Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2014 11:14 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 3:15 pm
Příspěvky: 38
Vybrať či nevybrať nosnú mandľu?
Čo by mohlo pomôcť na nosne mandle 7 ročnej dcere.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2014 8:37 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
adrian píše:
Vybrať či nevybrať nosnú mandľu?
Čo by mohlo pomôcť na nosne mandle 7 ročnej dcere.

Určitě se tomu snažit předejít. Do budoucna by to mohlo přinést mnohem vážnější problémy. Jde to řešit úpravou stravy!
Projděte si tento odkaz a je tam i krátké povídání o mandlích mám pocit že kolem strany 17, ale určitě stojí za to si to přečíst celé.
http://www.zdravinadlani.cz/obrazky/download/walker-tluste_strevo_bez_zacpy.pdf


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2014 4:50 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
adrian píše:
Vybrať či nevybrať nosnú mandľu?
Čo by mohlo pomôcť na nosne mandle 7 ročnej dcere.

Naprosty souhlas s beati_paoli, ze odstraneni mandli by prineslo v budoucnu mnohem vetsi problemy a ze reseni problemu je ve zmene stravy a pridal bych jeste ocisty. Velice doporucuju procist nejen celou doporucenou knihu od Walkera, ale podivat se i na jeho dalsi knihy na http://www.zdravinadlani.cz/knihy-ke-stazeni.

Obdobna doporuceni jako dr Walker ma i dr Christopher, znamy americky bylinkar. Tedy prevazne syrovou stravu, ovoce, zeleninu, ovocne a zeleninove stavy, orisky, seminka, celozrnne obiloviny co nejmene tepelne upravene, predevsim naklicene, male mnozstvi ryb a BIO kurat. A zakazoval predevsim sul, vejce, rafinovany cukr, maso, mlecne produkty, mouku a vyrobky z mouky, tedy nic noveho.
A jako pomoc na zmenseni otoku v oblasti nosu doporucuje prasek z dubove kury. Udelat z ni caj a nasat nosni dirkou, vzdy jen jednou dirkou, pripadne dostat do nosu rozprasovacem nebo nasat primo prasek z kury, ale opatrne, aby nesel az do plic.
A dalsi jeho doporuceni je pravidelne piti odstavene mrkve.

Jeste jedna zajimavost na dane tema, jeden znamy pry mluvil s jednim profesorem, ktery kdysi rovnez operoval mandle a pak pochopil, ze to je nesmysl a rikal, ze kdyby mohl, tak by mandle vsem vratil zpet.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 29, 2014 8:40 pm 
Offline

Registrován: úte led 28, 2014 3:54 pm
Příspěvky: 3
Všechny zde zdravím a moc prosím o radu.

Můj čerstvě 3-letý syn má velikánské nosní i krční mandle. Krční má tak velké, že mu téměř uzavírají díru do krku. Nosem vůbec nedýchá. Když mluví zní to, jakoby měl velkou rýmu a obrovský knedlík v krku. Poslouchat jeho dech když spí, je jen pro silné nátury... Příští pondělí měl jít na odstranění obou druhů mandlí, ale včera znovu onemocněl zánětem středouší (už po třetí). Před týdnem navíc doužíval penicilin kvůli spále a teď znovu další ATB... Stejně jsem ale svým způsobem ráda, že se odstranění mandlí tímto odkládá, protože z toho nemám vůbec dobrý pocit. Dostali jsme tedy čas na řešení tohoto problému jinou cestou. Napadla mě léčba pomocí MMS, ale nevím jak. MMS mám doma a čerstvě i kyselinu chlorovodíkovou (HCI) na jeho aktivaci. Potřebuji ale poradit, jak na léčbu tímto způsobem u tak malého dítěte. Někde zde na fóru psal pan Zajíček, že dost účinné je postřikovat mandle roztokem jódu, ale zároveň je to velmi nepříjemné. Nevím tedy, jestli by tato léčba připadala u mého syna v úvahu.
Budu moc vděčná za vaše názory, zkušenosti a rady.

Předem moc děkuji za reakce - Jana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 29, 2014 9:53 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
skus vytazok z kapucinky - lichoresnice... este mozno aj koloidne striebro...


ono liecit len symptom asi nebude z dolhodobeho hladiska dobre... potrebujes mu posilnit imunitu, obnovit mu dobre bakterie lebo po tolkych atb asi nebudu v dobrom stabe... ked neporiesis aj tieto veci ,tak sa mu budu ochorenia stale vracat.... no a samozrejme mu treba upravit stravu....

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 29, 2014 11:33 pm 
Offline

Registrován: úte led 28, 2014 3:54 pm
Příspěvky: 3
Moc děkuji za reakci.

Ano - vím, že tento problém musím řešit globálněji, celostněji. Zatím tedy užívá hodné bakterie, ale samozřejmě je mi jasné, že jen to rozhodně nestačí... Bude asi nutné vyřadit některé potraviny z jídelníčku a nahradit je jinými. Ještě si toho musím v tomto směru hodně nastudovat. Budu vděčná i případně za odkazy na diskuze, články..., kde se tento problém řeší ve spojení s dětmi.

Na to koloidní stříbro a lichořeřišnici se zaměřím - díky za tip.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 29, 2014 11:44 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
s tymi probiotikami netreba zabudat brat aj vlakninu... inulin, psyllium, pektiny... inac sa ti nebude dobre rozmnozovat v crevach.... skus si nieco precitat aj o premnozenej kvasinke... mozno by stalo za to dietu orientovat smerom protikvasinkovej diety... vyradit na nejaky cas vsetky mucne veci,vsetky sladkosti, spracovane potraviny, znizit prijem mliecnych vyrobkov a pod... na tejto stranke najdes o tom dost info.... na imunitu skus napriklad lapacho (len si nie som sita ci to mozu uz aj male deti)
este si pozri nieco o GSE roztoku tiez by mozno pomohol

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 30, 2014 2:50 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="krajanka":nf9cgsjv]Všechny zde zdravím a moc prosím o radu.

Můj čerstvě 3-letý syn má velikánské nosní i krční mandle. Krční má tak velké, že mu téměř uzavírají díru do krku. Nosem vůbec nedýchá. Když mluví zní to, jakoby měl velkou rýmu a obrovský knedlík v krku. Poslouchat jeho dech když spí, je jen pro silné nátury... Příští pondělí měl jít na odstranění obou druhů mandlí, ale včera znovu onemocněl zánětem středouší (už po třetí). Před týdnem navíc doužíval penicilin kvůli spále a teď znovu další ATB... Stejně jsem ale svým způsobem ráda, že se odstranění mandlí tímto odkládá, protože z toho nemám vůbec dobrý pocit. Dostali jsme tedy čas na řešení tohoto problému jinou cestou. Napadla mě léčba pomocí MMS, ale nevím jak. MMS mám doma a čerstvě i kyselinu chlorovodíkovou (HCI) na jeho aktivaci. Potřebuji ale poradit, jak na léčbu tímto způsobem u tak malého dítěte. Někde zde na fóru psal pan Zajíček, že dost účinné je postřikovat mandle roztokem jódu, ale zároveň je to velmi nepříjemné. Nevím tedy, jestli by tato léčba připadala u mého syna v úvahu.
Budu moc vděčná za vaše názory, zkušenosti a rady.

Předem moc děkuji za reakce - Jana[/quote:nf9cgsjv]
Krajanko, za prve si zkus precist prispevky na

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 30, 2014 9:50 pm 
Offline

Registrován: úte led 28, 2014 3:54 pm
Příspěvky: 3
Díky moc!
Vše pročtu! A ten kokosový olej mě překvapil. To určitě vyzkoušíme.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 1:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
adrian píše:
Vybrať či nevybrať nosnú mandľu?
Čo by mohlo pomôcť na nosne mandle 7 ročnej dcere.

Správně vám odpovídá člen pv33, jde o naprostou hovadinu a pouze tak do budoucna zajistíte dítěti jiné vážnější potíže. Snažte se organizmus úpravou stravy vyčistit, nebo aplikovat jednoduché bylinné prostředky, případně koloidní stříbro, ale asi nejvíce pořeší úprava střevní mikroflóry, tedy laktíci, ovšem ve velkém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 7:02 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
ide predsa o nosnu mandlu, ta zvykne opat dorast, mnohym detom to pomohlo, povacsine docasne, kym mandlicka nedorastla.

mna caka zrejme toto rozhodnutie u oboch deti a velmi neviem, co mam robit.
pravda je taka, ze tak zasadna zmena stravy moze byt u dietata vacsinou prevlmi narocna.

kazdopadne, urcite stoji za to vyskusat aspon vyradit vsetok cukor, nechat malicko ovocia, vyradit muku a vsetky sacharidy, vcetne bezlepkovych obilovin a strukovin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 11:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krajanka píše:
Všechny zde zdravím a moc prosím o radu.

Můj čerstvě 3-letý syn má velikánské nosní i krční mandle. Krční má tak velké, že mu téměř uzavírají díru do krku. Nosem vůbec nedýchá. Když mluví zní to, jakoby měl velkou rýmu a obrovský knedlík v krku. Poslouchat jeho dech když spí, je jen pro silné nátury... Příští pondělí měl jít na odstranění obou druhů mandlí, ale včera znovu onemocněl zánětem středouší (už po třetí). Před týdnem navíc doužíval penicilin kvůli spále a teď znovu další ATB... Stejně jsem ale svým způsobem ráda, že se odstranění mandlí tímto odkládá, protože z toho nemám vůbec dobrý pocit. Dostali jsme tedy čas na řešení tohoto problému jinou cestou. Napadla mě léčba pomocí MMS, ale nevím jak. MMS mám doma a čerstvě i kyselinu chlorovodíkovou (HCI) na jeho aktivaci. Potřebuji ale poradit, jak na léčbu tímto způsobem u tak malého dítěte. Někde zde na fóru psal pan Zajíček, že dost účinné je postřikovat mandle roztokem jódu, ale zároveň je to velmi nepříjemné. Nevím tedy, jestli by tato léčba připadala u mého syna v úvahu.
Budu moc vděčná za vaše názory, zkušenosti a rady.

Předem moc děkuji za reakce - Jana

Dobře vám odpovídá člen pv33 a dělal bych cokoliv, jen ne nechat mandle odstraňovat, protože tím se rozhodně neřeší podstata problému. Hlavní problém je v zanesení těla toxiny a pak pochopitelně mandle reagují na každou blbost, zaměřte se v pozorování na lepek, kasein, nadbytek PUFA ve stravě a další drobnosti, které v konečném důsledku vedou k vyléčení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Trhání mandlí
PříspěvekNapsal: pon čer 30, 2014 8:36 pm 
Offline

Registrován: pon čer 30, 2014 8:32 pm
Příspěvky: 1
Zdravim, chtěl bych se zeptat jestli se nedají nějak vyléčit mandle. Doktoři mě posílají na trhání ale podle mě je to zbytečný. Měl sem v rozmezí půl roku 2 abscesy. Poprvé se mi objevil po angíně. A po druhé když byla angínová "epidemie". Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání mandlí
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 8:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Vadekvan píše:
Zdravim, chtěl bych se zeptat jestli se nedají nějak vyléčit mandle. Doktoři mě posílají na trhání ale podle mě je to zbytečný. Měl sem v rozmezí půl roku 2 abscesy. Poprvé se mi objevil po angíně. A po druhé když byla angínová "epidemie". Děkuji za odpovědi.

Většinou stačí potírání lugolem, to jsem zde již mnohokrát psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zánět mandlí
PříspěvekNapsal: úte led 09, 2024 1:40 pm 
Offline

Registrován: úte led 09, 2024 1:29 pm
Příspěvky: 1
Zdravím Vás,

Zajímal by mě Váš názor. V posledních dvou měsících mě 2x postihl zánět mandle ( mam už jenom jednu) a vždy mi oteče půlka pusy a je to docela nepříjemné blbě se dýchá a a při polykání to bolí.
Když sem se vylekal, běžel jsem k lékaři a ten mi hned řekl, že by to vytrhnul a já říkám, že ne. Tak jsme to vyléčil antibiotiky. Posléze jsem dostal tip od kámošky na očistu CDS tak sem si dal 3 týdenní kůru, ale po měsíci, zánět přišel znova, asi to nebylo komplet uzdravený nebo na mandli ještě něco bylo. Tentokrát sem nešel k lékaři a dělal jsem si očisty hrdla, sůl, česnek, hřebíček, CDS .. a po 3 dnech lepší...Zajímavé, že se to vždy projeví výrazně po sauně ( asi se to nahromadí tím teplem)

V prvé řádě se musím podívat do svého života kdo mě nadzvedává mandle :)

Dále nejspíše doobjednat Logoluv roztok ? a třeba DMSO k CDS , že by to mělo větší účinek na léčení mandle.
Plus dočistit mandli tim lugolem nebo stříbrem ?

Děkuji za vaše postřehy a rady.

Pavel


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz