Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 5:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, ako sa mám zbaviť uhrov na pokožke tváre ? Inde na tele ich nemám, mám ich len v T-zóne (brada, nos, medzi obočiami, stredná časť spodnej časti čela.
Na brade mám biele uhry, na nose svetlo hnedé, medzi obočím biele a na čele (v spomínanej časti) tmavé.
Tie uhry "nesvietia", nevidno ich veľmi, má ich každý (takmer je to pravidlo), ale ja ich mať.... nechcem.
Ak by som fungoval len na pšene, pohánke, kukurici (myslím ako jediné druhy "obilnín" - jem 3 porcie - 100g v surovom stave, varím - denne).... vedel by som sa zbaviť uhrov ? Posledné dva mesiace som mal ryžu natural asi len 10 krát, chlieb (jedol som len špaldový kváskový celozrný - to je celý názov) už nejem mesiac a už nikdy nebudem (vôbec ani nemám chuť, chlieb sa mi zdá už neprirodzený, už ho nechce ani jazyk, to radšej raz za týždeň v zime upečiem kurča, zbytok roka len varené).
Už asi 4 mesiace si denne robím 7-12dcl zeleninových štiav (sem-tam mrkvovo-jablková, ale teraz nie, lebo chcem vyhubiť candidu, ak ju mám - s najväčšou pravdepodobnosťou).
Moja pokožka sa vôbec nezlepšila, je taká istá... Túžim po čistej pokožke - nie pre estetický prvok, ale preto, lebo je znakom zdravia, a ja chcem byť zdravý, za každú cenu.
Asi o týždeň už od Vás budem mať doma pokope (lebo niečo z toho doma už mám a užívam pravidelne) toto : chlorid horečnatý, draselný, zinočnatý, meďnatý, kyselinu bóritú, espomskú soľ, kaolín, Lugolov roztok.
O také 2 týždne si objednávam zo swansonvitmamins.com toto :

SW128 Full Spectrum Citrus Bioflavonoid Comp......Swanson $ 7,99
SW733 Quercetin & Bromelain......Swanson $ 13,99
PROBIOTICKÉ BAKTÉRIE ............... To, čo bude výhodné (1+1) $ 13,99
SW016 Vitamin B-1 (Thiamin) (250caps/100mg)...... Swanson $ 3,49
SW018 Vitamin B-2 (Riboflavin)( 100caps/100mg)...... Swanson $ 2,99 3X = $ 8,97
SWU081 Flush-Free Niacin (240caps/500mg) ...... Swanson $ 13,79
SW065 Pantothenic Acid (250caps/500mg)...... Swanson $ 8,99
SW022 Vitamin B-6 (Pyridoxine) (250caps/100mg)...... Swanson $ 3,99
SW877 Biotin (100caps/5mg)...... Swanson $ 3,59 1+1 FREE........ 2X = $ 7,18
SW039 Choline & Inositol (250mg+250mg/250caps)....... Swanson $ 11,99
SW068 PABA (250caps/500mg)...... Swanson $ 7,99
SW031 Vitamin B-12 (250caps/500mcg)...... Swanson $ 4,49

.................
K tomu 2 krát týždenne kúpele (1 kúpeľ s 1,5L vlastného moču, ktorý bol v mrazničke, 1 kúpeľ soľný, napr. epsomksá soľ)
Šport 5 krát týždenne (tak činím už teraz, s mierou samozrejme)
40 klystírov za sebou denne (mám 13. deň za sebou), potom 1 týždenne.

Ak nebudem mať po pol roku viditeľne kvalitnejšiu pokožku na tvári, tak.... sa asi zbláznim. \":D\" ...

Otázka : Ako zdroj tuku používam obyčajné maslo z obchodu (už nemám možnosť domáceho masla...). Chutí mi s jedlom oveľa viac, ako nejaký olej... Proste ja tuky musím, bez nich som "oťapený". Čo teda robiť ? Oleje sú navyše drahé....
500g masla mi vystačí na 3 dni.... mám radšej kupovať to "Tesco Tradičné maslo" ?
Oleje v takom množstve - posr*l by som sa... kebyže mám možnosť jesť domácu slaninku a domáce maslo... ach jaj...
CHCEM pokožku bez uhrov.... Aby bolo poznať, že sa zdravo stravujem, sakra... nech to nepoznať len na mojej postave a kondičke, ale aj na pokožke tváre... \":roll:\"

Já jsem vám už mnohokrát psal, že bez vynechání pěti bílých jedů a masa se nic podstatného konat nebude, ale to je jako když mluvím do dubu. To, co vám píše mohy a sakul je správně, prakticky k tomu nemám co dodat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 11:10 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Možem sa spýtat ako rekreovat tvorbu kyseliny hyalurónovej v organizme s ohladom na starnutie pleti t. j. vrasky na čele?
Je možné použit nejakú konkrétnu bylinu, ktorá sa dá pridat do vami doporučovanej, prevažne surovej stravy?
Prípadne niečo iné?

Vizuálne pokožka na čele vekom akoby sa zosúvala a jednoducho už nie je taká napnutá ako kedysi a sú viditelné vrásky vo veku 23 rokov a pritom vobec čelo nekrčím. Vobec to nepridáva na psychickej pohode,ktorá je aktivátorom mnohých funkcií/dis. v organizme a pokial sa to dá riešit aj inak ako botoxom, alebo priamo kys. hyaluronovou z externého zdroja budem velmi povdačný.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 8:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Možem sa spýtat ako rekreovat tvorbu kyseliny hyalurónovej v organizme s ohladom na starnutie pleti t. j. vrasky na čele?
Je možné použit nejakú konkrétnu bylinu, ktorá sa dá pridat do vami doporučovanej, prevažne surovej stravy?
Prípadne niečo iné?

Vizuálne pokožka na čele vekom akoby sa zosúvala a jednoducho už nie je taká napnutá ako kedysi a sú viditelné vrásky vo veku 23 rokov a pritom vobec čelo nekrčím. Vobec to nepridáva na psychickej pohode,ktorá je aktivátorom mnohých funkcií/dis. v organizme a pokial sa to dá riešit aj inak ako botoxom, alebo priamo kys. hyaluronovou z externého zdroja budem velmi povdačný.
Ďakujem

V syrové stravě to asi nebude ono. Kyselina hyaluronová se vyskytuje v mnohých živočišných tkáních, především v chrupavkách, pupečníku apod., tedy nic moc z hlediska běžného denního příjmu. Dle mého názoru není nic jednoduššího, než ji zobat v tabletkách, což vidím jako optimální řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 7:03 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
V syrové stravě to asi nebude ono. Kyselina hyaluronová se vyskytuje v mnohých živočišných tkáních, především v chrupavkách, pupečníku apod., tedy nic moc z hlediska běžného denního příjmu. Dle mého názoru není nic jednoduššího, než ji zobat v tabletkách, což vidím jako optimální řešení.

Aha jasne.
Našiel som pár odkazov:
Tieto prvé asi nie, lebo je to kolagen+kys. hyaluronova
http://www.lekarna.cz/kolagen-forte-kys ... ova-180ks/
alebo áno?
Tieto druhé sú čistá kyselina hyal.
http://www.psylliumforte.eu/cs/produkt-B00008.html?go=1
Zrejme vhodnejšie alebo?
Ako sa to dávkuje?
Stačí dodržovat priložený návod alebo nejako inak?
Kedy je vhodnejšie to užívat? Ráno na lačno alebo po jedle?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 11:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Aha jasne.
Našiel som pár odkazov:
Tieto prvé asi nie, lebo je to kolagen+kys. hyaluronova
http://www.lekarna.cz/kolagen-forte-kys ... ova-180ks/
alebo áno?
Tieto druhé sú čistá kyselina hyal.
http://www.psylliumforte.eu/cs/produkt-B00008.html?go=1
Zrejme vhodnejšie alebo?
Ako sa to dávkuje?
Stačí dodržovat priložený návod alebo nejako inak?
Kedy je vhodnejšie to užívat? Ráno na lačno alebo po jedle?
Ďakujem

Asi je vhodnější ta čistá a jet podle návodu, já to detailně neznám, to se klidně přiznám, nemohu znát všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 11:33 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Asi je vhodnější ta čistá a jet podle návodu, já to detailně neznám, to se klidně přiznám, nemohu znát všechno.

Ok, nevadí aj tak ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 12:52 pm 
Offline

Registrován: pát pro 17, 2010 4:28 pm
Příspěvky: 17
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať na pár vecí ohľadom mojej priateľky. Asi v 18 rokoch začala brať antiku, vtedy to bolo kvôli pleti, nedávno po 3 rokoch ju prestala brať a pleť sa jej výrazne zhoršila. Povedal som jej že to môže byť zo stravy, zanesenia organizmu atď ale ona tvrdí že za to môžu hormóny keďže keď brala antiku mala dobrú pleť a teraz nemá. Dosť ju to trápi, má to na dekolte, tvári, ramená a trochu na chrbáte. Je nejaký spôsob ako sa toho zbaviť resp dostať pleť do normálu? Mám už doma vrecúška na vlasovú analýzu ale ešte sme to neposielali, tie moje mám už v tom sáčku asi mesiac a neposlal som to ešte myslíte že je potreba strihať novšie vlasy alebo stačia tie mesačné.

Ďakujem za odpoveď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Longerr píše:
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať na pár vecí ohľadom mojej priateľky. Asi v 18 rokoch začala brať antiku, vtedy to bolo kvôli pleti, nedávno po 3 rokoch ju prestala brať a pleť sa jej výrazne zhoršila. Povedal som jej že to môže byť zo stravy, zanesenia organizmu atď ale ona tvrdí že za to môžu hormóny keďže keď brala antiku mala dobrú pleť a teraz nemá. Dosť ju to trápi, má to na dekolte, tvári, ramená a trochu na chrbáte. Je nejaký spôsob ako sa toho zbaviť resp dostať pleť do normálu? Mám už doma vrecúška na vlasovú analýzu ale ešte sme to neposielali, tie moje mám už v tom sáčku asi mesiac a neposlal som to ešte myslíte že je potreba strihať novšie vlasy alebo stačia tie mesačné.

Ďakujem za odpoveď

Špatná pleť je vždy ze špatné stravy a zaneseného střeva, čili jediná cesta k výsledkům vede přes očisty střeva a celkový detox organizmu, přičemž změnu stravy vidím jako stěžejní. Deficity prvků samozřejmě rozhodí činnost žláz a tedy i tvorbu hormonů, čili zase jste u trávení a střeva. Vlasová analýza by vám odpověděla na mnoho otázek a rozhodně bych posílal vlasy čerstvě ustřižené, protože pak máte aktuálnější výsledky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2011 6:33 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Byl by ještě nějaký recept na výrazné vrásky na čele kromě kys hyaluronové? Muž 30 let. Změny jídelníčku, očista střev, jater už průběžně probíhá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2011 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Byl by ještě nějaký recept na výrazné vrásky na čele kromě kys hyaluronové? Muž 30 let. Změny jídelníčku, očista střev, jater už průběžně probíhá...

No momentálně mě nic nenapadá, ale přeci něco, hlavně se nemračit a hodně hydratovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pon kvě 30, 2011 9:09 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky. Hydratování pití kolem 3 l vody denně v létě víc by mělo dostačovat? Nebo aplikovat něco dalšího na obličej nebo jinak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pon kvě 30, 2011 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Díky. Hydratování pití kolem 3 l vody denně v létě víc by mělo dostačovat? Nebo aplikovat něco dalšího na obličej nebo jinak?

Vy jste se ptal na věci které pomáhají zevnitř, ale tak tedy i zvenku a zde bych viděl jako dobrou masku z avokáda, to velice dobře promastí a zvláční pokožku, a celkově ji vypne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2011 4:23 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Ještě pro jistotu, avokádo rozmačkat a nanést na obličej, jak dlouho nechat a jak často provádět?
Napadly by Vás ještě další možnosti jak se vypořádat s velkými vráskami na čele?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 8:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Ještě pro jistotu, avokádo rozmačkat a nanést na obličej, jak dlouho nechat a jak často provádět?
Napadly by Vás ještě další možnosti jak se vypořádat s velkými vráskami na čele?

To už po mě chcete moc, já mám obličej vyhlazený úměrně věku a nikdy jsem to nezkoušel, čili zde už musíte pokusničit sám. Zatím mě nic jiného nenapadá, ale třeba funguje i křemík, čili maska z bílého jílu, nebo rozmixované okurky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 11:51 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Pavelka. píše:
Ještě pro jistotu, avokádo rozmačkat a nanést na obličej, jak dlouho nechat a jak často provádět?
Napadly by Vás ještě další možnosti jak se vypořádat s velkými vráskami na čele?

Tak pokial sú už naozaj velké, tak asi jedine Botox alebo sa na to vykašlat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz