Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 5:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát srp 12, 2016 7:59 am 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2016 7:52 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
ráda bych se zde poradila ohledně následujícího problému. Mám velmi silnou menstruaci, díky čemuž chodím na pravidelné infuze železa pro jeho výrazný nedostatek. Příčiny silné menstruace nebyly odhaleny. Jediné, co z různých výsledků vyšlo, byl hormonální nesoulad, na což mi bylo nasazena hormonální léčba, kterou jsem po dlouhé době odmítání nakonec přijala, avšak začala jsem po ní tak krvácet, že už nikdy více. Krvácím taktéž i výrazně mimo cyklus v případě, že začnu jakoukoli čistící kúru nebo očistu (ječmen, lugol, některé bylinné kúry apod.). V současné chvíli už mám z infuzí (a následky těžké autonehody) natolik zničené žíly, že mi již není infuzi kam aplikovat. Lékaři nevědí. Já mám za sebou kúru paní Podhorné, Gynex, kontryhel, kotvičník, chystám se užívat znovu Macu, cvičit hormonální jogu, užívat Melasu, pít nálev kontryhel-řebříček, což by mohlo pomoci srovnat horm. soustavu a odstranit tak příčinu anémie. Má ještě někdo nějaký nápad, jak toto řešit? Velice moc děkuji za každou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 12, 2016 8:14 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Zkuste jíst každý den jednu syrovou mrkev. Odvádí z těla přebytečné estrogeny, takže alespoň trochu srovnává hormony. Mně to velmi pomohlo na bolestivou menstruaci. Nevím, co to udělá u Vás, ale neřekla bych, že to může uškodit (pokud mrkev nebude napuštěna pesticidy \":-)\" ). Výsledky jsou u bolestivé menstruace znatelné cca po 2-3 týdnech pravidelné konzumace, takže pokud to bude fungovat i u Vás, poznáte to celkem rychle.

Na Vašem místě bych navíc užívala kvalitní probiotika (bio-kult) a Laminine z restartzdravi.cz (heslo Vám zašlou na vyžádání obratem).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 12, 2016 8:39 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Gamina píše:
Zkuste jíst každý den jednu syrovou mrkev.

Odvážím se zareagovat i v tak citlivém a mi nepříslušejícím tématu. Proč jen jednu? Mrkev je tak skvělá na všechny způsoby, že klidně tři nebo pět - šťáva (pět mrkví zmizí jak nic), strouhaná s čímkoliv dle chuti, krájená na velmi zajímavé kousky - výtvarno a zdraví snoubí se v jednom - atd ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 12, 2016 8:51 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
martina72 píše:
Odvážím se zareagovat i v tak citlivém a mi nepříslušejícím tématu. Proč jen jednu? Mrkev je tak skvělá na všechny způsoby, že klidně tři nebo pět - šťáva (pět mrkví zmizí jak nic), strouhaná s čímkoliv dle chuti, krájená na velmi zajímavé kousky - výtvarno a zdraví snoubí se v jednom - atd ...

Pravidelnost je důležitá, takže proto jsem zmínila tu jednu syrovou mrkev - alespoň jednu. Mrkvové šťávy ani vařená mrkev na estrogen nefungují, protože jej odvádí unikátní vláknina, kterou mrkev obsahuje. Ta se varem poškodí a odšťavněním zcela odstraní.

A pro případ, že by Vás snad napadlo to pojmout tak, že tvrdím, že by se mrkvová šťáva ani vařená mrkev konzumovat neměly, raději upřesním, že tak to rozhodně nemyslím. Na srovnání estrogenů je potřeba sníst ideálně alespoň jednu syrovou mrkev denně. Ideální je ji sníst samotnou, mimo ostatní jídla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 16, 2016 9:33 am 
Offline

Registrován: sob pro 19, 2015 10:42 am
Příspěvky: 12
Na srovnání hormonů jsou vynikající žampiony. Silná menstruace může souviset i s poruchou štítné žlázy. Na doplnění železa se hodí kromě té snědené mrkve i šťáva z mrkve, řepy a jablek a pro rychlé doplnění Floradix - rostlinné železo v sirupu, koupí se to v lékárně. A na krev také hodně čerstvého zeleného čehokoli - bylinek, kopřivy, bršlice, špenátu, salátu, rozmixovat do smoothie, tím se dostane chlorofyl do buněk, to je důležité nejen kvůli krvi, ale vylepší to organismus jako takový. (Kopřiva a bršlice mají také hodně železa.) A dodávala bych i hořčík, jak radí pan Jarda, ten je skvělý na vyladění řady věcí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 28, 2016 7:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Raskolnikov píše:
Dobrý den,
ráda bych se zde poradila ohledně následujícího problému. Mám velmi silnou menstruaci, díky čemuž chodím na pravidelné infuze železa pro jeho výrazný nedostatek. Příčiny silné menstruace nebyly odhaleny. Jediné, co z různých výsledků vyšlo, byl hormonální nesoulad, na což mi bylo nasazena hormonální léčba, kterou jsem po dlouhé době odmítání nakonec přijala, avšak začala jsem po ní tak krvácet, že už nikdy více. Krvácím taktéž i výrazně mimo cyklus v případě, že začnu jakoukoli čistící kúru nebo očistu (ječmen, lugol, některé bylinné kúry apod.). V současné chvíli už mám z infuzí (a následky těžké autonehody) natolik zničené žíly, že mi již není infuzi kam aplikovat. Lékaři nevědí. Já mám za sebou kúru paní Podhorné, Gynex, kontryhel, kotvičník, chystám se užívat znovu Macu, cvičit hormonální jogu, užívat Melasu, pít nálev kontryhel-řebříček, což by mohlo pomoci srovnat horm. soustavu a odstranit tak příčinu anémie. Má ještě někdo nějaký nápad, jak toto řešit? Velice moc děkuji za každou odpověď.

Ono je otázkou zda dorovnávat železo, pokud neznáte důvod proč je nízké, což sice ta silná menstruace být může, ale podle mě v tom budou jiné faktory. Tělo ženy se menstruací čistí od bordelu, tedy zde je první problém k vyřešení a na zaneřádění těla poukazují i rozházené hormony, které opět musíte srovnat před doplňováním železa. Železo je silně nebezpečné při předávkování a není zase tak velký problém se jím otrávit, což se lékařům docela daří. Pro posouzení reálného stavu hospodaření těla se železem je třeba sledovat i jiné hodnoty něž pouze železo, což bohužel lékaře většinou vůbec nezajímá. Musíte si zjistit laboratorním vyšetřením následující hodnoty, tedy hlavně hormony estradiol, progesteron, celou štítnou žlázu, nebo alespoň TSH, dále homocystein, ceruloplazmin, měď a kompletní metabolizmus železa - je to pět položek, nebo alespoň železo a feritin. Zkoušet cokoliv řešit bez znalosti těchto položek je diskutabilní, protože vlastně netušíte co řešíte a je otázkou zda se vůbec můžete trefit do příčiny problému a bez odstranění příčiny těžko zmizí důsledek. To co jste dosud dělala je mimo mísu a podstatu problému to podle všeho neřeší vůbec, nakonec možná zjistíte že za tím stojí špatná methylace a otrava železem a ne nedostatek železa jak vám medicína tvrdí. Pokud vám bude cokoliv nejasné, klidně mě zavolejte a vysvětlím vše potřebné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz