Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 5:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zánět Achillovy šlachy
PříspěvekNapsal: sob led 03, 2015 10:47 pm 
Offline

Registrován: sob úno 01, 2014 1:06 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den pane Jardo, mám dotaz, objevil se mi zánět v obou achilovkách po sportovní aktivitě - skákání přes švihadlo, lekař mi na to napsal nějaké leky, ale je to jen na oblbnutí a znecitlivění, což je mi k ničemu. Když to rozchodím, dá se s tím fungovat, ale když lezu z postele, nebo vstanu ze židle, je prvních pár kroků nepříjemných a celkem bolestivých. Na pravé noze je znatelný otok. Prosím o radu co s tím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět Achillovy šlachy
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 11:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
vadim píše:
Dobrý den pane Jardo, mám dotaz, objevil se mi zánět v obou achilovkách po sportovní aktivitě - skákání přes švihadlo, lekař mi na to napsal nějaké leky, ale je to jen na oblbnutí a znecitlivění, což je mi k ničemu. Když to rozchodím, dá se s tím fungovat, ale když lezu z postele, nebo vstanu ze židle, je prvních pár kroků nepříjemných a celkem bolestivých. Na pravé noze je znatelný otok. Prosím o radu co s tím.

Většinou by měl tento stav sám po několika dnech odeznít, ale vhodné je dávat obklady, třeba kostival, nebo urina. Skákání přes švihadlo je docela nebezpečná aktivita, také je možné si tím achilovky poškodit doživotně, tedy bych s tím moc neblbnul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět Achillovy šlachy
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 11:00 pm 
Offline

Registrován: sob úno 01, 2014 1:06 pm
Příspěvky: 7
Moc děkuji za odpověď. Tak zánět neodezněl, švihadlo jsem zahodil a teď mi začala otékat i druhá achillovka. Máte na mysli zábaly s urinou? Lékař - ortoped mi navrhuje protizánětlivé léky, které mají spoustu vedlejších úžinků a do toho se mi vážně nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět Achillovy šlachy
PříspěvekNapsal: sob kvě 02, 2015 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
vadim píše:
Moc děkuji za odpověď. Tak zánět neodezněl, švihadlo jsem zahodil a teď mi začala otékat i druhá achillovka. Máte na mysli zábaly s urinou? Lékař - ortoped mi navrhuje protizánětlivé léky, které mají spoustu vedlejších úžinků a do toho se mi vážně nechce.

Ano, urina většinou stav zklidní a zánět utlumí, ale nyní je všude hojně kostivalu, ten by byl ještě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz