Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krkání
PříspěvekNapsal: ned srp 14, 2016 11:21 am 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2016 11:12 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,

poslední dobou jsem začal mít problémy se žaludkem je mi od něj špatně a mám potřebu krkat. Trvá to již delší dobu, ale nenašel jsem žádnou spojitost, jak s jídlem ani s dobou. Tento pocit mám někdy půl hodiny, ale někdy i několik hodin. Některé dni těmito obtíži vůbec netrpím, třeba i několik dní v kuse, ale pak to zase přijde. Odkrknutí nepomáhá. Nevíte čím by to mohlo být způsobeno.
Je mi 20 let, aktivní, stravovat se snažím zdravě, žádné změny jsem nedělal.

Děkuji předem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krkání
PříspěvekNapsal: ned srp 14, 2016 12:46 pm 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 1:08 pm
Příspěvky: 13
Premnožený helikobakter ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krkání
PříspěvekNapsal: úte srp 16, 2016 9:12 am 
Offline

Registrován: sob pro 19, 2015 10:42 am
Příspěvky: 12
jcube píše:
Dobrý den,

poslední dobou jsem začal mít problémy se žaludkem je mi od něj špatně a mám potřebu krkat. Trvá to již delší dobu, ale nenašel jsem žádnou spojitost, jak s jídlem ani s dobou. Tento pocit mám někdy půl hodiny, ale někdy i několik hodin. Některé dni těmito obtíži vůbec netrpím, třeba i několik dní v kuse, ale pak to zase přijde. Odkrknutí nepomáhá. Nevíte čím by to mohlo být způsobeno.
Je mi 20 let, aktivní, stravovat se snažím zdravě, žádné změny jsem nedělal.

Děkuji předem

Taky mě napadá helicobacter, takže zkuste nějaký čas konzumovat večer před spaním kefír z tibetské houby, ten ho likviduje. Jinak by to chtělo na gastro, jenže tam Vám naordinují antibiotika, takže kefír je rozhodně příjemnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krkání
PříspěvekNapsal: úte srp 16, 2016 10:29 am 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2016 11:12 am
Příspěvky: 2
Riri píše:
Taky mě napadá helicobacter, takže zkuste nějaký čas konzumovat večer před spaním kefír z tibetské houby, ten ho likviduje. Jinak by to chtělo na gastro, jenže tam Vám naordinují antibiotika, takže kefír je rozhodně příjemnější.

Kefír používám, ne každý den a zjistil jsem, že problémy mám asi jen v ty dni kdy ho používám nebo nějaké mléčné výrobky. Čím to může být způsobeno?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krkání
PříspěvekNapsal: sob srp 20, 2016 4:29 pm 
Offline

Registrován: sob pro 19, 2015 10:42 am
Příspěvky: 12
jcube píše:
Kefír používám, ne každý den a zjistil jsem, že problémy mám asi jen v ty dni kdy ho používám nebo nějaké mléčné výrobky. Čím to může být způsobeno?

Tak to jste si nejspíš odpověděl sám. Prověřte si, jestli nemáte intoleranci na mléčné výrobky. Nebo třeba na 2 týdny vysadit cokoli mléčného a uvidíte, co na to váš organismus, až to zase zapojíte. Já vysadila mléčné věci asi před 9 měsíci a nemůžu si to vynachválit, jen kefír jsem zachovala a ten si taky nemůžu vynachválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krkání
PříspěvekNapsal: pon srp 22, 2016 9:50 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
jcube píše:
Dobrý den,

poslední dobou jsem začal mít problémy se žaludkem je mi od něj špatně a mám potřebu krkat. Trvá to již delší dobu, ale nenašel jsem žádnou spojitost, jak s jídlem ani s dobou. Tento pocit mám někdy půl hodiny, ale někdy i několik hodin. Některé dni těmito obtíži vůbec netrpím, třeba i několik dní v kuse, ale pak to zase přijde. Odkrknutí nepomáhá. Nevíte čím by to mohlo být způsobeno.
Je mi 20 let, aktivní, stravovat se snažím zdravě, žádné změny jsem nedělal.

Děkuji předem

Koukněte se na vyjádření "snažím se stravovat zdravě". Je trošku ... úchylné ... a obsahuje nelogické souvislosti ... když to přeženu - protimluvy. Jinak, nic proti vám, jen malé upozornění na zbytečnou obtíž, lehko řešitelnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krkání
PříspěvekNapsal: úte srp 23, 2016 4:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
martina72 píše:
Koukněte se na vyjádření "snažím se stravovat zdravě". Je trošku ... úchylné ... a obsahuje nelogické souvislosti ... když to přeženu - protimluvy. Jinak, nic proti vám, jen malé upozornění na zbytečnou obtíž, lehko řešitelnou.

někdy by to chtělo odpověď věcnou a ne to věčné rýpání \":idea:\" \":wink:\"
A když nevím tak ,,mlčeti zlato,, \":!:\" \":wink:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krkání
PříspěvekNapsal: úte srp 23, 2016 9:42 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Věcná odpověď jest - nedělej (a nejez) to, co ti dělá se žaludkem špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krkání
PříspěvekNapsal: ned srp 28, 2016 7:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jcube píše:
Dobrý den,

poslední dobou jsem začal mít problémy se žaludkem je mi od něj špatně a mám potřebu krkat. Trvá to již delší dobu, ale nenašel jsem žádnou spojitost, jak s jídlem ani s dobou. Tento pocit mám někdy půl hodiny, ale někdy i několik hodin. Některé dni těmito obtíži vůbec netrpím, třeba i několik dní v kuse, ale pak to zase přijde. Odkrknutí nepomáhá. Nevíte čím by to mohlo být způsobeno.
Je mi 20 let, aktivní, stravovat se snažím zdravě, žádné změny jsem nedělal.

Děkuji předem

Pár možností zde bylo zmíněno, ale upozorním na jednu zásadní a to je stres. Pokud je člověk ve stresu zpravidla žaludek moc nemaká a krká se skoro stále. Osobně bych si na vašem místě udělal krkací test na stav HCl v žaludku a pokud ji bude málo, což je pravděpodobné, tak vyzkoušejte doplnit, to krkání většinou dost omezí, nebo i odstraní, ale základ je nebýt ve stresu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 28, 2019 6:55 pm 
Offline

Registrován: ned črc 28, 2019 6:32 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

Již od malička se trápím s horším trávením. Od doby co jsem se začal sportovně stravovat, jsou problémy na každodenní bázi. Rád bych rady, čeho se vyvarovat a nebo naopak co zařadit - věřím, že se dá vyléčit změnou jídelníčku.

Problém mám s neustálým říháním - ráno se probudím, ihned vypiji 0,5l studené vody s citronem a po vypití začnu v průběhu cca půl hodiny říhat - třeba 4x, snídaní se to lehce zmírní (vejce, trochu tmavého pečiva, ovoce, zelenina), jakmile jdu cvičit a mám v sobě predtreninkové nápoje, v průběhu cvičení přichází říhání opět a takto to pokračuje den za dnem. Co se stravy týče - jím často - maso, obiloviny, luštěniny, syrové ovoce, zelenina, rýže. Oříšky. Zkoušel jsem i potraviny vysazovat ale nic úplně nepomohlo. Součástí špatného trávení si myslím, že je i můj další problém a to silnější povlak na jazyku.

Provádím čas od času Sankhapraksalanu. Po prvním vypití 1, 5l vody mám tedy delší dobu účinku - trvání cca 30 min, než se něco začne dít - oproti zmiňovanych cca 5 minutách. Avšak po celé proceduře na cca další 3 dny není ani povlak ani říháni. V tradiční čínské medicíně jsem se dozvěděl, že nesmím ostrá jídla, smažená a syrové ovoce a zeleninu - snažím se vyvarovat, avšak účinky zatím nic moc.

Poradíte prosím?
Moc děkuji předem za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 29, 2019 12:40 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Nadměrné říhání a vorvaní břicho je projevem přitomnosti škrkavek a když do Vás nevidím, tak se můžeme bavit i o sekundární dysbióze a candidě. V případě masivního napadení se vytvoří klubko, které ucpává průchod střev, když zmiňujete zpomalení šanky. Zdá se, že jste po Xionovi další, kdo si všiml účinku šťávy citrusových plodů a silic z jejich kůry na nežádoucí osídlení lidského těla. Dokonce si dokáže poradit i s roztočem Varroa desructor. Jeden z popsaných mechanismů účinku je společný pro mnohé protirakovinné léky. Jedná se diterpeny (all trans retinoid acids) a triterpeny (kyselina betulinová, ursolová a oleanová), jejichž účinek se násobí inhibitory p-glycoproteinu. Pro potvrzení správnosti mé odpovědi vyzkoušejte Trojčátko (hřebíček, pelyněk, Lugol) + Ořechovku nebo jinou tinkturu z nezralých vlašských ořechů. Samozřejmě se to dá řešit i veterinárním léčivem nebo jeho lékovou lidskou alternativou.

http://alternativnicesta.cz/kyselina-ursolova/
The synergistic biologic activity of oleanolic and ursolic acids in complex with hydroxypropyl-γ-cyclodextrin.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24747649
Triterpenoidní kyseliny v supramolekulární chemické biologii
https://starfos.tacr.cz/cs/project/LD15012

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne pon srp 12, 2019 10:36 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 29, 2019 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
LukynD píše:
Dobrý den,

Již od malička se trápím s horším trávením. Od doby co jsem se začal sportovně stravovat, jsou problémy na každodenní bázi. Rád bych rady, čeho se vyvarovat a nebo naopak co zařadit - věřím, že se dá vyléčit změnou jídelníčku.

Problém mám s neustálým říháním - ráno se probudím, ihned vypiji 0,5l studené vody s citronem a po vypití začnu v průběhu cca půl hodiny říhat - třeba 4x, snídaní se to lehce zmírní (vejce, trochu tmavého pečiva, ovoce, zelenina), jakmile jdu cvičit a mám v sobě predtreninkové nápoje, v průběhu cvičení přichází říhání opět a takto to pokračuje den za dnem. Co se stravy týče - jím často - maso, obiloviny, luštěniny, syrové ovoce, zelenina, rýže. Oříšky. Zkoušel jsem i potraviny vysazovat ale nic úplně nepomohlo. Součástí špatného trávení si myslím, že je i můj další problém a to silnější povlak na jazyku.

Provádím čas od času Sankhapraksalanu. Po prvním vypití 1, 5l vody mám tedy delší dobu účinku - trvání cca 30 min, než se něco začne dít - oproti zmiňovanych cca 5 minutách. Avšak po celé proceduře na cca další 3 dny není ani povlak ani říháni. V tradiční čínské medicíně jsem se dozvěděl, že nesmím ostrá jídla, smažená a syrové ovoce a zeleninu - snažím se vyvarovat, avšak účinky zatím nic moc.

Poradíte prosím?
Moc děkuji předem za každou radu.

Jak vám psal člen Alopat tak jedna z možností jsou opravdu šmejdi i když já bych si to dovolil odhadnout na snížený kortizol na což pak reaguje tělo zvýšením adrenalinu a mnohdy právě krkáním, suchem a pálením v očích. Pochopitelně tento stav naskakuje při vyčerpání cukru a to odpovídá jak tomu rannímu režimu tak tomu co se děje při zátěži.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krkání
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2019 8:01 am 
Offline

Registrován: pát zář 20, 2019 5:38 am
Příspěvky: 3
S prekvapením som na nete zistila, aké obrovské množstvo ľudí má problémy (nielen ženy ale aj muži) s touto časťou vylučovacej sústavy. A to sú len tí, ktorí sa na rôznych stránkach a fórach „priznali“. Je iste mnoho takých, ktorí trpia a mlčia, možno sa hanbia písať o svojich problémoch, ale tiež zúfalo hľadajú pomoc pri stále sa vracajúcich problémoch po mnohokrát opakovanej a poväčšine neúspešnej liečbe antibiotikami. Je až neskutočné, aké rôzne antibiotiká dokážu po sebe lekári predpísať jedinému organizmu, ale tiež je úžasné, ako tieto pokusy lekárov na ľuďoch v praxi, naše chatrné telesné schránky statočne zvládajú.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz