Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon dub 29, 2024 1:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 3:26 pm 
Offline

Registrován: sob úno 07, 2015 3:06 pm
Příspěvky: 7
Dobry den,
chtel bych se poradit s dlouhodobyma zazivacima obtizema, ktery mam. treba nekoho neco napadne \":)\"
pred 15ti lety jsem mel prvni vetsi obtize - neustaly pocit na zvraceni. byly mi zjisteny vredy, ktere byly doleceny, ale obtize jsem mel porad. chodil po doktorech, nikdo nic nevedel, tak jsem lecil ruznyma bylinama a take jsem relativne casto delal vyplachy strev (shankaprakshalana). take jsem zjistil, ze mi vadi vyrobky z kravskeho mleka, pepr. a nektere dalsi agresivnejsi potraviny. podle rozboru pri gastroskopii alergii na mleko pritom nemam. po cca dvou letech lecby a hlavne vyplachu problemy odeznely a az na precitlivelost na nektery vyse jmenovany potraviny bylo zazivani ok. pouze jsem dlouhodobe mel trochu ridsi stolici, ale nejak mi to nevadilo, tak jsem si dlouhodobe daval parkrat do roka vyplach strev, nejedl vyrobky z kravskeho mleka a byl jsem celkem bez problemu.

cca pred rokem jsem prodelal nachlazeni a pote se mi spustily dalsi problemy- prakticky temer neustale velmi neprijemne kruceni v brise a nekolikrat do mesice, nebo do tydne se mi stalo, ze jsem mel nahly prujem a musel bezet rychle na zachod... doktor jen poradil - jist probiotika a vlakninu, to nepomohlo. po ruznym hledani na netu jsem zjistil, ze by mohlo jit o zlucnik/jatra. zaradil jsem stavu s cerne redkve a ruzne horke byliny (hodne stridam) a problemy se zlepsily. od te doby jiz se mi stava opravdu velmi vyjimecne, ze bych musel nahle bezet na zachod. ale neprijemne kruceni v brise stale trva. bral jsem take ostropestrec, cca po tydnu jsem mel normalni stolici (coz me po letech prekvapilo), ale po dalsim tydnu byla zase stolice ridsi. a i pres dalsi uzivani ostropestrece se nezdalo, ze by dal pomahal.

v soucasne dobe me tedy trapi hlavne kruceni a obcas bolest v brise (nadymani). mam dost prisnou dietu - jim temer same ovoce, zeleninu, syrovatkovy izolat (dela mi dobre a jako jediny mlecny produkt mi nevadi), ryzi, maso hlavne kureci prsa, obcas libove hovezi. zadny peceny ani grilovany, obcas jen lehce osmazeny,obcas musli atd... problem je, ze kdyz si vezmu jen trochu vic tucneho jidla - staci treba lzice orechu, tak mam hrozne vetry - bolesti bricha a zapachajici plyny. krome toho mam stale dost ridkou stolici, coz s tim souvisi a chtelo by to resit.
nemel nekdo podobny problemy, nebo nenapada nekoho neco, co by mohlo pomoct?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 3:37 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
total píše:
Dobry den,
chtel bych se poradit s dlouhodobyma zazivacima obtizema, ktery mam. treba nekoho neco napadne \":)\"
...

o ociste strev jsi psal, tak jsou na rade ocisty jater, uz proto, ze tve problemy na jatra vypadaji

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 3:56 pm 
Offline

Registrován: sob úno 07, 2015 3:06 pm
Příspěvky: 7
pv33 píše:
o ociste strev jsi psal, tak jsou na rade ocisty jater, uz proto, ze tve problemy na jatra vypadaji

a co konkretne se da jeste delat krome ostropestrec/cerna redkev? jinak ruzne piju hodne caju, trochu pomahaji, ale velmi malo (repik,jablecnik,smetanka,zemezluc,anyz,lnice,truskavec,kurkuma a jeste par dalsich)...
jeste jsem narazil na proceduru, kdy se pije olivovy olej s citronem, ale nejsem ve stavu, kdy bych si to dovolil. po vetsim mnozstvi tuku je mi opravdu hodne spatne a procedura je pro me v soucasny dobe nepouzitelna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 4:36 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="total":2b4rd5iu]a co konkretne se da jeste delat krome ostropestrec/cerna redkev? jinak ruzne piju hodne caju, trochu pomahaji, ale velmi malo (repik,jablecnik,smetanka,zemezluc,anyz,lnice,truskavec,kurkuma a jeste par dalsich)...
jeste jsem narazil na proceduru, kdy se pije olivovy olej s citronem, ale nejsem ve stavu, kdy bych si to dovolil. po vetsim mnozstvi tuku je mi opravdu hodne spatne a procedura je pro me v soucasny dobe nepouzitelna.[/quote:2b4rd5iu]
Ja bych dal predevsim tu proceduru http://zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty01.php. Tady je k tomu obrovske vlakno,

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 5:40 pm 
Offline

Registrován: sob úno 07, 2015 3:06 pm
Příspěvky: 7
jak jsem psal jiz na zacatku, procedura neni pro me v soucasnosti pripustna, proto hledam nejake alternativy, jak jatra a zlucnik vycistit.

-projimadlo (epsomska sul).nikdy jsem netrpel zacpou a vzdy mam tendenci spise k prujmu. mam ridkou stolici a i lehce projimave jidlo mi zpusobuje podrazdeni (casto zadek do krve). epsomskou sul si tedy netroufnu.
-presto jsem zkousel na lacno pit olivovy olej. zvladnu mnozstvi do 50ml, pri vypiti 60ml uz me bylo extremne spatne, takze proto hledam alternativy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 7:43 pm 
Offline

Registrován: ned úno 08, 2015 3:55 am
Příspěvky: 2
Kup (nebo vypůjč) si knihy :
Dr. Jadwiga Górnicka - OČISTNÉ KŮRY a MUDr. David Frej - DETOXIKACE PRO DLOUHY ŽIVOT. Je tam popsána mírnější metoda jater. očisty (s nižšími dávkami oleje) a další alter. postupy jater. detoxikace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 8:24 pm 
Offline

Registrován: sob úno 07, 2015 3:06 pm
Příspěvky: 7
asketik píše:
Kup (nebo vypůjč) si knihy :
Dr. Jadwiga Górnicka - OČISTNÉ KŮRY a MUDr. David Frej - DETOXIKACE PRO DLOUHY ŽIVOT. Je tam popsána mírnější metoda jater. očisty (s nižšími dávkami oleje) a další alter. postupy jater. detoxikace.

dik, zkusim se po tom podivat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="total":1i5c7wag]Dobry den,
chtel bych se poradit s dlouhodobyma zazivacima obtizema, ktery mam. treba nekoho neco napadne \":)\"
pred 15ti lety jsem mel prvni vetsi obtize - neustaly pocit na zvraceni. byly mi zjisteny vredy, ktere byly doleceny, ale obtize jsem mel porad. chodil po doktorech, nikdo nic nevedel, tak jsem lecil ruznyma bylinama a take jsem relativne casto delal vyplachy strev (shankaprakshalana). take jsem zjistil, ze mi vadi vyrobky z kravskeho mleka, pepr. a nektere dalsi agresivnejsi potraviny. podle rozboru pri gastroskopii alergii na mleko pritom nemam. po cca dvou letech lecby a hlavne vyplachu problemy odeznely a az na precitlivelost na nektery vyse jmenovany potraviny bylo zazivani ok. pouze jsem dlouhodobe mel trochu ridsi stolici, ale nejak mi to nevadilo, tak jsem si dlouhodobe daval parkrat do roka vyplach strev, nejedl vyrobky z kravskeho mleka a byl jsem celkem bez problemu.

cca pred rokem jsem prodelal nachlazeni a pote se mi spustily dalsi problemy- prakticky temer neustale velmi neprijemne kruceni v brise a nekolikrat do mesice, nebo do tydne se mi stalo, ze jsem mel nahly prujem a musel bezet rychle na zachod... doktor jen poradil - jist probiotika a vlakninu, to nepomohlo. po ruznym hledani na netu jsem zjistil, ze by mohlo jit o zlucnik/jatra. zaradil jsem stavu s cerne redkve a ruzne horke byliny (hodne stridam) a problemy se zlepsily. od te doby jiz se mi stava opravdu velmi vyjimecne, ze bych musel nahle bezet na zachod. ale neprijemne kruceni v brise stale trva. bral jsem take ostropestrec, cca po tydnu jsem mel normalni stolici (coz me po letech prekvapilo), ale po dalsim tydnu byla zase stolice ridsi. a i pres dalsi uzivani ostropestrece se nezdalo, ze by dal pomahal.

v soucasne dobe me tedy trapi hlavne kruceni a obcas bolest v brise (nadymani). mam dost prisnou dietu - jim temer same ovoce, zeleninu, syrovatkovy izolat (dela mi dobre a jako jediny mlecny produkt mi nevadi), ryzi, maso hlavne kureci prsa, obcas libove hovezi. zadny peceny ani grilovany, obcas jen lehce osmazeny,obcas musli atd... problem je, ze kdyz si vezmu jen trochu vic tucneho jidla - staci treba lzice orechu, tak mam hrozne vetry - bolesti bricha a zapachajici plyny. krome toho mam stale dost ridkou stolici, coz s tim souvisi a chtelo by to resit.
nemel nekdo podobny problemy, nebo nenapada nekoho neco, co by mohlo pomoct?[/quote:1i5c7wag]
Podle všeho vám dobře radí člen pv33 a určitě bych šel do nějakých očist jater a možná i do odparazitování. Můžete vyzkoušet menší jaterní očistu, tu jsem zde již zmiňoval, ale zopakuji a trojčátko, to si zde dohledáte. Určitě bych řešil skladbu bakterií ve střevě a tedy velké dávky probiotik vidím jako nutnost.

Kůra na vyčištění jater

·         3 limetky, nebo citrony
·         3 vaječné žloutky
·         2 lžíce olivového oleje

Je nutné nechat vajíčka přes noc venku z lednicky, aby nebyla studená. Vše se smíchá ráno dohromady, důkladně protřepe a vypije.
Pak se doporučuje lehnout si na 20 minut a odpočívat na pravém boku. Ideální je při ležení ještě prohřívat

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 1:23 am 
Offline

Registrován: sob úno 07, 2015 3:06 pm
Příspěvky: 7
moc dekuju za odpoved a rady, budu dal zkouset a snad uz se toho konecne zbavim \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 9:27 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 1:08 pm
Příspěvky: 16
Možná by na ty problémy pomohlo pročištění organismu a poté přejít na trošku jinou stravu a i změnu životního stylu, více odpočinku a tak... třeba by to mohlo pomoci... dřív jsem tomu nevěřila, ale teď už ano.. většinou je původ našich nemocí ve špatném stravování a životním stylu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: sob úno 21, 2015 1:31 am 
Offline

Registrován: sob úno 07, 2015 3:06 pm
Příspěvky: 7
urcite by mne zajimala nejaka strava na zlepseni problemu se zlucnikem.
oni vsude pisou co se smi a nesmi, aby nebylo cloveku spatne, ale jestli to treba neni vhodny z dlouhodobyho hlediska (ukladani zlucovych kamenu), to jsem se nikde nedocet.
zivotni styl je ćelkem ok - spim 8-9 hodin a celkem se ani moc nestresuju... mam docela klid a myslim i na odpocinek \":)\"

jinak zkousel jsem tu kuru - 3 zloutky, 2 lzice oleje, 3 citrony. uzival jsem zatim celkem 6 dni a problemy byly skutecne lepsi (dalsi ukazatel, ze problem je asi skutecne ve zlucniku/jatrech), ale ted stacilo jeden den prestat a zase se to zhorsilo (temer prujem)... jak dlouho ma celkem smysl toto delat?
taky bych se chtel zeptat, jestli je mozny vynechat zloutky (mam trochu obavy ze syrovych vajec pri delsim uzivani, abych nenarazil na nejaky spatny...)
probiotika mam objednany, tak taky uvidim. sice uz jsem je zkousel, ale koupil jsem nejaky extra silny...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhotrvajici zazivaci obtize
PříspěvekNapsal: sob kvě 02, 2015 6:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
total píše:
urcite by mne zajimala nejaka strava na zlepseni problemu se zlucnikem.
oni vsude pisou co se smi a nesmi, aby nebylo cloveku spatne, ale jestli to treba neni vhodny z dlouhodobyho hlediska (ukladani zlucovych kamenu), to jsem se nikde nedocet.
zivotni styl je ćelkem ok - spim 8-9 hodin a celkem se ani moc nestresuju... mam docela klid a myslim i na odpocinek \":)\"

jinak zkousel jsem tu kuru - 3 zloutky, 2 lzice oleje, 3 citrony. uzival jsem zatim celkem 6 dni a problemy byly skutecne lepsi (dalsi ukazatel, ze problem je asi skutecne ve zlucniku/jatrech), ale ted stacilo jeden den prestat a zase se to zhorsilo (temer prujem)... jak dlouho ma celkem smysl toto delat?
taky bych se chtel zeptat, jestli je mozny vynechat zloutky (mam trochu obavy ze syrovych vajec pri delsim uzivani, abych nenarazil na nejaky spatny...)
probiotika mam objednany, tak taky uvidim. sice uz jsem je zkousel, ale koupil jsem nejaky extra silny...

Tak kůra se dá provádět po krátké pauze stále, ale vynechat žloutky to nejde, pak to tak dobře nefunguje. Je dobré si zajistit zdroj domácích kvalitních vajíček, tam by jste se k problému dostat neměl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz