Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 3:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysoka hladina kyseliny mocove
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2016 6:45 am 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Dobry den, tchyne z krevnich testu zjistila, ze ma vysokou hladinu kyseliny mocove, vyssi, nez je max.hodnota podle laboratornich meritek. Doktor ji rekl, at si s tim nedela starosti. K tomu trpi uz dlouhou dobu nespavosti. Je ji 78 let, zdrave ji, v tydnu cvici (pilates, joga, zumba). Doporucila jsem ji horcik. Posim o radu, co jeste na nespavost a hlavne o rady, jak snizit kyselinu mocovou v krvi, plus cemu se v budoucnosti vyvarovat. Taky trpi odjakziva "strachem", porad ma potrebu se o nekoho obavat! Takze myslenky ji samozrejme taky tahaji dost ke dnu jak psychicky, tak fyzicky.

A jeste bych se rada zeptala na prazeny koren z pampelicky - vyhody a nevyhody. Je mi jasne, ze se prazenim znici nektere prospesne latky, spis mi jde o to, jestli tam neco i tak zustane a jestli je to neskodne.

Moc dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoka hladina kyseliny mocove
PříspěvekNapsal: sob úno 20, 2016 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
Petra321 píše:
Dobry den, tchyne z krevnich testu zjistila, ze ma vysokou hladinu kyseliny mocove, vyssi, nez je max.hodnota podle laboratornich meritek. Doktor ji rekl, at si s tim nedela starosti. K tomu trpi uz dlouhou dobu nespavosti. Je ji 78 let, zdrave ji, v tydnu cvici (pilates, joga, zumba). Doporucila jsem ji horcik. Posim o radu, co jeste na nespavost a hlavne o rady, jak snizit kyselinu mocovou v krvi, plus cemu se v budoucnosti vyvarovat. Taky trpi odjakziva "strachem", porad ma potrebu se o nekoho obavat! Takze myslenky ji samozrejme taky tahaji dost ke dnu jak psychicky, tak fyzicky.

A jeste bych se rada zeptala na prazeny koren z pampelicky - vyhody a nevyhody. Je mi jasne, ze se prazenim znici nektere prospesne latky, spis mi jde o to, jestli tam neco i tak zustane a jestli je to neskodne.

Moc dekuji.

Hodně pít, odkyselit se třeba jedlou sodou, dobře funguje aronie. Překyselený člověk pochopitelně je přiotrávený a tedy i blbě spí. Je vhodné upravit stravu a vynechat zdroje purinů, hlavně červené maso a luštěniny. Dříve překyselení kyselinou močovou nebylo nijak řešeno a vznikala dna, která byla obecně považována za nemoc z blahobytu a byla výsadou panstva. Prostě dobře žrát znamenalo ke stáru trpět, ale dnes to jde snadno řešit. Pokud jde o tu pampelišku, škodit určitě nebude ani jako kafe, to se dříve hojně užívalo a problém s tím nebyl. Spíše se domnívám, že i tak bude dost věcí zlepšovat, ale vyzkoušené to nemám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz