Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 12:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
eňa píše:
Ďakujem za podnetné rady od všetkých ktorí prispeli do tejto témy, drvivou väčšinou vašich rád sa riadim už dlhšiu dobu, ale myslenie mojej mamky sa mi ovplyvniť nedarí, stále sa trápi pre syna,nedokáže sa tešiť z ničoho, nechutí jej jesť,má neustále obavy zo všetkého.
Ten kortizol som jej ako samoplatca dala urobiť, bol 920 (o ôsmej ráno).HypnoxStressPro sme nasadili, prvé dni sa cítila lepšie ale nie natoľko aby bola v pohode a ani spánok sa nezlepšil.Každý lekár u ktorého bola ju posielal k psychiatrovi a napokon tam aj išla.Nasadili jej lieky na deň i na spanie ale ani to nezaberalo. Momentálne berie injekčne 10mg diazepamu a nejaký liek na spanie,aj po piatej injekcii je stále vystresovaná ,spánok sa tiež nezlepšil.Už vôbec nevarí,nenakupuje,len sa tmolí po dome alebo polihuje.Neviem čo bude ďalej.
Prosím ešte o radu,ako jej pomôcť? Uvažovala som nad biorezonančným vyšetrením a tiež hydrocolonom,(na klistíry si netrúfa a problémy so stolicou a nafukovaním má neustále),myslíte že by to mohlo pomôcť?
Ešte prosím pána Zajíčka o radu , môže užívať HypnoxStresPro 2,5 ročné dieťa?Jedná sa o môjho vnuka,ktorý neobsedí ani chvíľku,v noci sa budí niekoľkokrát ,nedokáže sa sám hrať, neustále je nalepený na mame. Neskľudnil by ho horčík? Ak ano v akom množstve?Ďakujem vám !

Do dítěte bych ty pilule asi necpal i kdy vadit nemohou, měl by ho zklidnit hořčík a jediné omezení je průjem. Chlorid hořčíku, ale dětem moc nechutná, tam bych volil asi citrát, ten má lepší chuť a mohu vám ho klidně poslat. Poruchy spánku většinou souvisí se zamořením střeva některými druhy malých šmejdů a zabírají velice dobře laktobacily, ovšem ve velkém množství. U matky by vyčištění střeva pomoci určitě mělo a snažil bych se střeva restartovat velkým množstvím laktobacilů. Malé šmejdy ve střevech vyživuje obilí, proto zde stále dokola opakuji obilí se vyhýbejte. Pokud má plynatost, je to víceméně jisté a vyřazení obilí by mělo stav hodně zlepšit. Na spánek dávejte melatonin, na Slovensku se koupí volně v lékárně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha
PříspěvekNapsal: čtv kvě 22, 2014 1:51 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 10:19 pm
Příspěvky: 22
Dobrý deň prajem! Chcem sa poďakovať za radu s tým citrátom horčíka sa vnúčik naozaj ukľudnil, návaly zlosti a hysterický krik už úplne vymizli.Má však ešte zdravotné problémy, máva často afty v ústach, len čo sa mu jedny zahoja o pár dní nastupujú nové. Testy na imunológii boli v norme, prosím Vás poraďte nám niečo.Na zvýšenie imunity som mu zakúpila ten rascový olej ale je príliš ostrej chuti, nemôžeme mu to dávať, raz sme ho dali a plakal že ho štípe a viac už ho nechce.Máte snáď nejaký trik ako ho zakamuflovať? Alebo niečo iné?Ďakujem vopred.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha
PříspěvekNapsal: pon čer 09, 2014 11:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
eňa píše:
Dobrý deň prajem! Chcem sa poďakovať za radu s tým citrátom horčíka sa vnúčik naozaj ukľudnil, návaly zlosti a hysterický krik už úplne vymizli.Má však ešte zdravotné problémy, máva často afty v ústach, len čo sa mu jedny zahoja o pár dní nastupujú nové. Testy na imunológii boli v norme, prosím Vás poraďte nám niečo.Na zvýšenie imunity som mu zakúpila ten rascový olej ale je príliš ostrej chuti, nemôžeme mu to dávať, raz sme ho dali a plakal že ho štípe a viac už ho nechce.Máte snáď nejaký trik ako ho zakamuflovať? Alebo niečo iné?Ďakujem vopred.

Tak ten olej jde propašovat do jídla, tam se tolik neprojevuje a vyzkoušejte lysin, ten jsem zde již mnohokrát doporučoval a nechte si udělat vyšetření na celkovou bílkovinu. Pokud výsledek bude nízký, je třeba se dostat na hodnotu ideálně kolem 80 g/l, ale jde to pomalu, počítejte, že srovnat bílkoviny tvá řadu měsíců, někdy i déle než rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha
PříspěvekNapsal: čtv zář 11, 2014 1:36 am 
Offline

Registrován: stř zář 10, 2014 11:28 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, ani nevím jak začít ... asi tak, že jsem toto forum našla, když jsem hledala nějakou pomoc nebo radu ohledně panické úzkostné poruchy. Už trpím úzkostí mnoho let a mnoho let je pro mne velký problém někam dojít. Prostě jakmile vyjdu z domu dostaví se úzkosti, cestovat hromadnou dopravou také velký problém a jen někam velmi blízko a navíc většinou se venku mohu pohybovat jen s doprovodem. Když jsem sama je to o hodně těžší. Samozřejmě, že jsem s tímto "problémem" skončila u psychologa a psychiatra, ale ani celá dekáda let sezení u psychologa nepomohla (poznala jsem tři a nepomohl ani jeden), psychiatr mi akorát předepsal antidepresiva a anxiolytika - antidepresiva nějaký výrazný účinek neměla a anxiolytika beru jen nárazově, pokud jdu někam dál, protože vím, že anxiolytika vytváří poměrně rychle závislost a tu já tedy rozhodně nechci.
Snažila jsem se tomu přijít na kloub v knihách o úzkosti, zkoušela jsem Silvovu metodu s autosugescí a hladinou alfa, zkouším teď metodu EMDR (od Servan-Schreibera, který ji popsal ve své knize), poslouchám relaxační hudbu, snažím se relaxovat a meditovat, snažím se vycházet ven, i když je to hodně těžké, popíjím třezalku, meduňku, zkoušela jsem i kapky s třezalkou a lípou a také Bachovy esence, ale nějaký výraznější účinek to nemělo, když tak jen přechodný (opravdu mizivý - jednou či dvakrát jsem měla pocit, že je to venku lepší) a možná to byl spíš placebo efekt? - sama nevím. Snažím se udržovat si dobrou náladu, v televizi koukám jen na samé zábavné věci (snad pokus o terapii smíchem), cvičení moc nedám, ale snažím se aspoň tančit při písničkách, pořád sedím na sluníčku, abych do sebe nasála energii. Jenže to všechno nějak nefunguje - nejlépe se cítím večer, když je jasné, že už nikam nepůjdu, říkám si, že jsem ok, lehnu si, usnu a ráno mě ta úzkost probudí sama - samo to v podvědomí nějak nastartuje a já už se probouzím do té hrůzy - do všech těch fyzických a psychickým příznaků úzkosti. Pokud samozřejmě vím, že ten den nikam nejdu, spím naprosto výborně, ale jakmile mám někam jít, tak i několik dní dopředu mě to takhle přepadne hned od začátku dne ještě ve spánku. Píši to zde proto, že jsem v této diskuzi četla o myšlenkách a jak je dobré si jich všímat a uvědomovat si je, atd... a já si myslím, že kdybych měla možnost je kontrolovat, tak to nějak snad i ukočíruju, ale když mě to přepadne a nastartuje ještě ve spánku, kdy to nemohu ovlivnit a kontrolovat, tak jsem bezmocná. Možná zde má někdo podobnou zkušenost a snad i radu, jak na to vyzrát.
Samozřejmě za ta dlouhá léta stresu a úzkosti mi začala haprovat také štítná žláza - snížená funkce (hodnota TSH 8,5 a jeden velký centimetrový uzel), ale po Letroxu 50 1xdenně po dvou měsících se dostala na 1,8. Teď jsem o dalšího čtvrtroku dál a úzkost se zhoršila a jen si kladu takovou nesmělou otázku, jestli to třeba není tím Letroxem? Vím, že štítka ovlivňuje psychiku, ale jak moc?
Nevím jak moc velkou roli v celé té mozaice mé úzkosti hraje roli anémie, permanentně kyselý žaludek a žáha, snížená imunita (všechno se snažím řešit co nejpřirozeněji - anémii stravou bohatou na železo - protože tablety železa mi dělali strašně zle na žaludek, kyselý žaludek neutralizuji mléčnými jogurty, imunitu echinaceou).
Nechci brát chemii, která mi stejně nepomáhá a navíc ničí zdraví (už jsem slyšela mnoho názorů, že ona chemická nerovnováha neurotransmiterů v mozku je stejně jen fáma farmaceutického průmyslu - neboť serotonin v mozku se nedá u živého člověka změřit a nikdo ani neví jaká ta "správná" hladina je - myslím, že to sedí, protože mě antidepresiva nepomohla) Ráda bych to řešila nějak přírodní cestou, ale nevím kde a jak začít. Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha
PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2014 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
A.T. píše:
Dobrý den, ani nevím jak začít ... asi tak, že jsem toto forum našla, když jsem hledala nějakou pomoc nebo radu ohledně panické úzkostné poruchy. Už trpím úzkostí mnoho let a mnoho let je pro mne velký problém někam dojít. Prostě jakmile vyjdu z domu dostaví se úzkosti, cestovat hromadnou dopravou také velký problém a jen někam velmi blízko a navíc většinou se venku mohu pohybovat jen s doprovodem. Když jsem sama je to o hodně těžší. Samozřejmě, že jsem s tímto "problémem" skončila u psychologa a psychiatra, ale ani celá dekáda let sezení u psychologa nepomohla (poznala jsem tři a nepomohl ani jeden), psychiatr mi akorát předepsal antidepresiva a anxiolytika - antidepresiva nějaký výrazný účinek neměla a anxiolytika beru jen nárazově, pokud jdu někam dál, protože vím, že anxiolytika vytváří poměrně rychle závislost a tu já tedy rozhodně nechci.
Snažila jsem se tomu přijít na kloub v knihách o úzkosti, zkoušela jsem Silvovu metodu s autosugescí a hladinou alfa, zkouším teď metodu EMDR (od Servan-Schreibera, který ji popsal ve své knize), poslouchám relaxační hudbu, snažím se relaxovat a meditovat, snažím se vycházet ven, i když je to hodně těžké, popíjím třezalku, meduňku, zkoušela jsem i kapky s třezalkou a lípou a také Bachovy esence, ale nějaký výraznější účinek to nemělo, když tak jen přechodný (opravdu mizivý - jednou či dvakrát jsem měla pocit, že je to venku lepší) a možná to byl spíš placebo efekt? - sama nevím. Snažím se udržovat si dobrou náladu, v televizi koukám jen na samé zábavné věci (snad pokus o terapii smíchem), cvičení moc nedám, ale snažím se aspoň tančit při písničkách, pořád sedím na sluníčku, abych do sebe nasála energii. Jenže to všechno nějak nefunguje - nejlépe se cítím večer, když je jasné, že už nikam nepůjdu, říkám si, že jsem ok, lehnu si, usnu a ráno mě ta úzkost probudí sama - samo to v podvědomí nějak nastartuje a já už se probouzím do té hrůzy - do všech těch fyzických a psychickým příznaků úzkosti. Pokud samozřejmě vím, že ten den nikam nejdu, spím naprosto výborně, ale jakmile mám někam jít, tak i několik dní dopředu mě to takhle přepadne hned od začátku dne ještě ve spánku. Píši to zde proto, že jsem v této diskuzi četla o myšlenkách a jak je dobré si jich všímat a uvědomovat si je, atd... a já si myslím, že kdybych měla možnost je kontrolovat, tak to nějak snad i ukočíruju, ale když mě to přepadne a nastartuje ještě ve spánku, kdy to nemohu ovlivnit a kontrolovat, tak jsem bezmocná. Možná zde má někdo podobnou zkušenost a snad i radu, jak na to vyzrát.
Samozřejmě za ta dlouhá léta stresu a úzkosti mi začala haprovat také štítná žláza - snížená funkce (hodnota TSH 8,5 a jeden velký centimetrový uzel), ale po Letroxu 50 1xdenně po dvou měsících se dostala na 1,8. Teď jsem o dalšího čtvrtroku dál a úzkost se zhoršila a jen si kladu takovou nesmělou otázku, jestli to třeba není tím Letroxem? Vím, že štítka ovlivňuje psychiku, ale jak moc?
Nevím jak moc velkou roli v celé té mozaice mé úzkosti hraje roli anémie, permanentně kyselý žaludek a žáha, snížená imunita (všechno se snažím řešit co nejpřirozeněji - anémii stravou bohatou na železo - protože tablety železa mi dělali strašně zle na žaludek, kyselý žaludek neutralizuji mléčnými jogurty, imunitu echinaceou).
Nechci brát chemii, která mi stejně nepomáhá a navíc ničí zdraví (už jsem slyšela mnoho názorů, že ona chemická nerovnováha neurotransmiterů v mozku je stejně jen fáma farmaceutického průmyslu - neboť serotonin v mozku se nedá u živého člověka změřit a nikdo ani neví jaká ta "správná" hladina je - myslím, že to sedí, protože mě antidepresiva nepomohla) Ráda bych to řešila nějak přírodní cestou, ale nevím kde a jak začít. Předem děkuji za odpověď.

Tak z toho co píšete je jasné, že toho nechodí v těle více, ale bohužel je špatně asi hned to nejdůležitější, tedy tvorba HCl v žaludku, což si lze krkacím testem snadno zjistit a pokud tam nebude, tak ji alespoň dodávat. Tím se vám zlepší trávení a kadění, což zase ovlivní psychiku. Na střeva je dobré dodat velké dávky probiotik a střeva vyčistit, většinu podobných stavů vyvolávají přemnožení šmejdi ve střevě. Jinak dost záleží jak se ten stav projevuje, ale pokud jde o svírání na hrudi, pocit jako na infarkt, zrychlený tep a zvýšený tlak, jde patrně o vysoký adrenalin, což by zase nemělo být tak velkým problémem ukočírovat větší dávkou jídla, nebo ještě lépe jídlem v kombinaci s acylpirinem a vitamínem B3 niacinem. Pochopitelně by bylo vhodné nechat si vyšetřit kortizol ze slin, to vám ukáže další nesrovnalosti, případně ostatní hormony, vše má na uvedený stav zásadní vliv. Štítná se dá stravou a doplňky dostat do plně funkčního stavu, to by také hodně pomohlo. Prostě budete muset chvilku číst, vše je zde popsáno, nebo mě klidně zavolejte a já vše podstatné vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Panická ataka úzkosti, co s tím?
PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2015 10:23 pm 
Offline

Registrován: pát srp 21, 2015 1:39 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, je mi 37let a zacla mi panicka ataka uzkosti, nevedela jsem co mi je dokud jsem si nenasla na netu priznaky ktere mam.
Nikdy jsem s tim problem nemela, az na obcasne buseni srdce, ale dal nic..Ted to mam 3den, po zavolani zachranky, mi nezjistili nic. Doporucili at jdu k lekari, tam se mi moc nechce, tusim ze mi naordinuje jen psychofarmaka.
Ataka mi zacina busenim srdce bez priciny, pocit duseni, zrychlene dychani, pak me zacne vse brnet, oblicej ruce, motani hlavy, pocit na zvraceni, prujem, mam strach ze umru...
Prosim je zde nekdo, kdo by mi vedel poradit jak z toho ven?
Pri akutni fazi mi pomohlo homeopatikum ACONITUM, ale ataka se mi druhy den zase vratila..takze to neresi pricinu, jen mi to pomohlo v akutnim stavu.
Na krece piji melasu v teple vode, jim banany,povidam si s pritelem a to mi pomaha. Vcera jsem mela i akutni silne zvraceni nekolik hodin, sanitku jsem uz volat nechtela, rikala jsem si to prece musi prejit, zabralo mi az treti homeopatikum IPECA, diky Bohu za homeopatii.Ale co dal? Proc to vlastne vzniklo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panická ataka úzkosti, co s tím?
PříspěvekNapsal: stř zář 16, 2015 6:42 am 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Panická úzkost se dá odstranit jedině nízkosacharidovou dietou, protože příčina je ve vysokém množství sacharidů, které poškozují funkce mozku. Často se kvůli velkému množství sacharidů přemnoží candida, takže panická úzkost zmizí až po nasazení protiplísňových léků (nystatin, kyselina kaprylová), samožejmě za současného dodržování diety.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panická ataka úzkosti, co s tím?
PříspěvekNapsal: stř zář 16, 2015 3:29 pm 
Offline

Registrován: pát srp 21, 2015 1:39 pm
Příspěvky: 6
Zajimave, dekuji za informaci, mohla bych si o tom nekde neco precist vice? Jinak atak me chytl, kdyz jsem zrovna delala jaterni ocistu a nejedla jsem krome olivoveho oleje, grep stavy a glauberovy soli..
Po druhe jsem jedla hlavne ovozel.
Po treti normalni strava(vegan)
Mam nizky tlak a kdyz si nedam sacharidy , nefunguji..
Prave pri tom ataku mi pomaha kdyz dosebe dostanu cukr, jedla jsem banany, jablko, pila melasu s vodou.
lze vubec drzet nizkosacharid. dietu pri nizkem tlaku?
Zacla jsem opet pit Borax, ten by mel pomoci s kandidou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panická ataka úzkosti, co s tím?
PříspěvekNapsal: stř zář 16, 2015 5:24 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Přispěvatel willis nemá pravdu, co se týče zmínky o příčině. Zde jest jeho přání otcem myšlenky.
U panické ataky se jednak zajímáme o projevy a důsledky a prvotní práce jest kompenzace (abyste nezešílela, neumřela či neobtěžovala okolí).
A jednak se zajímáme o příčiny - ty jsou jednoznačně u vás samotné, nezávislé na vašem těle, které si pak takto huntujete a dovádíte ho k velmi nepříjemným projevům.
Tož držíme palce v luštění sudoku a detektivní práci, ona nakonec nemusí trvat tak dlouho, on každý sám sebe docela dobře zná, jen býti upřímný a otevřený.
Dobrá životospráva, dostatek spánku, dobré jídlo, dostatek pohybu (to hlavně) a čerstvého vzduchu, vykonají zázraky. Tedy své úvahy o sobě samé podpořte těmito fysikálními záležitostmi (a nešetřete na tom).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panická ataka úzkosti, co s tím?
PříspěvekNapsal: stř zář 16, 2015 6:50 pm 
Offline

Registrován: pát srp 21, 2015 1:39 pm
Příspěvky: 6
Dekuji za vasi reakci, pracuji a tom a zda se, ze homeopatie mi v tom velmi pomaha, uvidime dnes...Prijde mi, ze se cistim, ze ty strachy, neco co bylo ve mne vzdy, se ted dostava ven a to je dobre. I kdyz pevne doufam, ze dalsi Ataka neprijde..je to jako prozivat vlastni smrt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panická ataka úzkosti, co s tím?
PříspěvekNapsal: ned zář 27, 2015 11:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Felis Lucie píše:
Dobrý den, je mi 37let a zacla mi panicka ataka uzkosti, nevedela jsem co mi je dokud jsem si nenasla na netu priznaky ktere mam.
Nikdy jsem s tim problem nemela, az na obcasne buseni srdce, ale dal nic..Ted to mam 3den, po zavolani zachranky, mi nezjistili nic. Doporucili at jdu k lekari, tam se mi moc nechce, tusim ze mi naordinuje jen psychofarmaka.
Ataka mi zacina busenim srdce bez priciny, pocit duseni, zrychlene dychani, pak me zacne vse brnet, oblicej ruce, motani hlavy, pocit na zvraceni, prujem, mam strach ze umru...
Prosim je zde nekdo, kdo by mi vedel poradit jak z toho ven?
Pri akutni fazi mi pomohlo homeopatikum ACONITUM, ale ataka se mi druhy den zase vratila..takze to neresi pricinu, jen mi to pomohlo v akutnim stavu.
Na krece piji melasu v teple vode, jim banany,povidam si s pritelem a to mi pomaha. Vcera jsem mela i akutni silne zvraceni nekolik hodin, sanitku jsem uz volat nechtela, rikala jsem si to prece musi prejit, zabralo mi az treti homeopatikum IPECA, diky Bohu za homeopatii.Ale co dal? Proc to vlastne vzniklo?

Pokud máte nízký tlak, tak to s největší pravděpodobností souvisí a adrenální únavou a to určitě takto nevyřešíte. Projděte si celé vlákno očista nadlevinek a uvidíte. Předpokládám, že základní atak okamžitě ustoupí po jídle, tedy lidem s tímto stavem doporučuji se najíst nejdéle hodinu po probuzení a snídaně by měla být bílkovina s tukem, aby se nepohyboval nijak krevní cukr. To vám zajistí srovnaný krevní cukr a nemělo by dojít ani ke zvýšení kortizolu, ani k vyplavení adrenalinu. Pokud již k tomu dojde, stav se dá tlumit vitamínem B3 niacinamidem, cca 100-500 mg, acylpirinem stačí jedna tableta 100-500 mg a jídlem. Naprosto nevhodné je dělat velké pauzy mezi jídlem, ideální je jíst pravidelně, minimálně třikrát za den, kaloricky dostatečně a sacharidy až později odpoledne. Pokud budete jíst kaloricky nedostatečně je mnohem větší pravděpodobnost, že se stavy budou vracet. Jinak mě klidně můžete zavolat a vysvětlím vše potřebné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: ned říj 04, 2015 4:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
přikláním se k Bruceovi Willisovi a tento pán nejspíše taky...
http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/40 ... -nema.html

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2016 3:53 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Dobrý den. Asi 3 roky zpět jsem měl náhlé nevolnosti bez zdánlivých příčin, závratě, naprostou ztrátu energie až skoro k omdlévajícím stavům. Probíhalo to zhruba půl roku denně, většinou jen ale ve městě apod., doma nikoliv. Zjistil jsem, že jde právě o panickou poruchu, problémy pak ale z ničeho nic ustaly. Teď po zhruba 3 letech se mi problémy vrárily, ze dne na den, ale v mnohem horší podobě. Špatně je mi neustále a myšlenky na to nejdou zapudit, takže se to stupňuje a je to čím dál horší. Nejhorší stavy jsou v Mhd, vlaku apod, odkud nelze jen tak "utéct". Nemůžu si tyhle stavy plést třeba se zánětem žaludku (pocity na zvracení a bolest břicha? Ještě se mi ale nestalo, že bych zvracel).
U doktora sem nebyl, pouze na kineziologii (2 sezení, kde jsme dospeli k nejakym zaverum, nemyslim si ale ze by to melo na muj stav nejaky vliv).
Mam zaradit striktni ketogenni dietu a zvysit prijem vit C a Bkomplexu, jak radite vyse?
V tuto chvili jim asi klasicky: snidane - 1ks ovoce vetsinou banan, seminka (slunecnice, len, sezam, mak), potom si jdu zacvicit, hodinu po cviceni svacina - tunak ve vlastni stave cca 40g, cca 80g brokolice, 80g mrkve, 50g batatu, 5 oliv, olivovy/avokadovy olej 1 cajova lzice, vajecna placka ze 2 vajec. Obed ruznorody - vetsinou maso, salat, priloha bud ryze, brambory nebo nudle, nekdy mam pouze hovezi vyvar s masem a nudlemi. Svacina - 1ks ovoce (vetsinou banan, kiwi nebo jablko). Vecere - z 95% to co na 1. svacinu, akorat ve vetsim mnozstvi. Denne vypiju cca 2l ciste vody a k tomu asi 800ml koprivoveho caje.

Nastuduji ketogenni dietu a zkusim ji zaradit na denni bazi. Take zvysim davky C a B komplexu a poridiˇ Cod liver olej kvuli omega kyselinam. Doporucili byste prosim jeste neco jineho? Dekuji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2016 5:14 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
Ondrejk píše:
Dobrý den. Asi 3 roky zpět jsem měl náhlé nevolnosti bez zdánlivých příčin, závratě, naprostou ztrátu energie až skoro k omdlévajícím stavům. Probíhalo to zhruba půl roku denně, většinou jen ale ve městě apod., doma nikoliv. Zjistil jsem, že jde právě o panickou poruchu, problémy pak ale z ničeho nic ustaly. Teď po zhruba 3 letech se mi problémy vrárily, ze dne na den, ale v mnohem horší podobě. Špatně je mi neustále a myšlenky na to nejdou zapudit, takže se to stupňuje a je to čím dál horší. Nejhorší stavy jsou v Mhd, vlaku apod, odkud nelze jen tak "utéct". Nemůžu si tyhle stavy plést třeba se zánětem žaludku (pocity na zvracení a bolest břicha? Ještě se mi ale nestalo, že bych zvracel).
U doktora sem nebyl, pouze na kineziologii (2 sezení, kde jsme dospeli k nejakym zaverum, nemyslim si ale ze by to melo na muj stav nejaky vliv).
Mam zaradit striktni ketogenni dietu a zvysit prijem vit C a Bkomplexu, jak radite vyse?
V tuto chvili jim asi klasicky: snidane - 1ks ovoce vetsinou banan, seminka (slunecnice, len, sezam, mak), potom si jdu zacvicit, hodinu po cviceni svacina - tunak ve vlastni stave cca 40g, cca 80g brokolice, 80g mrkve, 50g batatu, 5 oliv, olivovy/avokadovy olej 1 cajova lzice, vajecna placka ze 2 vajec. Obed ruznorody - vetsinou maso, salat, priloha bud ryze, brambory nebo nudle, nekdy mam pouze hovezi vyvar s masem a nudlemi. Svacina - 1ks ovoce (vetsinou banan, kiwi nebo jablko). Vecere - z 95% to co na 1. svacinu, akorat ve vetsim mnozstvi. Denne vypiju cca 2l ciste vody a k tomu asi 800ml koprivoveho caje.
Nastuduji ketogenni dietu a zkusim ji zaradit na denni bazi. Take zvysim davky C a B komplexu a poridiˇ Cod liver olej kvuli omega kyselinam. Doporucili byste prosim jeste neco jineho? Dekuji \":)\"

Při panické úzkosti není vždy nutná ketogenní dieta, většinou stačí jen nízkosacharidová, která dovoluje denně sacharidů do nějakých 80 gramů celkem. Každopáně ovoce úplně vynechat, protože fruktóza škodí mozku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2016 11:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
[quote="Boranam":e137jdys]Každopáně ovoce úplně vynechat, protože fruktóza škodí mozku.[/quote:e137jdys]
to by nemuselo být tak zlé - na ovoce jsme od přírody stvořeni \</div

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz