Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 10:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 9:32 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
dagi píše:
No, vředy doufám že žádné nemám a nebo že jsou těžce na ústupu, před půl rokem na gastroskopii tam ještě žádné nebyly, ale klidně jsem si je za těch pár měsíců kdy jsem spoléhala na pomoc od farmak mohla už vyrobit. A jelikož teď terapie kteoru jsem si sama naordinovala poté co můj selský rozum schroustal a popřemýšlel o informacích ze všech možných zdrojů, zakomponoval do toho rady od nelékařů - léčitelů, zabírá, tak už ani nemá smysl na nějakou gastroskopii chodit a cokoliv si nechat potvrzovat. \":lol:\"
Jediná důležitá informace, kterou jsem dostala od lékařů, byla ta, že problémy které jsem měla způsoboval žaludek. Pak už jsem si musela pomoct sama. Včera jsem přišla večer z baru, kde jsem byla s kamarády, a byla jsem líná dělat jakékoliv šťávy, tak jsem snědla půlku avokáda a byl také celou noc klid, probudila jsem se až ráno \":)\" Ráno jsem vypila sklenici vody s troškou jablečného octa a je mi pořád fajn. Na druhou stranu takhle to jde dělat, až když je žaludek v docela dobrém stavu, na začátku jsem měla bolesti snad i po vypití vody..Co se týče Hcl, tak asi má smysl to vyzkoušet, začínaje malými dávkami. Udělám nejprv krkací test, to je jednoduchá chemie. Dá se na to použít Natriumhydrogencarbonat?
K očistám atp. jsem se zpočátku stavěla dost skepticky, měla jsem z toho i strach, ale doufám, že jednou zdravý rozum převáží nad mocí farmaceutického průmyslu. Před pár dny jsem zrovna vysvětlovala jedné zdravotní sestře která mi nabízela čokoládu, že nejím sladké kvůli žaludku, a světe div se, doporučila mi jaterní očistu.

No možná je dobré napsat to tady ještě pro ostatní lidi, co to tady budou číst, jak píše dr. Weiss, http://www.weiss.de/krankheiten/pilzerk ... -im-magen/, tak pakliže je ve hře kandida, tak braním antacid se rozvoj žaludečních vředů podporuje. On doporučuje vysadit antacida a brát nystatin, což může být aspoň na začátku také užitečné, já jsem to zvládla dietou a to je nejlepší cesta. Je to fakt problematické, protože člověk vyhubnul a teď měl ještě držet dietu. Prokazování candidy z odběru stolice je podle toho co píše dr. Weiss také docela složité, on doporučuje jíst hodně vlákniny, večer před odběrem pít vodu s ovocným octem a ranní odběr stolice opakovat 3x a pak se často až ve 3. odběru candida prokáže. Tak a teď najděte nějakého doktora, který se s váma takhle bude chtít vyblbnout..U mě problémy začly po braní HA, takže když si sečtu 1+1, tak na žádný laboratorní vyšetření chodit nemusím.

na očisty opatrně... pokud máte problémy z vředy, jedná se o problém, že Vám chybí ochranný povlak na sliznici... je potřeba ho tam dodat, ne ho očistama zbavovat... ostré potraviny a například alkohol dobře zbavují tohoto ochranného filmu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
z čeho vycházíte, že je potřeba dodávat HCL, když paní bere prášek na snížení kyselosti?

Já ji nepíšu, aby ji brala, ale aby se na stav její tvorby zaměřila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 11:11 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
zdravim
mam dotaz, zda-li existuje pri vredech neco(krome medikametnu) co za nejakou kratkou dobu(napr. do 20-30min) ulevi od bolesti/paleni v zaludku? bramborova stava a lekorice sice zabiraji ale trva to treba dve hodky, jde hlavne o noc,kdy dotycny nemuze spat - je vhodne si pri paleni v zaludku (pry jako kdyz snite hodne chilli a pal to v zaludku) dat HCl i takto na noc na prazdny zaludek?

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2012 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
zdravim
mam dotaz, zda-li existuje pri vredech neco(krome medikametnu) co za nejakou kratkou dobu(napr. do 20-30min) ulevi od bolesti/paleni v zaludku? bramborova stava a lekorice sice zabiraji ale trva to treba dve hodky, jde hlavne o noc,kdy dotycny nemuze spat - je vhodne si pri paleni v zaludku (pry jako kdyz snite hodne chilli a pal to v zaludku) dat HCl i takto na noc na prazdny zaludek?

No, HCl na lačno má velice dobré účinky, ovšem ne každému ten postup musí sednout, čili jednoznačně vyzkoušet opatrně s malou dávkou a dle snášenlivosti poté třeba postupně přidávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: úte zář 11, 2012 9:10 am 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Jarmilka píše:
Napište mi, prosim, dietu při onemocněni vředu na dvanácterníku.
Přeji pěkné svátky. Jarmila

... Přebytek žaludeční šťávy, hyperaciditu, která to způsobuje, můžete srovnat šťávou z ředkviček, což jde v období, kdy se dají sehnat a po zbytek roku lze aplikovat prášek z kořene hořce žlutého 3x denně cca 30 min před jídlem. I popíjení obyčejné jedlé sody v roztoku vlažné vody funguje dobře, ale dlouhodobě to nedoporučuji.

Dobrý den Jardo, čtu si starší příspěvky tohoto vlákna a narazil jsem tady na doporučení aplikace kořene hořce v případě hyperacidity v kontextu se žaludečními nebo dvanáctníkovými vředy. Nejedná se o chybu? Užívání hořce přebytek hyperaciditu ještě zvýší a ani v případě vředů se tato léčivka nedoporučuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Dobrý den Jardo, čtu si starší příspěvky tohoto vlákna a narazil jsem tady na doporučení aplikace kořene hořce v případě hyperacidity v kontextu se žaludečními nebo dvanáctníkovými vředy. Nejedná se o chybu? Užívání hořce přebytek hyperaciditu ještě zvýší a ani v případě vředů se tato léčivka nedoporučuje.

Tak jednak moje odpověď byla podstatně širší a pak je otázkou, zda u vředů opravdu jde o přebytek kyseliny chlorovodíkové. Ono totiž většinou jde naopak o nedostatek této kyseliny a je zde přebytek jiných kyselin, přičemž hořec umocní právě tvorbu HCl a tím ostatní kyseliny vytlačí. Funguje tedy podobně jako třeba pálivá paprika, která také zvedá kyselost té správné žaludeční kyseliny a tím vředy špičkově léčí, protože helicobacter pylori, který vředy způsobuje HCl opravdu nesnáší. Nakonec není problém to vyzkoušet, pokud nepomůže, tak určitě zásadně neuškodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vředy, zmatek a test se sodou
PříspěvekNapsal: čtv srp 28, 2014 9:37 pm 
Offline

Registrován: stř lis 07, 2012 11:54 pm
Příspěvky: 21
Zdravím Jardo a všichni, jedna věc ohledně krkacího testu: dlouhodobě mám krkání, dnes mi našli malý vřídek a napsali Lanzul s tím, že HCL je vysoká a je třeba ji snížit - schválně jsem se na to ptal. Jarda mluví o opaku. (Helicobacter mám OK.) Ze článku o krkacím testu vím, že tam pravděpodobně budou jiné kyseliny, co způsobují potíže, ne HCL. (souhlasí i příčina - stres ze stavu ohrožení + reakce těla "útoč nebo uteč")

Zítra jdu koupit sodu a zkusím krkací test. Jen jedna věc mi není jasná. Krkání mám dost často a to i ráno. Jak se můžu opřít o výsledek krkacího testu, když krkám pořád? Nebude pak jasné, zda je to reakcí na sodu nebo jen jedno z krkání v řadě. Jsem zajisté blíž věřit Jardovi, než mudrujícím MuDrům, ale nevím jak tohle vyřešit. Poradíte Jardo?

(jinak když jsem tam byl poporvé, před 6 měsíci (a to jsem říhal denně i 45min v kuse), napsali mi Helicid. Ten jsem bral a dost se to zlepšilo, ale po čase se mi spíš po jeho užití říhání rozjelo. Tak jsem to přestal jíst. Ale taky z tohoto vývoje nejsem moudrý.)

díky za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vředy, zmatek a test se sodou
PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2014 3:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Otakar píše:
Zdravím Jardo a všichni, jedna věc ohledně krkacího testu: dlouhodobě mám krkání, dnes mi našli malý vřídek a napsali Lanzul s tím, že HCL je vysoká a je třeba ji snížit - schválně jsem se na to ptal. Jarda mluví o opaku. (Helicobacter mám OK.) Ze článku o krkacím testu vím, že tam pravděpodobně budou jiné kyseliny, co způsobují potíže, ne HCL. (souhlasí i příčina - stres ze stavu ohrožení + reakce těla "útoč nebo uteč")

Zítra jdu koupit sodu a zkusím krkací test. Jen jedna věc mi není jasná. Krkání mám dost často a to i ráno. Jak se můžu opřít o výsledek krkacího testu, když krkám pořád? Nebude pak jasné, zda je to reakcí na sodu nebo jen jedno z krkání v řadě. Jsem zajisté blíž věřit Jardovi, než mudrujícím MuDrům, ale nevím jak tohle vyřešit. Poradíte Jardo?

(jinak když jsem tam byl poporvé, před 6 měsíci (a to jsem říhal denně i 45min v kuse), napsali mi Helicid. Ten jsem bral a dost se to zlepšilo, ale po čase se mi spíš po jeho užití říhání rozjelo. Tak jsem to přestal jíst. Ale taky z tohoto vývoje nejsem moudrý.)

díky za radu

Ono to sice trochu mate, že když krkám kontinuálně, tak přeci nemohu nic vysledovat, ale reakce je celkem silná a dost zásadně se liší od jiného krkání, které způsobují plyny v žaludku. Počítá se pouze opravdu řádné krknutí, jako po pivu na ex, takové ty dámské pšouky neberte v potaz, tam pouze po vypití vody odejde bublina ze žaludku, ale nejde o žádnou přímou reakci na vypití sody. Helicid dovede člověka vyrichtovat jak prase pytel s tím bych byl velice opatrný, klidně můžete i vyzkoušet dodat HCl, tím nic nepokazíte a pokud krkání ustane, nemusíte dále nic zkoumat. Navíc pokud trpíte dlouhodobým stresem, je vysoce nepravděpodobné, že by jste měl vysokou tvorbu HCl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz