Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Káva, lenost, cukr
PříspěvekNapsal: čtv úno 22, 2018 2:10 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 22, 2018 2:04 pm
Příspěvky: 2
Zdravím Vás,

potřebuji poradit s následujícím:

Jsem velmi citlivý na kofein. Stačí mi dvě kávy ráno a nespím. Tolerance se po čase samozřejmě zvyšuje. Vím, že jsem na kofeinu závislý. Dokázal jsem jednou nepít kafe tři měsíce. Bohužel bez kofeinu se nedoážu soustředit, nic mne nebaví, nedokážu téměř pracovat. Jsem apatický, nesoustředěný.

Netuším, kde všude v mém těle může být problém. Zkoušel jsem meditace což s kofeinem nejde ... Zkoušel jsem za život spusty věcí, vitamíny, čistit tělo a další. Asi ne úplně správně. Kofein mě dělá agresivním nebo úzkostným. Bohužel po pár týdnech, kdy nedokážu pracovat a soustředit se sáhnu i pod vlivem stresu a výčitek po kofeinu. Pak jsem schopen pár týdnů fungovat, ale vzhledem ke zvyšujícímu se množství kofeinu pak nedokážu pořádně spát.

Děkuji za jakýkoli směr. Zkoušel jsem vitariánskou stravu po pár měsícu až půl roku. Zkoušeli jsme i jiné diety. Netuším už čím to může být.

Díky za cokoli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Káva, lenost, cukr
PříspěvekNapsal: čtv úno 22, 2018 4:38 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
davidrw píše:
Zkoušel jsem vitariánskou stravu po pár měsícu až půl roku.

To už nikdy neskúšaj...
(Howgh, s ostatným ti poradia iní, erudovanejší v tom v čom máš problém)

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Káva, lenost, cukr
PříspěvekNapsal: čtv úno 22, 2018 6:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
davidrw píše:
Zdravím Vás,

potřebuji poradit s následujícím:

Jsem velmi citlivý na kofein. Stačí mi dvě kávy ráno a nespím. Tolerance se po čase samozřejmě zvyšuje. Vím, že jsem na kofeinu závislý. Dokázal jsem jednou nepít kafe tři měsíce. Bohužel bez kofeinu se nedoážu soustředit, nic mne nebaví, nedokážu téměř pracovat. Jsem apatický, nesoustředěný.

Netuším, kde všude v mém těle může být problém. Zkoušel jsem meditace což s kofeinem nejde ... Zkoušel jsem za život spusty věcí, vitamíny, čistit tělo a další. Asi ne úplně správně. Kofein mě dělá agresivním nebo úzkostným. Bohužel po pár týdnech, kdy nedokážu pracovat a soustředit se sáhnu i pod vlivem stresu a výčitek po kofeinu. Pak jsem schopen pár týdnů fungovat, ale vzhledem ke zvyšujícímu se množství kofeinu pak nedokážu pořádně spát.

Děkuji za jakýkoli směr. Zkoušel jsem vitariánskou stravu po pár měsícu až půl roku. Zkoušeli jsme i jiné diety. Netuším už čím to může být.

Díky za cokoli.

To je trochu složitější, podle všeho slábnou hormony a ještě budete mít patrně rozhozené neurotransmitery, což by mohlo zlepšit podávání konkrétních aminokyselin. Každopádně bez testování to smysluplně udělat nejde, protože bez toho se asi netrefíte co vlastně nefunguje. Můžete vyzkoušet dodat některé aminokyseliny například tyrosin, nebo glutamin, zafungovat by mohla i GABA. Kofein sám o sobě nic neřeší pouze zrychlí přísun energie a jak rezervu vystřílíte chcípnou vám baterky. Čistě teoreticky by mohlo zafungovat i užívání koenzymu Q10 v dávce 200-400 mg denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Káva, lenost, cukr
PříspěvekNapsal: sob úno 24, 2018 9:57 am 
Offline

Registrován: čtv úno 22, 2018 2:04 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
To je trochu složitější, podle všeho slábnou hormony a ještě budete mít patrně rozhozené neurotransmitery, což by mohlo zlepšit podávání konkrétních aminokyselin. Každopádně bez testování to smysluplně udělat nejde, protože bez toho se asi netrefíte co vlastně nefunguje. Můžete vyzkoušet dodat některé aminokyseliny například tyrosin, nebo glutamin, zafungovat by mohla i GABA. Kofein sám o sobě nic neřeší pouze zrychlí přísun energie a jak rezervu vystřílíte chcípnou vám baterky. Čistě teoreticky by mohlo zafungovat i užívání koenzymu Q10 v dávce 200-400 mg denně.

Kde se dá zjistit více. Kde by mi provedli nějaké testy, abych mohl mít správnou dietu nebo správné doplňky? GABA jsem bral jako doplněk stravy - ale prý neproniká do mozku - zase jen podle nějakých studií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Káva, lenost, cukr
PříspěvekNapsal: sob úno 24, 2018 3:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
davidrw píše:
Kde se dá zjistit více. Kde by mi provedli nějaké testy, abych mohl mít správnou dietu nebo správné doplňky? GABA jsem bral jako doplněk stravy - ale prý neproniká do mozku - zase jen podle nějakých studií.

Více informací zjistíte ideálně čtením na netu a pokud jde o testy ty nabízím na e-schopu, tedy pokud se bavíme o testech hormonů. Neurotransmitery se testují dotazníkem ten si můžete na zahraničních stránkách dohledat, nebo mě napište do emailu že ho chcete poslat a já vám ho pošlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Káva, lenost, cukr
PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2018 11:17 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Zřejmě vám kvalifikovaně neporadím (mimo dojmu, že problém je úplně jinde, nežli v závislosti na kofeinu). Mám spíše dotaz. Opravdu je to s tím kofeinem a kávou u vás takto? Na mne například káva téměř vůbec nepůsobí, již mnoho let. Jen je mi po ní špatně od žaludku. Ale povzbudivé účinky nepozoruji žádné, je tedy pro mne zbytečnou potravinou, spíše zátěží. Můj osobní názor je ten, že jde o emocionální nastavení člověka. V době, kdy jsem býval přecitlivělý, káva mne nakopávala neskutečně (až nepříjemně - byl jsem po ní nervosní a nesoustředěný). Nyní je mrtvou tekutinou, nefunguje (a také nic takového nepotřebuji).
Jak to máte vy? Dokážete vysledovat podobné souvislosti?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz