Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: čtv kvě 29, 2014 12:15 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 29, 2014 12:05 am
Příspěvky: 4
Dobrý den, chci se zeptat... 7 let jsem brala hormonální antikoncepci (yadine) mám 170cm a vždy jsem měla max 58kg... teď, rok po vysazení jsem na 65kg a odhaduji,že to není konečná... někde jsem četla,že zrovna antikoncepce yadine pomáhá tělu s odvodňováním a po jejím vysazení to tělo samo nezvládá a zavodňuje se. To,že je to nejspíš i můj případ jsem odhadla podle toho,že jsem si hlídala jídelníček,jím pořád stejně, když jsem začala i přes to nabírat, tak jsem přidala 2x týdně pilates a jogu,ale i tak stále přibírám, moje kdysi hezké nohy jsou teď odulé a takové naboptnalé, stejně jako břicho a když prstem zatlačím na tkáň na noze,tak se tam udělá dolíček... chtěla bych se tedy zeptat jestli je nějaká možnost jak se té vody zbavit aniž bych musela opět brát antikoncepci, nebo popřípadě radu na jakého lékaře se obrátit (jestli třeba na výživového poradce, nebo nějakého žilaře, nebo urologa...?) někdo mi radil pilulky non salt,ale to neřeší příčinu a pokud to půjde, nechci nic takového brát... jo a jen podotýkám,že odvodňovací čaje piju a na lymfodrenáže chodím 2x v týdnu... nepomáhá... děkuji předem za názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: čtv kvě 29, 2014 8:16 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Máte to nárazově nebo pořád?Otok je vždy o rovnováze sodíku,draslíku a hořčíku,vetšinou se otéká z nedostatku sodíku uvnitř buněk-je mimo buňky v extracelulární tekutině.Odvodňovací čaje to asi moc nevyřeší, protože z Vás budou vyplachovat všechny minerály.Zkuste víc solit a přidat kvalitní hořčík a rozumně pít-jen když máte žízeň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: čtv kvě 29, 2014 8:53 am 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 10:22 pm
Příspěvky: 3
Pavel Veselý píše:
Máte to nárazově nebo pořád?Otok je vždy o rovnováze sodíku,draslíku a hořčíku,vetšinou se otéká z nedostatku sodíku uvnitř buněk-je mimo buňky v extracelulární tekutině.Odvodňovací čaje to asi moc nevyřeší, protože z Vás budou vyplachovat všechny minerály.Zkuste víc solit a přidat kvalitní hořčík a rozumně pít-jen když máte žízeň.

Řekla bych,že je to noopak. Sodík zadržuje vodu,proto solení omezit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: čtv kvě 29, 2014 1:24 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Je zde ještě otázka stresu-sodík krásně vypíná stresové hormony,proto se po soli tvoří méně mineralkortikoidů které jsou zodpovědné za elektrolytovou rovnováhu.Takže solit,hořčík a klid a je po otoku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2014 6:33 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Pavel Veselý píše:
Máte to nárazově nebo pořád?Otok je vždy o rovnováze sodíku,draslíku a hořčíku,vetšinou se otéká z nedostatku sodíku uvnitř buněk-je mimo buňky v extracelulární tekutině.Odvodňovací čaje to asi moc nevyřeší, protože z Vás budou vyplachovat všechny minerály.Zkuste víc solit a přidat kvalitní hořčík a rozumně pít-jen když máte žízeň.

Pavle, muzes sem napsat, jak jsi prisel na to, ze pri otokach se ma vic solit, tedy pridavat sodik? Vsude jinde se doporucuje pridavat draslik, otoky se berou jako nerovnovaha sodiku a drasliku, kdy je nadbytek sodiku a je proto treba dodavat draslik a ne sodik. Viz napriklad
http://www.celostnimedicina.cz/mocna-dvojice-mineralu.htm píše:
...Draslík je hlavní minerální látkou, která se nachází uvnitř buněk lidského organismu. Intracelulární draslík se vyskytuje jednak jako volný iont, jednak ve formě vázané. Vyrovnává účinky nadměrného příjmu sodíku, například otoky a vysoký krevní tlak....
http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-lekar/clanek.phtml?id=707679 píše:
Stop zadržování vody v těle
Jak předcházet nebo řešit problém zadržování vody v těle? I když se to nezdá, tak největší chybou, které se můžeme dopustit, je snížení příjmu tekutin. Je totiž nezbytně nutné dodržovat správný pitný režim a denně tak vypít nejméně dva litry vhodných tekutin (např. čisté neperlivé vody, bylinkových čajů nebo minerální vody s nižším obsahem sodíku). Důležité je také omezit příjem sodíku, který má tendenci zvyšovat množství vody v tkáních mimo buňky. V překladu to znamená méně solit.
http://www.detoxikace-vyziva.cz/e-shop/vitaminy-mineraly/draslik-potassium-gluconate-100-tablet.php?idVyrobku=122&idKategorie=&idSkupiny= píše:
...Draslík pomáhá odstraňovat otoky....

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 7:25 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Dotazovatelka netvrdí že má vysoký tlak, ale podle jejích slov se minimálně 7 let odvodňuje-ať už antikoncepcí nebo diuretickým čajem.Pokud to tak opravdu je tak klidně mohlo nastat toto:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hyponatremia

In particular, sodium loss can lead to a state of volume depletion (loss of blood volume in the body), with volume depletion serving as a signal for the release of ADH (anti-diuretic hormone).[citation needed] As a result of ADH-stimulated water retention (too much water in the body), blood sodium becomes diluted and hyponatremia results.

Vysazovat sodík nebo předávkovávat draslík pokud člověk nezná jejich hodnotu ať už pomocí krevních testů nebo vlasové analýzy může být docela ošklivý pokus.
Něco málo o důležitosti sodíku a škodlivosti diuretik http://raypeat.com/articles/articles/salt.shtml
Taky existuje sodíkovodraslíková pumpa při které jde sodík s draslíkem do buňky a ven z buňky-klíč do buněk je hořčík-pokud je ho málo tak tento přenos nefunguje a minerály a živiny zůstávají v mimobuněčné tekutině.http://www.mgwater.com/schroll.shtml
Dál je důležité mít hormony v rovnováze,ale to už z dotazu nevyčtu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 1:25 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Pavel Veselý píše:
Dotazovatelka netvrdí že má vysoký tlak, ale podle jejích slov se minimálně 7 let odvodňuje-ať už antikoncepcí nebo diuretickým čajem.Pokud to tak opravdu je tak klidně mohlo nastat toto:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hyponatremia
Mozna teoreticky mohlo, ale taky nemuselo a asi nenastalo. Uz proto, ze i v tom tvym odkazu na hyponatremii se uvadeji jako priznaky a symptomy nevolnost a zvracení, bolesti hlavy, zmatenost, letargie, únava, ztráta chuti k jídlu, neklid a podrážděnost, svalová slabost, křeče, záchvaty, a snížené vědomí nebo kóma. O nicem z toho ka.chen.ka nepsala.
Pavel Veselý píše:
...Zkuste víc solit a přidat kvalitní hořčík...
...Vysazovat sodík nebo předávkovávat draslík pokud člověk nezná jejich hodnotu ať už pomocí krevních testů nebo vlasové analýzy může být docela ošklivý pokus....
Neprijde ti obdobne jako docela osklivy pokus vic solit a pridavat horcik, jak doporucujes, kdyz ani jejich hodnoty neznas?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 7:18 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jsme na foru kde se tvrdí že bylinky jsou mocnější než léky, ale diuretické bylinky ne? \":lol:\" už jsem psal že její dotaz je příliš stručný, usuzoval jsem podle toho že se 7a více let odvodňuje.
Hořčík má nedostatkový každý,ještě jsem neviděl člověka který by ho měl dostatek a sodík, pokud se tedy tak pilně odvodňuje, bude mít v nedostatku taky.A pokud chodí na tyto stránky a dodržuje některá pravidla bez konzultace s Jardou tak bude mít nedostatek tuplovaný.Toť můj názor.
Ale ať je klidně po tvém-přestat solit a nasadit draslík-hlavně teď na léto to bude úplný ráj pro tělo \":shock:\"
Možná by dotazovatelka mohla popsat víc podrobností co jí vlastně je, protože indície "jsem zavodněná i když odvodňuji" je opravdu velmi stručná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 8:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ka.chen.ka píše:
Dobrý den, chci se zeptat... 7 let jsem brala hormonální antikoncepci (yadine) mám 170cm a vždy jsem měla max 58kg... teď, rok po vysazení jsem na 65kg a odhaduji,že to není konečná... někde jsem četla,že zrovna antikoncepce yadine pomáhá tělu s odvodňováním a po jejím vysazení to tělo samo nezvládá a zavodňuje se. To,že je to nejspíš i můj případ jsem odhadla podle toho,že jsem si hlídala jídelníček,jím pořád stejně, když jsem začala i přes to nabírat, tak jsem přidala 2x týdně pilates a jogu,ale i tak stále přibírám, moje kdysi hezké nohy jsou teď odulé a takové naboptnalé, stejně jako břicho a když prstem zatlačím na tkáň na noze,tak se tam udělá dolíček... chtěla bych se tedy zeptat jestli je nějaká možnost jak se té vody zbavit aniž bych musela opět brát antikoncepci, nebo popřípadě radu na jakého lékaře se obrátit (jestli třeba na výživového poradce, nebo nějakého žilaře, nebo urologa...?) někdo mi radil pilulky non salt,ale to neřeší příčinu a pokud to půjde, nechci nic takového brát... jo a jen podotýkám,že odvodňovací čaje piju a na lymfodrenáže chodím 2x v týdnu... nepomáhá... děkuji předem za názory.

Těch informací v dotazu poskytujete docela málo, člověk by musel mít jasnovidecké schopnosti, aby z toho zjistil co opravdu nefunguje. Pokud při stejném kalorickém příjmu neustále nabíráte váhu, tak bych si dovolil tvrdit, že vám asi nefunguje štítná žláza a ani vyprazdňování. Pokud to tak je, byla by jste zimomřivá, což snadno zjistíte a pak bych viděl rozumné si udělat testy na štítnou a uvidíte. Ohledně odvodňování vám dobře odpovídá člen Pavel Veselý, tam není vždy výhra pouze tlačit vodu z těla ven pokud nevím proč ji zadržuje. Každopádně je nutné si nechat udělat laboratorní výsledky základních minerálů a uvidíte, možná problém vůbec nebude v této oblasti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: úte čer 03, 2014 9:11 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 29, 2014 12:05 am
Příspěvky: 4
Zimomřivá jsem odjakživa,ale znám málo žen,které nejsou.... Váhu jsem měla vždy v normě, po nasazeni antikoncepce jsem ani nepřibrala,ani nezhubla,ale teď co jsem ji vysadila, stale pomalu nabírám. Yadine je antikoncepe,která patří mezi ty odvodňujíci, jak jsem se dočetla později a sama si to vysvětluju tak,že když bylo moje tělo 7 let odvodňováno a teď nemá nic co by mu v tom pomáhalo, tak vodu ukládá a nedovede s ní normálně hospodařit...ale to je jen můj laický názor,proto jsem si myslela,že bude stačit tomu opět něčím pomoct-ale něčím přirodním... Za týden jsem objednaná na urologii aby mi zkontrolovali ledviny, mám si požádat ještě o nějaké podrobnější vyšetření? A kde bych mohla zažádat o vyšetření štítné žlázy a určení minerálů v krvi? Začala jsem brát Quick dren- obsahuje to výtažky z petržele,pýru,pampelišky a je tam přidaný vápník, hořčík a draslík... Beru to týden ale necítím se zatím jinak...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: úte čer 03, 2014 9:17 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 29, 2014 12:05 am
Příspěvky: 4
A ještě jsem zapomněla napsat,že žádným z těch uvedených příznaků jako zvracení,omdlévání,nechutenství atd netrpím... Snažím se více pít,ale solím běžně celkem málo,takže tam to udržuju... Opravdu to vypadá,že to způsobila ta antikoncepce, nikdy jsem na nic takového netrpěla,ani na otoky atd, teď je teda asi hlavní otázka co se mi v tom těle zbláznilo,že to dělá takové věci a co za vyšetření teda podstoupit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: úte čer 03, 2014 7:30 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak to jsme přesně potřebovali vědět-pokud jste zimomřivá tak máte nedostatek soli a kalorií,na testy jít ani nemusíte,stačí si týden 4x denně měřit teplotu a zapisovat,pokud bude nízká tak je nízká i štítná.Ideální je 36.6 a víc-může to trvat i půl roku po tom co se o sebe začnete správně starat než teplota vyleze,ale nevadí-to budete mít akorát včas na zimu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: úte čer 03, 2014 10:32 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
ka.chen.ka píše:
A ještě jsem zapomněla napsat,že žádným z těch uvedených příznaků jako zvracení,omdlévání,nechutenství atd netrpím... Snažím se více pít,ale solím běžně celkem málo,takže tam to udržuju... Opravdu to vypadá,že to způsobila ta antikoncepce, nikdy jsem na nic takového netrpěla,ani na otoky atd, teď je teda asi hlavní otázka co se mi v tom těle zbláznilo,že to dělá takové věci a co za vyšetření teda podstoupit...

Zkus si změřit tlak a tep, 3x denně a výsledek mi sem napiš. Otoky můžou značit problém se srdíčkem, s ledvinami nebo žilní nedostatečností ( nedomykání chlopní ) v nohách. Na jiném foru jsem kdysi uspěšně ještě s jedním členem radila jak na otoky, jak to dohledám, písnu ti to do SZ. Osobně si myslím, že rady Pavla Veselého jsou nebezpečné. Zimomřivostí bych se asi moc nezabývala, já mám vše OK a klepu se jak ratlík, když je pod 23°C ....
Necítíš nic v oblasti srdíčka nebo ledvin? Ty otoky jsou bolestivé?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: stř čer 04, 2014 1:38 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
To je zajímavé že pan Jarda by poradil to samé \":)\" Mimochodem píše že je zavodněná a né že má zdravotní komplikace.Ale dobře,klidně ji pošlete na vyšetření od čerta k ďáblu,nasypte ji doplňky a poraďte nějakou dietku.Podle mě a mnohých jiných zimomřivost=nedostatek kalorií plus elektrolitová nerovnováha.
Hezký den \":D\"
PS:moje rady nejsou nebezpečné-na sůl,hořčík a správné kalorie ještě nikdo nikdy nezemřel.Na totální odsolení,úplný nedostatek hořčíku a žádné kalorie ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavodněný organismus
PříspěvekNapsal: čtv čer 05, 2014 9:52 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Pavel Veselý píše:
To je zajímavé že pan Jarda by poradil to samé \":)\" ....
Nevim, jak jsi na to prisel, ze by pan Jarda doporucoval vic solit, jak radis ty. Pan Jarda nazyva sul bilym jedem a soleni vubec nedoporucuje, viz napriklad
http://zdravi-az.cz/Potraviny_jako_jedy_i_leky_05.php píše:
....Sůl nad zlato, jak tvrdí známá pohádka, no nevím já mám názor zcela opačný. Solí je mnoho druhů a každý chemik Vám to potvrdí. Laická veřejnost si pod pojmem sůl představí běžně prodávaný chlorid sodný NaCl, případně mořskou sůl, což je směs různých solí jejichž obsah se liší podle místa výroby. Tělo anorganickou sůl vůbec nepotřebuje a je vědecky je dokázáno, že některé kmeny amerických indiánů a Eskymáci sůl nikdy nejedli a přitom se těšili dobrému zdraví. Staří Římané sůl považovali za posvátnou a není země, která by neměla řadu přísloví, týkajících se soli. Ze soli vlastně potřebujeme jen chlór, který je nezbytný pro tvorbu kyseliny chlorovodíkové v žaludku a škodlivý anorganický sodík přijímáme naprosto zbytečně. Dostatek organického chloru Vám poskytne například čerstvá celerová šťáva, která obsahuje velice dobře využitelný chlorid sodný. Organický sodík z této šťávy je schopen udržet anorganický vápník v těle v plně rozpustném stavu a umožnit jeho vyloučení, aby nedošlo k nežádoucí sedimentaci ve tkáních.

Běžně užívaná sůl působí v organismu velmi dráždivě a zabraňuje vylučování odpadů látkové výměny. Způsobuje choroby ledvin, které se často projevují otokem, což je důsledek nadměrného množství soli v organismu. Chlorid sodný také brání vylučování močoviny a zhoršuje příznaky revmatismu a ekzémy. .....
Nejjednodušší opatření je preventivně se vyhýbat přijímání soli, příroda nám totiž veškeré potřebné látky nabízí ve stoncích, kořenech i listech rostlin a v ovoci. K nadměrnému shromažďování a vylučování soli močí a potem pak prostě nedochází. Nehrozí ani depresivní stavy a osmotická rovnováha tělních tekutin je bez potíží zachována i při velké námaze, či pobytu v mimořádném teple....

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz