Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 15, 2024 9:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jačmeň - Ječné zrno
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2015 8:59 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:50 pm
Příspěvky: 31
Zdravim.

Vytvoril sa mi na ocnom viecku jacmen. (Neviem ci sa to tak vola aj po cesky.) Je to proste taka drobna vyrazka, ktora ma tendenciu sa zapalit hlavne ak sa clovek vystavi prievanu. Je to dost neprijemne. Mam to uz zrejme dlhsiu dobu, ale ignoroval som to a nedavno sa mi to zapalilo. Navyse teraz pribudol aj druhy..

Mate s tym niekto skusenosti, tj hlavne s jeho odstranenim? Zda sa mi to byt vnutorna zalezitost, ako u vatsiny vyrazok, ale malo by sa to dat riesit aj zvonka nejakymi obkladmi.

Na internete som nasiel kopu ludovych receptov. Zatial skusam jeden za druhym bez vatsieho efektu. Tiez som sa docital, ze by za tym mohol byt deficit vitaminu. B, co by u mna teoreticky mohlo sediet, cize som zvysil prijem Bcka.

Nejake tipy, co s tym?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jačmeň
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2015 9:35 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
falkon píše:
Zdravim.

Vytvoril sa mi na ocnom viecku jacmen. (Neviem ci sa to tak vola aj po cesky.) Je to proste taka drobna vyrazka, ktora ma tendenciu sa zapalit hlavne ak sa clovek vystavi prievanu. Je to dost neprijemne. Mam to uz zrejme dlhsiu dobu, ale ignoroval som to a nedavno sa mi to zapalilo. Navyse teraz pribudol aj druhy..

Mate s tym niekto skusenosti, tj hlavne s jeho odstranenim? Zda sa mi to byt vnutorna zalezitost, ako u vatsiny vyrazok, ale malo by sa to dat riesit aj zvonka nejakymi obkladmi.

Na internete som nasiel kopu ludovych receptov. Zatial skusam jeden za druhym bez vatsieho efektu. Tiez som sa docital, ze by za tym mohol byt deficit vitaminu. B, co by u mna teoreticky mohlo sediet, cize som zvysil prijem Bcka.

Nejake tipy, co s tym?

Co jis? Delas ocisty? Nejsi prekyseleny? Zkus na to davat koloidni stribro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jačmeň
PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2015 6:49 am 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 8:13 am
Příspěvky: 19
falkon píše:
Zdravim.

Vytvoril sa mi na ocnom viecku jacmen..........

Ahoj(nebo Dobrý den..)
Jacmenem myslíš asi ječné zrno (v češtině \":)\" ) . Dělají se mi taky, hlavně když se překyselím a rozjedu si kvasinky-buď stravou (u mě jsou příčinou kakao,cukr nebo mléčné výrobky nebo obiloviny) nebo stresem. Podle mě je to prostě bulka na oku s bordelem z těla.
Deficit béčka s tím souvisí a navíc-čím víc se překyseluješ tím spotřeba B vitamínu roste. Takže doplnit neuškodí.

Na léčbu mi pomohl peroxid na kousek vaty a přiložit na ječné zrno, aby se zatáhlo (pozor,peroxid se nesmí dostat do oka nebo na sliznice.Je to kyselina!). POkud už je zapouzdřené,doporučuju jít na vyříznutí(to nevyřeší stav těla,ve kterém se evidentně nastřádal nepořádek,který už nemá kam jinam dávat) ale vyřeší to tu bulku,která i po odkyselení většinou na oku zůstává (alespoň u mě).
Snaž se trochu srovnat pH, vyčistit a být víc v psychické pohodě- ze mě vedou šťávy (okurka,celer,červená řepa...) a obecně laktobacilly+alkalická strava. A taky beru B vitamín a Hořčík.
Jarda snad poradí víc \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jačmeň - Ječné zrno
PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2015 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
falkon píše:
Zdravim.

Vytvoril sa mi na ocnom viecku jacmen. (Neviem ci sa to tak vola aj po cesky.) Je to proste taka drobna vyrazka, ktora ma tendenciu sa zapalit hlavne ak sa clovek vystavi prievanu. Je to dost neprijemne. Mam to uz zrejme dlhsiu dobu, ale ignoroval som to a nedavno sa mi to zapalilo. Navyse teraz pribudol aj druhy..

Mate s tym niekto skusenosti, tj hlavne s jeho odstranenim? Zda sa mi to byt vnutorna zalezitost, ako u vatsiny vyrazok, ale malo by sa to dat riesit aj zvonka nejakymi obkladmi.

Na internete som nasiel kopu ludovych receptov. Zatial skusam jeden za druhym bez vatsieho efektu. Tiez som sa docital, ze by za tym mohol byt deficit vitaminu. B, co by u mna teoreticky mohlo sediet, cize som zvysil prijem Bcka.

Nejake tipy, co s tym?

Tak pár rad se vám dostalo a osobně se domnívám, že zdaleka nejvíce to ovlivníte úpravou pH, to má na podobné problémy zásadní vliv a také to zde již někomu pomohlo. Pokud jede o vitamíny skupiny B nebo i jiné ve vodě rozpustné, to bez problémů můžete vyzkoušet, tím se celkem nic pokazit nedá i když taková střelba naslepo většinou výsledky nemá, to by jste musel mít velké štěstí, že se náhodou trefíte přímo do problému. Lepší je si pár dní počítat stravu na nutriční kalkulačce cronometer.com a tam se poměrně snadno dá zjistit co podle všeho dlouhodobě nemám v pořádku a na to se zaměřit. Případné deficity také není problém ověřit laboratorně, často se to potvrdí. Zvenku asi dávat koloidní stříbro, nebo se dá vyzkoušet zředěné DMSO.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz