Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: úte lis 22, 2016 2:11 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
dobrý den. byl sem na měření kompletní nutriční typologie a některé výsledky mě dost překvapili. mám 28 let, 182 cm, 83 kg. 20 procent tuku, 66,6 procent beztukové hmoty, zdraví průchodné cévy. tolik pozitiva. dále mi ale vyšlo, že funkce mého autonomního nervového systému je velmi slabá. to dále znamená špatný index únavy, kdy prý můžu patrně cítit únavu i při běžných činnostech, což je pravda. a co mě děsí nejvíc je fakt, že mi vyšlo velké množství viscerálního tuku, tedy tuku útrobního kolem orgánů. rád bych se poradil, co s tím a jak tuto hodnotu snížit? snažím se jíst zdravě, vynechal sem lepek,sladkosti , sladké nápoje, mléko, nesolím. chodém cvičit. takto jedu už poměrně dlouho. ale vzhledem k tomu, že na útrobní tuk to evidentně nemá vliv, by mě zajímalo co zabere? asi to není jen o stravě. každou radu uvítám. díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2017 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
dobrý den. byl sem na měření kompletní nutriční typologie a některé výsledky mě dost překvapili. mám 28 let, 182 cm, 83 kg. 20 procent tuku, 66,6 procent beztukové hmoty, zdraví průchodné cévy. tolik pozitiva. dále mi ale vyšlo, že funkce mého autonomního nervového systému je velmi slabá. to dále znamená špatný index únavy, kdy prý můžu patrně cítit únavu i při běžných činnostech, což je pravda. a co mě děsí nejvíc je fakt, že mi vyšlo velké množství viscerálního tuku, tedy tuku útrobního kolem orgánů. rád bych se poradil, co s tím a jak tuto hodnotu snížit? snažím se jíst zdravě, vynechal sem lepek,sladkosti , sladké nápoje, mléko, nesolím. chodém cvičit. takto jedu už poměrně dlouho. ale vzhledem k tomu, že na útrobní tuk to evidentně nemá vliv, by mě zajímalo co zabere? asi to není jen o stravě. každou radu uvítám. díky.

To opravdu není o stravě, ale o hormonech a s tím podle všeho souvisí i ty nervy a únava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2018 9:55 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Jasny hormony. Testosteron, inzulin, a hlavne asi kortizol... co s tim? Jak je srovnam? Byla by nejaka rada? Diky vsem \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2018 7:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="bodhisutfa":yrypbw0q]Jasny hormony. Testosteron, inzulin, a hlavne asi kortizol... co s tim? Jak je srovnam? Byla by nejaka rada? Diky vsem \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2018 10:20 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Ok knihu objednam. Spis me zajimalo zda se tomu da pomoci nejakou vhodnou suplementaci, napr. Kotvicnik atd. ? Dalsi vec je cviceni v posilovne. Je pravda ze zvedani zavazi zvysuje hladinu testosteronu? Diky pane Jardo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2018 10:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Ok knihu objednam. Spis me zajimalo zda se tomu da pomoci nejakou vhodnou suplementaci, napr. Kotvicnik atd. ? Dalsi vec je cviceni v posilovne. Je pravda ze zvedani zavazi zvysuje hladinu testosteronu? Diky pane Jardo

Jistě, jakákoliv zátěž jak fyzická, tak psychická zvedá hlavně kortizol, případně další hormony a likviduje normální stav hormonů. Kotvičník není suplement, pouze rovnač stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2018 11:35 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
To je zvlastni. Vsude pisou ze zvedani zavazi nebo kratke intenzivni sprinty zvedaji hladinu testosteronu. A ze to hormonum nesvedci jen v pripade pretrenovani :/ tak nevim, zda je dobry napad imtenzivne cvicit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2018 12:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
To je zvlastni. Vsude pisou ze zvedani zavazi nebo kratke intenzivni sprinty zvedaji hladinu testosteronu. A ze to hormonum nesvedci jen v pripade pretrenovani :/ tak nevim, zda je dobry napad imtenzivne cvicit...

Tak pár kliků, nebo shybů pochopitelně nevadí jako nevadí krátký ostrý běh, ale delší zátěž je vždy problém. Většina lidí neumí odhadnout tu míru a v tom je zásadní problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2018 1:47 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Takze treba hodina a pul v posilce pri ktere odcvicim tri partie, na kazdou dva tri cviky po 4 seriich do selhani, je asi dost, co..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2018 3:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Takze treba hodina a pul v posilce pri ktere odcvicim tri partie, na kazdou dva tri cviky po 4 seriich do selhani, je asi dost, co..?

Z mého pohledu určitě, ale ne každý se na to musí dívat stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2018 12:05 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Bodhisutfa : idealne je cvicit doma, mat vsak dobre domace vybavenie (hrazda, TRX, odporove gumy, Kettlebell...), cvicit s tym vybavenim, a s vlastnou vahou. Cvicit aj rano, aj vecer. Nikdy nie do vycerpania z treningu.
Inak, mat svaly ma same benefity...pokial su to prirodzene svaly bez prezierania, a bez steroidov.
Cvicenie "nalacno" (8 a viac hodin po jedle) pomaha katabolizovat chore bunky.
Ja cvicim rano nalacno (cca asi 21 hodin po poslednom jedle - lebo jem v 3 hodinovom okne = IF 21/3), a vecer kvazi nalacno (takych 8 hodin po zjedeni posledneho (u mna druheho z dvoch) jedla dna.
Rano cvicim viac doplnkovych cvikov (5 tibetanov, visenie, stojky, mostiky, kratky jogging), vecer viac silovych, ci hmotu tvoriacich cvikov (TRX, odporove gumy, kettlebell, hrazda, unilateralne drepy...).
Neuzivam ziadny protein v prasku, ani kreatin. Rano som "mensi", a v priebehu dna naberam plnost svalov (asi ako kazdy kto ma denne 21hod lačnovku, tak na jej konci mam najmenej "plne" svaly).
Vzhladom na to, ze nasi najblizsi pribuzni (stavbou tela) su opice, ktore vlastne precvicuju cele telo pri svojom pohybe (chodza, beh, skoky, splh, vis, atd), tak povazujem za dolezite cvicit nie len formou rezkejsich prechadzok, ale o nic menei formou pisolnovania celeho tela, idealne pomockami ake som vypisal. Len dolezite - necvicit do vycerpania... Ano, zacvicit "seriu" nadoraz, ale nedavat ich velky pocet, coho vysledkom by bolo citelne vycerpanie.
Prsro som si rozdelil cvicenie na rano a vecer, 7 dni v tyzdni... Aby som predisiel vycerpaniu, ake som zazival roky, ked sol cvicil hoci len 3x tyzdenne, ale cele telo kazdy trening, v posilnovni, a 2,5hod s kratuckymi pauzami medzi seriami... Vtedy sa mi po treningu uz ani nepostavil, a nebola ani najmensia chut... A tak to nema byt \":-)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2018 3:09 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Jak nepostavil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2018 12:05 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Bodhisufta : Myslel som penis. Po dosť veľkom vyčerpaní po 2,5hod tréningu, kde som si dal asi na chrbát asi 18 sérií, hrudník 15 sérií, ramená 10 sérií, nohy 18 sérií, k tomu brucho....
A to som polku tých sérií šiel unilaterálne, takže ešte prihoď tak 25% sérií...
No a niekedy som mal po takom tréningu zoslabnutý hlas, a keď som vtedy mal partnerku (alebo milenku), tak jednak sa mi vôbec nechcelo "vieš čo", a keď som sa už na to chcel prehovoriť (alebo ona mňa), tak to "nešlo"...
Už si pochopil ? \":D\"
No a to bolo asi 6 rokov dozadu... Inak som nemal žiadny problém, ak to nebolo po tréningu...
Tie 2,5hod trvajúce veľmi intenzívne tréningy však boli VEĽKÝ OMYL. Síce budovali svaly (no tie budujú aj moje súčasné tréningy 14x týždenne, nikdy nie do vyčerpania, a znášam ich úplne v pohode...), ale škodili zdraviu...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit viscerálníhu tuku?
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2018 2:00 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Tak jako co bys chtel...cvicit 2 a pul hodiny je nesmysl. Testosteron zakonite musel jit dolu, kdyz sis tolik nalozil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz