Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bolesti zad
PříspěvekNapsal: úte srp 20, 2013 11:33 am 
Offline

Registrován: pát čer 21, 2013 11:07 am
Příspěvky: 25
Ahoj, co pomáhá na bolest zad? Moje sedavá práce tomu zrovna nepomáhá, a začíná to být celkem neúnosné. Jestli nějaké cviky. Nebo masáž, ale na tu občas chodím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti zad
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 10:29 am 
Offline

Registrován: stř srp 21, 2013 10:18 am
Příspěvky: 13
Začni cvičit. Já začala chodit do fitka 3krát týdně pak pěkně do wellnessu a je mi hej \":-)\"
Trenéři ti ukáží, jaké cviky jsou dobré na záda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bolest ramene .
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 10:35 am 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den všem, prosím poraďte ,bolí mně pravé rameno už měsíc .Así mám zánět svalů , bolest jde občas aj na prso .Četla jsem ,že za to může i žlučnik,já ho nemám tak už 12 let.Děkují za radu .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti zad
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 11:59 am 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Mě pomohla kombinace, Dornovský fyzioterapeut a cvičení SM metodou ( http://www.smsystem.cz/ )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest ramene .
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 9:19 pm 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
\":cry:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti zad
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 10:10 am 
Offline

Registrován: pát čer 21, 2013 11:07 am
Příspěvky: 25
díky oboum, tu metodu neznám, mrknu se co to je na netu. Ale právě, všichni mi říkají, at začnu chodit někam cvičit. Tak jsem si hledala, co tu v Brně máme, a našla jsem fitness club Zone4you, takže je tam i wellness (aby mě tam něco nalákalo \":D\" ) A dívám se, že tam mají různá cvičení, třeba by pomohlo něco z toho to http://www.zone4you.cz/fitness/body-a-mind
Mají tam i cvičení na zdravá záda \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti zad
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 11:30 am 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Jestli tě opravdu bolí záda, tak je nutné nejdříve srovnat obratle (Dornova metoda) a potom teprve začít cvičení. Jinak se prohloubí svalová dysbalance okolo posunutých obratlů a bude se to jen zhoršovat. SM metoda má tu funkci, že se cvičí jen s velmi malou sílou a posilují se malé a hluboké svaly, které jsou většinou od sedavého zaměstnání a nedostatku pohybu atrofované. Při běžném cvičení se posilují ty velké svaly, což je spíše v dané situaci nežádoucí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti zad
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 7:04 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
EliskaMetlova píše:
díky oboum, tu metodu neznám, mrknu se co to je na netu. Ale právě, všichni mi říkají, at začnu chodit někam cvičit. Tak jsem si hledala, co tu v Brně máme, a našla jsem fitness club Zone4you, takže je tam i wellness (aby mě tam něco nalákalo \":D\" ) A dívám se, že tam mají různá cvičení, třeba by pomohlo něco z toho to http://www.zone4you.cz/fitness/body-a-mind
Mají tam i cvičení na zdravá záda \":)\"

nenápadná reklama... jdou vám kšefty dolů? ani se nedivím, za ty prachy tak mizerný fitko... to se hned tak nevidí.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest ramene .
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2013 12:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
malinka658 píše:
Dobrý den všem, prosím poraďte ,bolí mně pravé rameno už měsíc .Así mám zánět svalů , bolest jde občas aj na prso .Četla jsem ,že za to může i žlučnik,já ho nemám tak už 12 let.Děkují za radu .

Bolest může být z mnoha příčin, proč zrovna žlučník? Vyzkoušejte obklady bentonitem o tom zde často píšu , nebé urinové, případně kostival. Také velice pomáhá odkyselení, na toto téma je zde odpovědí dostatek, tak si to trochu projděte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti zad
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2013 12:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
EliskaMetlova píše:
Ahoj, co pomáhá na bolest zad? Moje sedavá práce tomu zrovna nepomáhá, a začíná to být celkem neúnosné. Jestli nějaké cviky. Nebo masáž, ale na tu občas chodím.

Pokud nejsou zatím mechanické změny, tak stačí bohatě delší procházky a občas návštěva fyzioterapeuta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest ramene .
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2013 8:34 pm 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
Jarda píše:
Bolest může být z mnoha příčin, proč zrovna žlučník? Vyzkoušejte obklady bentonitem o tom zde často píšu , nebé urinové, případně kostival. Také velice pomáhá odkyselení, na toto téma je zde odpovědí dostatek, tak si to trochu projděte.

moc krat děkují za dobré rady \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest ramene .
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2013 9:25 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Mně teda spolehlivě pomáhá na záda Pozdrav slunci každé ráno, než se nasnídám .
Když jsem líná a necvičím třeba týden, začnou mě záda pobolívat ,ale stačí jedna dvě série každé ráno.......tj asi 8 minut a je mi dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti zad
PříspěvekNapsal: pon zář 09, 2013 10:12 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
EliskaMetlova píše:
Ahoj, co pomáhá na bolest zad? Moje sedavá práce tomu zrovna nepomáhá, a začíná to být celkem neúnosné. Jestli nějaké cviky. Nebo masáž, ale na tu občas chodím.

Na bolest zad jednoznačně pomáhá hýbání se. Kupodivu leckomu stačí i stání. Masáž je vlastně náhradou toho, co tělo nedělá. Tedy si dělej masáž sama. Přirozeným pohybem. Pokud dost sedíš, stůj. Pokud dost stojíš, skákej a běhej. Předkláněj se a zakláněj. Natahuj se do výšky, zavěšuj se na tyš nebo lano nebo futro u dveří. Dělej kotouly. Nic to nestojí, je to veselé ... a blahodárné.
Je potřebí ale odlišit bolest zad ve smyslu bolesti svalů, to je velmi zdravé a jen houšť, a bolest zad ve smyslu vyhřehlé či osifikované ploténky s následkem uskřinutých nervů a atrofie části těla, tam je na místě chiropraxe. Lup a je to!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti zad
PříspěvekNapsal: pon úno 24, 2014 7:28 pm 
Offline

Registrován: ned zář 08, 2013 8:27 pm
Příspěvky: 16
martina72 píše:
Na bolest zad jednoznačně pomáhá hýbání se. Kupodivu leckomu stačí i stání. Masáž je vlastně náhradou toho, co tělo nedělá. Tedy si dělej masáž sama. Přirozeným pohybem. Pokud dost sedíš, stůj. Pokud dost stojíš, skákej a běhej. Předkláněj se a zakláněj. Natahuj se do výšky, zavěšuj se na tyš nebo lano nebo futro u dveří. Dělej kotouly. Nic to nestojí, je to veselé ... a blahodárné.
Je potřebí ale odlišit bolest zad ve smyslu bolesti svalů, to je velmi zdravé a jen houšť, a bolest zad ve smyslu vyhřehlé či osifikované ploténky s následkem uskřinutých nervů a atrofie části těla, tam je na místě chiropraxe. Lup a je to!

Ja to praktikujem tak,že si ľahnem na zem a celou plochou chrbáta sa pohybujem nahor ,pričom si "valcujem" postupne
zo strany na stranu a smerom hore a nadol celý chrbát, rozťahujem takto stavce aj medzireberné svaly, na spôsob trakcie.
Zadok je nadvihnutý a posúvam sa nohami.Úľava hneď.Chiropraktika nepotrebujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz