidalo. Delala jsem si jodovou skvrnu po tom, co jsem jod nejakou dobu dodavala a skvrna vydrzela asi 20 hodin!!, takze nevim, jestli mate nejaky typ, jak tu ztitnou zladu poradne nakopnout a zvysit telesnou teplotu ? Beru selenium.

tu T4 mate hranicnu...skoda, ze ste si nedali urobit aj hormon T3, tam by sa ukazalo ako sa premiena T4 na ucinejsiu formu T3...kazdopadne aj testy mozu vyjst v poriadku, ale stitna zlaza vam nemusi pracovat dobre...ak mate fakt podozrenie, ze za vasimi problemami stoji stitna zlaza (studene koncatiny, zima, zapchy, unava, slaby metabolizmus a dynamizmus...), tak potom vam nezostava nic ine ako systematicky skusat pripravky na jej spojazdnenie ( a samozrejme odstranit toho pricinu)...jod vo forme lugolovho roztoku vam nemusi stitna zlaza vediet spracovat, ci vyuzit http://www.badatel.sk/kpm/znizena-funkcia-stitnej-zlazy-priznaky-priciny-liecba/...a stitna zlaza nie je len o jode...
skuste napriklad vyskusat ine formy jodu, napriklad morske riasy... a tiez nejake bylinne extrakty na zvysenie T4 (ashwaganda) tyzorin, pripadne pre podporu premeny T4 na hormon T3- guggul extract...
velmi dobre ako postupovat pri podozreni problemov stitnej zlazy tu opisala v tomto vlakne clenka bludicka...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz