Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Porucha trávení u dítěte 3 měsíce
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 4:30 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 11:27 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,
kamarádka mě poprosila, zda bych jí neporadil ohledně problému týkající se jejího 3 měsíčního dítěte, bohužel mé znalosti v tomto ohledu jsou nulové, proto doufám, že mi zde někdo pomůže.

Anamnéza:
Už 10 dní má dítě zelenou řídkou stolici, jenž zapáchá. Ve stolici se vyskytuje krev.
Dítě má na temeni hlavy vyrážku(cca.5x3cm), barva kůže kolem vyrážky je žlutá.
Zvýšenou teplotu dítě nemá.
Výtěry neukázaly nic neobvyklého, doktoři neví čím to může být.
Dítě je kojeno pravidelně, chuť k jídlu má.
Před začátkem průjmu bylo dítě zdravé.
Kojící matka vysadila hned při prvních problémech mléčné výrobky i maso(ze strachu z kvality potravin a jejich účinků na dítě), jí pouze ryby.

Je mi jasné, že tak málo informací nestačí na přesnou diagnostiku, nicméně budu rád za každý tip, co tyto symptomy můžou signalizovat, od kterých se budu moct odrazit.
Díky Petr


Naposledy upravil bailoo dne úte zář 24, 2013 5:32 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 5:00 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Nevím, jestli se tu najde odborník na takové malinké miminko, ale sdělím Vám, jak se mi to jeví. Výživa matky (jí pouze ryby) ????, je neprosto nevyhovující.
Dále bych postupovala dle váhy dítěte, sledovat jestli přibírá na váze, takovéto průjmy mohou být z hladu. Takže pokud dítě správně nepřibírá, nutno přikrmovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 5:09 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 15, 2013 6:18 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den, stalo se nám něco podobného. Je to již 9 let. Dcera měla místo normální stolice zelený hlen a krev. Trvalo to dva měsíce. Vyřadila jsem všechny možné alergeny. V té době byla jen kojená. Takže jsem držela celkem drsnou dietu. Do dvou měsíců dcera byla v pořádku. Začínala jsem brambor, mrkev,....
Z vyšetření zjistili dceři zánět tlustého střeva.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 5:11 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ram píše:
Nevím, jestli se tu najde odborník na takové malinké miminko, ale sdělím Vám, jak se mi to jeví. Výživa matky (jí pouze ryby) ????, je neprosto nevyhovující.
Dále bych postupovala dle váhy dítěte, sledovat jestli přibírá na váze, takovéto průjmy mohou být z hladu. Takže pokud dítě správně nepřibírá, nutno přikrmovat.

Dovolím si nesouhlasit se vším, co jste napsala.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 5:18 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
bailoo píše:
Dobrý den,
kamarádka mě poprosila, zda bych jí neporadil ohledně problému týkající se jejího 3 měsíčního dítěte, bohužel mé znalosti v tomto ohledu jsou nulové, proto doufám, že mi zde někdo pomůže.

Anamnéza:
Už 10 dní má dítě zelenou řídkou stolici, jenž zapáchá.
Dítě má na temeni hlavy vyrážku(cca.5x3cm), barva kůže kolem vyrážky je žlutá.
Zvýšenou teplotu dítě nemá.
Výtěry neukázaly nic neobvyklého, doktoři neví čím to může být.
Dítě je kojeno pravidelně, chuť k jídlu má.
Před začátkem průjmu bylo dítě zdravé.
Kojící matka vysadila hned při prvních problémech mléčné výrobky i maso(ze strachu z kvality potravin a jejich účinků na dítě), jí pouze ryby.

Je mi jasné, že tak málo informací nestačí na přesnou diagnostiku, nicméně budu rád za každý tip, co tyto symptomy můžou signalizovat, od kterých se budu moct odrazit.
Díky Petr

ak pribera, tak by to nemusel byt problem
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=933

ina teoria tvrdi, ze zelenou stolicou sa prejavuje nedostatocne kojenie, cize kojit viac

tie zlte skvrny na hlavicke by mohla byt seborea -- u babetiek obvykly problem. Ak su to akokeby zlte chrasticky, tak sa daju mechanicky odstranit. Ak lekar potvrdi, ze ide o seboreu, tak to s alergiou nema nic spolocne a matka by sa mala vratit k pestrej strave.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 5:20 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Moje děti měly taky jako malé průjmy, může to být i psychikou .
Pokud matka okamžitě hystericky vysadí maso a mléko, není úplně normální a dítě moc pozoruje a dítě je velice citlivé , hned reaguje průjmem.
Matka je očividná hysterka , moje děti měly také žlutou vyrážku ....je to vrozený exzém, má to spousta kojenců, není třeba to řešit , časem to samo zmizí .
Matka by měla odstřikovat mléko a ředit ho vývarem z rýže(mrkve) ....tím se střevo zpomalí a hlavně zklidnit sama sebe .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 5:22 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
Ram píše:
Nevím, jestli se tu najde odborník na takové malinké miminko, ale sdělím Vám, jak se mi to jeví. Výživa matky (jí pouze ryby) ????, je neprosto nevyhovující.
Dále bych postupovala dle váhy dítěte, sledovat jestli přibírá na váze, takovéto průjmy mohou být z hladu. Takže pokud dítě správně nepřibírá, nutno přikrmovat.

Prikrmovanie nutne nie je. Ak dieta nepribera dostatocne, tak sa jednoducho zvysi frekvencia kojenia. Prikrmovanim umelym mliekom sa travenie akurat tak rozhodi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 5:25 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
Markétuše píše:
Moje děti měly taky jako malé průjmy, může to být i psychikou .
Pokud matka okamžitě hystericky vysadí maso a mléko, není úplně normální a dítě moc pozoruje a dítě je velice citlivé , hned reaguje průjmem.
Matka je očividná hysterka , moje děti měly také žlutou vyrážku ....je to vrozený exzém, má to spousta kojenců, není třeba to řešit , časem to samo zmizí .
Matka by měla odstřikovat mléko a ředit ho vývarem z rýže(mrkve) ....tím se střevo zpomalí a hlavně zklidnit sama sebe .

Otazka je, co je u takto maleho dietata "průjem". Riedka a casta stolica je u kojenych deti normalna.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 5:43 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 11:27 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, co se týče psychické stránky, je matka velice vyrovnaná, sportovně založená tanečnice.
Dítě vyrůstá v úplné rodině, dostává se mu velké pozornosti(první dítě). Tudíž bych možnost onemocnění ze stresu či psychických tlaků vyloučil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 5:46 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
bailoo píše:
Dobrý den, co se týče psychické stránky, je matka velice vyrovnaná, sportovně založená tanečnice.
Dítě vyrůstá v úplné rodině, dostává se mu velké pozornosti(první dítě). Tudíž bych možnost onemocnění ze stresu či psychických tlaků vyloučil.

No to není moc vyrovnaná, když reaguje tak citlivě na každý pupínek a vysazuje maso a mléko a ještě to řeší přes kamarády . Normální máma tomu nechává víc volný průběh a ono se to samo srovná .
Tady je to jasně z úzkostlivosti a psychiky .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 6:04 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 11:27 pm
Příspěvky: 5
Zde se nejedná o žádné řešení přes kamarády. Obrátila se na mě vzhledem k tomu, že lékaři nemůžou přijít na řešení a já se zabývám alternativním léčitelstvím. Bohužel, co se týče kojenců nemám žádné zkušenosti, ale nabídl jsem jí aspoň, že se zeptám zkušenějších. Navíc můj názor je, že udělala dobře, že vysadila mléčné výrobky a maso, kdyby to neudělala dřív než za mnou přišla, sám bych jí to doporučil. Zřejmě se díváte na napsaný text ze špatného úhlu, a dokreslujete si jí se zcela mylnými vlastnostmi. Prosím berme jako směrodatné informace, jenž jsem vám o ní podal, ne domněnky. Pokud toto nejste schopna příjmout, nejste schopna správného diagnostikování problému a proto vás prosím, aby jste se již dále nevyjadřovala v diskuzi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 6:54 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
Markétuše píše:
No to není moc vyrovnaná, když reaguje tak citlivě na každý pupínek a vysazuje maso a mléko a ještě to řeší přes kamarády . Normální máma tomu nechává víc volný průběh a ono se to samo srovná .
Tady je to jasně z úzkostlivosti a psychiky .

Tento typ rad a pristupu jednoducho milujem. Neviem, co je hystericke na tom, ked ma matka 3mesacneho dietata obavy o jeho zdravie. Zaujimave, ze to pise citatelka prave tychto stranok -t.j. stranok zaoberajucich sa zdravim \":-)\". Vy tu tiez riesite svoje problemy a nikto vas preto neobvinuje ze ste hysterka, ci? A ze to riesi s kamaratkami? Prosim vas, je to clovek, to znamena, ze ma okrem ineho hlavu, v nej mozog a napriklad aj artikulacne organy, ktore sluzia prave na komunikaciu s inymi ludmi. Tak si nejako neviem predstavit, preco by svoje realne alebo hoci aj domnele problemy nemala riesil s blizkymi ludmi. Navyse si myslim, ze priroda matky malych deti naprogramovala tak, aby si velmi pozorne vsimali priznaky pripadnych problemov. Male deti su velmi zranitelne a v historii aj v prehistorii bola ich umrtnost vysoka. Preto je zaujem matky to prve a najdolezitejsie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 7:33 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
bailoo píše:
Zde se nejedná o žádné řešení přes kamarády. Obrátila se na mě vzhledem k tomu, že lékaři nemůžou přijít na řešení a já se zabývám alternativním léčitelstvím. Bohužel, co se týče kojenců nemám žádné zkušenosti, ale nabídl jsem jí aspoň, že se zeptám zkušenějších. Navíc můj názor je, že udělala dobře, že vysadila mléčné výrobky a maso, kdyby to neudělala dřív než za mnou přišla, sám bych jí to doporučil. Zřejmě se díváte na napsaný text ze špatného úhlu, a dokreslujete si jí se zcela mylnými vlastnostmi. Prosím berme jako směrodatné informace, jenž jsem vám o ní podal, ne domněnky. Pokud toto nejste schopna příjmout, nejste schopna správného diagnostikování problému a proto vás prosím, aby jste se již dále nevyjadřovala v diskuzi.

Kdyby dítě neprospívalo, okamžitě by jí lékaři upozornili........mělo by nízkou váhu a jiné problémy.
Už jen to že řeší pupínky na hlavě, které měly obě moje děti i vnuci jako problém přes léčitele je divný ...prostě je přecitlivělá a moc to dítě sleduje ......a to může také být důvod průjmů.
Dokonce může mít zelený průjem, když matka jí moc zeleného.
Můj vnouček měl pořád řídkou stolici a často i zelenou a byl při kojení tlustý jako prasátko .

Já se budu vyjadřovat k tomu co uznám za vhodné, nemám ráda fanatiky , kteří ve všem vidí obrovský problém, když má dítě běžný pupínek na hlavě .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 28, 2013 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bailoo píše:
Dobrý den,
kamarádka mě poprosila, zda bych jí neporadil ohledně problému týkající se jejího 3 měsíčního dítěte, bohužel mé znalosti v tomto ohledu jsou nulové, proto doufám, že mi zde někdo pomůže.

Anamnéza:
Už 10 dní má dítě zelenou řídkou stolici, jenž zapáchá. Ve stolici se vyskytuje krev.
Dítě má na temeni hlavy vyrážku(cca.5x3cm), barva kůže kolem vyrážky je žlutá.
Zvýšenou teplotu dítě nemá.
Výtěry neukázaly nic neobvyklého, doktoři neví čím to může být.
Dítě je kojeno pravidelně, chuť k jídlu má.
Před začátkem průjmu bylo dítě zdravé.
Kojící matka vysadila hned při prvních problémech mléčné výrobky i maso(ze strachu z kvality potravin a jejich účinků na dítě), jí pouze ryby.

Je mi jasné, že tak málo informací nestačí na přesnou diagnostiku, nicméně budu rád za každý tip, co tyto symptomy můžou signalizovat, od kterých se budu moct odrazit.
Díky Petr

U tak malých dětí je opravdu obtížné něco radit, ale pokud je ve stolici krev, tak by měl určitě dítě vidět lékař a objektivně zjistit, zda náhodou nejde o zánět střeva, nebo jiné části trávicího traktu. Pokud ne, tak hledat problém v nedostatku konkrétních látek u matky, asi bych se bez laboratorních testů zaměřil na protizánětlivě působící potraviny, zvýšil dodávku omega 3 mastných kyselin a hořčíku. Ryby, konkrétně mořské, nemusí být zrovna dobrá volba, dnes jsou neuvěřitelně kontaminované rtutí, to třeba kvalitní domácí vejce je na tom mnohem lépe a má navíc na rozdíl od rybího masa kompletní skladbu aminokyselin, což je v mnoha případech zcela limitující. Patrně by nebylo špatné dodat laktobacily, tím se také nedá nic pokazit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz