Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 11:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: pát kvě 23, 2014 8:56 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 01, 2012 3:46 pm
Příspěvky: 41
george20 píše:
no tak jsem si říkal že zas napíšu ,opravdu je mi ohodně lépe a mám témeř bez problémů ,pořád praktikuju zelí a citron ,vyhýbám se mléčnému ,snažím i cukru a nejím světlé pečivo ,nechci to zakřiknout je neuvěřitelné jak stačí málo akorát nevím zda mám brát ten controlok pořád ho beru ,možná začnu brát jen půlku a uvidím co to udělá

jediný co mě trápí že mě jakoby dloube,nebo chrčí na plicíh(hrudníku)po zakašlání to přestane,a trvá to už tak 3 měsíce a je to strašně nepravidelný ,třeba 3 dny nic pak to trvá 1 den a nic ,nebo i celý dopoledne ,nedokážu to moc popsat..nevím jestli mám jít k lékaři..na rtg plic jsem byl v lednu po chřipce a prý tam byl jen malý výpotek a to už jsem tyhle problémi měl,dýchá se mi dobře zakašlu tak 5x za den nic jiného mě netrápí tak nevím

Tak vyborne, ste dalsi clovek co pochopil ze jednym zo zakladnych pilierov zdravia je strava. S tym jedalnickom na to idete vyborne. Ten controlok beriete na podozrenie vredu dvanastnika ci zaludka? Lebo ak ho pouzivate na vredy tak by som ho ja osobne ihned vylucil (kopa postrannych ucinkov, synteticke pridavne latky). Controlok je antacidum a likviduje vam zaludocnu kyselinu. Kvoli jej nedostatku vam prave vznikol vred. Vy prave potrebujete podporit HCL v zaludku. Vdaka jej nedostatku vznika plno problemov, palenie zahy, naduvanie, vredy... Zaludocna kyselina sluzi aj na nicenie mikrobov, ktore prijimame v strave. A ak jej ma clovek nedostatok mnozia sa v zaludku mikroby ktore narusuju steny zaludka a kde stena poraidne oslaby, tam vznikne vred (jeden z najcastejsich mikrobov sposobujuci zaludcone vredy je Helicobacter Pylori.). Naivny lekar vam na to predpise antacidum co problem iba zhorsuje. Nie som vas lekar, takze robte podla svojho uvazenia.

Neviem vam na isto povedat ohladom toho chrcania v plucach, ale z velkej pravdepodobnosti ide o hlieny. Nic nepokazite pitim caju zo Skorocelu (Jitrocel) alebo Truskavca ptačího. Na vecer si potierat hrud mentolovym kremom. Velmi na to dobre pomaha uzivanie oreganoveho oleja v kapsuliach. To zial ale v cechach pravdepodobne nezozeniete, aspon u nas na slovensku urcite nie. Dalsia moznost a to je zohnat si oreganovy olej a zarobit si ho v pomere 1 diel oreganovy olej a 9 dielov vodky. Par kvapiek nakvapkat do vnutra rurky od toaletaku a inhalovat. Par vdychov nosom a par vdychov ustami az kym nezacnete citim v nose stipanie a to je znamka toho ze uz mate prestat. Takto to urobit 3 x denne.

_________________
Diagnostika zdravotného stavu z očí: http://www.iris-diagnostika.sk
Bratislava - Petržalka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2014 9:40 pm 
Offline

Registrován: ned úno 23, 2014 7:50 pm
Příspěvky: 14
děkuju začnu ho pomalu vynechávat ,bral jsem ho na reflux ,ale ten bych řekl že se zatáhnul díky jiné stravě
cítím se fakt skvěle ,ten citron si myslím že tomu žaludku opravdu pomáhá

stejně si myslím že hlavní příčinou je to jídlo ,které nám je nabízeno ,vždyt stres byl i za minulé doby ne? sice menší ale určitě byl taky, jen by mě zajímalo ,jakou kvalitu měli potraviny? vždyt neměli tak dlouhé záruky ne? ted je to samá chémie
jak jsem psal v jiném příspěvku
proč je v značkové jahodové dřeni ,stabilizátor,guma a jiné patlatiny a v neznačkové jen jahoda ,cukr a kysl citronová
vše je o ceně a snad se to jednou vrátí ,kdy lidé nebudou kupovat na cenu ale na kvalitu


ty čaje zkusím děkuju ,když jsem byl malý kašlal jsem snad pořád ,dávivé kašle atd. pak jsme jednou zajeli k léčiteli ,on nasadil bylinky každý den se pil jiný čaj a bylo po problému .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 12:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 01, 2012 3:46 pm
Příspěvky: 41
george20 píše:
děkuju začnu ho pomalu vynechávat ,bral jsem ho na reflux ,ale ten bych řekl že se zatáhnul díky jiné stravě
cítím se fakt skvěle ,ten citron si myslím že tomu žaludku opravdu pomáhá

stejně si myslím že hlavní příčinou je to jídlo ,které nám je nabízeno ,vždyt stres byl i za minulé doby ne? sice menší ale určitě byl taky, jen by mě zajímalo ,jakou kvalitu měli potraviny? vždyt neměli tak dlouhé záruky ne? ted je to samá chémie
jak jsem psal v jiném příspěvku
proč je v značkové jahodové dřeni ,stabilizátor,guma a jiné patlatiny a v neznačkové jen jahoda ,cukr a kysl citronová
vše je o ceně a snad se to jednou vrátí ,kdy lidé nebudou kupovat na cenu ale na kvalitu


ty čaje zkusím děkuju ,když jsem byl malý kašlal jsem snad pořád ,dávivé kašle atd. pak jsme jednou zajeli k léčiteli ,on nasadil bylinky každý den se pil jiný čaj a bylo po problému .

Samozrejme, nespravne jedlo, stres (psychicka nepohoda) a nedostatok pohybu maju vzdy na svedomi nejaku chorobu. Ak su tieto 3 prvky v rovnovahe, telo je zdrave, kazdy vykyv telo zaznamena a vyplinie to v chorobu ak si clovek neda pozor na to co mu telo hovori. Cim viac clovek signali tela ignoruje tym zavaznejsia choroba vznika.
Nemusite sa zaujimat ci sa svet zmeni, staci ze sa menite vy, ked sa menite vy, meni sa aj svet.
Stres osobne povazujem za dan ktoru si ludia na seba zobrali, ked sa zacali zhromazdovat vo vacsich komunitach (mestach).
Ten reflux sa stiahol vdaka plnohodnotnej strave, zaludocna kyselina sa dava do poriadku a nevyvolava reflux. Controlok by som vynechal, ten vam tu zaludocnu kyselinu neutralizuje a iba prihorsuje. Ked uz sa toho chcete pomalicky zbavovat radim ho uzivat minimalne 1,5hod. pred alebo 1,5hod po jedle.
Este jednu vec vam odporucim a to je naucit sa nepit (vratane polievok) 30min pred jedlom, 1 hodinu po lahkom a 2hodiny po tazkom jedle (maso a podobne). Keby toto ludia dokazali dodrzovat vyhli by sa plno roznym zdravotnym problemom.

_________________
Diagnostika zdravotného stavu z očí: http://www.iris-diagnostika.sk
Bratislava - Petržalka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: úte čer 03, 2014 7:36 am 
Offline

Registrován: ned úno 23, 2014 7:50 pm
Příspěvky: 14
aha tak děkuji za informaci ,to jsem vůbec nevěděl já jeden čas pil zásadně s jídlem ,pak jsem se naučil pít po jídle ,ale tohle jsem vůbec netušil

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2014 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
george20 píše:
aha tak děkuji za informaci ,to jsem vůbec nevěděl já jeden čas pil zásadně s jídlem ,pak jsem se naučil pít po jídle ,ale tohle jsem vůbec netušil

děkuji

Tak pití do jídla je opravdu blbost, již mnohokrát jsem zde na to upozorňoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: pon srp 04, 2014 12:07 pm 
Offline

Registrován: ned úno 23, 2014 7:50 pm
Příspěvky: 14
tak jsem si říkal že jsem opět napíšu ,žaludek už nebolí to už musí být kdy mi něco nesedne,dokonce jsem zkusil i jogurty a mléko bez laktozy a to mi taky nedělá zle
stále si dávám citron,hořčík a kdyselé zelí

váha se mi zastavila na 70kg při 176 kg

před měsícem mě dostihla hnisavá angína a v krku velký hnisavý váček bylo to v těch vedrech takže nakonec jsem musel k lékaři a dostal antibiotika \":(\" ,nicméně za pár dní už bylo vše ok

co mě ale ted trápí a nevím jestli to není od častého sezení v předklonu u pc je tlak na krku pod ohryzkem je to jako by mě někdo lehce škrtil \":(\"


nicméně jsem nadšenej s toho zažívání že díky těmto stránkám je mi konečně lépe a nebolí mě každý den nafouklé břicho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
george20 píše:
tak jsem si říkal že jsem opět napíšu ,žaludek už nebolí to už musí být kdy mi něco nesedne,dokonce jsem zkusil i jogurty a mléko bez laktozy a to mi taky nedělá zle
stále si dávám citron,hořčík a kdyselé zelí

váha se mi zastavila na 70kg při 176 kg

před měsícem mě dostihla hnisavá angína a v krku velký hnisavý váček bylo to v těch vedrech takže nakonec jsem musel k lékaři a dostal antibiotika \":(\" ,nicméně za pár dní už bylo vše ok

co mě ale ted trápí a nevím jestli to není od častého sezení v předklonu u pc je tlak na krku pod ohryzkem je to jako by mě někdo lehce škrtil \":(\"


nicméně jsem nadšenej s toho zažívání že díky těmto stránkám je mi konečně lépe a nebolí mě každý den nafouklé břicho

No vidíte jaké pozitivní zprávy máte a pak že něco nejde, ale ten krk by mohla být štítná žláza. Můžete si udělat teplotní test a uvidíte, nikdy v průběhu dne by vám vpravo pod jazykem teplota neměla klesnout pod 36,5. Pochopitelně je možné v laborce z krve nechat udělat TSH a to také ukáže jak si stojíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2020 5:33 pm 
Offline

Registrován: stř dub 29, 2020 11:34 am
Příspěvky: 8
Vy prave potrebujete podporit HCL v zaludku. Vdaka jej nedostatku vznika plno problemov, palenie zahy, naduvanie, vredy... Zaludocna kyselina sluzi aj na nicenie mikrobov, ktore prijimame v strave. A ak jej ma clovek nedostatok mnozia sa v zaludku mikroby ktore narusuju steny zaludka a kde stena poraidne oslaby, tam vznikne vred (jeden z najcastejsich mikrobov sposobujuci zaludcone vredy je Helicobacter Pylori.). Naivny lekar vam na to predpise antacidum co problem iba zhorsuje. Reaguji na toto podpořit HCL v žaludku lze jen stravou nebo i doplnkem stravy? Někde sem tu viděla a už to nemužu najít že lze provést test na HCL to jde jen u leékaře nebo se dá koupit v lékárně? Mám také takové problémy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2020 6:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hana k píše:
Vy prave potrebujete podporit HCL v zaludku. Vdaka jej nedostatku vznika plno problemov, palenie zahy, naduvanie, vredy... Zaludocna kyselina sluzi aj na nicenie mikrobov, ktore prijimame v strave. A ak jej ma clovek nedostatok mnozia sa v zaludku mikroby ktore narusuju steny zaludka a kde stena poraidne oslaby, tam vznikne vred (jeden z najcastejsich mikrobov sposobujuci zaludcone vredy je Helicobacter Pylori.). Naivny lekar vam na to predpise antacidum co problem iba zhorsuje. Reaguji na toto podpořit HCL v žaludku lze jen stravou nebo i doplnkem stravy? Někde sem tu viděla a už to nemužu najít že lze provést test na HCL to jde jen u leékaře nebo se dá koupit v lékárně? Mám také takové problémy

Jde o krkací test který je uveden zde http://www.zdravi-az.cz/doc/R12%2052-53 ... raveni.pdf a k porovnání stavu slouží více možností, některé jsou tam také uvedené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: sob kvě 02, 2020 9:10 am 
Offline

Registrován: stř dub 29, 2020 11:34 am
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Jde o krkací test který je uveden zde http://www.zdravi-az.cz/doc/R12%2052-53 ... raveni.pdf a k porovnání stavu slouží více možností, některé jsou tam také uvedené.

Dobrý den chci podpořit Hcl v žaludku vzhledem k ceně máte někdo odskoušeno který doplněk hcl je kvalitní od kterého výrobce děkuju za připadné rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: sob kvě 02, 2020 10:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
hana k píše:
Dobrý den chci podpořit Hcl v žaludku vzhledem k ceně máte někdo odskoušeno který doplněk hcl je kvalitní od kterého výrobce děkuju za připadné rady

tady je cena a kvalita neprekonatelna doplnky:
https://fichema.cz/359-kyselina-chlorovodikova-35-4-hcl
vyzkouseno, nezabilo, funguje.

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opakující se nemoci
PříspěvekNapsal: sob kvě 02, 2020 7:10 pm 
Offline

Registrován: stř dub 29, 2020 11:34 am
Příspěvky: 8
ash píše:
tady je cena a kvalita neprekonatelna doplnky:
https://fichema.cz/359-kyselina-chlorovodikova-35-4-hcl
vyzkouseno, nezabilo, funguje.

Díky Jen se trochu bojím abych to dobře naředila nebo co ten prášek ten se dá naplnit do tobolek?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz