Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned dub 28, 2024 1:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv bře 05, 2015 11:32 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 05, 2015 11:15 pm
Příspěvky: 1
Zdravím vás,
jsem už celkem zoufalá a nevím jak dál pokračovat sama se sebou. Je mi 19 let, ale cítím se tak na 50...kříže mě bolí každý den, a mám tendenci to tam prostě křupnout. Mykózy mám xxx krát za měsíc....a to mohu mýt speciální gely a velice přísnou hygienu. Myslím si, že jsem si je vyléčila, ale vždycky přijde. A navíc mám chronický glaukom v obou očích....takže častým bolestem hlavy se nevyhnu...poškozených nervů mám prý dost. V 17 letech jsem zase běhala xkrát na vyšetření prsou, kvůli bouli která nakonec byla nezhoubná a úplně se vytratila. Jsem celkově úplně unavená, bez nálady a chutí do života. Tak unavená, že mám problém dělat i běžné věci. Nikdy jsem taková nebyla, to posledních dva roky ano. Vždycky jsem lítala, cvičila a hodně se smála. Teď jsem strašně protivná, a vše mi vadí. Jsem magnet na nemoce, a rozhodně na ty nevýlečitelné. Jsem prostě smolař už od malička.
Nejím moc maso a takové salámy a mastné výrobky taky ne. Co mám na sobě sakra změnit ? Uvažuji o syrové stravě ale nevím zda se něco může změnit, a vyléčit?
Glaukom už je moje poslední kapka nervů....téhle nemoci se strašně bojím. Celkově jsem se vždycky bála slepoty....asi si to vše přivolávám.
Víte, je těžké že vedle vás stojí člověk s energií na rozdávání a je zdravý jako rybička....a já vedle něj se sypu jako domeček z karet.
Jakou radu a názor máte vy? Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 07, 2015 11:50 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Lucyka píše:
Zdravím vás,
jsem už celkem zoufalá a nevím jak dál pokračovat sama se sebou. Je mi 19 let, ale cítím se tak na 50...kříže mě bolí každý den, a mám tendenci to tam prostě křupnout. Mykózy mám xxx krát za měsíc....a to mohu mýt speciální gely a velice přísnou hygienu. Myslím si, že jsem si je vyléčila, ale vždycky přijde. A navíc mám chronický glaukom v obou očích....takže častým bolestem hlavy se nevyhnu...poškozených nervů mám prý dost. V 17 letech jsem zase běhala xkrát na vyšetření prsou, kvůli bouli která nakonec byla nezhoubná a úplně se vytratila. Jsem celkově úplně unavená, bez nálady a chutí do života. Tak unavená, že mám problém dělat i běžné věci. Nikdy jsem taková nebyla, to posledních dva roky ano. Vždycky jsem lítala, cvičila a hodně se smála. Teď jsem strašně protivná, a vše mi vadí. Jsem magnet na nemoce, a rozhodně na ty nevýlečitelné. Jsem prostě smolař už od malička.
Nejím moc maso a takové salámy a mastné výrobky taky ne. Co mám na sobě sakra změnit ? Uvažuji o syrové stravě ale nevím zda se něco může změnit, a vyléčit?
Glaukom už je moje poslední kapka nervů....téhle nemoci se strašně bojím. Celkově jsem se vždycky bála slepoty....asi si to vše přivolávám.
Víte, je těžké že vedle vás stojí člověk s energií na rozdávání a je zdravý jako rybička....a já vedle něj se sypu jako domeček z karet.
Jakou radu a názor máte vy? Moc děkuji

V tom co píšete je vidět hodně frustrace a strachu. Jestliže máte v sobě přesvědčení, že jste smolař od malička a magnet na nemoci, tak jím budete a budete přitahovat nemoci a budete přitahovat nepříjemné situace. Tyto nemoci a situace Vás budou utvrzovat v tom, že jste smolař a magnet na nemoci. To Vám bude zhoršovat náladu, budete mít myšlenky strachu, frustraci (což už máte) tělo bude reagovat stresem a budete ještě větším magnetem na nemoci a vše co nechcete.
Zamotaný kruh, ze kterého je potřeba vystoupit.

Z mého pohledu je řešení stravy a dalších opatření na tělo jen doplňkovým řešením a je pro řešení situace nezbytné podívat se na to, které situace a myšlenky ve Vašem životě způsobily tento stav.
Co ses stalo v době kdy se Vaše nálada a fyzický stav začal zhoršovat? Které Vaše běžné myšlenky, kromě těch, které uvádíte Vás uvrhají do negativity a negativních emocí?

Co se týče syrové stravy, některým lidem dodá energii a pročistí tělo, v mé praxi převažují lidé, které krajnosti směrem k OZ stravě a syrovosti dovedly k ještě větším psychickým obtížím a vyčerpanosti.
Už třeba proto, že tělo při stresu potřebuje slušné množství bílkovin pro tvorbu hormonů pohody v mozku. Souvislostí je ale mnohem více.
Děláním si starostí s tím co jíst, jak a co kombinovat a který styl je správný je také slušným stresorem. I člověk který má slušnou psychickou stabilitu a pustí se do studií co říká ten či onen na tu či onou potraviny, stravování apod se může dostat do stavu, kdy bez ohledu na to co jí je v depresi.
Tímto jsem prošel a stálo mě hodně úsilí, abych se z toho zotavil.

Pro bezprostřední pomoc, kterou můžete udělat sama, doporučuji hledat a zaměřit se na způsoby jak si zlepšit náladu. Přichází jaro a pěkné počasí, pokud Vám dělá dobře pohyb, buďte venku, choďte, běhejte, plavte, soustřeďte se na pocity v těle. Jaké je to cítit vzduch na těle když běžíte? Jaký je to pocit po plavání lehnout do trávy a uvolnit se? Místo myšlenek obav zaměřte svoji pozornost na své tělo - dech, pocity, pohyb, kontakt s přírodou.

Buďte s lidmi, se kterými se cítíte dobře, čtěte knížky nebo koukejte na filmy, které Vás inspirují, ve kterých třeba lidé popisují změnu svého života (například https://www.youtube.com/watch?v=-eGE77NeggQ)

Dejte si dobré a přirozené jídlo (ne takové, které někdo doporučuje, ale takové u kterého se cítite dobře ), koupel, masáž.

Zkuste být ohledně své situace o trochu více hravější. Pokud se jí dokážete aspoň trochu zasmát, skvělé.

Udělejte cokoli, abyste se cítila dobře. Poté budou sami přicházet myšlenky naděje, důvěry, pohody a Váš organismus bude provádět léčivé procesy mnohem lépe než nyní.

A také budete poté mnohem lépe vědět, jestli brát nějaké doplňky co jíst a na koho se případně obrátit pro pomoc.

Můj pohled je, že cesta k řešení Vaší situace vede zevnitř ven a ne naopak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 07, 2015 10:30 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Přidávám se k tomu co píše Sakul. Naše mysl je to co tvoří náš život. např. http://www.jogin.cz/Moc-a-vyznam-pozitivniho-mysleni/ Zkuste nejdříve zapracovat na sobě a získat důvěru sama v sebe. Určitě koukněte na video co odkazuje Sakul.... za sebe můžu doporučit i relaxační/meditační hudbu...prostě vypnout a nechat vše plynout a nevěnovat pozornost myšlenkám......např. https://www.youtube.com/channel/UCHroei2AlsJFFf24omE7PHQ

Pokud budete mít v hlavně, to co píšete a budete tomu věřit, tak zapomeňte na to, že se problémy vyřeší stravou....to je až druhotná záležitost.....

Možná by stálo za to se obrátit na odborníky z řad celostní medicíny...třeba http://hnizdo-zdravi.eu/. Toto však nehradí pojišťovna, nejsou to pro ně zajímavý obchodní partneři:-).

Držím Vám palce a věřím, že to zvládnete jste mladá krásná bytost a máte sílu a možnost to (vše) změnit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 11, 2015 1:23 am 
Offline

Registrován: stř pro 15, 2010 11:16 pm
Příspěvky: 35
Zdravim Lucynko!

Jste v zacarovanem kruhu z ktereho chce vystoupit. Jak pise Sakul, delejte veci, pri a po kterych se citite dobre, nedelejte je jen proto, ze byste mela. Sledujte sve vnitrni pocity a posouchejte sve telo, kdyz mu budete naslouchat, budete vedet co mate delat:)

Zacnete behat a otuzovat se, velmi prospesne, chodte do prirody, delejte kreativni veci, ktere Vas bavi, malujte, zpivejte, tvorte, zajdete na jogu, do divadla, radujte se, bavte se, zijte a budete mit energie na rozdavani;),

Zlepsete svuj zivot a zlepsi se Vase zdravi. Je mnoho aspektu, ktere ovlivnuji Vas psychicky stav, at je to seberealizace, vztahy, zdravi apod., skvele a logicky to popisuje Ales Kalina s emocnima rovnicema, jde o programovani mysli.

Zivou stravu bych v tomto stavu nezarazoval, rozhodne ne hned, spise postupne, muze pridelat jeste vice potizi, tim Vas nestrasim:)
Jestlize jste ve stresu a nejste psychicky stabilni, bude hodne chuti, neco si date a pak muze prichazet sebeobvinovani a nasledne vetsi frustrace apod.

Rada na zaver... NIKDY se neupinejte na jednu vec, troska nadseni je super, mluvim spise o lekem fanatismu. Viz. zdrava vyziva

Preji Vam hodne stesi s novym startem, ktery, jak hadam, brzy prijde a zaverem bych Vam chtel doporucit dokument na youtube, je to skvela pozitivni nabijecka https://www.youtube.com/watch?v=-eGE77NeggQ

Ahooooooooooooj \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 03, 2015 1:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Lucyka píše:
Zdravím vás,
jsem už celkem zoufalá a nevím jak dál pokračovat sama se sebou. Je mi 19 let, ale cítím se tak na 50...kříže mě bolí každý den, a mám tendenci to tam prostě křupnout. Mykózy mám xxx krát za měsíc....a to mohu mýt speciální gely a velice přísnou hygienu. Myslím si, že jsem si je vyléčila, ale vždycky přijde. A navíc mám chronický glaukom v obou očích....takže častým bolestem hlavy se nevyhnu...poškozených nervů mám prý dost. V 17 letech jsem zase běhala xkrát na vyšetření prsou, kvůli bouli která nakonec byla nezhoubná a úplně se vytratila. Jsem celkově úplně unavená, bez nálady a chutí do života. Tak unavená, že mám problém dělat i běžné věci. Nikdy jsem taková nebyla, to posledních dva roky ano. Vždycky jsem lítala, cvičila a hodně se smála. Teď jsem strašně protivná, a vše mi vadí. Jsem magnet na nemoce, a rozhodně na ty nevýlečitelné. Jsem prostě smolař už od malička.
Nejím moc maso a takové salámy a mastné výrobky taky ne. Co mám na sobě sakra změnit ? Uvažuji o syrové stravě ale nevím zda se něco může změnit, a vyléčit?
Glaukom už je moje poslední kapka nervů....téhle nemoci se strašně bojím. Celkově jsem se vždycky bála slepoty....asi si to vše přivolávám.
Víte, je těžké že vedle vás stojí člověk s energií na rozdávání a je zdravý jako rybička....a já vedle něj se sypu jako domeček z karet.
Jakou radu a názor máte vy? Moc děkuji

Tak sice vám zde všichni radí být pozitivní, což je určitě správně, ale dost obtížně se to řeší pokud tělo nutričně strádá, to pak můžete být pozitivní jak chcete a zase po pár dnech bude depka. Jako první krok je potřeba vědět co dělám blbě a nejsnadněji se dostanete k nějakému závěru monitorováním příjmu stravy na nutriční kalkulačce. Předpokládám, že již po pár dnech pochopíte co děláte blbě, čeho se hrubě nedostává a co jíte ve vysokém přebytku. Pak není zase tak velký problém stravu upravit, deficity trochu porovnat a regenerace se dostaví celkem rychle, prostě naskočí baterky. V češtině není bohužel nic, ale třeba https://cronometer.com je poměrně jednoduchý a předpokládám že to zvládnete. Pokud ne, tak zavolejte a vysvětlím jak postupovat a na co se zaměřit i mimo stravu. Jinak na ty oči si trochu nastudujte co vše umí marihuana konkrétně fénixovy slzy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz