Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 11:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zvýšený onkologický marker CA 15-3
PříspěvekNapsal: pát črc 11, 2014 9:08 pm 
Offline

Registrován: pát črc 11, 2014 4:22 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den, četla jsem Váš příběh a proto bych Vás ráda požádala o radu, když má člověk podobnou vlastní zkušenost, ví lépe o čem mluví, než doktoři, co si jen čtou v příručkách a nevědí zhola nic. Už několik let mám velké problémy s imunitou, často ležím se záněty nosohltanu, uší, dutin apod. Mám astma, atop. ekzém, celiakii, artrózu, osteoporózu, sníženou funkci štítné žlázy (teď v klidovém stadiu) neustálé problémy s tlustým střevem - bolesti, zácpy, nadýmání (možná to souvisí i s tím, že na kolonoskopii před pěti lety diagnostikovali megacolon+dolichocolon). Lékaři mi tvrdí že všechno co mám se vyléčit "nedá."

Největší problém mi ale dělá nedávný nález gynekologa, že mi našel "asi myom". Nevím, jak si je jist, že se jedná o myom, když kromě UZ další rozbory toho co to je nedělal, ale to je vedlejší. Kromě toho mi imunoložka našla zvýšený onkologický marker CA 15-3 s tím, že je lépe to sledovat. Hranice je 0-25, já mám zatím "jen" 23, ale i tak...protože trpím premenstruačním syndromem spojeným s bolestmi prsou většinu cyklu, a k tomu ten záhadný "asi myom", mám trochu strach. Kromě toho se dva roky nemůžu zbavit kvasinek, našli mi ve zvýšeném množství +++ candidu albicans, glabrata a tropicalis. Je mi čím dál hůř - od střev, bolí svaly, klouby, kosti, břicho, prsa...padají mi vlasy, hubnu....

Potřebuji poradit - může zvýšený marker s těmito problémy souviset? Moji lékaři to bohužel moc neřeší, podle nich jsem na nádor "mladá", jak mi nedávno jeden řekl a dál nepátral. Asi neřeší, že je dnes mají i děti a že jsem mladá i na artrózu a stejně jí mám... Je mi 29,5 let. Poslední kapka důvěry k lékařům se na nedávném vyšetření naprosto vytratila, protože bylo zjištěno, že "mi něco bude ale neví se co" \":evil:\" Rozhodla jsem se proto léčit sama. Koupila jsem si na problémy s trávením a nejspíš i dost silným překyselením (jak jsem se zde dočetla) zelený jíl a lihový roztok z amerického ořechu, který má zabírat na plísně a dokonce i prý na tu rakovinu. Taky jsem začala držet částečnou dietu, jím hlavně ovoce a zeleninu a brzy chci najet na ostřejší alkalický režim bez sacharidů nebo s jejich minimem....ale co dělat dál to netuším.

Co byste mi prosím na tyto problémy radil?

Děkuji, L.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 26, 2014 2:14 pm 
Offline

Registrován: pát črc 11, 2014 4:22 pm
Příspěvky: 8
Nikdo neporadí? Kdyby byl někdo s osobní zkušeností nebo se znalostí této problematiky a něco by jej k mým problémům napadlo, budu ráda.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 26, 2014 9:44 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ahoj Liuthi, mas toho na svuj vek teda pozehnane a ja byt tebou, tak nasadim okamzite prisnou candida dietu. Nejez zadny cukr, mouku (obiloviny obsahuji skroby, lepek), mlecne vyrobky, ja osobne bych se ted uplne vyhla take masu a jedla bych co nejvic syrove zeleniny, popripade naparene (jen tak do polotvrda) a z ovoce jen zelena jablka. Zacni si cistit strevo (klystyr, sanka). To je zaklad a dal ti uz poradi pan Jarda, jen co na tebe prijde rada. On odpovida hezky poporadku, tech dotazu na jeho hlavu je tady hafel, tak vydrz.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Liuthi píše:
Dobrý den, četla jsem Váš příběh a proto bych Vás ráda požádala o radu, když má člověk podobnou vlastní zkušenost, ví lépe o čem mluví, než doktoři, co si jen čtou v příručkách a nevědí zhola nic. Už několik let mám velké problémy s imunitou, často ležím se záněty nosohltanu, uší, dutin apod. Mám astma, atop. ekzém, celiakii, artrózu, osteoporózu, sníženou funkci štítné žlázy (teď v klidovém stadiu) neustálé problémy s tlustým střevem - bolesti, zácpy, nadýmání (možná to souvisí i s tím, že na kolonoskopii před pěti lety diagnostikovali megacolon+dolichocolon). Lékaři mi tvrdí že všechno co mám se vyléčit "nedá."

Největší problém mi ale dělá nedávný nález gynekologa, že mi našel "asi myom". Nevím, jak si je jist, že se jedná o myom, když kromě UZ další rozbory toho co to je nedělal, ale to je vedlejší. Kromě toho mi imunoložka našla zvýšený onkologický marker CA 15-3 s tím, že je lépe to sledovat. Hranice je 0-25, já mám zatím "jen" 23, ale i tak...protože trpím premenstruačním syndromem spojeným s bolestmi prsou většinu cyklu, a k tomu ten záhadný "asi myom", mám trochu strach. Kromě toho se dva roky nemůžu zbavit kvasinek, našli mi ve zvýšeném množství +++ candidu albicans, glabrata a tropicalis. Je mi čím dál hůř - od střev, bolí svaly, klouby, kosti, břicho, prsa...padají mi vlasy, hubnu....

Potřebuji poradit - může zvýšený marker s těmito problémy souviset? Moji lékaři to bohužel moc neřeší, podle nich jsem na nádor "mladá", jak mi nedávno jeden řekl a dál nepátral. Asi neřeší, že je dnes mají i děti a že jsem mladá i na artrózu a stejně jí mám... Je mi 29,5 let. Poslední kapka důvěry k lékařům se na nedávném vyšetření naprosto vytratila, protože bylo zjištěno, že "mi něco bude ale neví se co" \":evil:\" Rozhodla jsem se proto léčit sama. Koupila jsem si na problémy s trávením a nejspíš i dost silným překyselením (jak jsem se zde dočetla) zelený jíl a lihový roztok z amerického ořechu, který má zabírat na plísně a dokonce i prý na tu rakovinu. Taky jsem začala držet částečnou dietu, jím hlavně ovoce a zeleninu a brzy chci najet na ostřejší alkalický režim bez sacharidů nebo s jejich minimem....ale co dělat dál to netuším.

Co byste mi prosím na tyto problémy radil?

Děkuji, L.

Tak na svůj věk jste rozhašená již opravdu dostatečně, tedy vidím rozumné přestat laborovat a začít opravdu problémy řešit. Návštěvy lékařů vás dovedly k obdivuhodně přesnému závěru, "že vám asi něco je", tak nezkoumejte co vám je, to vám k ničemu není, ale zkoumejte proč vám to je a kupodivu patrně snadno zjistíte jak problém řešit. Nic nepokazíte tím co vám doporučila členka miram, čištění a omezení ve stravě zpravidla hodně pomohou. Osobně bych začal testováním a to krkací test na obsah HCl v žaludku, pak teplotní test na štítnou a při tom co popisujete nic nepokazíte restartem střevní mikroflóry, ale na další přesnější rady bych potřeboval přesnější info o důvodech, proč ty problémy máte. Za většinou z nich stojí dlouhodobý stres a pokud jsem se trefil, tak řešení je v jeho odstranění, což není tak lehké, ale jde to. Pokud to takto nebude na začátek stačit, klidně mě zavolejte a vysvětlím vše podrobněji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 05, 2014 2:27 pm 
Offline

Registrován: stř zář 03, 2014 4:20 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Opava
Liuthi píše:
Dobrý den, četla jsem Váš příběh a proto bych Vás ráda požádala o radu, když má člověk podobnou vlastní zkušenost, ví lépe o čem mluví, než doktoři, co si jen čtou v příručkách a nevědí zhola nic. Už několik let mám velké problémy s imunitou, často ležím se záněty nosohltanu, uší, dutin apod. Mám astma, atop. ekzém, celiakii, artrózu, osteoporózu, sníženou funkci štítné žlázy (teď v klidovém stadiu) neustálé problémy s tlustým střevem - bolesti, zácpy, nadýmání (možná to souvisí i s tím, že na kolonoskopii před pěti lety diagnostikovali megacolon+dolichocolon). Lékaři mi tvrdí že všechno co mám se vyléčit "nedá."

Největší problém mi ale dělá nedávný nález gynekologa, že mi našel "asi myom". Nevím, jak si je jist, že se jedná o myom, když kromě UZ další rozbory toho co to je nedělal, ale to je vedlejší. Kromě toho mi imunoložka našla zvýšený onkologický marker CA 15-3 s tím, že je lépe to sledovat. Hranice je 0-25, já mám zatím "jen" 23, ale i tak...protože trpím premenstruačním syndromem spojeným s bolestmi prsou většinu cyklu, a k tomu ten záhadný "asi myom", mám trochu strach. Kromě toho se dva roky nemůžu zbavit kvasinek, našli mi ve zvýšeném množství +++ candidu albicans, glabrata a tropicalis. Je mi čím dál hůř - od střev, bolí svaly, klouby, kosti, břicho, prsa...padají mi vlasy, hubnu....

Potřebuji poradit - může zvýšený marker s těmito problémy souviset? Moji lékaři to bohužel moc neřeší, podle nich jsem na nádor "mladá", jak mi nedávno jeden řekl a dál nepátral. Asi neřeší, že je dnes mají i děti a že jsem mladá i na artrózu a stejně jí mám... Je mi 29,5 let. Poslední kapka důvěry k lékařům se na nedávném vyšetření naprosto vytratila, protože bylo zjištěno, že "mi něco bude ale neví se co" \":evil:\" Rozhodla jsem se proto léčit sama. Koupila jsem si na problémy s trávením a nejspíš i dost silným překyselením (jak jsem se zde dočetla) zelený jíl a lihový roztok z amerického ořechu, který má zabírat na plísně a dokonce i prý na tu rakovinu. Taky jsem začala držet částečnou dietu, jím hlavně ovoce a zeleninu a brzy chci najet na ostřejší alkalický režim bez sacharidů nebo s jejich minimem....ale co dělat dál to netuším.

Co byste mi prosím na tyto problémy radil?

Děkuji, L.

Ahoj Liuthi \":-)\",

Za 1. v žádném případě bych si nelámala hlavu s onkomarkry, které jsou v normě!!! Netvrdím, že je rakovina banalita, ale příliš stresující strašák. Navíc onkomarkry nejsou v diagnostice stěžejní. Můžeš mít rakovinu a mít onkomarkry úplně v normě a můžeš je mít zvýšené (a ty je máš v normě!!!) a žádnou rakovinu nemít. Ony souvisí s imunitní odpovědí, můžou být zvýšené i vlivem zánětu. Hlavně - ty je máš v normě. Takže problém č.1, který tě zavedl k žádosti o radu prakticky neexistuje.

Za 2. - myom. Dobrý doktor s dobrým ultrazvukem může poznat ledasco. A různé nádory vypadají různě. Abys byla klidná, nechej si minimálně udělat kontrolní ultrazvuk, nejlépe jiným doktorem. Případně požádej o CT nebo NMR nebo ev. ještě s kontrastem, kde by se zobrazilo cévní zásobení nádoru. Ale nejsem doktor, oni se musí rozhodnout podle toho, co je pro onu diagnostiku lepší (ne vždy je na magnet.rez lépe vidět, některé věci jsou lépe rozpozn. starým dobrým rentgenem) a kontrast se taky nedává vždy a u všeho. Někdy doktory limitují peníze, jindy pojišťovna, někdy ale blbost a lajdáctví. Chce to si lékaře pečlivě vybírat. Hlavně neplaš, myomy jsou docela časté a může zase sám i zmizet (osobní zkušenost). Ale na druhou stranu přístup typu, na to jste moc mladá je totální hovadina, takový doktor by měl lékařskou praxi opustit.

Za 3. - a to už problém je - tvé tělo je v opravdu nedobrém stavu. Jsi mladinká, takže tvé regenerační schopnosti jsou stále obrovské!!!!! Pokud se teď rozhodneš být už zdravá - tak budeš. Není to lehká cesta a bude muset být komplexní. Stejně jako nepomůžou jen pilulky od MUDrů, tak nepostačí ani pár bylinek. Musíš změnit celý svůj život. Stravování, myšlení, pohybovou aktivitu. Když to neuděláš hned, tvé tělo bude dále chátrat a s odstupem času bude cesta ke zdraví delší a namáhavější. Neřeš výšku onkomarkrů, ale přemýšlej co v životě chceš, zda chceš být chudinka nemocná, kterou budou litovat, nebo se jí vyhýbat a nebo ji obletovat a ulevovat ji a nebo budeš žít plnohodnotný život mladé ženy se zdravým tělem.
Já sama mám relativně vážné zdravotní problémy již od velmi útlého věku. Spoustu jsem toho již vyzkoušela. Ledasco se mi podařilo dát v mém těle do pořádku. Další mě ještě čeká.
Krom rad, které ti dala Miriam - naprosto zásadní: žádný cukr, žádný lepek, také žádné polototovary, žádný alkohol, dostatek vitamínů a minerálů, maso - také nebude ideál, rozhodně, než se dáš do kupy, ale pozor živiny musíš nahradit, spoustu pohybu, psychohygiena, očisty, s citem bych zařadila i půst, meditace, relaxace, pravidelný pohyb na čersvém vzduchu, eliminace stresu (třeba i změnit zaměstnání, lidi kolem sebe). Je spousta knih, které pomáhají člověku napovědět, kde ve svých myšlenkách dělá něco špatně a to mu pak dělá zdravotní problémy. Hlavně chtít být zdravá, silná, ale tím také zodpovědná za svůj život. Někdy jsme třeba - a netvrdím, že to musí být nutně tvůj případ - nemocní, protože z toho máme výhody. Nemyslím to zle, vůbec si to člověk nemusí uvědomovat, nemusí to být prospěchář, ale třeba jen člověk, který necítí dost síly něco ve svém životě zvládat a tak nevědomě utíká do nemoci. Nemocný člověk může mít více pozornosti, tudíž pocitu, že jej mají rádi, nebo má "výmluvu" a může se vyhnout nějaké činnosti, kontaktům, či zodpovědnoti.
Myslím a je to můj soukromý pocit, že máš nevyřešené věci v minulosti, na něco, či někoho se zlobíš, nejspíš se nemáš dost ráda, určitě budeš mít pocit, že tě dostatečně nemají rádi druzí. Myslím, že život je pro tebe "těžko stravitelný" a "těžko snesitelný".

Z toho pro fyzické tělo, bych krom výše uvedeného šla do terapie protimikrobiální a protiparazitární. Lépe v bylinkové a dietní formě. A dostatečně dlouho.

A ještě něco: (mám velmi bohatou osobní zkušenost se zdravotnictvím a to z obou stran) - lékaři tě nikdy neuzdraví! Nechci tím ani náhodou shodit kopletně zdravotnictví, ale lékaři jen léčí, ti, co čekali ve své práci, že budou lidi uzdravovat dřív nebo později buď zcela odešli nebo se začli zabývat zdravím komplexně a nebo zrezignovali a zapomněli, co na začátku chtěli. Na youtube jsou záznamy od mudrů, co se dívají na medicínu komplexně, tedy na tělo neoddělené od duše, mohly by tě inspirovat. (Dr.Jan Palouček, Dr.Ivan Rusnák, Dr.Jan Hnízdil - možná tam budou i další)

Jen ty a zase jen ty jsi zodpovědná za to jak se cítíš, za to, jak pečuješ o své tělo a tím v jakém je stavu. Dle mého nazoru je naprostou nezbytností a prioritou láska k sobě samé.

Držím Ti moc palce. Jsi silnější, než si nyní myslíš \":-)\"

Patricie


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz