Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 2:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: stř říj 30, 2013 6:08 pm 
Offline

Registrován: úte říj 08, 2013 8:00 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den,
chtěl bych tu napsat shrnutí svých zdravotních problémů, co jsem zkusil, výsledky testů.
A rád bych rozvedl diskuzi co by mě asi tak mohlo byt, co stim atd.

Je mi 26Let.

Takže co mě trápí:
Lupénka
Zhoršený zrak
Sexuální nezájem
Buzení v noci
Acholická stolice
Ztráta hmotnosti (vážím 65Kg pri 187 cm)
Únava
Malá výkonost
Napětí, stres, nervozita
Kruhy pod očima
Špatně se hojící rány na kůži
Povlak na jazyku

Co jsem zkusil:
Klistýry 21 dnu po sobě 1-2x denně
během klistýrů mírné zlepšení projevů lupénky, po dokončení okamžitý návrat do původního stavu. Docela mě překvapilo že první stolice byla až za 4dny.

Půst, juicový půst:
Asi nejlepší výsledky. Nejdelší jsem držel 5 dnů.

Probiotika, prebiotika, hcl, Trávicí enzymy, ostropestřec, kefír.

Co jsem zjistil:
Pokud zkonzumuji hodně tuků ihned druhý den následuje zhoršení zraku a lupénky.
Při dodržování vitarianske 80:10:10 vidím výborně a lupénka se nezhoršuje bohužel ani nijak výrazně nezlepšuje.
Banány ani hrozny mě absolutně nenadýmají, ale pokud si dám dvě jablka hned jsem nafouklý.
Dříve mě bolívalo v bederní části zad.

Přikládám několik lékařských zpráv:
http://sdrv.ms/19b0BnD

Poprosil bych někomu kdo se v tom vyzná jestli by mne řekl jak to vypadá.
Hlavně stav krvinek a kortizol.

Omlouvám se pokud jsem měl příspěvek uvést jinde.
Předem děkuji za rady..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 12:23 am 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Tak ja byt Vami, tak napisu panu Jardovi osobne a to bud pres SZ nebo meil, ci telefonicky, ten Vam poradi ze vsech nejlepe \</div

Naposledy upravil misujka23 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 6:16 am 
Offline

Registrován: úte říj 08, 2013 8:00 pm
Příspěvky: 9
[quote="misujka23":2hrwe36o]Tak ja byt Vami, tak napisu panu Jardovi osobne a to bud pres SZ nebo meil, ci telefonicky, ten Vam poradi ze vsech nejlepe \</div

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2hrwe36o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 8:49 pm 
Offline

Registrován: úte říj 08, 2013 8:00 pm
Příspěvky: 9
Dnes jsem byl na Gastroskopii žaludku jícnu a dvanácterníku. Zítra sem přidám zprávu.
Ale vše dopadlo dobře až na nějaké vyboulení v D2 které odpovídá nálezu z sona. Bez zánětu či léze.

Dále bych měl dotaz na kombinace potravin a to.
Kokosový olej ovoce.
Citron ovoce. Citron tuky
Avokádo ovoce.

Co jsem zkoušel tak kombinace kokosového oleje a banánů mi nezpůsobuje žádné obtíže.

Dále jsem se dočetl v knize uzdrav svoji tvář. že kruhy pod očima akné pod spodním rtem sexuální nezájem bolesti v bederní části zad. mají souvislost s ledvinami.

zkoušel jsem po delší době měřit ph moči. Byl jsem docela překvapený ranní 8.2 odpolední 8.5.
Zkusím to srazit kyselinou askorbouvou abych měl po ránu pod 7 a večer k 7.5.

Jinak sleduji značný vliv tučných jídel na kvalitu zraku nejen lupénky. Tuk na večer tak v 18:00 = zhoršení následující den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 11:43 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
To PH mate spatne myslim..
Rano ma byt kolem 6-ti, odpol.kolem 7 a vecer zase kolem 6 mam za to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: pát lis 01, 2013 12:12 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Bože, děkuji Ti, že nevím, jaké mám pé há.....to se pak nedivím, že jsou lidi ve stresu - ráno zkoumat nejdříve stolici a moč, pak hleny a ostatní výměšky, do toho pé há....máte taky čas na normální život?!
Ještě že jsem takových vyfikundací ušetřena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: pát lis 01, 2013 12:18 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Tak jde pouze o dobu, nez se clovek uzdravi, ne?!!
Nebo vy jste si treba v dobe, kdy jste mela chripku, nikdy nemerila teplotu a nepozorovala zda vam je po necem lepe a naopak?Az do uzdraveni?Prosim vas....je to ubohe.Tady lidi hold nepozorujou teploty a ucinky prasku a sra*ek, tady si misto toho meri PH apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: pát lis 01, 2013 8:26 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 15, 2013 6:18 pm
Příspěvky: 9
Přidala bych solné koupele, zelený nápoj, vitamín C.
Dále hořčík. Ten Ostropestřec....lžičku semínek ráno spolu s lžičkou ostropest. oleje, pořádně rozkousat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 2:52 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Tak já mám (měl?) podobný krevní obraz, z kterého jsem u sebe usoudil na megaloblastovou anemii v důsledku nedostatku B12. Běžný obvoďák se ale dle mých zkušeností v krevním obrazu moc nevyzná (ono obecně informace rostou nelineární řadou a ordinace bývají plné a času je málo), je třeba, aby sis to naštudoval sám (viz dole některé odkazy) a pak to velice opatrně (doktoři jsou nejješitnější profese) svému lékaři naservíroval kvůli ev. medikamentům.
Je třeba, aby ses na to nevykašlal, u mě to vyústilo až v polyneuropatii, což je poměrně závažné onemocnění periferních nervů (oficiálně na to není léčebný postup), výrazně pomohl až 21denní půst ve spojitosti s injekčním B12 (tabletky nezabíraly).
U tebe je však jasně zanesený žlučník, takže je třeba začít odtud (viz např. jaterní čistící kůra na úvodních stránkách tohoto serveru). Máš však zřejmě určitou žlučníkovou anomálii, tudíž těžko radit, musíš se rozhodnout sám a nést za to odpovědnost. Já bych do toho na tvém místě určitě šel. Je nutné dodržet postup, jinak to nebude účinkovat. Hodně nahřívej.
Šankaprakšalána taky nebude naškodu, mě velmi pomohla (určitě ji udělej před delším půstem).
Hodně zdaru

http://nemocniceceskytesin.agel.cz/odde ... orator.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 10:57 am 
Offline

Registrován: úte říj 08, 2013 8:00 pm
Příspěvky: 9
[quote="Zdenek20":27ccw47p]Tak já mám (měl?) podobný krevní obraz, z kterého jsem u sebe usoudil na megaloblastovou anemii v důsledku nedostatku B12. Běžný obvoďák se ale dle mých zkušeností v krevním obrazu moc nevyzná (ono obecně informace rostou nelineární řadou a ordinace bývají plné a času je málo), je třeba, aby sis to naštudoval sám (viz dole některé odkazy) a pak to velice opatrně (doktoři jsou nejješitnější profese) svému lékaři naservíroval kvůli ev. medikamentům.
Je třeba, aby ses na to nevykašlal, u mě to vyústilo až v polyneuropatii, což je poměrně závažné onemocnění periferních nervů (oficiálně na to není léčebný postup), výrazně pomohl až 21denní půst ve spojitosti s injekčním B12 (tabletky nezabíraly).
U tebe je však jasně zanesený žlučník, takže je třeba začít odtud (viz např. jaterní čistící kůra na úvodních stránkách tohoto serveru). Máš však zřejmě určitou žlučníkovou anomálii, tudíž těžko radit, musíš se rozhodnout sám a nést za to odpovědnost. Já bych do toho na tvém místě určitě šel. Je nutné dodržet postup, jinak to nebude účinkovat. Hodně nahřívej.
Šankaprakšalána taky nebude naškodu, mě velmi pomohla (určitě ji udělej před delším půstem).
Hodně zdaru

http://nemocniceceskytesin.agel.cz/odde ... orator.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2013 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Entaro.Martin píše:
Dobrý den,
chtěl bych tu napsat shrnutí svých zdravotních problémů, co jsem zkusil, výsledky testů.
A rád bych rozvedl diskuzi co by mě asi tak mohlo byt, co stim atd.

Je mi 26Let.

Takže co mě trápí:
Lupénka
Zhoršený zrak
Sexuální nezájem
Buzení v noci
Acholická stolice
Ztráta hmotnosti (vážím 65Kg pri 187 cm)
Únava
Malá výkonost
Napětí, stres, nervozita
Kruhy pod očima
Špatně se hojící rány na kůži
Povlak na jazyku

Co jsem zkusil:
Klistýry 21 dnu po sobě 1-2x denně
během klistýrů mírné zlepšení projevů lupénky, po dokončení okamžitý návrat do původního stavu. Docela mě překvapilo že první stolice byla až za 4dny.

Půst, juicový půst:
Asi nejlepší výsledky. Nejdelší jsem držel 5 dnů.

Probiotika, prebiotika, hcl, Trávicí enzymy, ostropestřec, kefír.

Co jsem zjistil:
Pokud zkonzumuji hodně tuků ihned druhý den následuje zhoršení zraku a lupénky.
Při dodržování vitarianske 80:10:10 vidím výborně a lupénka se nezhoršuje bohužel ani nijak výrazně nezlepšuje.
Banány ani hrozny mě absolutně nenadýmají, ale pokud si dám dvě jablka hned jsem nafouklý.
Dříve mě bolívalo v bederní části zad.

Přikládám několik lékařských zpráv:
http://sdrv.ms/19b0BnD

Poprosil bych někomu kdo se v tom vyzná jestli by mne řekl jak to vypadá.
Hlavně stav krvinek a kortizol.

Omlouvám se pokud jsem měl příspěvek uvést jinde.
Předem děkuji za rady..

Mimo to co vám správně radí člen Zdenek20 bych se zaměřil na ten kortizol. Pokud se v noci budíte, zvláště mezi 1-3 hodinou ranní, tak máte jeho hladinu rozhozenou po většinu dne a to pak v těle nechodí skoro nic normálně, tedy první je kortizol a sekundární vše ostatní. Asi dobré je udělat si celou kortizolovou křivku vyšetřením kortizolu ze slin a dle zjištěného stavu pak začít kortizol rovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: pát led 17, 2014 8:43 pm 
Offline

Registrován: úte říj 08, 2013 8:00 pm
Příspěvky: 9
Nějakou dobu jsem nepřispíval, čekal jsem až budu mít nějaký výsledky.

Takže mám 3cm velkou cistu na vývodu žlučníku a slinivky. Která mě tlačí na dvanácterník a zužuje jak průchod dvanácterníkem tak i žluče.
V poslední době se mě to asi nějak pohlo. a žlučovod se uvolnil.

Změnil jsem stravu. podle ayurvedy jsem váta.
Takže se snažím jest podle doporučeni pro tudle dóšu.
Přibral jsem a cítím se líp, spím líp.

Boužel lupénka se mě zhoršila.
Přemýšlím že omezím ve stravě sacharidy třeba na 14 dní co to udělá.

Jinak u té cisty mě doktoři tvrdí že jediná cesta je operace. Nedá se s tím dělat něco jiného?
Přeci jenom bych se té operaci chtěl vyhnout..
Dík za pomoc..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 12:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Entaro.Martin píše:
Nějakou dobu jsem nepřispíval, čekal jsem až budu mít nějaký výsledky.

Takže mám 3cm velkou cistu na vývodu žlučníku a slinivky. Která mě tlačí na dvanácterník a zužuje jak průchod dvanácterníkem tak i žluče.
V poslední době se mě to asi nějak pohlo. a žlučovod se uvolnil.

Změnil jsem stravu. podle ayurvedy jsem váta.
Takže se snažím jest podle doporučeni pro tudle dóšu.
Přibral jsem a cítím se líp, spím líp.

Boužel lupénka se mě zhoršila.
Přemýšlím že omezím ve stravě sacharidy třeba na 14 dní co to udělá.

Jinak u té cisty mě doktoři tvrdí že jediná cesta je operace. Nedá se s tím dělat něco jiného?
Přeci jenom bych se té operaci chtěl vyhnout..
Dík za pomoc..

Cysty v těle běžně vznikají a zanikají, jde o útvary plné bordelu a plísní a určitě se dá odstranit pomocí očist těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: pát črc 18, 2014 8:50 pm 
Offline

Registrován: úte říj 08, 2013 8:00 pm
Příspěvky: 9
Tak mám nové výsledky.
Po 3 měsících užívání b complexu + nějaké vnitřnosti, jsem se zbavil chudokrevnosti.
Počet erytrocytů se mi srovnal na 4,4
MCV 98,5 z 102 taky mírné zlepšení.
Kortizol z 600 na 450.

Ale s lupénkou neustále bojuji.
Vyřadil jsem z jídla obilniny, mléčné produkty, ořechy, cukr atd.
V podstatě něco jako dušená zelenina + trocha bílkovin + tuk kokosový olej, domácí sádlo, olivový olej.
Z doplňků zinek, hořčík, d3, ostropeřcec.
Nevedlo to ke zlepšení spíš naopak.
Přečetl jsem knihu o gaps, scd, fodmap.
Pravděpodobně špatně trávím disacharidy, tak jsem omezil zeleninu na mrkev a cuketu která jak podle scd tak fodmap měla vyhovovat.
Zmizelo nadýmání a lupénka se přestala zhoršovat.
Domnívám se že mám zvýšenou střevní propustnost v důsledku SIBO/candida.
Nyní jsem 3 týden na ketonové dietě.

Před 3 dny jsem zařadil oregánovy olej. Bohužel jsem ho musel vysadit hned druhý den křeče v břiše, bolest střev, průjem, křeče v nohách, vyrážka .
Předpokládám že jsem tím podráždil nějaké bakterie nebo parazity. Zkusím jak zmizí průjem znovu s menšíma dávkami.

Jinak co jsem četl tak lupénka je problém že se přes střevní stěnu dostávají bílkoviny které nejsou rozložen na aminokyseliny. Které mohou být podobné jak bílkoviny v těle a díky této podobnosti je možnost že IS zaútočí na vlastní tkáň. Když jsem zkoušel 80/10/10 mělo tona moji lupénku naprosto nejlepší účinky, pravdě podobně porto že ovoce obsahuje jen volné aminokyseliny.

Když jsem pročítal jak se může tadle střevní propustnost stát dospěl jsem k závěru. Sibo/candida/Paraziti/Potravinová intolerance

Chtěl bych se zeptat jestli jste se tímto někdo nezabývali?
A ještě jestli nemáte někdo podobné zkušenosti s tím oregánovým olejem.
Děkuji.
Chtěl bych rozjet diskuzi ohledně střevní propustnosti, co ji způsobuje, jak ji odstranit a tak kolem ve vláknu lupénka. jen jak si najdu čas to všechno sepsat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s diagnostikou
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Entaro.Martin píše:
Tak mám nové výsledky.
Po 3 měsících užívání b complexu + nějaké vnitřnosti, jsem se zbavil chudokrevnosti.
Počet erytrocytů se mi srovnal na 4,4
MCV 98,5 z 102 taky mírné zlepšení.
Kortizol z 600 na 450.

Ale s lupénkou neustále bojuji.
Vyřadil jsem z jídla obilniny, mléčné produkty, ořechy, cukr atd.
V podstatě něco jako dušená zelenina + trocha bílkovin + tuk kokosový olej, domácí sádlo, olivový olej.
Z doplňků zinek, hořčík, d3, ostropeřcec.
Nevedlo to ke zlepšení spíš naopak.
Přečetl jsem knihu o gaps, scd, fodmap.
Pravděpodobně špatně trávím disacharidy, tak jsem omezil zeleninu na mrkev a cuketu která jak podle scd tak fodmap měla vyhovovat.
Zmizelo nadýmání a lupénka se přestala zhoršovat.
Domnívám se že mám zvýšenou střevní propustnost v důsledku SIBO/candida.
Nyní jsem 3 týden na ketonové dietě.

Před 3 dny jsem zařadil oregánovy olej. Bohužel jsem ho musel vysadit hned druhý den křeče v břiše, bolest střev, průjem, křeče v nohách, vyrážka .
Předpokládám že jsem tím podráždil nějaké bakterie nebo parazity. Zkusím jak zmizí průjem znovu s menšíma dávkami.

Jinak co jsem četl tak lupénka je problém že se přes střevní stěnu dostávají bílkoviny které nejsou rozložen na aminokyseliny. Které mohou být podobné jak bílkoviny v těle a díky této podobnosti je možnost že IS zaútočí na vlastní tkáň. Když jsem zkoušel 80/10/10 mělo tona moji lupénku naprosto nejlepší účinky, pravdě podobně porto že ovoce obsahuje jen volné aminokyseliny.

Když jsem pročítal jak se může tadle střevní propustnost stát dospěl jsem k závěru. Sibo/candida/Paraziti/Potravinová intolerance

Chtěl bych se zeptat jestli jste se tímto někdo nezabývali?
A ještě jestli nemáte někdo podobné zkušenosti s tím oregánovým olejem.
Děkuji.
Chtěl bych rozjet diskuzi ohledně střevní propustnosti, co ji způsobuje, jak ji odstranit a tak kolem ve vláknu lupénka. jen jak si najdu čas to všechno sepsat.

Tak jdete na to podle všeho dobře, ale stále testujte HCl v žaludku, to má na rozložení bílkovin na aminokyseliny zásadní vliv. Jinak se dá na regeneraci střeva aplikovat kolagen a to i ve velkých dávkách až 100 g denně, nebo dokonce při špatné snášenlivosti kolagenu, což je stále složitá bílkovina, se dá dodávat přímo glycin, ten bych vám uměl dodat. Tím se zpravidla vede střevní stěny regenerovat a problém by mohl vymizet. Pokud budete mít problém při zpracování bílkovin, je možné nějakou dobu dodávat pouze čisté aminokyseliny i takové stravovací modely a postupy v zahraničí existují, třeba na raka to funguje dost dobře.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz