Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrizovanie chlpov
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2016 10:07 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, neviem či už tu není podobná téma alebo niečo na tento štýl, hľadal som aj cez "Hladať" ale nenašiel som žiadnu podobnú tému, možno som len hľadal s nespravnimi názvami no neviem ako nazvať tento problém.

Ide o to že už dlhšiu dobu (keď samozrejme nerátam všetky moje problémy) som si na sebe všimol že určité obdobie mi takmer každe oblečenie spôsobí to elektirzovanie alebo zelektrizovanie chlpov, ale nie len pri vyzliekani alebo obliekani, aj ked ho mám oblečene a pohybujem sa cítim ako je na mne oblečenie prilepené proste je to hrozne nepríjemné, ak ste nepochopili tak ide o to čo každý pozná - keď si obliekate alebo vyzliekate veci niekedy sa vám stane že oblečenie tak prska a vám to pritahuje chlpy k oblečeniu. Ide v podtate o to že určite obdobia mi to vôbec ale skoro vôbec nerobí žiadné oblečenie aj tie bavlnené čo to maju vo zvyku robiť najčastejšie mi nič nerobia a niekedy takmer každé oblečenie.. normalna mikina ma zrazu elektrizuje nohavice tiež (teplaky) trička tiež.. je to strašne neprijemne a chcem sa vás teda spýtať či je to u vas tiež podobné ? mavate určite obdobia kedy sa vam to deje? alebo to ma nejaký iný význam? Napriklad nejaký zdravotný? Osobne sa skôr priklanam k tomu zdravotnému pretože ako mi začali problemy sa mi nikdy nič podobne nestavalo, ano občas proste z elektrizovalo to oblečenie ale inakšie normalka teraz aj niekolko dni.. nemože ist o nejaký deficit elektrolytov? alebo nevyvaženie mineralov v tele ? sodik drasilik ? (sol moc nejem ) Alebo napriklad vapnik ?horčik? selen a jod užívam. občas aj vitamin c a b. Neviete prosím o čo by mohlo ist? pripade ako sa toho zbaviť? Mate niečo pdobné? Ďakujem pekný večer.

PS: v prípade že tema existuje prosím presunte (ak sa dá) tento príspevok tam alebo ma upozornite že vymažete tému ja ho tam prepošlem pred zrušením témy. Ak tema neexistuje a zvolil som zlý názov, môžte ho zmeniť, nevedel som ako to nazvať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizovanie chlpov
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2016 5:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Zdravím, neviem či už tu není podobná téma alebo niečo na tento štýl, hľadal som aj cez "Hladať" ale nenašiel som žiadnu podobnú tému, možno som len hľadal s nespravnimi názvami no neviem ako nazvať tento problém.

Ide o to že už dlhšiu dobu (keď samozrejme nerátam všetky moje problémy) som si na sebe všimol že určité obdobie mi takmer každe oblečenie spôsobí to elektirzovanie alebo zelektrizovanie chlpov, ale nie len pri vyzliekani alebo obliekani, aj ked ho mám oblečene a pohybujem sa cítim ako je na mne oblečenie prilepené proste je to hrozne nepríjemné, ak ste nepochopili tak ide o to čo každý pozná - keď si obliekate alebo vyzliekate veci niekedy sa vám stane že oblečenie tak prska a vám to pritahuje chlpy k oblečeniu. Ide v podtate o to že určite obdobia mi to vôbec ale skoro vôbec nerobí žiadné oblečenie aj tie bavlnené čo to maju vo zvyku robiť najčastejšie mi nič nerobia a niekedy takmer každé oblečenie.. normalna mikina ma zrazu elektrizuje nohavice tiež (teplaky) trička tiež.. je to strašne neprijemne a chcem sa vás teda spýtať či je to u vas tiež podobné ? mavate určite obdobia kedy sa vam to deje? alebo to ma nejaký iný význam? Napriklad nejaký zdravotný? Osobne sa skôr priklanam k tomu zdravotnému pretože ako mi začali problemy sa mi nikdy nič podobne nestavalo, ano občas proste z elektrizovalo to oblečenie ale inakšie normalka teraz aj niekolko dni.. nemože ist o nejaký deficit elektrolytov? alebo nevyvaženie mineralov v tele ? sodik drasilik ? (sol moc nejem ) Alebo napriklad vapnik ?horčik? selen a jod užívam. občas aj vitamin c a b. Neviete prosím o čo by mohlo ist? pripade ako sa toho zbaviť? Mate niečo pdobné? Ďakujem pekný večer.

PS: v prípade že tema existuje prosím presunte (ak sa dá) tento príspevok tam alebo ma upozornite že vymažete tému ja ho tam prepošlem pred zrušením témy. Ak tema neexistuje a zvolil som zlý názov, môžte ho zmeniť, nevedel som ako to nazvať.

Toto se zde sice zatím neřešilo, ale ani já vám k tomu mnoho vysvětlit nedovedu. Sice je možné že do určité míry stoupá, nebo klesá naše elektrické pole, které si vytváříme, ale to je v jiných řádech než se pohybuje váš problém. Navíc je přinejmenším divné, že vám to způsobují i materiály, které jinak tento problém nevyvolávají a považují se z pohledu statické elektřiny za spolehlivě neškodné. Spíše bych se zaměřil na vnější podmínky za kterých to vzniká, je možné že určité pole vzniká v konkrétním prostoru a pokud jste jinde, tak problém zmizí. Osobně mám vyzkoušeno, že mě podobný jev vyvolá pokud se vyskytuji v letních měsících zpocený v blízkosti vysokého napětí, prostě cítím nepříjemné pnutí které vytváří nějaký vznikající náboj. Nejde sice o nic nebezpečného, ale člověka tento elektro smog prostě ovlivňuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizovanie chlpov
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2016 5:27 pm 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 1:08 pm
Příspěvky: 13
A ešte skontrolovať v čom periete. Ako prací prach, prípadne používať avivaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizovanie chlpov
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2016 10:17 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 12:38 pm
Příspěvky: 31
Menma21 píše:
Zdravím, neviem či už tu není podobná téma alebo niečo na tento štýl, hľadal som aj cez "Hladať" ale nenašiel som žiadnu podobnú tému, možno som len hľadal s nespravnimi názvami no neviem ako nazvať tento problém.

Ide o to že už dlhšiu dobu (keď samozrejme nerátam všetky moje problémy) som si na sebe všimol že určité obdobie mi takmer každe oblečenie spôsobí to elektirzovanie alebo zelektrizovanie chlpov, ale nie len pri vyzliekani alebo obliekani, aj ked ho mám oblečene a pohybujem sa cítim ako je na mne oblečenie prilepené proste je to hrozne nepríjemné, ak ste nepochopili tak ide o to čo každý pozná - keď si obliekate alebo vyzliekate veci niekedy sa vám stane že oblečenie tak prska a vám to pritahuje chlpy k oblečeniu. Ide v podtate o to že určite obdobia mi to vôbec ale skoro vôbec nerobí žiadné oblečenie aj tie bavlnené čo to maju vo zvyku robiť najčastejšie mi nič nerobia a niekedy takmer každé oblečenie.. normalna mikina ma zrazu elektrizuje nohavice tiež (teplaky) trička tiež.. je to strašne neprijemne a chcem sa vás teda spýtať či je to u vas tiež podobné ? mavate určite obdobia kedy sa vam to deje? alebo to ma nejaký iný význam? ...

Jde o statickou elektřinu. Spousta materiálů i přírodních má schopnost tvořit elektřinu. "Třeme-li liščí ohon o ebonitovou tyč....vzniká elekřina" \":lol:\"
Omezit tvorbu statické elektřiny lze několika způsoby:
1. používat aviváž
2. omezit syntetické tkaniny, mají vyšší schopnost tvorby statické elektřiny, speciálně některé
3. zvýšit relativní vlkost vzduchu (na 50-60%), voda ( a nepatrné množství soli v ní) tvoří vodič
4. zkusit do pračky před mácháním přidat polévkovou lžíci kyseliny citrónové, případně jinou podobnou kyselinu (rozpustit v troše vody a přidat k vodě na máchání)

Nedostatek minerálů v těle bych neviděl jako přímou spojitost.
JendaC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizovanie chlpov
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 6:56 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Ďakujem všetkým za odpovede myslím že to dáva zmysel, len mi to nešlo do hlavy a v zhladom k mojím problémom (zdarv.) som sa spýtal aj na toto. Ešte sa chcem vratit k elektrosmogu, dá sa to nejakým spôsobom obmedzovať? myslím nejak aby sa menej vyskytoval v mojom okolí ? lebo taký wifi signál alebo nejaky radiový atd.. nemôžem ovplivnit samozrejme predmety v miesnosti ano ( tým že ich vypnem to stači? či treba elektropredmety dávať preč s miesnosti kde sa človek zdržiava ? ) Ako to je teda? ja osobne mam v izbe dosť vela vecí čo sa týka elektriky alebo elektroniky, rôzne stare pc komponenty sučiastky atd.. môže to vplývať na mna aj ked su vypnuté ?

Ešte otázka Ionizer ma nejaký vpliv na elektrosmog? Oplatí sa taká investicia?

To je všetko ešte raz ďakujem za odpovede. Prajem pekný deň. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizovanie chlpov
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 8:24 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
JendaC píše:
1. používat aviváž JendaC

Nenapsal jste číslo dvě, ve smyslu, redukce důsledků používání chemikálií - aviváže. Naše rodina v životě aviváž nepoužila, ani nevíme, co to vlastně jest. Pravděpodobně jde o značně nepohodlnou součást živobytí pro lidi, kteří si tím /nevím čím) sytí šat, lůžkoviny, případně jiné předměty denního kontaktu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizovanie chlpov
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 6:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Ďakujem všetkým za odpovede myslím že to dáva zmysel, len mi to nešlo do hlavy a v zhladom k mojím problémom (zdarv.) som sa spýtal aj na toto. Ešte sa chcem vratit k elektrosmogu, dá sa to nejakým spôsobom obmedzovať? myslím nejak aby sa menej vyskytoval v mojom okolí ? lebo taký wifi signál alebo nejaky radiový atd.. nemôžem ovplivnit samozrejme predmety v miesnosti ano ( tým že ich vypnem to stači? či treba elektropredmety dávať preč s miesnosti kde sa človek zdržiava ? ) Ako to je teda? ja osobne mam v izbe dosť vela vecí čo sa týka elektriky alebo elektroniky, rôzne stare pc komponenty sučiastky atd.. môže to vplývať na mna aj ked su vypnuté ?

Ešte otázka Ionizer ma nejaký vpliv na elektrosmog? Oplatí sa taká investicia?

To je všetko ešte raz ďakujem za odpovede. Prajem pekný deň. \":)\"

Tak zcela se elektro smogu sice vyhnout dá, ale je to dost složité a také cenově náročnější. Ve své podstatě pokud chcete mít jistotu musíte vytvořit vlastně Faradayovu klec do které nepronikne nic. Pokud si napíšete do netu výraz grounding, tak zjistíte, že venku se prodávají speciální vodivé tapety, podložky a přikrývky, tedy pak můžete odstínit celou místnost, nebo pouze postel, případně se pouze uzemnit a tím zase ten náboj vybíjet, prostě možností je docela dost. Do čeho nejde proud, to by většinou nic produkovat nemělo, tedy třeba TV vytažená ze sítě by vás nijak ovlivňovat neměla, ale i tak je lepší takové krámy v místnosti kde spím nemít. Daleko největší problém nejsou ani vaše spotřebiče, ale vifi od sousedů, třeba já jich chytnu v baráku 12, což je slušné. Při práci na PC si lze škodlivý náboj odvádět měděnou destičkou na kterou si položíte bosé nohy a startovacím kabelem ji uzemníte na topení, nebo vodovodní řád, případně zemnící kolík v zásuvce a tím náboj odvedete. Otázka ionizátoru je složitější, ten vlastně je přímo producentem elektro smogu i když docela vhodného pro zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizovanie chlpov
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2016 6:59 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Ďakujem za odpoveď \":)\" o tých doskach som už čítal \":)\" Dobre teda Ďakujem. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz