Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:13 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 10:27 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ale vo vlákne o chelácii ťažkých kovov som členovi Alex vysvetľovala, že som robila intezívnu antiparazitnú kúru, dva mesiace podľa Clark+albendazol+praziquantel a dlhú dobu som brala silný antivirálny protokol - veľmi vysoké dávky extraktu z olivových listov, oregána, GSE, rôznych bylín, cesnaku, kurkumu, zázvor - to beriem prakticky denne a nemala som vôbec žiadnu reakciu ani na antiparazitnú kúru a ani herxheimerovu reakciu na antivirálny protokol. Ja som si potom prečítala jeho príspevky o parazitoch a on tam jasne písal ako veľmi silne reagoval na Clarkovej protokol a neskôr aj na albendazol. Ale keď je moja reakcia nulová, tak to mám ďalej do seba pchať všetky ďalšie chemické lieky ako ivermectin a pod., aby som príp. zasiahla aj nejaké ďalšie exotické parazity? Ak by u mňa nejaká reakcia bola, tak sa pustím ešte do agresívnejšej antiparazitnej liečby, ale necítila som nič. Prečítala som si vlákno o parazitoch na fóre upramene.cz a veľmi dobre to vystihol člen "Craft" a s tým sa aj ja stotožňujem:

"BTW: Tohle vlákno už začíná být bohužel pouze o antihelmitikách a dávkování, které začíná až nekontrolovatelně narůstat. Spíše mi to připadá už jako nějaká davová hysterie. Pokud bych to shrnul, tak podle toho vlákna pomůže pouze 1kg antihelmitik, říznutý litry MMS1 a kilogramem MMS2 a jako pojistku přidat ještě pár litříků KS. A když nepomůže ani to, co pak No, tak to ještě více navýšíme"

"Bláhová rozhodně takové maxi dávky nedoporučuje a navíc ty pauzy v užívání mají logiku. Lidi přečtěte si nejdříve něco o principu působení těch léků a pak se nad tím zamyslete. Tyto léky působí pouze na určitá vývojová stádia a to tak, že narušují některé chemické procesy v těle parazita, čímž hyne. Takže pokud se zničí jedno stádium, je nutno udělat onu pauzu než se ze stádií, které ty léky nepostihují se vyvinou další a pak nasadit další rozumnou dávku a tak to několikrát zopakovat až se z organismu vytratí úplně. Nicméně zůstanou stále otevřené dveře pro novou nákazu, ať již z rodiny nebo okolí. Sypat to do sebe na hrstě po dobu několika týdnů v kuse je prostě blbost a akorát se tím zatěžují důležité orgány a snižuje se tím jejich výkonnost a správná funkčnost. Na to ale časem každý přijde sám..."

Chudáci niektorí ľudia tam do seba lejú MMS, berú kvantá chemických antiparazitík, keď im to nepomôže, tak ich ďalej presviedčajú o tom, že potrebujú ešte agresívnejšiu liečbu a pritom príčina ich chronickej únavy môže byť niede úplne inde. To je len jeden príklad toho, ako niekedy môžu fungovať takéto fóra.

Parazity môžu hrať nejakú rolu v zmysle, žeby napr. obsahovali v sebe tie ťažké kovy, žeby reagovali na nejaké frekvencie niečo ako u zapper prístroja, ale tak to by som už snáď mala aj nejakú reakciu na všetky tie látky, čo som do seba za tie roky dala, ak by som teda nejaké parazity, borélie, chlamýdie v sebe mala. Takisto celkové oslabenie organizmu spôsobuje, že ľudia sú viac náchylní na elektrosenzitivitu a tým oslabením môžu byť aj parazity.

Jedným z dôvodov prečo práve tieto rôzne infekty v tele pretrvávajú ako candidy, borélie a aj tie parazity, je práve oruť. Ja by som urobila na prvom mieste antiparazitnú kúru - je rozhodne menej náročná ako chelácia, ak by táto nezabrala, posunula by som sa ďalej, skúšala by som antivirálne protokoly+simultánne chelácia ortuti. Píšem simultánne, lebo rozvirovanie ortuti môže spôsobiť rozmnožovanie borélií. Ak je v tele prítomná ortuť, je nemožné zlikvidovať tieto infekcie.

A ešte jedna vec, ak niekto reaguje napr. na antiparazitný liek albendazol, môže to kľudne znamenať to, že má v sebe napr. chlamýdiovú infekcu, nejaké améby, takže je otázne, čo vlastne tieto antiparazitné lieky v organizme zasiahnu, určite by tam mala byť ale nejaká herxheimerova reakcia alebo cítiť zmenu zdravotného stavu, ak niečo už zasiahli. http://chlamydie.info/node/454

Moja elektrosenzitivita sa vždy zvýši v dobe, kedy aktívne chelátujem - rozvirujem v sebe ťažké kovy, takže pre mňa je súvislosť u mňa jednoznačná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 11:00 am 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
bludicka píše:
Alex píše:
Neviem ci si skusala zapper , ten ma tiez frekvencie a prudy a lieci. Pre telo je zdravie poskodzujuci prud - striedavy nad 10mA a jednosm. nad 25mA pri 1kHz. To mobily ani zdaleka nedosahuju. Skor to u teba vyzera na parazity ktore reaguju na tieto veci, lebo predsa mini parazitik urcite viac pociti taky elektr. smog ako cele telo. Telo na to v podstate nema ani dovod reagovat a pochybujem ze to je tazkymi kovmi. V dobe nedavno minulej boli v zuboch len amalgamy a radia a televizory anteny satelity radary tu boli aj predtym. Skor je moznost, ze ako sa postupne zvysuju frekvencie na prenosy, tym viac na ne paraziti reaguju. Osobne som si kupil asi pred pol rokom wifi router domov a mam ho asi pol metra od seba na stole a necitim nic. Amalgamov v ustach zopar este mam. Ziadne piskanie v usiach a pod, busenie srdca. To vsetko sa stratilo popri antiparaz kurach, samozrejme postupne.

Problematiku "mojich parazitov" sme rozoberali v inom vlákne a toto je z môjho pohľadu čistý blud, že za mojim problémom s elektrosmogom môžu parazity.

Ak sa ľudia vyliečia z nejakého vážneho zdravotného problému, majú tendenciu paušalizovať svoje skúsenosti na druhých, čo je aj Tvoj problém. Tebe antiparazitná kúra super pomohla a teraz vidíš parazity všade a za všetkým.

Nechcem nejak znevažovať Tvoje vedomosti z oblasti elektrotechniky a elektrosenzitivity, ale ja túto problematiku študujem asi tri roky, mám elektrotechnickú priemyslovku, tak úplne blbá z tej techniky nie som. Veľa ľudí nič necíti, to ale ešte neznamená, že iní ľudia nemôžu byť senzitivni. Ja som takisto dlhú dobu vôbec nič necítila, tá zmena prebehla u mňa behom veľmi krátkej doby. Moja hypotéza je taká a na to mám aj štúdie, kde sa píše, že VF elektrosmog spôsobuje zvýšené vylučovanie ortuti z tela, zrejme VF žiarenie u mňa naštartovalo rozvírenie ortuti v mozgu, ktorá dovtedy tam bola v kľude a nespôsobovala nejaké väčšie problémy. Pretože od toho okamihu to išlo s mojim zdravotným stavom rapídne dolu.

Zapper mám doma, ale nejakú lacnú verziu, v začiatkoch mojej liečby som sa aj slamky chytala - a tak hodnotím ja liečbu zapperom. Z môjho pohľadu táto technológia nie je ešte úplne dotiahnutá, aj keď nejaké výsledky tam sú.

Ďalej odpovedám len na rozumné podnety, keď neodpoviem, tak to znamená, že to bol ďalší Tvoj blud, na ktorý nemám energiu a ani čas.

U těch zapprů je problém, že každý parazit může být citlivý na jinou frekvenci. Odstínit dmácnost asi bude problém, nejlevnější avšak docela bizardní mi přijde oblepit podlahy a stěny alobalem a na okna taky přičemž tam můžou být otvory,ale raději co nejmenší-čím menší tím vyšší frekvenci to propustí, no však píšete, že znáte elektrotechniku dobře tak to nejspíš víte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 11:07 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Odtieniť dokonale miestnosť vôbec nie je jednoduchá záležitosť a treba to vždy zmerať, čo som vlastne odtienila, niekedy napr. magnetická zložka môže zase stúpnuť. Takisto ak v odtienenej miestnosti používam napr. mobil, el. zariadenia.... všetko sa to odráža potom ako ping-pong naspäť do miestnosti a vlastne si zvyšujem hladinu elektrosmogu. Takisto je potrebné vodivé väčšie plochy uzemniť.

Alobalové polepenie miestnosti som realizovala aj ja, vyrábala som si aj faradayovu klietku z odtieňovacej tkaniny, kde som spávala - to ešte fungovalo celkom ok. Problém ale bol v mojom byte ten, že to žiarenie bolo tak silné, že ten alobal nestačil. Odtieniť zase miestnoť špeciálnymi nátermi, dávať na okná špeciálne fólie+záclony z odtieňovacej tkaniny, v činžiaku potrebujem odtieniť ale nielen steny, ale aj strop a podlahu - smog od susedov, to je veľmi drahá záležitosť. Je jednoduchšie sa presťahovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 12:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bludicka píše:
Odtieniť dokonale miestnosť vôbec nie je jednoduchá záležitosť a treba to vždy zmerať, čo som vlastne odtienila, niekedy napr. magnetická zložka môže zase stúpnuť. Takisto ak v odtienenej miestnosti používam napr. mobil, el. zariadenia.... všetko sa to odráža potom ako ping-pong naspäť do miestnosti a vlastne si zvyšujem hladinu elektrosmogu. Takisto je potrebné vodivé väčšie plochy uzemniť.

Alobalové polepenie miestnosti som realizovala aj ja, vyrábala som si aj faradayovu klietku z odtieňovacej tkaniny, kde som spávala - to ešte fungovalo celkom ok. Problém ale bol v mojom byte ten, že to žiarenie bolo tak silné, že ten alobal nestačil. Odtieniť zase miestnoť špeciálnymi nátermi, dávať na okná špeciálne fólie+záclony z odtieňovacej tkaniny, v činžiaku potrebujem odtieniť ale nielen steny, ale aj strop a podlahu - smog od susedov, to je veľmi drahá záležitosť. Je jednoduchšie sa presťahovať.

Tak chaloupka u lesa řeší prakticky vše a člověk se pak cítí jako v ráji, navíc správné vnitřní vibrace vystěhují z těla i případné parazity a to i bez antihelmintik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 1:12 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Otec môjho priateľa má chalupu v lese, totálna samota a asi 500 m od tej chalupy na kopci postavil mobilný operátor obrovský vysielač na celé údolie. Priamo na chalupe je signál slabý, asi sa tam uplatňuje ten klobúkový efekt, že priamo pod vysielačom býva signál slabý+stromy dobre odtieňujú, ale už napr. stačí ísť kúsok na lúku a tam je to už silné.

Tak to vie človeka teda aj pekne asi nasrať, že celý život si niečo buduje, opravuje a potom si príde nejaký operátor a mu to vrazí pomaly pred dvor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: stř srp 29, 2012 10:31 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
http://www.naturalnews.com/036989_elect ... _EMFs.html

Výborný článok o stúpajúcej elektrosenzitivite vo svete, elektrosenzitivita sa pokladá za reálne fyzické ochorenie podobne ako rakovina alebo srdcové ochorenie.

Už malé bábätká od narodenia sú vystavené 24-hodinovému ožarovaniu vďaka rôznym bezdrátovým monitorovacím zariadeniam, monitorom dychu - podložky, na ktorých dieťa priamo spí. Pritom malé bábätko nemá ešte úplne vyvinuté lepečné kosti a ochranu mozgu a má priepustnejšiu mozgovo-cievnu bariéru, takže elektrosmog u nich pôsobí omnoho agresívnejšie ako u dospelého človeka. Už tu môže vzniknúť predpoklad na neskoršiu elektrosenzitivitu.

Najvýznamnejší efekt elektrosmogu je otvorenie mozgovo-cievnej bariéry a prenikanie toxíckých látok ako orute, orgánochloridov... do mozgu.

Asi 3 až 5% populácie trpí vážnou formou elektrosenzitivity. Asi 35% ľudí má symptómy elektrickej senzitivity, ale neuvedomujú si to.

Najčastejšie symtómy, ktoré môžu byť u každého individuálne:

nespavosť, únava, depresie, chronické bolesti hlavy, podráždenosť až agresia, poruchy myslenia, chronické infekcie, bolesti kĺbov, pocity znecitlivenia a tŕpnutia v končatinách

Elektrosenzitivita dokáže kompletne zničiť ľudský život, títo ľudia sa musia vyhýbať technológiam, stávajú sa izolovaní od spoločnosti a musia žiť na rôznych podivných miestach, kde je nízka dávka elektrosmogu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bludicka píše:
Otec môjho priateľa má chalupu v lese, totálna samota a asi 500 m od tej chalupy na kopci postavil mobilný operátor obrovský vysielač na celé údolie. Priamo na chalupe je signál slabý, asi sa tam uplatňuje ten klobúkový efekt, že priamo pod vysielačom býva signál slabý+stromy dobre odtieňujú, ale už napr. stačí ísť kúsok na lúku a tam je to už silné.

Tak to vie človeka teda aj pekne asi nasrať, že celý život si niečo buduje, opravuje a potom si príde nejaký operátor a mu to vrazí pomaly pred dvor.

Tak něco takového by mě vytočilo neuvěřitelně, nicméně asi bych si tím moc nepomohl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bludicka píše:
http://www.naturalnews.com/036989_electromagnetic_field_intolerance_epidemic_EMFs.html

Výborný článok o stúpajúcej elektrosenzitivite vo svete, elektrosenzitivita sa pokladá za reálne fyzické ochorenie podobne ako rakovina alebo srdcové ochorenie.

Už malé bábätká od narodenia sú vystavené 24-hodinovému ožarovaniu vďaka rôznym bezdrátovým monitorovacím zariadeniam, monitorom dychu - podložky, na ktorých dieťa priamo spí. Pritom malé bábätko nemá ešte úplne vyvinuté lepečné kosti a ochranu mozgu a má priepustnejšiu mozgovo-cievnu bariéru, takže elektrosmog u nich pôsobí omnoho agresívnejšie ako u dospelého človeka. Už tu môže vzniknúť predpoklad na neskoršiu elektrosenzitivitu.

Najvýznamnejší efekt elektrosmogu je otvorenie mozgovo-cievnej bariéry a prenikanie toxíckých látok ako orute, orgánochloridov... do mozgu.

Asi 3 až 5% populácie trpí vážnou formou elektrosenzitivity. Asi 35% ľudí má symptómy elektrickej senzitivity, ale neuvedomujú si to.

Najčastejšie symtómy, ktoré môžu byť u každého individuálne:

nespavosť, únava, depresie, chronické bolesti hlavy, podráždenosť až agresia, poruchy myslenia, chronické infekcie, bolesti kĺbov, pocity znecitlivenia a tŕpnutia v končatinách

Elektrosenzitivita dokáže kompletne zničiť ľudský život, títo ľudia sa musia vyhýbať technológiam, stávajú sa izolovaní od spoločnosti a musia žiť na rôznych podivných miestach, kde je nízka dávka elektrosmogu.

O nic zdravého opravdu nejde i když různá záření provází člověka po celý jeho život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 8:23 am 
Offline

Registrován: sob dub 03, 2010 7:09 am
Příspěvky: 29
Jarda píše:
Tak chaloupka u lesa řeší prakticky vše a člověk se pak cítí jako v ráji, navíc správné vnitřní vibrace vystěhují z těla i případné parazity a to i bez antihelmintik.

Tak bych potřebovala umět. Ve městě je to asi ale nemožné:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 1:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Curious píše:
Tak bych potřebovala umět. Ve městě je to asi ale nemožné:(

Tak možné je všechno, jenom je to velice obtížné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: úte črc 09, 2013 11:02 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 21, 2011 4:15 pm
Příspěvky: 24
K mobilním telefonům, pozoruju na sobě jisté změny od doby, kdy jsem používání mobilu výrazně omezila. Dřív jsem ho mívala zapnutý nonstop, spala jsem s ním u hlavy a přes den jsem ho nosila na krku. Teď ho zapínám cca jednou za týden, abych zkontrolovala zprávy, případně ho příležitostně používám k operativní komunikaci, když jsem na cestách.

K těm změnám:
- líp se mi spí - spánek je hlubší, klidnější, kvalitnější (alespoň to platilo, než jsem se přestěhovala do současného bytu, kde je 9 wifi sítí od sousedů)
- dokážu se snadněji a lépe soustředit
- míň zapomínám

Když se nemůžu soustředit, zapomínám, co jsem chtěla před půl minutou a jsem celkově zmatená, obvykle zjistím, že má přítel mobil ve stejné místnosti. Když ho odnese do jiné, všechno se zlepší.

Další věc, mobil v pohotovostním režimu se každé dvě minuty hlásí na věž krátkými impulzy. Stalo se mi několikrát, že jsem s někým mluvila, a najednou jsme oba ve stejnou chvíli zapomněli, co jsme chtěli říct - jakoby nám někdo "ukradl myšlenky". Příčinou byl opět zapnutý mobil poblíž.

Máte to takhle ještě někdo? Případně nevíte, co by to mohlo způsobovat? Zvýšená citlivost? Paraziti? Něco jiného? Podotýkám, že nemám ani jednu plombu a nenosím na těle ani v těle žádné kovy, dokonce ani náušnice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2013 6:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Zuzka K. píše:
K mobilním telefonům, pozoruju na sobě jisté změny od doby, kdy jsem používání mobilu výrazně omezila. Dřív jsem ho mívala zapnutý nonstop, spala jsem s ním u hlavy a přes den jsem ho nosila na krku. Teď ho zapínám cca jednou za týden, abych zkontrolovala zprávy, případně ho příležitostně používám k operativní komunikaci, když jsem na cestách.

K těm změnám:
- líp se mi spí - spánek je hlubší, klidnější, kvalitnější (alespoň to platilo, než jsem se přestěhovala do současného bytu, kde je 9 wifi sítí od sousedů)
- dokážu se snadněji a lépe soustředit
- míň zapomínám

Když se nemůžu soustředit, zapomínám, co jsem chtěla před půl minutou a jsem celkově zmatená, obvykle zjistím, že má přítel mobil ve stejné místnosti. Když ho odnese do jiné, všechno se zlepší.

Další věc, mobil v pohotovostním režimu se každé dvě minuty hlásí na věž krátkými impulzy. Stalo se mi několikrát, že jsem s někým mluvila, a najednou jsme oba ve stejnou chvíli zapomněli, co jsme chtěli říct - jakoby nám někdo "ukradl myšlenky". Příčinou byl opět zapnutý mobil poblíž.

Máte to takhle ještě někdo? Případně nevíte, co by to mohlo způsobovat? Zvýšená citlivost? Paraziti? Něco jiného? Podotýkám, že nemám ani jednu plombu a nenosím na těle ani v těle žádné kovy, dokonce ani náušnice.

Vyzkoušejte se v průběhu používání telefonu uzemnit, prostě grounding a uvidíte jak to najednou bude jiné. Nyní v tomto teple to je jednoduché, prostě si zujte boty a stoupněte si třeba do vlhké hlíny, nebo na orosený trávník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2013 8:24 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Když jsem chodila na střední, mívali jsme výpočetní techniku, náš učitel nás posílal chytit se vodovodního kohoutku, abychom se prej vybili, je to také nějaká souvislost s uzemněním? Jinak se snažím každé ráno brouzdat trávou, osvěží a cítím se opravdu lépe, potůček za barákem máme totálně vyschlý \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: pon srp 05, 2013 2:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Když jsem chodila na střední, mívali jsme výpočetní techniku, náš učitel nás posílal chytit se vodovodního kohoutku, abychom se prej vybili, je to také nějaká souvislost s uzemněním? Jinak se snažím každé ráno brouzdat trávou, osvěží a cítím se opravdu lépe, potůček za barákem máme totálně vyschlý \":-(\"

Ano, funguje cokoliv co je vodivě spojeno se zemí, většinou vodovodní potrubí, tedy kovové, ústřední topení, zemnící rozvod, třeba nulový kolík v zásuvce, ale zde opatrně, uzemnit se na fázi to by mohl být zajímavý zážitek v horším případě i poslední.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobilne telefony
PříspěvekNapsal: stř lis 06, 2013 2:48 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jarda píše:
Ano, funguje cokoliv co je vodivě spojeno se zemí, většinou vodovodní potrubí, tedy kovové, ústřední topení, zemnící rozvod, třeba nulový kolík v zásuvce, ale zde opatrně, uzemnit se na fázi to by mohl být zajímavý zážitek v horším případě i poslední.

Kolík v zásuvce není nulák (norma předepisuje již mnoho let pětidrát, tedy oddělení nuláku a zemnění), to je zemnění. Nulák (aktivní vodič) je ta dírka napravo. Ale takto: naštěstí máme v Čechách zavedenu síť zhruba 50Hz/230-240V (střídavých). Tento způsob je relativně bezpečný, lze celkem bez obav uchopit a držet obnažený přívod - fázi. Špičková hodnota je sice kolem 320V, ale mění se to 50 x za sekundu, 230 - 240 je efektivních. Proudy jsou dosti malé, lidské tělo klade velký odpor. V Kanadě či Japonsku vám to nedoporučuji, tam jsou sítě jiné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz