Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 9:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2009 1:47 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Dobrý den,
moc Vás prosím o radu.
Čím je převážně zůsoben vysoký tlak? Moje maminka ( 56 let) vždy měla nízký tlak, ale asi tak poslední rok se jí stává, že jí hrozně vyletí, před nedávnem měla třeba 170 / 140! najednou v noci a pak jí to zase přejde.
Už roky má skoro pořád průjem, snažím se jí přesvědčit, aby si dělala klystýr, že musí mít ve střevech něco špatného, ale zatím marně...Zkoušela pít hodně šťávy z odšťavovače, ale pak už z ní šla jen voda, pořád hrozný průjem, takže přestala. Teď znovu začala po malých dávkách.
Je možné, že zanesená střeva mohou mít vliv na tlak?
Kromě toho, od té doby, co jí ten tlak tak zlobí, se jí často motá hlava a dělá jí hrozné problémy číst jakýkoliv text, na TV ani do počítače se nemůže vůbec dívat, oči se jí "rozjíždí", je to prý hrozně nepříjemné. Setkal jste se tímto problémem někdy?
Hrozně ráda bych jí pomohla, nebo alespoň něco poradila,
jaké ovocné či zeleninové šťávy jsou vhodné na vysoký tlak?
Předem moc díky za odpověď,
zdravím Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2009 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Dobrý den,
moc Vás prosím o radu.
Čím je převážně zůsoben vysoký tlak? Moje maminka ( 56 let) vždy měla nízký tlak, ale asi tak poslední rok se jí stává, že jí hrozně vyletí, před nedávnem měla třeba 170 / 140! najednou v noci a pak jí to zase přejde.
Už roky má skoro pořád průjem, snažím se jí přesvědčit, aby si dělala klystýr, že musí mít ve střevech něco špatného, ale zatím marně...Zkoušela pít hodně šťávy z odšťavovače, ale pak už z ní šla jen voda, pořád hrozný průjem, takže přestala. Teď znovu začala po malých dávkách.
Je možné, že zanesená střeva mohou mít vliv na tlak?
Kromě toho, od té doby, co jí ten tlak tak zlobí, se jí často motá hlava a dělá jí hrozné problémy číst jakýkoliv text, na TV ani do počítače se nemůže vůbec dívat, oči se jí "rozjíždí", je to prý hrozně nepříjemné. Setkal jste se tímto problémem někdy?
Hrozně ráda bych jí pomohla, nebo alespoň něco poradila,
jaké ovocné či zeleninové šťávy jsou vhodné na vysoký tlak?
Předem moc díky za odpověď,
zdravím Zuzana

Vysoký tlak má více příčin, ale naprosto nejběžnější jsou zanesené cévy. Stav střev souvisí prakticky se vším, co popisujete a ještě bych se zabýval játry, které právě ovlivňují oči. Jedná se podle všeho o toxemickou otravu organizmu, kterou se tělo snaží eliminovat častým průjmem. Pravděpodobně jde o zásadně špatnou životosprávu a pravidelné čištění střev je rozhodně na prvním místě. Další krok je likvidace patogenních breberek, zde pro rychlejší postup doporučuji v laboratoři nechat vyšetřit stolici a zjistit, co případně ve střevech je špatně. Pokud se týká šťáv, tlak nejrychleji srazí následující směs. Okurka 450 ml a cibule 50 ml, toto množství 1x denně. Není sice zrovna chutná, ale zase je účinná, silně ředí krev a čistí cévy. Po dobu jejího užívání doporučuji pravidelně kontrolovat tlak a pokud jsou užívány léky na ředění krve, je třeba jejich dávky snížit, nebo dokonce úplně vynechat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: stř lis 04, 2009 7:55 pm 
Offline

Registrován: stř lis 04, 2009 7:24 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,mé problémy trvají půl roku.Začalo to infekcemi moč. cest,které trvají do dnes.Rozjížděli se mi oči a při řeči se mi dělalo nevolno,když jsem šla k lékaři zjistil mi vysoký krevní tlak,který mi pořád vyskakoval.Neustale mi dávali prášky na infekce a na tlak ale stav se zhoršoval tím že mě už potom nejen pálel močový měchýř ale i stolice i žaludek.A měla jsem hořko v ústech.Byla jsem na různých vyšetřeních kde mi zjistili hormonální gynekologické změny potom na játrech ložisko-tukové a zvětšené játra.Ještě aby toho nebylo málo chodím na neurologii, protože se mi stahují svaly na krku a obličeji.A myslím si že ten vysoký tlak musí mít nějakou příčinu s těmahle problémama, protože do té doby jsem byla zdravá.A nevím jak si pomoci tak vás prosím jestli byste mi nedokázal pomoci.
Předem děkuji Ševčíková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: stř lis 04, 2009 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sevcikova píše:
Dobrý den,mé problémy trvají půl roku.Začalo to infekcemi moč. cest,které trvají do dnes.Rozjížděli se mi oči a při řeči se mi dělalo nevolno,když jsem šla k lékaři zjistil mi vysoký krevní tlak,který mi pořád vyskakoval.Neustale mi dávali prášky na infekce a na tlak ale stav se zhoršoval tím že mě už potom nejen pálel močový měchýř ale i stolice i žaludek.A měla jsem hořko v ústech.Byla jsem na různých vyšetřeních kde mi zjistili hormonální gynekologické změny potom na játrech ložisko-tukové a zvětšené játra.Ještě aby toho nebylo málo chodím na neurologii, protože se mi stahují svaly na krku a obličeji.A myslím si že ten vysoký tlak musí mít nějakou příčinu s těmahle problémama, protože do té doby jsem byla zdravá.A nevím jak si pomoci tak vás prosím jestli byste mi nedokázal pomoci.
Předem děkuji Ševčíková

To, co popisujete by se dalo vyhodnotit jako celková acidóza, což je masivní překyselení organismu, další je velký nedostatek důležitých minerálů a poslední je nedostatek vitaminů, konkrétně v tomto případě především nedostatek vitaminu C. Všechny tyto oblasti je potřeba srovnat víceméně naráz, jednotlivě to nebude mít asi zásadní význam. Co se týká překyselení můžete vyzkoušet metodu uvedenou v předchozím příspěvku, to znamená okurku ve velkých dávkách, nebo okurku s cibulí a tím si porovnat pH na správné hodnoty. Co se týká minerálů doporučoval bych doplnit masivně hlavně vápník a hořčík, optimálně v organické formě, můžete vyzkoušet ve větším množství například rozemletý neloupaný seznam, nebo si přímo koupit v racionální výživě pastu tachini. U vitamínu C se vůbec nemusíte zabývat obecně doporučovanými denními dávkami, kupte si vitamín C 1000 mg se šípky a tento dávkujte tak, že první den si dáte tak 2 až 3000 mg, pak každý den budete přidávat 1000 mg až do té doby, než se dostaví průjem. Prakticky to je již stav, kdy tělo další vitamin C nepotřebuje, asi 1000 až 2000 mg uberete a budete nadále užívat tuto vysledovanou dávku, jako nezbytnou na zlepšení svého zdravotního stavu a problémů, které máte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 12:52 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Dobrý den, Jardo,
chtěla bych se zeptat, co byste doporučoval ve Vámi předepsaném jídelníčku pozměnit pro úpravu vysokého tlaku. Na jaké potraviny a šťávy se mám nejvíce zaměřit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Nevada píše:
Dobrý den, Jardo,
chtěla bych se zeptat, co byste doporučoval ve Vámi předepsaném jídelníčku pozměnit pro úpravu vysokého tlaku. Na jaké potraviny a šťávy se mám nejvíce zaměřit?

Vysoký tlak je čistě záležitostí překyseleného krevního řečiště. Krvinka má větší průměr, než krevní vlásečnice jimiž se musí pohybovat a při tom se musí z kuličky deformovat na oválek. Představte si to jako když do hadice strkáte míček trochu většího průměru. A teď ta vaše situace, při vysokém tlaku jsou krvinky vlivem kyselin slepeny do řetízků a ty již do trubičky nacpete opravdu těžko. Nastává špatné zásobování kyslíkem a tělo tedy přidá tlak na pumpě, což vydrží pouze do té doby, než vy přidáte další kyseliny a tělo musí zase přidat tlak, protože řetízky krvinek jsou zase delší. Takto to jde do doby, než někde oslabená roura praskne a je vše vyřešeno. Z výše uvedeného plyne, že pokud krvinky kyseliny slepují, tak je logicky zásady rozlepují a vše pak zase funguje jak má. Nejvhodnější jsou tedy extrémně zásadité potraviny, jako okurky, meloun a ředkev, které mají pH 9 a rychle srovnají překyselení, čímž vám automaticky klesne tlak. V nouzi se dá občas použít i běžná jedlá soda, cca 5-8 g, ve sklenici teplé vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 9:36 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Moc děkuji.
Jen ještě pro upřesnění.
Ředkev a meloun - jakéko-li druhy?
Jelikož jsem si dovolila vysadit léky - na vysoký tlak a antidepresiva - a náhodou se budu cítit špatně - na to mohu vyzkoušet také to "v nouzi?"
Jinak - pokud dodržuji Váš jídelníček a některé očistné techniky, které doporučujete, (takové, které jsem dosud nastudovala a zvládla!), cítím se dobře a obejdu se bez léků - obou! Tlak mám bez léků - pokud jsem v klidu - 140 na 80, tak snad to půjde ještě trochu dolů. Horší je to, když se rozčílím - před týdnem - 160 na 100. To musím ještě nějak eliminovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Nevada píše:
Moc děkuji.
Jen ještě pro upřesnění.
Ředkev a meloun - jakéko-li druhy?
Jelikož jsem si dovolila vysadit léky - na vysoký tlak a antidepresiva - a náhodou se budu cítit špatně - na to mohu vyzkoušet také to "v nouzi?"
Jinak - pokud dodržuji Váš jídelníček a některé očistné techniky, které doporučujete, (takové, které jsem dosud nastudovala a zvládla!), cítím se dobře a obejdu se bez léků - obou! Tlak mám bez léků - pokud jsem v klidu - 140 na 80, tak snad to půjde ještě trochu dolů. Horší je to, když se rozčílím - před týdnem - 160 na 100. To musím ještě nějak eliminovat.

Meloun pouze vodní a ředkev jakákoliv. To v nouzi platí pro tlak, na deprese je nutný ve velkých dávkách hořčík. Dolu to určitě půjde já mám tlak jak v 18 letech a to nasírání zvládnete hořčíkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 10:38 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Moc díky a zdravím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 11:34 am 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Dnes jsem ráno vstala a cítila jsem, že mám velmi nateklé ruce a nohy. Celkově jsem dnes velmi unavená a nateklá. Mám 2. den silnou menstruaci a včera jsem neměla čas si v poledne udělat salát, tak jsem zašla do školní jídelny a dala jsem si 5 knedlíčků z kvasnicové polévky a asi 5 malých nočků a k tomu špenát, který byl dle mého názoru přesolený. Ale to nemohu moc posoudit, jelikož už přes týden vůbec nesolím a dodržuji dost striktně Váš jídelníček. Večer jsem si dala šťávu z okurky, červené řepy a brambor a neodolala jsem krajíci celozrného chleba.
Může být můj ranní stav způsoben tím poledním jídlem z předešlého dne? Už dlouho jsem se necítila tak bídně.
Jindy při menstruaci mě bolí břicho - to se nyní neobjevilo.
Ráno jsem si udělala klystýr, a štávu z grepů, mrkve a jablek a v 10. 00 jsem snědla 1/5 pomeranče - už je mi lépe, ale nateklá jsem stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 6:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Nevada píše:
Dnes jsem ráno vstala a cítila jsem, že mám velmi nateklé ruce a nohy. Celkově jsem dnes velmi unavená a nateklá. Mám 2. den silnou menstruaci a včera jsem neměla čas si v poledne udělat salát, tak jsem zašla do školní jídelny a dala jsem si 5 knedlíčků z kvasnicové polévky a asi 5 malých nočků a k tomu špenát, který byl dle mého názoru přesolený. Ale to nemohu moc posoudit, jelikož už přes týden vůbec nesolím a dodržuji dost striktně Váš jídelníček. Večer jsem si dala šťávu z okurky, červené řepy a brambor a neodolala jsem krajíci celozrného chleba.
Může být můj ranní stav způsoben tím poledním jídlem z předešlého dne? Už dlouho jsem se necítila tak bídně.
Jindy při menstruaci mě bolí břicho - to se nyní neobjevilo.
Ráno jsem si udělala klystýr, a štávu z grepů, mrkve a jablek a v 10. 00 jsem snědla 1/5 pomeranče - už je mi lépe, ale nateklá jsem stále.

To samozřejmě může, protože zvláště potraviny vyrobené pomocí kvasnic, tělu dávají dost na frak a ve vašem případě bych si s tím opravdu nehrál. To samé se týká i toho celozrnného chleba u něhož pochybuji, že by šlo o něco jedlého, bez kvalitní chemie, kterou výrobci dávají už naprosto všude a pak se nedivte tomu stavu. Otoky dobře likviduje cibulová šťáva, ale není moc dobrá a tak maximálně 50 ml denně, optimálně smíchaná s okurkovou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 9:35 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Děkuji
..a ještě. Je v mém stavu dobré pojídat denně sirnou patlaninu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Nevada píše:
Děkuji
..a ještě. Je v mém stavu dobré pojídat denně sirnou patlaninu?

To záleží na vaší chuti, já ji dávám vždy do snídaně a mnohdy když mám pacienta, tak s tím vydržím i do 19 hodin večer zcela bez potíží a hladu. Jde to různě dochutit a aplikovat téměř do každého ovocného i zeleninového jídla, případně s medem ji sníst pouze samotnou, jako přesnídávku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 3:06 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Dobrý den, Jardo,
tak už 14 dní dodržuji Vaše rady včetně jídelníčku. Dělala jsem si minulý celý týden ráno klystýry. Nyní 1 x za 2 dny. Také každé ráno někdy i přes den dělám výplach dutin.
Tlak i bušení srdce se velmi srovnalo - bez léků - za což jsem Vám velmi vděčná, ale zhoršily se otoky na rukou. Tak nateklá jsem nebyla ani před začátkem očisty. Podle vašich rad piji cibulovou šťávu v kombinaci s okurkou. Otoky na chvíli ustoupí a pak se zase objeví. Konrétně např. Dnes ráno jsem byla nateklá, v 9. 30 jsem vypila šťávu z jedné okurky a 1 středně velké cibule. Otoky do 40 minut ustoupily a kolem 12. hodiny jsem zase otekla. Někde na Vašich stránkách jsem četla, že nemocný člověk by měl omezit i přísun semen. Mám to udělat - nebo co ještě dělám špatně či nedostatečně. Nebo jsem netrpělivá? Prosím, poraďtě.
A ještě něco. Nedaří se mi dělat klystýr ráno po vlastní defekaci - nedostavuje se - nevím, co mám pro to udělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak + problémy s očima
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Nevada píše:
Dobrý den, Jardo,
tak už 14 dní dodržuji Vaše rady včetně jídelníčku. Dělala jsem si minulý celý týden ráno klystýry. Nyní 1 x za 2 dny. Také každé ráno někdy i přes den dělám výplach dutin.
Tlak i bušení srdce se velmi srovnalo - bez léků - za což jsem Vám velmi vděčná, ale zhoršily se otoky na rukou. Tak nateklá jsem nebyla ani před začátkem očisty. Podle vašich rad piji cibulovou šťávu v kombinaci s okurkou. Otoky na chvíli ustoupí a pak se zase objeví. Konrétně např. Dnes ráno jsem byla nateklá, v 9. 30 jsem vypila šťávu z jedné okurky a 1 středně velké cibule. Otoky do 40 minut ustoupily a kolem 12. hodiny jsem zase otekla. Někde na Vašich stránkách jsem četla, že nemocný člověk by měl omezit i přísun semen. Mám to udělat - nebo co ještě dělám špatně či nedostatečně. Nebo jsem netrpělivá? Prosím, poraďtě.
A ještě něco. Nedaří se mi dělat klystýr ráno po vlastní defekaci - nedostavuje se - nevím, co mám pro to udělat.

Ty otoky jsou signalizace špatného vylučování škodlivin, nepíšete jakou máte stolici a patrně nemáte stále srovnané pH. Nikde sice o tom nepíšete, takže se pouze domnívám, že stále bojujete s překyselením. Napište mi jak se vám v průběhu dne pohybuje pH moče. Také nic nepíšete o solení, které může v takovémto případě vadit i v minimálních dávkách a kuchyňskou sůl je potřeba zcela vynechat. Na zlepšení defekace nasaďte domácí kefír, minimálně 0,5litru denně a pokud to bude potřeba klidně i více. Stolici také podpoří syrový listový špenát a jemně strouhaná mrkev. Semena jsou většinou kyselinotvorná, tak se změřte na zásadité druhy, třeba mandle. Vhodné by bylo pročistit i ledviny, na což můžete nakoupit dva velké melouny a celý den do sebe ládovat jenom melouny a melounovou šťávu z té melounové kůry, bez toho tvrdého zeleného obalu. To pak budete čůrat jako hasič a ledvinám to velice prospěje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz