Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 7:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 9:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Nejsem lekar ani nemam velke znalosti v lecitelstvi, ale nekolik mesicu jsem zobala antacida (leky na snizeni kyselosti zaludku). V podstate, kdybych mohla vratit cas, tak bych je brala pouze prvni dva tydny. Pak uz muj stav sice nebyl akutni, ale jaksi presel z akutniho na "chronicky". Teprve vynechani lepku ze stravy (kvuli kvasinkam) a radikalni dieta pomohlo k tomu, ze jsem prasky mohla prestat brat.
Co se tyce dodavani nebo nedodavani HCl, teoreticky spor o to, zda je zaludek prekyseleny, nebo malo kysely, v situaci, kdy je poskozena sliznice, je podle meho selskeho rozumu celkem nedulezity. Je potreba v prvni rade chranit sliznici a dat ji moznost se uzdravit. V tu chvili bych si take netroufla lit do zaludku HCL. Ale co jsem driv resila piluli, jako treba kdyz jsem se v noci probudila s pichanim v brise, tak na to mi uplne stejne funguje zasadita bramborova stava. Treba i vickrat za noc. Nebo stava z okurky, z repy. Na rozdil od leku, ktery podle me z dlouhodobeho hlediska jednak ma vedlejsi ucinky (treba osteoporoza) a dlouhodobe podle meho nazoru poskozuje prirozenou funkci zaludku, je vyhoda zasaditych zeleninovych stav, ze v danou chvili se kyselost snizi, ale spravna funkce zaludku jako takova se spis podpori. Cili se prirozenym zpusobem zasaditou stravou da zaludku moznost, aby spravne fungoval, vyrabel kyselinu, a ta se spotrebovavala. Ale toto mi funguje to az od toho vysazeni lepku ze stravy. Cekam, ze vytvareni HCL v zaludku se casem srovna samo od sebe..
Ono v podstate mi pripada docela zasadni polozit si otazku, proc zaludecni sliznice prestala plnit svou funkci a jak tuto funkci obnovit. Ze je zaludek kysely je preci normalni. Tuhle otazku si jaksi klade pouze velice malo lidi..
Dnes se lekari zaklinaji pojmem stres, ale stres clovek potrebuje, kdyz je clovek fyzicky a psychicky zdravy, tak ho jista mira stresu a tlaku uspokojuje.
K bodu 5), vetsina lidi nejprve bezi k doktorovi a absolvuje 100 vysetreni a teprve pak, kdyz maji diagnozu, protoze nic nepomohlo, ze zoufalstvi vyhledava na internetu co by se s tim jeste dalo delat..takze bych predpokladala, ze vetsina lidi, co si tohle cte, uz ma od lekare potvrzeny vred..

Vaše uvažování, kromě té obavy z dodávání HCl do poškozeného žaludku, je celkem správné a klidně se dá i ten postup takto praktikovat, ale samotná nepřítomnost HCl právě tu sliznici umožňuje poškodit a její dodání rány naopak zacelí. Není nic snazšího, než si to na nějaké povrchové ráně vyzkoušet a pokud si namícháte koncentraci cca 1 : 1500 myšleno plná 35%tní kyselina chlorovodíková do vody, tak uvidíte, že kam se hrabe jakákoliv jiná desinfekce. Také úvaha, že se žaludek srovná sám od sebe nemusí být jednoznačně správná a mnohdy je nutné ho dost povzbudit. Stres určitě nepotřebujeme a právě on je vypínač funkce tvorby kyseliny v žaludku, což je vytvořeno pro případ napadení predátorem a v přírodě ideální, ale vymyšleno na velice krátkou dobu, čili u nás je problém ta trvalost stresu. Na potvrzený vřed bych ihned dával kyselinu a nic dalšího není třeba vymýšlet a pro posery lékořice funguje také výborně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 10:01 am 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
No, vředy doufám že žádné nemám a nebo že jsou těžce na ústupu, před půl rokem na gastroskopii tam ještě žádné nebyly, ale klidně jsem si je za těch pár měsíců kdy jsem spoléhala na pomoc od farmak mohla už vyrobit. A jelikož teď terapie kteoru jsem si sama naordinovala poté co můj selský rozum schroustal a popřemýšlel o informacích ze všech možných zdrojů, zakomponoval do toho rady od nelékařů - léčitelů, zabírá, tak už ani nemá smysl na nějakou gastroskopii chodit a cokoliv si nechat potvrzovat. \":lol:\"
Jediná důležitá informace, kterou jsem dostala od lékařů, byla ta, že problémy které jsem měla způsoboval žaludek. Pak už jsem si musela pomoct sama. Včera jsem přišla večer z baru, kde jsem byla s kamarády, a byla jsem líná dělat jakékoliv šťávy, tak jsem snědla půlku avokáda a byl také celou noc klid, probudila jsem se až ráno \":)\" Ráno jsem vypila sklenici vody s troškou jablečného octa a je mi pořád fajn. Na druhou stranu takhle to jde dělat, až když je žaludek v docela dobrém stavu, na začátku jsem měla bolesti snad i po vypití vody..Co se týče Hcl, tak asi má smysl to vyzkoušet, začínaje malými dávkami. Udělám nejprv krkací test, to je jednoduchá chemie. Dá se na to použít Natriumhydrogencarbonat?
K očistám atp. jsem se zpočátku stavěla dost skepticky, měla jsem z toho i strach, ale doufám, že jednou zdravý rozum převáží nad mocí farmaceutického průmyslu. Před pár dny jsem zrovna vysvětlovala jedné zdravotní sestře která mi nabízela čokoládu, že nejím sladké kvůli žaludku, a světe div se, doporučila mi jaterní očistu.

No možná je dobré napsat to tady ještě pro ostatní lidi, co to tady budou číst, jak píše dr. Weiss, http://www.weiss.de/krankheiten/pilzerk ... -im-magen/, tak pakliže je ve hře kandida, tak braním antacid se rozvoj žaludečních vředů podporuje. On doporučuje vysadit antacida a brát nystatin, což může být aspoň na začátku také užitečné, já jsem to zvládla dietou a to je nejlepší cesta. Je to fakt problematické, protože člověk vyhubnul a teď měl ještě držet dietu. Prokazování candidy z odběru stolice je podle toho co píše dr. Weiss také docela složité, on doporučuje jíst hodně vlákniny, večer před odběrem pít vodu s ovocným octem a ranní odběr stolice opakovat 3x a pak se často až ve 3. odběru candida prokáže. Tak a teď najděte nějakého doktora, který se s váma takhle bude chtít vyblbnout..U mě problémy začly po braní HA, takže když si sečtu 1+1, tak na žádný laboratorní vyšetření chodit nemusím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
No, vředy doufám že žádné nemám a nebo že jsou těžce na ústupu, před půl rokem na gastroskopii tam ještě žádné nebyly, ale klidně jsem si je za těch pár měsíců kdy jsem spoléhala na pomoc od farmak mohla už vyrobit. A jelikož teď terapie kteoru jsem si sama naordinovala poté co můj selský rozum schroustal a popřemýšlel o informacích ze všech možných zdrojů, zakomponoval do toho rady od nelékařů - léčitelů, zabírá, tak už ani nemá smysl na nějakou gastroskopii chodit a cokoliv si nechat potvrzovat. \":lol:\"
Jediná důležitá informace, kterou jsem dostala od lékařů, byla ta, že problémy které jsem měla způsoboval žaludek. Pak už jsem si musela pomoct sama. Včera jsem přišla večer z baru, kde jsem byla s kamarády, a byla jsem líná dělat jakékoliv šťávy, tak jsem snědla půlku avokáda a byl také celou noc klid, probudila jsem se až ráno \":)\" Ráno jsem vypila sklenici vody s troškou jablečného octa a je mi pořád fajn. Na druhou stranu takhle to jde dělat, až když je žaludek v docela dobrém stavu, na začátku jsem měla bolesti snad i po vypití vody..Co se týče Hcl, tak asi má smysl to vyzkoušet, začínaje malými dávkami. Udělám nejprv krkací test, to je jednoduchá chemie. Dá se na to použít Natriumhydrogencarbonat?
K očistám atp. jsem se zpočátku stavěla dost skepticky, měla jsem z toho i strach, ale doufám, že jednou zdravý rozum převáží nad mocí farmaceutického průmyslu. Před pár dny jsem zrovna vysvětlovala jedné zdravotní sestře která mi nabízela čokoládu, že nejím sladké kvůli žaludku, a světe div se, doporučila mi jaterní očistu.

No možná je dobré napsat to tady ještě pro ostatní lidi, co to tady budou číst, jak píše dr. Weiss, http://www.weiss.de/krankheiten/pilzerk ... -im-magen/, tak pakliže je ve hře kandida, tak braním antacid se rozvoj žaludečních vředů podporuje. On doporučuje vysadit antacida a brát nystatin, což může být aspoň na začátku také užitečné, já jsem to zvládla dietou a to je nejlepší cesta. Je to fakt problematické, protože člověk vyhubnul a teď měl ještě držet dietu. Prokazování candidy z odběru stolice je podle toho co píše dr. Weiss také docela složité, on doporučuje jíst hodně vlákniny, večer před odběrem pít vodu s ovocným octem a ranní odběr stolice opakovat 3x a pak se často až ve 3. odběru candida prokáže. Tak a teď najděte nějakého doktora, který se s váma takhle bude chtít vyblbnout..U mě problémy začly po braní HA, takže když si sečtu 1+1, tak na žádný laboratorní vyšetření chodit nemusím.

Docela se dá z toho vyčíst pochopení problematiky a pokud jde o tu jedlou sodu, tak by to mělo být ono. Potvrdit lékařsky kandidu je opravdu složité, čili bude muset zatím stačit plivací test a on celkem spolehlivý je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: stř bře 09, 2011 5:59 pm 
Offline

Registrován: úte úno 22, 2011 4:41 pm
Příspěvky: 6
takže bych se měla stravovat jenom syrovou stravou, abych se odkyselila. V poslední době se více nadýmám. cítím jídlo dlouho v žaludku, i když jím kobědu i večeři syrovou zeleninu s sacharidama nebo bílkovinama. Bylo mi řečeno, že mi chybí enzymy. Myslela jsem si, že když budu jíst dost ovoce a zeleniny, budu jich mít dost. Prosím ještě, zda by jste mě naved, kde si přečtu o krkacím testu.děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: stř bře 09, 2011 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hela píše:
takže bych se měla stravovat jenom syrovou stravou, abych se odkyselila. V poslední době se více nadýmám. cítím jídlo dlouho v žaludku, i když jím kobědu i večeři syrovou zeleninu s sacharidama nebo bílkovinama. Bylo mi řečeno, že mi chybí enzymy. Myslela jsem si, že když budu jíst dost ovoce a zeleniny, budu jich mít dost. Prosím ještě, zda by jste mě naved, kde si přečtu o krkacím testu.děkuju.

Patrně budete mít nedostatek kyseliny v žaludku a ten test je zde, http://www.zdravi-az.cz/doc/R12%2052-53 ... raveni.pdf. Pokud se týká enzymů, tak se některé vůbec nemusí tvořit, při nedostatku některých stopových prvků, čili na to je pak potřeba si nechat udělat vlasovou analýzu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 11:46 am 
Offline

Registrován: úte úno 22, 2011 4:41 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den pane Jardo, našla jsem si článek o výplachu žaludku. Beru lomac na snížení kyselosti žaludku. Píšete, že při onemocnění žaludku výplachy nedoporučejete. Mám chrodnický zánět žaludku už 15 let. určitě díky tomu,že 20 let trpím depresemi. psychiatr mi diagnostikoval poruchu osobnosti. Jak jsem asi pochopila, tak pokud bude moje psychika stále labilní díky genetice, tak se do výplachu žaludku a dalšího pročišťování nemůžu pouštět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hela píše:
Dobrý den pane Jardo, našla jsem si článek o výplachu žaludku. Beru lomac na snížení kyselosti žaludku. Píšete, že při onemocnění žaludku výplachy nedoporučejete. Mám chrodnický zánět žaludku už 15 let. určitě díky tomu,že 20 let trpím depresemi. psychiatr mi diagnostikoval poruchu osobnosti. Jak jsem asi pochopila, tak pokud bude moje psychika stále labilní díky genetice, tak se do výplachu žaludku a dalšího pročišťování nemůžu pouštět.

Obávám se, že vše je jinak, dle mého názoru velké dávky hořčíku srovnají jak psychiku, tak patrně i ten žaludek, případně po vytestování sníženého stavu žaludeční kyseliny budete kyselinu dodávat a budete mít klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vredy?
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 12:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Jak moc kyseliny, pokud po sodě nekrkáte, tak tam žádnou kyselinu prostě nemáte a v tom případě je potřeba ji dodat
Moc se omlouvám, ale prolezl jsem to tady a nedaří se mi najít - jak tedy kyselinu do žaludku dodat? Mám koupit HCL v drogerii nebo se prodává nějaká lékopisná verze HCL v lékárně? Až ji koupím, v jaké koncentraci ji pít? Před jídlem, s jídlem, po jídle? V jakém množství? Omlouvám se, nemám v tom jasno. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vredy?
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 5:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Jindra":2s5octqf]Moc se omlouvám, ale prolezl jsem to tady a nedaří se mi najít - jak tedy kyselinu do žaludku dodat? Mám koupit HCL v drogerii nebo se prodává nějaká lékopisná verze HCL v lékárně? Až ji koupím, v jaké koncentraci ji pít? Před jídlem, s jídlem, po jídle? V jakém množství? Omlouvám se, nemám v tom jasno. Děkuji.[/quote:2s5octqf]
To jste asi moc nehledal, protože přímo o pár řádků níže je toto vlákno a tam je vše potřebné napsáno

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 2:38 pm 
Offline

Registrován: úte úno 22, 2011 4:41 pm
Příspěvky: 6
přečetla jsme si článek o výplachu žaludku. Beru lomacna snížení kyselosti. Píšete,že při onemocnění žaludku výplach nedoporučujete .Jak bych měla postupovat. Zkusit výplach žaludku a potom si vzít lomac. Nebo lomac vysadit a snažit se držet dietu založenou na syrové stravě. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 7:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hela píše:
přečetla jsme si článek o výplachu žaludku. Beru lomacna snížení kyselosti. Píšete,že při onemocnění žaludku výplach nedoporučujete .Jak bych měla postupovat. Zkusit výplach žaludku a potom si vzít lomac. Nebo lomac vysadit a snažit se držet dietu založenou na syrové stravě. Děkuji

Neposoudím co všechno vám řeší ten lomac, ale pokud nejde o nějaké akutní stádium vředů nevidím problém v provádění procedury. Také bych se podíval na stav kyseliny chlorovodíkové v žaludku a možná, že když ji budete dodávat, nebude potřeba jíst ty prášky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 9:22 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Neposoudím co všechno vám řeší ten lomac, ale pokud nejde o nějaké akutní stádium vředů nevidím problém v provádění procedury. Také bych se podíval na stav kyseliny chlorovodíkové v žaludku a možná, že když ji budete dodávat, nebude potřeba jíst ty prášky.

z čeho vycházíte, že je potřeba dodávat HCL, když paní bere prášek na snížení kyselosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 9:22 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
hela píše:
přečetla jsme si článek o výplachu žaludku. Beru lomacna snížení kyselosti. Píšete,že při onemocnění žaludku výplach nedoporučujete .Jak bych měla postupovat. Zkusit výplach žaludku a potom si vzít lomac. Nebo lomac vysadit a snažit se držet dietu založenou na syrové stravě. Děkuji


syrová strava to nevyřeší.. co máte za problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vredy?
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 9:23 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jindra píše:
Moc se omlouvám, ale prolezl jsem to tady a nedaří se mi najít - jak tedy kyselinu do žaludku dodat? Mám koupit HCL v drogerii nebo se prodává nějaká lékopisná verze HCL v lékárně? Až ji koupím, v jaké koncentraci ji pít? Před jídlem, s jídlem, po jídle? V jakém množství? Omlouvám se, nemám v tom jasno. Děkuji.

Jindro, co ty máš za problém? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 9:29 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
hela píše:
takže bych se měla stravovat jenom syrovou stravou, abych se odkyselila. V poslední době se více nadýmám. cítím jídlo dlouho v žaludku, i když jím kobědu i večeři syrovou zeleninu s sacharidama nebo bílkovinama. Bylo mi řečeno, že mi chybí enzymy. Myslela jsem si, že když budu jíst dost ovoce a zeleniny, budu jich mít dost. Prosím ještě, zda by jste mě naved, kde si přečtu o krkacím testu.děkuju.

pochopitelně... když budete jíst syrovou stravu, bude Vás to nadýmat.. syrová strava vyžaduje perfektní zažívání, což Vy zřejmě nemáte... tady v té společnosti bude nadýmat kde koho a pokud k tomu máte ještě problémy s psychikou, je syrová strava cestou k ještě větším problémům.... kdo Vám řekl, že Vám chybí enzymy? Aby jste měla dostatek enzymů je potřeba zprovoznit trávení... syrovou stravou jen zatěžujete celý systém víc, pak to nefunguje, netráví to, nadýmá to a vzniká odpad a z toho se stává pro tělo toxický odpad... ten se pak bude v lepším případě tělo snažit strávit, což nebude zrovna nejlepší a nebo Vám tam bude vznikat skládka...

je zapotřebí rozebrat odpad a vyloučit z těla ven a nastartovat trávení... to, že berete lék proti kyselosti značí, že máte velmi zvýšený trávicí oheň... a z toho mohou být i ty některý psychický problémy... jednak zvýšený oheň bude ničit nervy, pálit jejich obal a taky pokud to bude trávit odpad, bude to mít vliv na Vaši pohodu...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz