Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 7:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
susila píše:
V tom máte bohužel pravdu.Cukr je snad ve všem.Mně ani nenapadne ho koupit...ovšem když člověk chtěl třeba jen dětskou přesnídávku...bez cukru...to bylo běhání,než jsem ji sehnala.Další rok jsem byla připravená a dělala si vlastní...a bez cukru \":)\" .

To je obrovský byznys na dvou stranách, první zisky nese potravinářství, které cukrem zdraví ničí a druhé zdravotnictví, které zničené zdraví jako léčí. Oboje nefunguje ve prospěch člověka, ale ve prospěch peněz, čili je dobré se tomu vyhnout a cukr vůbec nepoužívat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: ned říj 10, 2010 11:02 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Rád bych oživil toto téma shrnutím doporučeného na vysoký krevní tlak a jedním dotazem. Tedy podle této diskuze na vysoký tlak je třeba:

- Zajistit přísun hořčíku a céčka
- Denně půl litru šťávy z okurek (plus trochu cibule) a melounu
- Jíst zásadité potraviny – především meloun, okurek apod.
- Kefír z houby na zlepšení trávení
- Doplnit draslík - sladké melouny, vařené fazole a ve slupce pečené brambory, špenát, rajčata ( pokud možno v syrové podobě )

Je ještě něco, co může pomoci?

Zajímá mne jak je to se solením. Klasická kuchyňská sůl s velkým podílem sodíku nebude určitě vhodná, co ale himalájská? Může být užívána v rozumné míře?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 8:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Rád bych oživil toto téma shrnutím doporučeného na vysoký krevní tlak a jedním dotazem. Tedy podle této diskuze na vysoký tlak je třeba:

- Zajistit přísun hořčíku a céčka
- Denně půl litru šťávy z okurek (plus trochu cibule) a melounu
- Jíst zásadité potraviny – především meloun, okurek apod.
- Kefír z houby na zlepšení trávení
- Doplnit draslík - sladké melouny, vařené fazole a ve slupce pečené brambory, špenát, rajčata ( pokud možno v syrové podobě )

Je ještě něco, co může pomoci?

Zajímá mne jak je to se solením. Klasická kuchyňská sůl s velkým podílem sodíku nebude určitě vhodná, co ale himalájská? Může být užívána v rozumné míře?

Děkuji

Další možnost je omega 3 mastná kyselina a co se týká té soli, tak i tuto opatrně, nebo si udělat směs 6 dílů NaCl a 4díly KCl, to je vlastně neutrální, jako když se nesolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 6:27 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Super, děkuji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 10:16 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Dobrý den,
Jardo obracím se na Vás opět s dotazem týkajícím se mého vysokého krevního tlaku. Za pomocí rad od vás se mi podařilo snížit tlak na cca 145x70 při 50-60 tepech. Znovu jsem tedy začal se sportem konkrétně ledním hokejem, prozatím jen trénink 2x týdně na max 70% (po roce). Co jsem si všiml že při měření po tréninku cca 45 minut kdy teoy mám ještě kolem 80 mám tlak nižší cca 135x70. Jak je to možné?
díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: čtv pro 09, 2010 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Dobrý den,
Jardo obracím se na Vás opět s dotazem týkajícím se mého vysokého krevního tlaku. Za pomocí rad od vás se mi podařilo snížit tlak na cca 145x70 při 50-60 tepech. Znovu jsem tedy začal se sportem konkrétně ledním hokejem, prozatím jen trénink 2x týdně na max 70% (po roce). Co jsem si všiml že při měření po tréninku cca 45 minut kdy teoy mám ještě kolem 80 mám tlak nižší cca 135x70. Jak je to možné?
díky za odpověď

To může způsobovat vypocení během tréninku, kdy ztratíte celkem dost solí a hlavně sodík, který tlak zvyšuje, odchází nejrychleji, proto se kolabujícím sportovcům dává pít slaná voda, protože jsou vyčerpáním odsolení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 6:25 pm 
Offline

Registrován: stř bře 31, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den!
Mám lehce vyšší tlak od porodu,nicméně stravou a pohybem ho držívám v rozumné míře (130-140/85).Dnes ráno Ph moče cca 6, dala jsem si lžičku sody+melasu+citron.A kolem 11hodiny se mi udělalo špatně,točila se mi hlava,TK 160/100,Ph moče 5.Vždycky mám po kombinaci soda,melasa,citronová šťáva ph kolem 7 až do večera.Uzvávám,že jediné čemu neodolám je káva,takže jsem jako každé ráno jednu měla.Bohužel jsem to nevydržela a nechala do sebe nacpat prášek,kterým se jinak vyhýbám.Nevíte čím mohla být tahle hypertenzní špička způsobena?S kávou končím,i když se mi asi budu sbíhat sliny...Nesolím už několik let.Naprosto nechápu proč se mi to stalo.Teď mne bolí hlava,ale talk je opět v normálu.No a když už jsem u toho,když se něco podobného stane,vím,že se nedoporučuje používat odkyselovací prostředky mezi 10-14.hodinou,je to problém i v těchto případech?Děkuji za vysvětlení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 7:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
To může způsobovat vypocení během tréninku, kdy ztratíte celkem dost solí a hlavně sodík, který tlak zvyšuje, odchází nejrychleji, proto se kolabujícím sportovcům dává pít slaná voda, protože jsou vyčerpáním odsolení.

Nemůžu mít problém, když mám trvale nízký tlak (ale nijak mi to nevadí), pravidelně sportuju a přestala jsem solit (jen občas pár zrnek himalájské soli)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 10:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
susila píše:
Dobrý den!
Mám lehce vyšší tlak od porodu,nicméně stravou a pohybem ho držívám v rozumné míře (130-140/85).Dnes ráno Ph moče cca 6, dala jsem si lžičku sody+melasu+citron.A kolem 11hodiny se mi udělalo špatně,točila se mi hlava,TK 160/100,Ph moče 5.Vždycky mám po kombinaci soda,melasa,citronová šťáva ph kolem 7 až do večera.Uzvávám,že jediné čemu neodolám je káva,takže jsem jako každé ráno jednu měla.Bohužel jsem to nevydržela a nechala do sebe nacpat prášek,kterým se jinak vyhýbám.Nevíte čím mohla být tahle hypertenzní špička způsobena?S kávou končím,i když se mi asi budu sbíhat sliny...Nesolím už několik let.Naprosto nechápu proč se mi to stalo.Teď mne bolí hlava,ale talk je opět v normálu.No a když už jsem u toho,když se něco podobného stane,vím,že se nedoporučuje používat odkyselovací prostředky mezi 10-14.hodinou,je to problém i v těchto případech?Děkuji za vysvětlení.

Hodně to ovlivní i stav tlustého střeva a pokud jste byla nějak přicpaná, klidně může problém vycházet odtud. Jinak samozřejmě nízké pH, prakticky automaticky zvyšuje krevní tlak, protože krvinky se lepí a řetízkují, což je na tlaku ihned znát. Na nějaké přesné časy odkyselování bych se vykašlal, prostě odkyselovat se musíte pokud je to potřeba a ne čekat na nějakou ideální dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Nemůžu mít problém, když mám trvale nízký tlak (ale nijak mi to nevadí), pravidelně sportuju a přestala jsem solit (jen občas pár zrnek himalájské soli)?

To asi není zcela ideální postup, prostě vyzkoušejte dodat větší množství soli a uvidíte, ono ne vždy je vše zdravé zdravé a některé zdravé postupy, pokud se přeženou, tak vedou spíše k dalším problémům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 7:26 am 
Offline

Registrován: stř bře 31, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 10
S tím střevem máte pravdu,mívám s ním problém vždy než dostanu menstruaci.A tu jsem dostala dnes.A je pravda,že asi 2 dny jsem pozorovala zácpu a problém s hemeroidy.Přitom kefírovou houbu piju(a již s velkou chutí) v docela velkém množství.Možná s se mnou zahebaly nějaké hormony:)?
Takže s odkyselováním budu pokračovat a tiše doufám,ýe se obejdu bez léků.Dnes je mi celkem fajn,jen se cítím hodně unavená a to i po téměř 11 hodinách spánku.

Stále se mi dnes jakoby točí hlava, i když tlak mám dobrý a ph taky...už nevím,co bych do sebe naprala,ale na druhou stranu se bojím,abych něco nezvorala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 10:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
susila píše:
S tím střevem máte pravdu,mívám s ním problém vždy než dostanu menstruaci.A tu jsem dostala dnes.A je pravda,že asi 2 dny jsem pozorovala zácpu a problém s hemeroidy.Přitom kefírovou houbu piju(a již s velkou chutí) v docela velkém množství.Možná s se mnou zahebaly nějaké hormony:)?
Takže s odkyselováním budu pokračovat a tiše doufám,ýe se obejdu bez léků.Dnes je mi celkem fajn,jen se cítím hodně unavená a to i po téměř 11 hodinách spánku.

Stále se mi dnes jakoby točí hlava, i když tlak mám dobrý a ph taky...už nevím,co bych do sebe naprala,ale na druhou stranu se bojím,abych něco nezvorala.

Ono to není o tom co přidat, zpravidla se vyplatí naopak ubrat, čili čistá voda jako jídlo a opakovaný klystýr zajistí zásadní zlepšení prakticky ihned. Také pokud jde o pravidelný problém spojený s menstruací, tak se mu dá i předcházet a třeba jíst pár dní předem Lepicol, nebo Sanogel, což by mělo také pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 9:05 pm 
Offline

Registrován: stř bře 31, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 10
Tak i když jsem byla zasaditá až běda \":D\" ,bez léků by mne nepustili z nemocnice.A abych řekla pravdu,měla jsem o sebe takový strach a bylo mi tak zle,že je zobu...nicméně se nedám,odkyseluji dál,čistím a třeba někdy uvidí i lékaři,co zmůže jimi zavrhované alternativní metody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 12:10 pm 
Offline

Registrován: stř bře 31, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 10
Pane |Jardo!
Po několika dnech užívání antihypertenziv a stálém odkyselování jsem dneska při ph kolem 8 měla opět točení hlavy a celkovou slabost,tlak cca 140/85.Je možné,že alkaloza i když velice krátkodobá může tyhle stavy způsobovat?
Ráno mívám ph 6,dopo 8,odpo 7, večer to opět klesá.Nevím,jestli si spíše neubližuju,od té doby co jsem se do odkyselování pustila je mi hůř a hůř.Asi dělám něco špatně.

Doporučil jste mi Lepicol nebo Sanogel, mám doma Cytosan,mohu ho použít?Zdá se mi to podobné \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 12:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
susila píše:
Pane |Jardo!
Po několika dnech užívání antihypertenziv a stálém odkyselování jsem dneska při ph kolem 8 měla opět točení hlavy a celkovou slabost,tlak cca 140/85.Je možné,že alkaloza i když velice krátkodobá může tyhle stavy způsobovat?
Ráno mívám ph 6,dopo 8,odpo 7, večer to opět klesá.Nevím,jestli si spíše neubližuju,od té doby co jsem se do odkyselování pustila je mi hůř a hůř.Asi dělám něco špatně.

Doporučil jste mi Lepicol nebo Sanogel, mám doma Cytosan,mohu ho použít?Zdá se mi to podobné \":D\"

Vysoká zásaditost může vyvolat i mdloby a není dobré si s tím zahrávat, pokud máte vysoké pH vezměte si práškový vitamín C a ono to klesne. Dávejte toho odkyselovače nějaké rozumné dávky, nikde není napsáno, že to do sebe máte valit pod tlakem. Cytosan není to samé, ale můžete ho používat, ten obsahuje humáty, ostropestřec a kyselinu jantarovou a jeho funkce je trochu jiná. On stejně jako táhne živiny do rostlin, tak vytahuje škodliviny z tkání, ale pokud nemají kam odejít, což řeší jak Sanogel, tak Lepicol, tak stejně musejí někde sedimentovat v organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz