Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 3:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Atopický ekzém u kojence
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2016 9:48 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2015 9:13 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den pane Jardo,
zajímalo by mě co se dá dělat s AE u kojence, je mu 6 měsíců a je plně kojen mým mateřským mlékem. Asi měsíc už jím pouze syrové ovoce a zeleninu (domácí džusy z mrkve, jablek apod) případně večer dušenou, grilovanou zeleninu a občas červenou čočku. Snažím se nejíst citrusy ani jiné dráždivé potraviny jako mák, ořechy apod... 5 Jedů nejím vůbec. Kde myslíte, že může být problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém u kojence
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 12:32 am 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
Dobry den, dovolim si sdelit muj nazor po dlouhych zkusenostech a vyzkumu ohledne ekzemu.
Bylo dite v nedavne dobe ockovano jen pro zajimavost jestli tam neni spojitosr (ockovani si pekne pohrava s imunitnim systemem, nemluve o tom co vsechno obsahuje)
Pak jde samozrejme o prenost vsech informaci skrz materske mleko, tzn. kvalita vasi strevni mikroflory? Jak travite syrove ovoce a zeleninu, vetsina lidi spatne..
Kvalita potravin - ovoce zelenina supermarkety - pesticidy, prilis vysoky obsah rychle dostupnych cukru diky vyslechtenym odrudam atd.
Obecne co pisete ta dieta neni dobra na ekzem co se tyce Vas, potazmo by se to tedy mohlo vztahovat i na dite.
Protizanetlive potraviny konzumujete.
A samozrejme stres no a zimni pocasi tomu taky neprida \":-(\"
Hlavne zkuste vydrzet bez masti kortikoidu.
Mohlo by pomoct na kuzi : koloidni stribro, prirodni oleje na.promazavani. vyhybat se vsem chemikaliim ve styku z kuzi - tzn. nekoupat v bezne vode, neprat v beznem pracim prasku atd.

Pokud vas neco napadne piste. Preji pevne nervy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém u kojence
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 5:42 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2015 9:13 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, díky za rady \":)\" Syn očkovaný není vůbec a ani nebude. Před těhotenství jsem byla dlouhou dobu na syrové stravě asi z 90% Ale právě po porodu jsem začala jíst hodně vařenou stravu a také škroby a začaly u mě velké problémy se střevy (průjmy apod) a v té době také synovi ekzém. Takže jsem se vrátila na svoji předešlou stravu s tím, že jsem vysadila i dráždivé potraviny, ale ekzém se nelepší, spíš naopak. Moje střeva jsou přitom už v naprostém pořádku. Takže nevím co dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém u kojence
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2016 3:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Vall píše:
Dobrý den, díky za rady \":)\" Syn očkovaný není vůbec a ani nebude. Před těhotenství jsem byla dlouhou dobu na syrové stravě asi z 90% Ale právě po porodu jsem začala jíst hodně vařenou stravu a také škroby a začaly u mě velké problémy se střevy (průjmy apod) a v té době také synovi ekzém. Takže jsem se vrátila na svoji předešlou stravu s tím, že jsem vysadila i dráždivé potraviny, ale ekzém se nelepší, spíš naopak. Moje střeva jsou přitom už v naprostém pořádku. Takže nevím co dál.

Tak člen Jurri vám radí dobře, nicméně pokud jste si opravdu nastartovala špatnou mikroflóru střeva v počátku kojení a namnožilo se to i u dítěte, je to docela problém, návrat zpět trvá dost dlouho, protože on nemá zatím vyvinutou schopnost na ty změny nějak reagovat. Čistě teoreticky, ale vyzkoušené to nemám, by mohlo pomoci nasazení konkrétního probiotika, které by obsahovalo Lactobacillus reuteri, který se normálně vyskytuje ve větším množství v mateřském mléce a patrně tvoří původní přirozenou skladbu bakterií ve střevě dítěte. Pochopitelně by mohlo pomoci i vyvážení bakteriální skladby i u vás, ale vyzkoušel bych něco opravdu kvalitního, tady nic takového bohužel k dostání není, pouze v zahraničí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém u kojence
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2016 8:45 am 
Offline

Registrován: pát dub 15, 2016 8:25 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám podobný problém u dítěte. akorát jsem předtím jedla klasické jídlo a objevil se atopický ekzém. Postupně jsem vysadila všechny bíle jedy a místo toho zařadila ovoce a listy. Chvilku se to zlepšilo a nyní se to začalo opět zhoršovat. Můžete mi prosím napsat jaké konkrétní probiotika máte na mysli? Mám sestru v USA takže by mi je mohla sehnat \":-)\" Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém u kojence
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2016 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Blanche007 píše:
Dobrý den, mám podobný problém u dítěte. akorát jsem předtím jedla klasické jídlo a objevil se atopický ekzém. Postupně jsem vysadila všechny bíle jedy a místo toho zařadila ovoce a listy. Chvilku se to zlepšilo a nyní se to začalo opět zhoršovat. Můžete mi prosím napsat jaké konkrétní probiotika máte na mysli? Mám sestru v USA takže by mi je mohla sehnat \":-)\" Děkuji.

Funguje většina těch co mají v názvu HSO třeba zde http://www.iherb.com/search?kw=hso.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz