Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 6:12 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: čtv říj 23, 2014 2:33 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
http://s1307.photobucket.com/user/jayoj ... rary/Selen
http://s1307.photobucket.com/user/jayoj ... itamin%20D

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: čtv říj 23, 2014 6:00 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Selenium
Dietary Supplement Fact Sheet

http://ods.od.nih.gov/factsheets/Seleni ... fessional/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: čtv říj 23, 2014 6:10 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Xion píše:
http://s1307.photobucket.com/user/jayojayo111/library/Selen
http://s1307.photobucket.com/user/jayoj ... itamin%20D

Zacaly me padat vlasy a ja stale hledam co me chybi ....a ono me nakonec prebyva! \":mrgreen:\"
Beru denne hodne selenu jak se tak divam, takze odedneska si zacinam servirovat pouze polovicni davky.
Diky moc za upozorneni Xion!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 1:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
http://s1307.photobucket.com/user/jayojayo111/library/Selen
http://s1307.photobucket.com/user/jayoj ... itamin%20D

Zde se názory dosti různí, ovšem je třeba si uvědomit, že v našich končinách má naprostá většina lidí déčko v deficitu a se selenem to v místních podmínkách není také nic moc o čemž svědčí naprostá většina krevních výsledků, nebo je zajímavé pozorovat větší počet vlasových analýz. Jen pro zajímavost, mám jich zde stovky a vidím tam stále to samé, není to divné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: úte říj 28, 2014 3:31 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Zde se názory dosti různí, ovšem je třeba si uvědomit, že v našich končinách má naprostá většina lidí déčko v deficitu a se selenem to v místních podmínkách není také nic moc o čemž svědčí naprostá většina krevních výsledků, nebo je zajímavé pozorovat větší počet vlasových analýz. Jen pro zajímavost, mám jich zde stovky a vidím tam stále to samé, není to divné.

To je samozrejme v poriadku, v tom clanku europanom doporucovali doplnat selen, ale 50mcg, nie 200 alebo dokonca 400, ako niektori beru. Ja som len upozornil, ze niektore vitaminy a mineraly potrebuju trafit "zlaty stred". A ze pokial sa ide nad tento zlaty stred, uz naopak zacina skodit.
U selenu takisto treba uvazit vstrebatelnost, vacsia je u tych aminokyselinovych formach. Takze podla tej studie je napriklad 200mcg aminokyselinovej formy uz ten skodlivy strop, dokonca pre americana je by to bolo este horsie.

Co sa tyka vitaminu D, tak tam zase uviedli zlaty stred, ze je potrebne trafit tu koncentraciu v krvi okolo 32. Vychadzaju z toho, ze telo sa vyssej koncentracii brani, a to aj ked je intenzivne vystavene slnecnemu ziareniu, napriklad u surfistov, ktori su denne aj niekolko hodin na slnku. Nad tuto hodnotu to uz nejde a je to totozne s clovekom, ktory je na slnku ovela menej.
"Blbnutie" s vitaminom D, kedy niektori beru 5000 alebo aj 10000 ci 20000 IU denne, umelo vyhodi hodnoty aj na 80... keby telo take hodnoty chcelo, tak by predsa vyslo pri intenzivnom slnecnom ziareni aj nad hodnotu 32, ale ono sa tomu brani a ziaden dalsi narast nad 32 uz pri dalsom slneni vyskumy nezaznamenali. Preto tam doporucuju vitamin D doplnat iba v zime, pre tych, co su pocas leta dostatocne na slnku, a iba okolo 1000 IU. Je tam aj tabulka, ako priblizne trafit tych 32. Zavisi to dokonca aj od rovnobezky, na ktorej sa clovek slni. Ak sa niekto slni hodinu denne, bez opalovacieho krema, urcite nepotrebuje vitamin D doplnat. Keby ho telo chcelo viac, predsa pusti jeho koncentraciu v krvi nad tych 32 jednotiek.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: úte říj 28, 2014 7:40 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak surfaři nebo plavci v moři jsou hodně diskutabilní testovací skupina.Kdysi jsem četl článek od jednoho dálkového plavce který psal že jeho kůže díky poškození mořskou vodou nedokáže vyrábět vitamin D tak ho musí užívat v doplńcích.Co je na tom pravdy nevím,nemáme tu moře tak mě to dál nezajímalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: úte říj 28, 2014 5:26 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Xion píše:
To je samozrejme v poriadku, v tom clanku europanom doporucovali doplnat selen, ale 50mcg, nie 200 alebo dokonca 400, ako niektori beru. Ja som len upozornil, ze niektore vitaminy a mineraly potrebuju trafit "zlaty stred". A ze pokial sa ide nad tento zlaty stred, uz naopak zacina skodit.
U selenu takisto treba uvazit vstrebatelnost, vacsia je u tych aminokyselinovych formach. Takze podla tej studie je napriklad 200mcg aminokyselinovej formy uz ten skodlivy strop, dokonca pre americana je by to bolo este horsie.

Co sa tyka vitaminu D, tak tam zase uviedli zlaty stred, ze je potrebne trafit tu koncentraciu v krvi okolo 32. Vychadzaju z toho, ze telo sa vyssej koncentracii brani, a to aj ked je intenzivne vystavene slnecnemu ziareniu, napriklad u surfistov, ktori su denne aj niekolko hodin na slnku. Nad tuto hodnotu to uz nejde a je to totozne s clovekom, ktory je na slnku ovela menej.
"Blbnutie" s vitaminom D, kedy niektori beru 5000 alebo aj 10000 ci 20000 IU denne, umelo vyhodi hodnoty aj na 80... keby telo take hodnoty chcelo, tak by predsa vyslo pri intenzivnom slnecnom ziareni aj nad hodnotu 32, ale ono sa tomu brani a ziaden dalsi narast nad 32 uz pri dalsom slneni vyskumy nezaznamenali. Preto tam doporucuju vitamin D doplnat iba v zime, pre tych, co su pocas leta dostatocne na slnku, a iba okolo 1000 IU. Je tam aj tabulka, ako priblizne trafit tych 32. Zavisi to dokonca aj od rovnobezky, na ktorej sa clovek slni. Ak sa niekto slni hodinu denne, bez opalovacieho krema, urcite nepotrebuje vitamin D doplnat. Keby ho telo chcelo viac, predsa pusti jeho koncentraciu v krvi nad tych 32 jednotiek.

Ja ziju na Floride a dotedka jsem brala selen 100 mcg/denne. Vitaminu D si myslim, ze mam dost, chodim kazdy den tak na 1-1,5 hodiny na prochazku a nepocitam ruzne prace na zahrade, koupani v bazenu, atd. Celych 15 let co tady ziju jsem ho nedoplnovala ani v zime.

Ale ted nastal problem, padaji me vlasy a ja stale hledam co me chybi. Mozna, ze to bude nakonec tim selenem, ale kdovi? Ted jsem snizila davku na polovinu a uvidim co se bude dit. Ale mozna, ze se maji sem tam delat prestavky v brani selenu a ty jsem ja nedelala, beru ho denne uz snad 3/4 roku.
Hlava me zacala desne svedet a vlasy me zacaly padat tedka posledni dva tydny az tak, ze jsem si koupila Dandruff sampon, s Menthol Selenium Sulfide 1% a nevidim zatim vubec zadnou zmenu, spis naopak ...mozna ze mam opravdu preSELENovano. Nemela bych ten selen na nejaky cas uplne vypustit???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: úte říj 28, 2014 6:46 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Tak tedka, po precteni tady tohoto clanku je me uz jasno, kde je zakopany pes ... too much selenium can cause selenosis, a condition marked by hair and nail loss, garlic breath, fatigue and nerve damage ...OMG! \":mrgreen:\"
Selenium Supplements: Too Much of a Good Thing?
http://abcnews.go.com/blogs/health/2012 ... ood-thing/

Takze ja selen musim opravdu vysadit, vzdyt mam prisun take v oresich, ve vajickach a obcas si dam lososa (uloveneho v Aljasske ciste rece).
(Sockeye salmon is a good source of various minerals. Each serving has approximately 45 mg of calcium, 33 mg of magnesium, 319 mg of potassium, and 37.7 mcg of selenium. Sockeye salmon also contains zinc, iron, and copper in small amounts).
http://www.livestrong.com/article/29138 ... nutrition/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: stř říj 29, 2014 12:56 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Xion píše:
http://s1307.photobucket.com/user/jayojayo111/library/Selen
http://s1307.photobucket.com/user/jayoj ... itamin%20D

Xione, kdyz uz tu uvadis kus nejake knihy, docela by mne zajimal autor a nazev knihy. Predpokladam, ze ty to vis. A mozna se to da nejak najit pres ten odkaz, ale mne to v tom pripade uteklo. Urcite by bylo jednodussi, kdybys to k tomu odkazu pridal. Pro mne je casto dulezite nejen ze nekdo neco napsal, ale i kdo to napsal, protoze nekterym zdrojum verim a nekterym ne, i kdyz pusobi text verohodne.
Dik, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: čtv říj 30, 2014 1:41 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
miram píše:
Tak tedka, po precteni tady tohoto clanku je me uz jasno, kde je zakopany pes ... too much selenium can cause selenosis, a condition marked by hair and nail loss, garlic breath, fatigue and nerve damage ...OMG! \":mrgreen:\"
Selenium Supplements: Too Much of a Good Thing?
http://abcnews.go.com/blogs/health/2012 ... ood-thing/

Takze ja selen musim opravdu vysadit, vzdyt mam prisun take v oresich, ve vajickach a obcas si dam lososa (uloveneho v Aljasske ciste rece).
(Sockeye salmon is a good source of various minerals. Each serving has approximately 45 mg of calcium, 33 mg of magnesium, 319 mg of potassium, and 37.7 mcg of selenium. Sockeye salmon also contains zinc, iron, and copper in small amounts).
http://www.livestrong.com/article/29138 ... nutrition/

Ja som si pamatal tak, ze selen je vo vyssich davkach jedovaty, a ze hlavne americky farmari s tym mali na niektorych miestach problem, ze sa im priotravil na urcitych pastivach dobytok, uplne hromadne. Bolo to, ked sa pasli na pode, kde je prilis vela selenu.
Preto, ma dost podivilo, ake megadavky sa tu doporucuju, ale aj vsade mozne inde.
Pre americanov je to dokonca este o hodne nebezpecnejsie, lebo casto ani deficit nemaju. Hlavne zeny, tie potrebuju menej selenu, nez muzi. Takze najviac ohrozenou skupinou su zeny, zijuce na uzemi ameriky.

A celkovo to blbnutie s vitaminmi, clovek musi toho vela vediet, aby vedel, v akych kombinaciach co brat, a ako sa triafat do zlateho stredu. Takisto nebezpecne su vitaminy B, typu B-50, alebo B-100. Na to si tiez dajte pozor. Vitaminy skupiny B musia byt v urcitych pomeroch, aby dobre fungovali. Teda nesmie byt rovnako kazdeho 50mg. Ale jedneho napriklad 3x menej, nez ineho, musia tam byt zachovane tie pomery. http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-B- ... psules/110

U selenu je takisto nutne doplnat jod, aj vitamin E. Ale u vitaminu E je zase problem. V tej knizke bolo aj upozornenie na osial s antioxidantami. U Vitaminu E musia byt zastupene vsetky varianty, nielen jedna, alebo niekolko. Ked sa berie len chemicky vitamin E vo velkom mnozstve, v skutocnosti blokuje tie ostatne formy. Cize najhorsie robia ti, co beru 200 alebo 400mg dlhodobo, a je tam len jedna, alebo len dve formy. Vtedy si zase skodia. Necudo, ze niektore firmy zacali robit ultrakvalitne doplnky na prirodnej baze, ako nutrilite. Su aj 3x drahsie, ale u niektorych vitaminov je to proste nutnost urobit to kvalitne.
Inak myslim si, ze deficit selenu, ktory je tak casto videny, je v skutocnosti sposobeny dlhodobym deficitom jodu, cize naprikald american moze mat dostatok selenu v strave, ale kvoli jodu vykazuje aj selen znizene hodnoty, v skutocnosti telo bojuje uplne s niecim inym, nez s nedostatkom selenu, v skutocnosti ho ma prebytok v krvi, lebo ho nevie spracovat. Cize, ked si taky clovek este zacne doplnat selen, tak si v skutocnosti skodi. Ale vlasova analyza mu aj tak ukaze nedostatok selenu, lebo do tela tam kde sa ma, sa nakoniec nedostane.
Takisto si dajte pozor na doplnanie selenu z paraorechov. Ide o to, ze mnozstvo selenu v paraorechoch sa moze z jednotlivych oblasti lisit az desatnasobne. Takze mozete mat vrecusko paraorechov, kde je v 100g az 2000 mikrogramov selenu, ale takisto take, ktore ma len 200. Je jasne, ze z toho prveho sa lahko mozete priotravit. Kvoli tomu, si myslim, ze paraorechy niesu vhodny zdroj na doplnanie selenu.

miram píše:
Ja ziju na Floride a dotedka jsem brala selen 100 mcg/denne. Vitaminu D si myslim, ze mam dost, chodim kazdy den tak na 1-1,5 hodiny na prochazku a nepocitam ruzne prace na zahrade, koupani v bazenu, atd. Celych 15 let co tady ziju jsem ho nedoplnovala ani v zime.

Ale ted nastal problem, padaji me vlasy a ja stale hledam co me chybi. Mozna, ze to bude nakonec tim selenem, ale kdovi? Ted jsem snizila davku na polovinu a uvidim co se bude dit. Ale mozna, ze se maji sem tam delat prestavky v brani selenu a ty jsem ja nedelala, beru ho denne uz snad 3/4 roku.
Hlava me zacala desne svedet a vlasy me zacaly padat tedka posledni dva tydny az tak, ze jsem si koupila Dandruff sampon, s Menthol Selenium Sulfide 1% a nevidim zatim vubec zadnou zmenu, spis naopak ...mozna ze mam opravdu preSELENovano. Nemela bych ten selen na nejaky cas uplne vypustit???

Tak zase vsetko by som nehadzal len na selen, ale je to rozhodne rizikovy faktor. Navyse si prave v najrizikovejsej skupine ludi na predavkovanie selenom, teda zena zijuca v amerike. Rozhodne ho nachvilu vysad, alebo ostan brat len 50mcg tabletku kazdy druhy den. Takisto si sleduj, ako si na tom s jodom, a vitaminom E. Na spravne vyuzitie selenu treba totiz dostatok vitaminu E. Hlavne pokial sa beru vyssie davky, su dolezite aj zvysene davky vitaminu E. A samozrejme, nie v tej syntetickej forme, o ktorej som pisal.

pv33 píše:
Xione, kdyz uz tu uvadis kus nejake knihy, docela by mne zajimal autor a nazev knihy. Predpokladam, ze ty to vis. A mozna se to da nejak najit pres ten odkaz, ale mne to v tom pripade uteklo. Urcite by bylo jednodussi, kdybys to k tomu odkazu pridal. Pro mne je casto dulezite nejen ze nekdo neco napsal, ale i kdo to napsal, protoze nekterym zdrojum verim a nekterym ne, i kdyz pusobi text verohodne.
Dik, Pavel

Zistim Ti to.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 3:21 pm 
Offline

Registrován: pát říj 31, 2014 1:00 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Ostrava
miram píše:
Tak tedka, po precteni tady tohoto clanku je me uz jasno, kde je zakopany pes ... too much selenium can cause selenosis, a condition marked by hair and nail loss, garlic breath, fatigue and nerve damage ...OMG! \":mrgreen:\"
Selenium Supplements: Too Much of a Good Thing?
http://abcnews.go.com/blogs/health/2012 ... ood-thing/

Takze ja selen musim opravdu vysadit, vzdyt mam prisun take v oresich, ve vajickach a obcas si dam lososa (uloveneho v Aljasske ciste rece).
(Sockeye salmon is a good source of various minerals. Each serving has approximately 45 mg of calcium, 33 mg of magnesium, 319 mg of potassium, and 37.7 mcg of selenium. Sockeye salmon also contains zinc, iron, and copper in small amounts).
http://www.livestrong.com/article/29138 ... nutrition/

Neblbnite.
Selenan sodný je skutečně toxický. Ověřil jsem si to na sobě ještě v době,
kdy se neprodávaly pilulky se selénem. 100 mcg denně vyvolává hyperkeratózu,
podobnou předávkování vitamínu A. Zadírají se nehty a bolí. Vlasy NEpadají.

Naproti tomu esenciální aminokyselina selenomethionin je zdravá a příjem
selénu v podobě selenocysteinu a methioninu ani v dávkách 0,8 až 1 mg (800-1000 mcg)
nevyvolává u eskymáků žádné negativní účinky.

proc-nemuzete-byt-zdravi-kdyz-budete-jist-pestrou-stravu

Pozor na levné přípravky v podobě kvasnic živených selénanem sodným!
Najděte si selenomethionin 200 mcg v kapsli. Užívat 2x denně.

_________________
Dalis Dobrota

Dozvěďte se víc o omlazování a účelné farmakoterapii ve stalemladi.cz


Naposledy upravil champion dne pát říj 31, 2014 5:37 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 5:06 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
champion píše:
Neblbnite.
Selenan sodný je skutečně toxický. Ověřil jsem si to na sobě ještě v době,
kdy se neprodávaly pilulky se selénem. 100 mcg denně vyvolává hyperkeratózu,
podobnou předávkování vitamínu A. Zadírají se nehty a bolí. Vlasy NEpadají.

Nejsem si tim moc jista, ze vlasy NEpadaji, pokud se selen predavkuje. Brala jsem ho denne 100 mgc velmi dlouhou dobu, k tomu jeste denne orechove mleko, sem tam nejaka ryba (Salmon, Cod, Tuna), vajicka jim dost casto ...takze si myslim, ze to udelalo svoje. Kazdopadne jsem selen vysadila a uvidim co se bude dit. Nejdriv jsem si myslela, ze me vlasy padaji protoze mam deficit jodu. Pred 10 dny jsem si udelala test s kapkou Lugolu na zapesti a skvrna zmizela do 4 hodin. Dalsi den jsem to zopakovala, skvrna zmizela po 5 hodinach. Takze jsem koupila hned 2 baleni Lugolu a zacala jsem to uzivat podle navodu. Ten den, kdyz jsem dosla k 5 kapkam, jsem si vecer pred spanim udelala opet test a rano jsem tomu nemohla ani uverit, protoze tam skvrna stale jeste byla. Takze jsem si uz dal kapky oralne nekapala, ale test jsem udelala jeste predevcirem a taky vcera (skvrna drzela celych 21 hodin!) ...jsem jako v Jirikove videni. Nechapu jak je to mozne, ze po tak kratke dobe mam jod opet v poradku. Zajimave je to taky treba s horcikem. Nekde jsem tady cetla, ze Jarda bere denne 14 tablet. Me staci 4 tablety (Magnesium Citrate-100 mg). Jakmile si dam vic, tak uz me to prohani.

http://healthyeating.sfgate.com/much-se ... -5210.html

...Four ounces of salmon only has about 10 percent of this amount. Early selenium toxicity leads to brittle nails and hair loss.


http://ods.od.nih.gov/factsheets/Seleni ... fessional/

Health Risks from Excessive Selenium

Chronically high intakes of the organic and inorganic forms of selenium have similar effects [6]. Early indicators of excess intake are a garlic odor in the breath and a metallic taste in the mouth. The most common clinical signs of chronically high selenium intakes, or selenosis, are hair and nail loss or brittleness. Other symptoms include lesions of the skin and nervous system, nausea, diarrhea, skin rashes, mottled teeth, fatigue, irritability, and nervous system abnormalities.
As discussed earlier, Brazil nuts contain very high amounts of selenium (68–91 mcg per nut) and could cause selenium toxicity if consumed regularly. Acute selenium toxicity has resulted from the ingestion of misformulated over-the-counter products containing very large amounts of selenium [2,5]. In 2008, for example, 201 people experienced severe adverse reactions from taking a liquid dietary supplement containing 200 times the labeled amount [65]. Acute selenium toxicity can cause severe gastrointestinal and neurological symptoms, acute respiratory distress syndrome, myocardial infarction, hair loss, muscle tenderness, tremors, lightheadedness, facial flushing, kidney failure, cardiac failure, and, in rare cases, death [2,6].
The FNB has established ULs for selenium from food and supplements based on the amounts of selenium that are associated with hair and nail brittleness and loss (see Table 3) [6].


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 5:15 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
A sakra \":(\" uz mi je to asi jasne... To neuveritelne svrbenie pokozky hlavy a tela... Myslela som ze je to z B50 lebo v dni, ked som brala selen (200mcg) som brala aj b50 a ono to bude asi tym selenom \":(\" nebrala aom to kazdy den, ale kazdy druhy ci treti... Skusim si to odsledovat http://www.iherb.com/Now-Fods-Selenium- ... -Vcaps/818 + mala som na nechtoch biele horizontalne ciary, nikdy predtym som take nemala, maximalne take male ciarky, ako ked chyba zinok

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 5:31 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
redbat píše:
A sakra \":(\" uz mi je to asi jasne... To neuveritelne svrbenie pokozky hlavy a tela... Myslela som ze je to z B50 lebo v dni, ked som brala selen (200mcg) som brala aj b50 a ono to bude asi tym selenom \":(\" nebrala aom to kazdy den, ale kazdy druhy ci treti... Skusim si to odsledovat http://www.iherb.com/Now-Fods-Selenium- ... -Vcaps/818 + mala som na nechtoch biele horizontalne ciary, nikdy predtym som take nemala, maximalne take male ciarky, ako ked chyba zinok

Ja jsem brala tento: http://www.nowfoods.com/Selenium-100mcg ... ablets.htm

Mas uplne stejne priznaky jako jsem mela ja. Po par dnech (myslim, ze je to dneska akorat tyden) co jsem selen vysadila a hlava uz me tak priserne nesvedi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neblbnite s vitaminmi
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 6:25 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
Ufff tak ho skusim vysadit... Obcas beriem este thyroid energy tam je tiez selen, tak mozno aj toto dopomohlo tej reakcii... Uz budem brat len thyroid energy, tam je selenu len 60 mcg aj to na 2 kapsule

Inac vsimla som si ubudajuce vlasy ale pripisovala som to jeseni... :\ zacala som brat msm tak mozno pomoze

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz