Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vředy
PříspěvekNapsal: čtv pro 24, 2009 1:41 pm 
Offline

Registrován: stř lis 18, 2009 7:31 pm
Příspěvky: 3
Napište mi, prosim, dietu při onemocněni vředu na dvanácterníku.
Přeji pěkné svátky. Jarmila


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: pát pro 25, 2009 11:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jarmilka píše:
Napište mi, prosim, dietu při onemocněni vředu na dvanácterníku.
Přeji pěkné svátky. Jarmila

Uvedená nemoc je z překyselení a jde pouze o to ho srovnat. Tyto stránky vlastně o ničem jiném ani nejsou a pokud alespoň z větší části dodržíte to, co zde popisuji, tak je prakticky nemožné, že budete mít žaludeční, či dvanácterníkové vředy. Vředové choroby žaludku a dvanácterníku mají dvě příčiny, jednak psychiku a dále překyselení, většinou jde ovšem o kombinaci obou příčin. Popsat srovnání psychiky je na několik knih, to budete muset nastudovat s tím vám takto na dálku asi nepomohu. Překyselení je hlavně o sebekontrole při stravování, což s psychikou jednoznačně souvisí a správné stravě plné živých potravin se zásaditou reakcí v těle. Již srovnání hodnot pH moči na úroveň, kterou popisuji zde, http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_ ... eky_02.php , vám pravděpodobně zajistí vyléčení, nebo minimálně stabilizaci stavu. Velice dobře překyselení rovnají syrové brambory v jakékoliv formě, buď jenom chroupat, rozmixovat na kašičku, či pít šťávu. Další dobrý odkyselovač, který rychle rovná vředy, je zelí a hlavně jeho šťáva patří k ideálním prostředkům na toto onemocnění. Psychiku vyladíte vysokými dávkami hořčíku a na regeneraci sliznic je nutný ve větším množství zinek. Přebytek žaludeční šťávy, hyperaciditu, která to způsobuje, můžete srovnat šťávou z ředkviček, což jde v období, kdy se dají sehnat a po zbytek roku lze aplikovat prášek z kořene hořce žlutého 3x denně cca 30 min před jídlem. I popíjení obyčejné jedlé sody v roztoku vlažné vody funguje dobře, ale dlouhodobě to nedoporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vredy?
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 8:11 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Dobry den Jardo,jiz delsi cast se pohybuju na vasem foru,obcas prispeju,ale vetsinou jen prihlizim.Mnoha radami se ridim,vetsinu jsem na sobe vyzkousel.Stale se vsak nemohu zbavit chronickych problemu se zanety dutin,snizenou imunitou a stresem.Nejspis sem si toho nabral moc.Dve male deti,dalkove studium VS,prace ve ctyrsmenem provozu.Take muj predesly zivot byl plny omylu a prehmatu,ikdyz jsem se v ramci posilovani vzdy zajimal o zdravou a plnohodnotnou vyzivu,stejne sem se cpal vecmi,ktere ani zdaleko neodpovidaji potrebam cloveka.To uz ted vim a snazim se postupne zmenit veskere sve zivotni navyky,v ramci moznosti.Presto(nebo mozna prave proto)mam pocit,ze me zdravi se jeste zhorsuje.Sice se muj prechod k alternativnimu stravovani a zivotu kryje s nastupem na Vs a narozeni deti(zhruba posledni 2-3 roky),presto neustale posloucham od manzelky,ze za to muzou prave ty ocistne techniky,a premira ovoce a zeleniny,ze jim malo masa apod.Shodil jsem 15kg,vypadam vyhuble a pobledle.Kazdy se me pta jestli nejsem nemocny.Posledni kapka,ktera me nakopla k napsani teto zpravy,byla tento vikend.Po snezeni 4 jablek ve ctvrtek me silene rozbolelo bricho,nejprve sem myslel,ze sem se dopusitl nejake dietni chyby a ze to prejde.Nejedl jsem skoro den a zadne zlepseni.Bolesti v oblasti solaru plexu,pocit prekyseleni,plnost,tlak,plynatost.Nastesti bez zvracerni,prujmu a paleni zahy.Nakonec jsem po probdele noci v nedeli skoncil na pohotovosti.Dostal jsem leky,ktere tlumi prekysleni -Ortanol.Zaznamenal jsem lehkou ulevu,ovsem bolest pretrvava,zvlast kdyz se co 2 hodiny nenajim.Informace sem z lekare musel dolovat,pravdepodobne se pry jedna o zanet.Mam se vyhybat prekyselujicim jidlum(zadny alkohol,kava,cigarety,smazene- nic z toho stejne nekonzumuju).Co me zarazi je fakt,ze jsem si zkousel test na HCl a po poziti jedle sody na lacno sem si krknul az tak za pul hodiny.Takze jsem naopak predpokladal malo HCl,ted se dozvidam,ze naopak a ze naopak musim jeste HCl potlacit.Kruci a cim pak budu natravovat jidlo?A co mam teda jist,kdyz ovoce nejspis kyseluje,kefir tez,zelenina,no nevim,na kombuchu asi muzu taky zapomenout.Ted babo rad.Respektive kdyby jste byl tak hodny a napsal mi svuj nazor,pripadne poznatky s podobnymi pacienty.Nejakou radu ohledne stravy,ceho se vyvarovat,co naopak doporucujete.Diky moc za odpoved,s pozdravem David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vredy?
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 10:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dave píše:
Dobry den Jardo,jiz delsi cast se pohybuju na vasem foru,obcas prispeju,ale vetsinou jen prihlizim.Mnoha radami se ridim,vetsinu jsem na sobe vyzkousel.Stale se vsak nemohu zbavit chronickych problemu se zanety dutin,snizenou imunitou a stresem.Nejspis sem si toho nabral moc.Dve male deti,dalkove studium VS,prace ve ctyrsmenem provozu.Take muj predesly zivot byl plny omylu a prehmatu,ikdyz jsem se v ramci posilovani vzdy zajimal o zdravou a plnohodnotnou vyzivu,stejne sem se cpal vecmi,ktere ani zdaleko neodpovidaji potrebam cloveka.To uz ted vim a snazim se postupne zmenit veskere sve zivotni navyky,v ramci moznosti.Presto(nebo mozna prave proto)mam pocit,ze me zdravi se jeste zhorsuje.Sice se muj prechod k alternativnimu stravovani a zivotu kryje s nastupem na Vs a narozeni deti(zhruba posledni 2-3 roky),presto neustale posloucham od manzelky,ze za to muzou prave ty ocistne techniky,a premira ovoce a zeleniny,ze jim malo masa apod.Shodil jsem 15kg,vypadam vyhuble a pobledle.Kazdy se me pta jestli nejsem nemocny.Posledni kapka,ktera me nakopla k napsani teto zpravy,byla tento vikend.Po snezeni 4 jablek ve ctvrtek me silene rozbolelo bricho,nejprve sem myslel,ze sem se dopusitl nejake dietni chyby a ze to prejde.Nejedl jsem skoro den a zadne zlepseni.Bolesti v oblasti solaru plexu,pocit prekyseleni,plnost,tlak,plynatost.Nastesti bez zvracerni,prujmu a paleni zahy.Nakonec jsem po probdele noci v nedeli skoncil na pohotovosti.Dostal jsem leky,ktere tlumi prekysleni -Ortanol.Zaznamenal jsem lehkou ulevu,ovsem bolest pretrvava,zvlast kdyz se co 2 hodiny nenajim.Informace sem z lekare musel dolovat,pravdepodobne se pry jedna o zanet.Mam se vyhybat prekyselujicim jidlum(zadny alkohol,kava,cigarety,smazene- nic z toho stejne nekonzumuju).Co me zarazi je fakt,ze jsem si zkousel test na HCl a po poziti jedle sody na lacno sem si krknul az tak za pul hodiny.Takze jsem naopak predpokladal malo HCl,ted se dozvidam,ze naopak a ze naopak musim jeste HCl potlacit.Kruci a cim pak budu natravovat jidlo?A co mam teda jist,kdyz ovoce nejspis kyseluje,kefir tez,zelenina,no nevim,na kombuchu asi muzu taky zapomenout.Ted babo rad.Respektive kdyby jste byl tak hodny a napsal mi svuj nazor,pripadne poznatky s podobnymi pacienty.Nejakou radu ohledne stravy,ceho se vyvarovat,co naopak doporucujete.Diky moc za odpoved,s pozdravem David

Jak moc kyseliny, pokud po sodě nekrkáte, tak tam žádnou kyselinu prostě nemáte a v tom případě je potřeba ji dodat, což si můžete naprosto jednoduše vyzkoušet a je vysoce pravděpodobné, že tím vaše komplikace budou minulostí. Osobně bych v této celé peripetii nic jiného zatím nehledal a i kdyby to byl lehký problém se slinivkou, tak ji kyselina pomůže také, případně můžete vyzkoušet tablety Pancreolan.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 12:15 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Dobre,predpokladejme ze mam malo HCl(da se to nejak zjistit laboratorne?),jaka situace teda nastala?Jeste pro upresneni,zhruba 14 dni predtim jsem mel bohuzel ATB kvuli opetovnemu zanetu dutin.Takze strava tak na pul syrova,hodne zakysu,ovoce,varene jidlo pouze obed,pecivo malo,kdyz tak tmave.Kombucha,domaci kefir,domaci jogurt(obodvoje kravske mleko,ale z mlekomatu).Z toho znicehoz nic bolest v oblasti zaludku,stredni az levy nadbrisek.Pocit tezkosti a prekyseleni.Po trech dnech stoupajicich obtizi,zlepseni po podani leku na odkyseleni.Tam mi to opravdu ukazuje na prekyseleni,coz je divne vzhledem k tomu testu na HCl.Ze by se to behem zhruba mesice tak razantne otocilo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 3:05 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Dave píše:
Dobre,predpokladejme ze mam malo HCl(da se to nejak zjistit laboratorne?),jaka situace teda nastala?Jeste pro upresneni,zhruba 14 dni predtim jsem mel bohuzel ATB kvuli opetovnemu zanetu dutin.Takze strava tak na pul syrova,hodne zakysu,ovoce,varene jidlo pouze obed,pecivo malo,kdyz tak tmave.Kombucha,domaci kefir,domaci jogurt(obodvoje kravske mleko,ale z mlekomatu).Z toho znicehoz nic bolest v oblasti zaludku,stredni az levy nadbrisek.Pocit tezkosti a prekyseleni.Po trech dnech stoupajicich obtizi,zlepseni po podani leku na odkyseleni.Tam mi to opravdu ukazuje na prekyseleni,coz je divne vzhledem k tomu testu na HCl.Ze by se to behem zhruba mesice tak razantne otocilo?

Rikate: "ATB kvuli opetovnemu zanetu dutin"...

Mam par otazek :
Proc se ten zanet dutin vlastne objevil?
jaka antibiotika ste pouzival?
A pouzival jste uz nekdy pred tim antibiotika?

Vite mam takove tuseni ze to prekyseleni nevznika jen tak pronic zanic a z niceho. V literature na kterou sem tady uz nejednou odkazoval se psalo o tom ze samovolne prekyseleni neni primarni pricinou ale nybrz nasledkem nejake jine poruchy a nerovnovahy.
Radit vam neco je tezke, musel bych za vami stat cely den. Najdete si nejake moje posledni prispevky, myslim ze spousta techto problemu ma spolecneho jmenovatele.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dave píše:
Dobre,predpokladejme ze mam malo HCl(da se to nejak zjistit laboratorne?),jaka situace teda nastala?Jeste pro upresneni,zhruba 14 dni predtim jsem mel bohuzel ATB kvuli opetovnemu zanetu dutin.Takze strava tak na pul syrova,hodne zakysu,ovoce,varene jidlo pouze obed,pecivo malo,kdyz tak tmave.Kombucha,domaci kefir,domaci jogurt(obodvoje kravske mleko,ale z mlekomatu).Z toho znicehoz nic bolest v oblasti zaludku,stredni az levy nadbrisek.Pocit tezkosti a prekyseleni.Po trech dnech stoupajicich obtizi,zlepseni po podani leku na odkyseleni.Tam mi to opravdu ukazuje na prekyseleni,coz je divne vzhledem k tomu testu na HCl.Ze by se to behem zhruba mesice tak razantne otocilo?

Co chcete laboratorně zjišťovat, to je takový problém vypít trochu ředěné kyseliny chlorovodíkové a objektivně vyhodnotit, zda je mě po ní blbě, nebo dobře?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 7:57 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Petr 2 píše:
Mam par otazek :
Proc se ten zanet dutin vlastne objevil?
jaka antibiotika ste pouzival?
A pouzival jste uz nekdy pred tim antibiotika?

Antibiotikum se snazim vyhybat jak cert krizi,takze prvni jsem bral zhruba pred 2 lety kdy se mi zanet dutin objevil poprve v zivote a hned to skoncilo 5 punkcemi do celni dutiny.Jednalo se v obou pripadech ted i predtim o Amoksiklav.Paradoxne mi to zaclo po vyzkouseni dzala neti,nosni sprchy.Mno a od te doby se mi pravidelne plni dutiny hleny a tlaky v dutinach.Muj predpoklad je take,ze primarni pricina je nekde jinde a to je pouze dusledek.Ne tak lekari,ti neustale resi primo zanet v danem miste,nebo udajne snizenou imunitu.Ze pry mam zmenit stravu \":)\" ja ji rikam,pani mudr. ja se stravuje tak jak se vam ani nesnilo \":D\" .Mno a presto neustale problemy,a to me stve.
Jardo zkusim,za to nic nedam.Snad ten zaludek neodpalim uplne,ale musim rict ,ze uz je mi lepe.Takrka normalne,tabletky uz neberu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2011 9:31 am 
Offline

Registrován: čtv led 13, 2011 9:11 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,

Ze všeho nejdřív vám chci velice poděkovat za vaše stránky, jsou pro mě i mé blízké velkým přínosem. Děláte jednu z nejšlechetnějších věcí, jaké je možno dělat, a za to si zasloužíte mou velkou poklonu.

1) Kdybyste měl sestavit jídelníček pro vyléčení žaludečních vředů, jak by vypadal? Řekněme, že tak na 40 dní, s postupným přechodem, aby se detoxikační příznaky neprojevovaly moc silně a člověk mohl normálně fungovat.

2) Co si myslíte o antacidech a dalších alopatických "lécích" na léčbu žaludečních vředů? Kdy je bezpečné je vysadit?

3) Jaké ovoce je mimo banánů nejvhodnější?

4) Pokud bych měl takový jídelníček sestavit já, vypadal by asi zhruba takto. Co si o něm myslíte?

* První 3 týdny, jedno vařené jídlo denně, typický den:
--- Snídaně: Sladké ovoce (např. banány) a listová zelenina
--- Oběd: Různé zeleninové šťávy (vždycky 1-3 druhy zeleniny), 750 ml až 2000 ml: hlavně mrkev a zelí, případne celer, šťáva z brambor, řepy, okurky, listové zeleniny
--- Večeře: Lehce uvařené brambory, listová zelenina NEBO zeleninová polévka NEBO zelenina v páře, vyjímečně hnědá rýže, jáhly, pohanka. Jednou za pár dní možno přidat lžičku panenského olivového oleje, avokádo, nebo hrst ořechů.
* Potom 1 týden pouze na syrové stravě - takže jako ty 3 týdny, s tou změnu, že večeře bude syrová, nejspíš salát či ovoce či šťáva, a strava zcela bez tuků (ořechů, avokád, a oleje)
* Potom 5 dní pouze na šťávách, hlavně mrkve a zelí
* Následně postupný přechod zpět na nějakou "normální", více vařenou stravu, s velkým omezením masa, mléka a bílých jedů a hojnou konzumací ovoce, zeleniny a brambor


Po celou kůru by se omezil příjem tuků na minimum, a v podstatě nic kromě výše uvedeného by se nekonzumovalo. Pitný režim by sestával čistě z vody, nejlépe kojenecké či filtrované, přip. bylinkových či zelených čajů. Jediný suplement by mohly tvořit prospěšné bakterie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2011 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
George píše:
Dobrý den,

Ze všeho nejdřív vám chci velice poděkovat za vaše stránky, jsou pro mě i mé blízké velkým přínosem. Děláte jednu z nejšlechetnějších věcí, jaké je možno dělat, a za to si zasloužíte mou velkou poklonu.

1) Kdybyste měl sestavit jídelníček pro vyléčení žaludečních vředů, jak by vypadal? Řekněme, že tak na 40 dní, s postupným přechodem, aby se detoxikační příznaky neprojevovaly moc silně a člověk mohl normálně fungovat.

2) Co si myslíte o antacidech a dalších alopatických "lécích" na léčbu žaludečních vředů? Kdy je bezpečné je vysadit?

3) Jaké ovoce je mimo banánů nejvhodnější?

4) Pokud bych měl takový jídelníček sestavit já, vypadal by asi zhruba takto. Co si o něm myslíte?

* První 3 týdny, jedno vařené jídlo denně, typický den:
--- Snídaně: Sladké ovoce (např. banány) a listová zelenina
--- Oběd: Různé zeleninové šťávy (vždycky 1-3 druhy zeleniny), 750 ml až 2000 ml: hlavně mrkev a zelí, případne celer, šťáva z brambor, řepy, okurky, listové zeleniny
--- Večeře: Lehce uvařené brambory, listová zelenina NEBO zeleninová polévka NEBO zelenina v páře, vyjímečně hnědá rýže, jáhly, pohanka. Jednou za pár dní možno přidat lžičku panenského olivového oleje, avokádo, nebo hrst ořechů.
* Potom 1 týden pouze na syrové stravě - takže jako ty 3 týdny, s tou změnu, že večeře bude syrová, nejspíš salát či ovoce či šťáva, a strava zcela bez tuků (ořechů, avokád, a oleje)
* Potom 5 dní pouze na šťávách, hlavně mrkve a zelí
* Následně postupný přechod zpět na nějakou "normální", více vařenou stravu, s velkým omezením masa, mléka a bílých jedů a hojnou konzumací ovoce, zeleniny a brambor


Po celou kůru by se omezil příjem tuků na minimum, a v podstatě nic kromě výše uvedeného by se nekonzumovalo. Pitný režim by sestával čistě z vody, nejlépe kojenecké či filtrované, přip. bylinkových či zelených čajů. Jediný suplement by mohly tvořit prospěšné bakterie.

Naprostá většina žaludečních vředů je z nedostatku kyseliny chlorovodíkové, nikoliv z jejího přebytku a nesmyslné podávání léčiv na snížení kyselosti žaludku pouze dále likviduje tělo pacienta. Ovoce se nedá považovat ani za vhodné ani nevhodné, vždy si musí dotyčný reakci vysledovat a pokud má současně i kvasinky, tak vhodné nebude. Strava je sice celkem důležitá, ale základ je v té kyselině, čili udělat si krkací test a pokud kyselinu nemáte, tak ji musíte dodávat, nebo pomocí určitých potravin podpořit její tvorbu, což je zde vše již popsáno, tak to trochu projděte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 1:43 am 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:56 am
Příspěvky: 4
[quote="Jarda":3kz6fm99]
Naprostá většina žaludečních vředů je z nedostatku kyseliny chlorovodíkové, nikoliv z jejího přebytku a nesmyslné podávání léčiv na snížení kyselosti žaludku pouze dále likviduje tělo pacienta. Ovoce se nedá považovat ani za vhodné ani nevhodné, vždy si musí dotyčný reakci vysledovat a pokud má současně i kvasinky, tak vhodné nebude. Strava je sice celkem důležitá, ale základ je v té kyselině, čili udělat si krkací test a pokud kyselinu nemáte, tak ji musíte dodávat, nebo pomocí určitých potravin podpořit její tvorbu, což je zde vše již popsáno, tak to trochu projděte.[/quote:3kz6fm99]
uz par mesicu tady to forum cas od casu procitam ale tohle mi dycky dostane...
1) zaludecni ci dvanacternikovy vred (alespon u mne a u asi 6 lidi co znam s podonymi problemy vznika temer VZDY prekyselenim zaludku, nikoliv naopak... (co se tu furt omyla muze podle mne slusne ohrozit zdravi lidi, do prekyselenyho zaludku dodat dalsi HCl je akorat prilejvani benzinu do ohne..)
2) vylecit se da jedine zmenou zivotniho stylu a odstranenim stresu, pokud budete zobat dokolecka helicid nebo ranitindin, zjistite ze brzo bez toho vlastne ani neumite zit... pokud budeme zobat furu stavy z repy nebo z bananu tak se tak max po****me, ale aspon nam to trosku procisti streva..\</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 11:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="sagi":29q6g7aa]uz par mesicu tady to forum cas od casu procitam ale tohle mi dycky dostane...
1) zaludecni ci dvanacternikovy vred (alespon u mne a u asi 6 lidi co znam s podonymi problemy vznika temer VZDY prekyselenim zaludku, nikoliv naopak... (co se tu furt omyla muze podle mne slusne ohrozit zdravi lidi, do prekyselenyho zaludku dodat dalsi HCl je akorat prilejvani benzinu do ohne..)
2) vylecit se da jedine zmenou zivotniho stylu a odstranenim stresu, pokud budete zobat dokolecka helicid nebo ranitindin, zjistite ze brzo bez toho vlastne ani neumite zit... pokud budeme zobat furu stavy z repy nebo z bananu tak se tak max po****me, ale aspon nam to trosku procisti streva..\</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: čtv bře 03, 2011 6:08 pm 
Offline

Registrován: úte úno 22, 2011 4:41 pm
Příspěvky: 6
dobrý den pane Jardo,je mi 44 let a mám více zdravotních problémů. Základem bude moje psychika. Trpím téměř 25 let depresemi. snažila jsem se léčit homeopatiky a stravou celozrnných potravin, zelenina. Ale díky úzkostem spojeným s touto stravou jsem si přivodila chronický zánět žaludku. Takže jsem se vrátila k původní stravě omezené dietou. To se stalo v mých 27 letech. Od té doby beru léky na želudek. Jsem stále unavená. Přidalo se k tomu slabá imunita, zahlenění ,bolesti kloubů .nedostatečnost štítné žlázy, vysoký krevní tlak. jsem určitě překyselená. Dle Vašeho článku zkouším 4 měsíce držet dělenou stravu.pila jsem vilcacoru a lapacho. zhubla jsem 10 kilo. Ale necítím se o moc lépe. Myslím že mám candidu dle testu raního plivnutí do vody. ale nevím co bych měla jíst , když mám chronický zánět žaludku. zkusila jsem před týdnem. irisdiagnostiku.v krvi mi našla paní velké množství těžkých kovů-nejvíce niklu. Nevím. jestli jsem si to nepřivodila ovocem a zeleninou.Ráno jím jenom ovoce a mrkev. Ale je pravda že ne vždy dodržím 2 hodinovým odstup mezi různým ovocem. k obědu si dám polévku a bud sacharidy a zeleninu nebo maso a zeleninu. Jím vařené brambory. S pitím se snažím ráno pít čaj ted už jen heřmánkový a potom jen čistou vodu. co bych měla jíst se svým žánětem žaludku. děkuji za odplověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: čtv bře 03, 2011 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hela píše:
dobrý den pane Jardo,je mi 44 let a mám více zdravotních problémů. Základem bude moje psychika. Trpím téměř 25 let depresemi. snažila jsem se léčit homeopatiky a stravou celozrnných potravin, zelenina. Ale díky úzkostem spojeným s touto stravou jsem si přivodila chronický zánět žaludku. Takže jsem se vrátila k původní stravě omezené dietou. To se stalo v mých 27 letech. Od té doby beru léky na želudek. Jsem stále unavená. Přidalo se k tomu slabá imunita, zahlenění ,bolesti kloubů .nedostatečnost štítné žlázy, vysoký krevní tlak. jsem určitě překyselená. Dle Vašeho článku zkouším 4 měsíce držet dělenou stravu.pila jsem vilcacoru a lapacho. zhubla jsem 10 kilo. Ale necítím se o moc lépe. Myslím že mám candidu dle testu raního plivnutí do vody. ale nevím co bych měla jíst , když mám chronický zánět žaludku. zkusila jsem před týdnem. irisdiagnostiku.v krvi mi našla paní velké množství těžkých kovů-nejvíce niklu. Nevím. jestli jsem si to nepřivodila ovocem a zeleninou.Ráno jím jenom ovoce a mrkev. Ale je pravda že ne vždy dodržím 2 hodinovým odstup mezi různým ovocem. k obědu si dám polévku a bud sacharidy a zeleninu nebo maso a zeleninu. Jím vařené brambory. S pitím se snažím ráno pít čaj ted už jen heřmánkový a potom jen čistou vodu. co bych měla jíst se svým žánětem žaludku. děkuji za odplověď.

Psychika je špatná vlivem velkého nedostatku hořčíku a oslabených nadledvinek, oboje jsem zde již mnohokrát popisoval, čili si to dohledejte. Zánět máte vlivem nedostatku kyseliny chlorovodíkové v žaludku, což si celkem snadno vytestujete krkacím testem a pak ji budete muset dodávat, což by mělo zánět velice rychle odstranit a pak můžete jíst všechno. Dále je potřeba se odkyselit na hodnoty 7,5-7,8 a to vás zbaví většiny popisovaných potíží. Štítná žláza potřebuje jód, což je zde opět popsáno včetně testů i postupu doplnění.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 10:58 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
[quote="sagi":3qoxhl8a]uz par mesicu tady to forum cas od casu procitam ale tohle mi dycky dostane...
1) zaludecni ci dvanacternikovy vred (alespon u mne a u asi 6 lidi co znam s podonymi problemy vznika temer VZDY prekyselenim zaludku, nikoliv naopak... (co se tu furt omyla muze podle mne slusne ohrozit zdravi lidi, do prekyselenyho zaludku dodat dalsi HCl je akorat prilejvani benzinu do ohne..)
2) vylecit se da jedine zmenou zivotniho stylu a odstranenim stresu, pokud budete zobat dokolecka helicid nebo ranitindin, zjistite ze brzo bez toho vlastne ani neumite zit... pokud budeme zobat furu stavy z repy nebo z bananu tak se tak max po****me, ale aspon nam to trosku procisti streva..\</div

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz