Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: čtv lis 21, 2013 2:14 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Vidím že sem asi píšou šílenci, tak se k tomu už nebudu vyjadřovat. Možná byste měli navštívit doc. Chocholouška.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: čtv lis 21, 2013 5:58 am 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
On neni silenec vim jak to mysli a urcite ne zle. \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: čtv lis 21, 2013 10:04 am 
Offline

Registrován: úte lis 19, 2013 12:33 pm
Příspěvky: 8
90% je vlákna totální offtopic, ale co už, nejsem moderátor a nemůžu mazat \":lol:\" nevím, proč se tu řeší děti a rodiče \":roll:\"

RaDu píše:
...takových příkladů jestli je to či ono mýtus by se dalo najít desítky.Nikdo tě nenutí a aby jsi kupoval nějaké předražené přípravky na odkyselení organismu stačí změna stravy.To že se všeobecně doporučuje ve větší míře konzumovat zásadotvorné potraviny než kyselinotvorné je taky fakt.Více by mě zajímalo jestli o správném pH existují nějaké vědecké studie...nebo je to jenom pouhý výmysl někoho kdo chce na tom vydělat.

Děkuji za příspěvek, který se opravdu vztahuje k tématu tohoto vlákna. Taky by mě právě zajímalo, jestli je tahle honba za vysokým tělesným PH podložena nějakými studiemi. Je-li jediným ukazatelem PH moči, opravdu myslím, že to nestačí, viz článek.

A znovu - neříkám, že mě někdo do něčeho nutí. Ano, zásadotvorné potraviny má smysl konzumovat, protože to přinese výsledek - jenže mně jde o to, jestli výsledek přijde zvýšením PH v celém těle, jak tvrdí pan Jarda a mnoho dalších odborníků na výživu, nebo jestli je zásaditost ovoce a zeleniny jen jednou z těch méně důležitých charakteristik, třeba jako tvar nebo vzhled zeleniny.

V podstatě je dilema takové: Má zásadotvorná strava schopnost měnit PH tělesných tekutin mimo moči? Pokud věříte, že ano, máte to podložené něčím jiným, než že se při konzumaci takových jídel cítíte lépe a že vám počůraný lakmusový papírek ukazuje vyšší PH?

_________________
http://www.naturalmagic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: čtv lis 21, 2013 6:53 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
sonnak píše:
90% je vlákna totální offtopic, ale co už, nejsem moderátor a nemůžu mazat \":lol:\" nevím, proč se tu řeší děti a rodiče \":roll:\"

Děkuji za příspěvek, který se opravdu vztahuje k tématu tohoto vlákna. Taky by mě právě zajímalo, jestli je tahle honba za vysokým tělesným PH podložena nějakými studiemi. Je-li jediným ukazatelem PH moči, opravdu myslím, že to nestačí, viz článek.

A znovu - neříkám, že mě někdo do něčeho nutí. Ano, zásadotvorné potraviny má smysl konzumovat, protože to přinese výsledek - jenže mně jde o to, jestli výsledek přijde zvýšením PH v celém těle, jak tvrdí pan Jarda a mnoho dalších odborníků na výživu, nebo jestli je zásaditost ovoce a zeleniny jen jednou z těch méně důležitých charakteristik, třeba jako tvar nebo vzhled zeleniny.

V podstatě je dilema takové: Má zásadotvorná strava schopnost měnit PH tělesných tekutin mimo moči? Pokud věříte, že ano, máte to podložené něčím jiným, než že se při konzumaci takových jídel cítíte lépe a že vám počůraný lakmusový papírek ukazuje vyšší PH?

...jestli má strava schopnost měnit pH tělesných tekutin mimo moči nedovedu posoudit měřím si pouze moč.Krev má tuším stabilní pH.Nevím jaké pH jsem měl před tím než jsem změnil stravu,začal dělat očisty apod.Nejde mě pouze o to jestli se cítím lépe jasně mám víc energie než dříve.menší potřebu spánku,zhubnutí...,ale hlavně řeším problém s alergií kde je zlepšemí také patrné.Nedovedu ale posoudit jak moc se na tom podílí právě změna pH.
Koncept nerovnováhy kyselin a zásad jako příčin nemoci nastínil již William Howard Hay ve své knize z roku 1933. Nadmíru kyselinového odpadu v těle považují za příčinu celé řady chorob mnozí současní odborníci třeba Robert S. Morse.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 12:03 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
dalsi teoretik a mudrlant \":-)\"
v tom clanku pise, ze zasadita moc je skodliva, pricom sam jarda tu zdoraznuje, ze je to pravda a ze prave preto je dolezite aby prebiehal acidobazicky piest, cize rano a vecer kysla moc, poobede zasadita...
s tymi pripravkami by som mu dal za pravdu a podla mna je zbytocne sa takymto stylom hnat za nejakym zasaditym stavom....ak som to robil tymto sposobom, tak som ziadne ucinky nepozoroval...ina vec je, ked zasadotvornost sa docieli stravou (stavami), ukludnenim, meditaciou, odstranenim stresu a negativnych emocii a hlbokym dychanim...vtedy to clovek na sebe hned citi...ak by to ten mudrlant na sebe vyskusal, tak by taketo clanky nepisal \":-)\"
na druhu stranu neverim tomu, ze udrziavanie pH je liek na vsetko, aj ked je to na uzdravovani velmi pomocny ukazovatel...poznam ludi, co musia byt prekysleny ako slak a aj tak sa tesia v pokrocilom veku celkom dobremu zdraviu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 8:58 pm 
Offline

Registrován: úte lis 19, 2013 12:33 pm
Příspěvky: 8
jiddu píše:
dalsi teoretik a mudrlant \":-)\"
v tom clanku pise, ze zasadita moc je skodliva, pricom sam jarda tu zdoraznuje, ze je to pravda a ze prave preto je dolezite aby prebiehal acidobazicky piest, cize rano a vecer kysla moc, poobede zasadita...
s tymi pripravkami by som mu dal za pravdu a podla mna je zbytocne sa takymto stylom hnat za nejakym zasaditym stavom....ak som to robil tymto sposobom, tak som ziadne ucinky nepozoroval...ina vec je, ked zasadotvornost sa docieli stravou (stavami), ukludnenim, meditaciou, odstranenim stresu a negativnych emocii a hlbokym dychanim...vtedy to clovek na sebe hned citi...ak by to ten mudrlant na sebe vyskusal, tak by taketo clanky nepisal \":-)\"
na druhu stranu neverim tomu, ze udrziavanie pH je liek na vsetko, aj ked je to na uzdravovani velmi pomocny ukazovatel...poznam ludi, co musia byt prekysleny ako slak a aj tak sa tesia v pokrocilom veku celkom dobremu zdraviu....

Ty jsi mudrlant, jiddu.

Znovu pokládám otázku: Má zásaditá/kyselá strava schopnost měnit PH ostatních tělesných tekutin mimo oči, kterou si měříš? Pokud ano, jak to víš a kde je důkaz? Znovu opakuji - tady se nebavíme o tom, jestli se cítíš lépe, když jíš ovoce a zeleninu. Samozřejmě že ano. ALE! je to tím, že tato zásaditá strava dokáže měnit PH prostředí v těle jinde mimo v moči? Zatím to vypadá, že je tomu naopak. Nikdo tu není schopný odpovědět na tuhle snadnou otázku a vyhýbá se jí, protože by se mu tím mohly zřítit základy, na kterých staví.

Myslím, že je třeba je zpochybnit. Takže jak je to?

_________________
http://www.naturalmagic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 12:31 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
sonnak píše:
ALE! je to tím, že tato zásaditá strava dokáže měnit PH prostředí v těle jinde mimo v moči? Zatím to vypadá, že je tomu naopak. Nikdo tu není schopný odpovědět na tuhle snadnou otázku a vyhýbá se jí, protože by se mu tím mohly zřítit základy, na kterých staví.

Ty jsi ale mudrlant, sonnaku \":)\".

Já osobně jsem zažil doposud mi neznámý pocit úlevy, když se mi podařilo zvýšit (následně změřené) pH pomocí chemie (potravinami to nešlo, zřejmě jsem byl příliš zakyselený). Dneska už dokážu zhruba odhadnout pH své moči, aniž bych používal papírky. Moč samozřejmě není izolovaná od tělesného prostředí (jak implicitně tvrdíš), čímž se tvoje otázka stává bezpředmětnou. Že by strava (potažmo pH) ovlivňovala toliko výslednou moč by bylo možno tvrdit jen na základě jakési teorie (navíc iracionální) při absenci tělesné zkušenosti/pozorování (podobně jako teoretizování slepce o barvách).
Zda byla prováděna vědecká pH měření ještě jiných těl. tekutin kromě krve nevím, nečetl jsem žádnou studii. Edgar Cayce (geniální am. jasnovidec, kterému důvěřuji mnohem více než současným vědátorům) mnohokrát zdůrazňoval potřebu celkové těl. alkalizace (perorální cestou samozřejmě) kyselého organizmu v jednotlivých případech. Nicméně ne vždy je pmn kyselé prostředí naškodu, např. při půstu, tělo (resp. čistící procesy) pak funguje lépe, nedokážu však teoreticky vysvětlit proč.
Tepperweinova směs je podle mých zkušeností nic moc, ale tak určitě lepší než nic. Mě se nejvíce osvědčila hořečnatá a draselná uhličitanová sůl (ještě musím doladit, pak budu sdílet).

Potíž je sonnaku, že nemáš zkušenost a mudrlantuješ bez ní. Pak ti přirozeně připadá, že by se nám mohly zřítit základy. Osobní zkušenost však mudrlantsvím není, byť se může mudrlantstvím ozřejmit/vysvětlit. Co je zde cenné je právě sdílení osobních zkušeností, kdyby mě neinspirovaly k odkyselení, zřejmě bych tento pro mě důležitý aspekt, tuto zkušenost, vůbec nezískal. Teorie jsou až sekundární. Pokud ti ovšem nejde primárně o ukájení se v internetových šarvátkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 12:57 am 
Offline

Registrován: úte lis 19, 2013 12:33 pm
Příspěvky: 8
Zdenek20 píše:
Potíž je...

Potíž je, že jsi zažil pocit úlevy (nemusí to mít nic společného s tělesným PH) když se ti podařilo zvýšit PH moči (navíc ještě možný placebo efekt) a tento pocit úlevy jsi interpretoval v závislosti na tom, co jsi dříve četl - tedy že za to může změna PH v těle. Co když ne?

Všimni si, Zdenku, že nic netvrdím; ptám se, jestli jsou něčím podložená vaše tvrzení. Nejde o internetovou šarvátku, jde o velice snadnou otázku, na kterou by měla být velice zřejmá a dostatečným množstvím faktů podložená odpověď ze strany zastánců teorie kyselé/zásadité stravy a jejího vlivu na tělo. Prozatím se neobjevil ani jediný důkaz pro tuto teorii, až na subjektivní pocity, které nemusí vůbec pramenit z toho, co tato teorie hlásá. Horoskopáře bych radši vynechal; nemám s nimi dobré zkušenosti a snažíme se dobrat něčemu použitelnému a reprodukovatelnému, což je kategorie, do které channelingy neřadím \":wink:\"

Jestli mám zkušenosti či ne nemůžeš vědět, Zdenku. Nezaměřuj se na mě a snaž se zaměřit na to, o čem je řeč. Osobní zkušenost je krásná věc, a jak už jsem řekl, když budeš jíst spoustu ovoce a zeleniny místo pečiva a sladkostí, budeš se cítit lépe a budeš čůrat zásaditější moč, o tom tu není řeč, to nepopírám. Jenže tyhle výsledky ještě neznamenají, že je teorie tělesného PH pravdivá. Mluvíš o odkyselení, což je nezpochybněná premisa - nemáš tušení, jestli se změna dostavila díky odkyselení, nebo zkrátka proto, že zásadité potraviny, které mění PH moči na zásadité mají takové složení, že na tělo působí blahodárně, i když to se změnou PH v těle (kromě moči) nemá nic společného.

Rozumíš o co mi jde? Je to velice snadné.

_________________
http://www.naturalmagic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 1:41 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Neřekl by mi ten jasnovidec jaký vyjdou čísla ve sportce ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 1:53 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
sonnak píše:
Potíž je, že jsi zažil pocit úlevy (nemusí to mít nic společného s tělesným PH) když se ti podařilo zvýšit PH moči (navíc ještě možný placebo efekt) a tento pocit úlevy jsi interpretoval v závislosti na tom, co jsi dříve četl - tedy že za to může změna PH v těle. Co když ne?
Znovu opakuji, implicitně vycházíš z předpokladu oddělenosti výsledné moči od ostatních tělesných pochodů v těle. To je ale nesprávný předpoklad, čili nemůžeš z něho vycházet (včetně ev. otázek).

sonnak píše:
Všimni si, Zdenku, že nic netvrdím; ptám se, jestli jsou něčím podložená vaše tvrzení. Nejde o internetovou šarvátku, jde o velice snadnou otázku, na kterou by měla být velice zřejmá a dostatečným množstvím faktů podložená odpověď ze strany zastánců teorie kyselé/zásadité stravy a jejího vlivu na tělo. Prozatím se neobjevil ani jediný důkaz pro tuto teorii, až na subjektivní pocity, které nemusí vůbec pramenit z toho, co tato teorie hlásá.
Je přeci zřejmé, že nemáme prostředky pro měření tekutin uvnitř těla. Ani jsem nenašel žádnou studii, která by se tímto aspektem zabývala (pominu-li krev), když jsem se o to zajímal. Neboli "velice zřejmá a dostatečným množstvím faktů podložená odpověď " je tvůj konstrukt, který neexistuje, pokud tedy vím, ani ve vědeckém prostředí. Svůj přístup konstruuješ tak, abys dopředu obhájil své předpoklady.

Když je člověk unavený (např. po běhu), ze zkušenosti ví, že si potřebuje odpočinout. Nepotřebuje k tomu důkaz hladiny kys. mléčné z krve, CO2, O2 atpod. Co bys napsal člověku, který tvrdí, že se dotyčný zaměřuje na pocity a pro svou teorii odpočinku nemá žádný důkaz? Dostaneš tak moji odpověď. \":)\"
Dobrou noc.

p.s.
Edgar Cayce nebyl horoskopkář, to jsi ke své škodě zjevně předpojatý resp. - habituálně - činíš unáhlené závěry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 11:27 am 
Offline

Registrován: úte lis 19, 2013 12:33 pm
Příspěvky: 8
Zdenek20 píše:
Znovu opakuji, implicitně vycházíš z předpokladu oddělenosti výsledné moči od ostatních tělesných pochodů v těle. To je ale nesprávný předpoklad, čili nemůžeš z něho vycházet (včetně ev. otázek).

Já z žádného předpokladu nevycházím, Zdenku. Já jen pokládám otázky \":lol:\" .Zastánci alkalické stravy vycházejí z předpokladu, že PH moči je shodné s PH ostatních tělesných pochodů. To je předpoklad, který zpochybňuji a nikdo zatím není schopen předložit důkaz, že by tomu mohlo být opačně. Naopak existují studie, které dokazují, že se PH krve a PH moči liší a že PH moči není ukazatelem prostředí v těle, nýbrž jde pouze o ukazatel PH zbytkových odpadů ze stravy. Předpokládat, že strava nemá žádný vliv na PH krve, ale na zbytek těla má vliv je zbožné přání. Skvělý článek včetně odkazů na studie:
http://chriskresser.com/the-ph-myth-part-1
http://chriskresser.com/7-tips-for-heal ... n-a-budget

a ještě třeba tady
http://rationalwiki.org/wiki/Alkaline_diet

Zdenek20 píše:
Neboli "velice zřejmá a dostatečným množstvím faktů podložená odpověď " je tvůj konstrukt, který neexistuje, pokud tedy vím, ani ve vědeckém prostředí. Svůj přístup konstruuješ tak, abys dopředu obhájil své předpoklady.

Máš pravdu, s "velice zřejmou a dostatečně podloženou odpovědí" jsem to přehnal, protože opravdu neexistuje. A co takhle ne tolik zřejmou a alespoň něčím podloženou odpověď? Ani taková by se nenašla? Jakákoli? Svůj přístup konstruuji tak, že zpochybňuji, jelikož fakta nasvědčují opaku. Není mým úmyslem potopit alkalickou stravu. Pokud má opravdu potenciál, který se o ní tvrdí, od zítřka na těchto zkušenostech začnu stavět svůj jídelníček.

Zdenek20 píše:
Když je člověk unavený (např. po běhu), ze zkušenosti ví, že si potřebuje odpočinout. Nepotřebuje k tomu důkaz hladiny kys. mléčné z krve, CO2, O2 atpod. Co bys napsal člověku, který tvrdí, že se dotyčný zaměřuje na pocity a pro svou teorii odpočinku nemá žádný důkaz? Dostaneš tak moji odpověď. \":)\"
Dobrou noc.

Do toho nemusíš tahat zkušenost, Zdenku. Tělo je dokonalý robot s vlastní inteligencí vysoce převyšující tvoji hlavu a každá buňka ve tvém těle ví o potřebě odpočinku mnohem dřív, než si to uvědomíš tam nahoře. I když budeš makat naplno, dříve či později tělo zkolabuje, aby nabralo sílu a nemůžeš s tím absolutně nic udělat. Nepotřebuješ zkušenost na to, abys věděl, že si potřebuješ odpočinout, to je hloupost. Tohle všechno se děje naprosto automaticky \":)\"

Stejně tak můžeš mít větší chuť na zeleninu než na maso, což je třeba taky inteligence těla. Jenže vykládat si to tak, že tělo si žádá alkalické prostředí je konstrukt, který by tě nenapadl, pokud by sis o tom předtím někde nepřečetl. Třeba prostě jen potřebuje něco ze zeleniny a s PH to nemá nic společného, o to mi jde.

Nesnažím se vyvrátit vliv "zdravé stravy" na tělo, jen zpochybňuji teorii, která tvrdí, že některé potraviny jsou zdravé díky schopnosti měnit PH v těle - protože tahle teorie se ukázala být chatrná jak domeček z karet ve větru.

Zdenek20 píše:
Edgar Cayce nebyl horoskopkář, to jsi ke své škodě zjevně předpojatý resp. - habituálně - činíš unáhlené závěry.

Znám Edgara Cayceho a je dost možné, že se taky někde dočetl o alkalické stravě a své channelingy interpretoval podle těchto možná chybných závěrů. Třeba i podvědomě \":)\" proto mi nepřijde relevantní uvádět ho v této diskusi.

Hezký den

_________________
http://www.naturalmagic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: ned pro 22, 2013 2:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sonnak píše:
Ty jsi mudrlant, jiddu.

Znovu pokládám otázku: Má zásaditá/kyselá strava schopnost měnit PH ostatních tělesných tekutin mimo oči, kterou si měříš? Pokud ano, jak to víš a kde je důkaz? Znovu opakuji - tady se nebavíme o tom, jestli se cítíš lépe, když jíš ovoce a zeleninu. Samozřejmě že ano. ALE! je to tím, že tato zásaditá strava dokáže měnit PH prostředí v těle jinde mimo v moči? Zatím to vypadá, že je tomu naopak. Nikdo tu není schopný odpovědět na tuhle snadnou otázku a vyhýbá se jí, protože by se mu tím mohly zřítit základy, na kterých staví.

Myslím, že je třeba je zpochybnit. Takže jak je to?

A jak podle vás vlastně funguje takové pH, jde tu přeci o poměr iontů v daném prostředí, čili dodáváním kladných iontů logicky musíte ovlivnit prostředí stejně jako dodáváním iontů zásaditých, prostě měníte jejich poměr. Je prakticky jedno čím a proto funguje od stravy po chemikálie a jedlou sodu prakticky cokoliv. Krev se tělo pochopitelně snaží držet ve velice vyvážených hodnotách, ale u ostatních tkání v těle se pH docela citelně mění a to vždy obráceně proti pH, které zjistíme v moči. Je ovšem otázka jak to doložit, protože studie prakticky neexistují, nicméně dle mého názoru ani potřeba nejsou, když prudkou změnou pH moče pomocí tak jednoduchého prostředku jako je jedlá soda, docílíte zásadních zdravotních změn v těle. Soda pochopitelně nejde vyargumentovat jako zdravá strava, je to prostě běžná chemikálie a nevidím tedy jinou možnost, než že zabírá pouze ta změna poměru iontů v prostředí, ne nic dalšího, co zdravá strava obsahuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: sob led 18, 2014 8:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Dodatok: Najväčšou sprostosťou je tvrdenie, že čím zásaditejší je váš moč, tým lepšie. Toto odporúčanie ignoruje skutočnosť, že pH moču nie je dobrým ukazovateľom vnútorného prostredia, ktoré sa u zdravého človeka udržuje v konštantnom rozmedzí, v dôsledku regulačnej funkcie respiračného traktu a renálnych tubulov. Už malé oslabenie funkcie renálnych tubulov, napríklad vekom alebo už pri nadmernom príjme tekutín má za následok zhoršené hospodárenie s minerálmi a poruchu koncentračnej schopnosti a vylučovania aniónov. Takáto porucha má za následok produkciu zriedeného moču, s vyšším pH, čo je spojené s vyšším rizikom vzniku metabolickej acidózy.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: sob led 18, 2014 11:08 am 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
milo1 píše:
Dodatok: Najväčšou sprostosťou je tvrdenie, že čím zásaditejší je váš moč, tým lepšie. Toto odporúčanie ignoruje skutočnosť, že pH moču nie je dobrým ukazovateľom vnútorného prostredia, ktoré sa u zdravého človeka udržuje v konštantnom rozmedzí, v dôsledku regulačnej funkcie respiračného traktu a renálnych tubulov. Už malé oslabenie funkcie renálnych tubulov, napríklad vekom alebo už pri nadmernom príjme tekutín má za následok zhoršené hospodárenie s minerálmi a poruchu koncentračnej schopnosti a vylučovania aniónov. Takáto porucha má za následok produkciu zriedeného moču, s vyšším pH, čo je spojené s vyšším rizikom vzniku metabolickej acidózy.

Ja nemusim ani hledat zdroj, protoze vim toto:
Použila bych výrok Paracelsuse : Dávka je lék. Ale jak zjistit kolik.
I celý vesmír by skončil v chaosu, kdyby v něm neexistoval určitý druh rovnováhy. Takže jak já bych užívala lékořici? Zkusila bych kousek a čekala jak to na mne bude pusobit. Pokud nijak, přiště bych si vzala trochu více. Ze zkušenosti vím, že tělo najednou řekne dost a nemůže se na danou věc ani podívat. Jak asi byste chtěli jíst lívance se skořicí každý den???, já tedy ne. A to je mám ráda. A taky si myslím, že skořice není určená jíst po lžičkách, ale jako chutné koření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je tělesné PH jen mýtus?
PříspěvekNapsal: sob led 18, 2014 5:42 pm 
Offline

Registrován: sob led 18, 2014 5:23 pm
Příspěvky: 3
Ph není mýtus, ale překyselení může za spoustu nemocí a potíží. Překyselení se projevuje např. jako celulitida , zácpa, ekzém, migréna, bolesti kloubů, pálení žáhy, dna atd.


http://shop.peknyzivot.cz/Doplnky-stravy/Latkova-vymena-a-energii/BASENFIT-Prasek-pro-acidobazickou-rovnovahu-SLEVA-Puvodni-baleni.html


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz