Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 10:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř črc 10, 2013 2:35 am 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Zdravím. Asi před rokem se mi povedlo shodit skleničku Chtěl jsem ji chytit nohou (jako když fotbalisté stopují balón ze vzduchu) jenže jsem to nestihl, sklenička se rozbila a já ji ještě zadupl. Udělal jsem si celkem slušnou díru do chodidla hlavně na jednom místě. (podotýkám že jsem měl na sobě ponožky, které to ještě komplikují) Hned poté jsem s tím šel k doktorce. Ta nad tím mávla rukou a pověřila sestřičku ať mi to vydezinfikuje, obváže a přelepí. Přišlo mi to na hlavu postavené, jelikož jsem si říkal že tam mohl zůstat střep nebo kus látky z fusekle, takže jsem si ještě tu ránu večer otevřel roznípal a koupal to v horké vodě aby se mi povedlo něco vyplavit... Pak už jsem to nechal být doufaje že vše bude ok... Nicméně uběhl rok rána sice zarostla, ale pořád je tam jasně vidět načervenalá jizvička. Dále to mám vevnitř lehce nateklé, na pomačkání cítím jakousi ztvrdlinu a poslední dobou mne tam začalo občasně lehce pobolívat... Prosím tedy o radu co s tím nebo jaké jsou varianty? A mohlo by to mít nějaké vážnější důsledky? Jaké? Předem děkuji za odpovědi

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 10, 2013 9:03 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Asi jít na chirurgii, hladovkou to těžko spravíš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 10, 2013 10:46 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jsem vždy blízký názoru, že se jedná o obyčejnou, lokální záležitost. Ale jest možno, že jsi si napích´ na chodidle tu dráhu v těle, která souvisí s nějakým orgánem či orgány a celkově s nějakou stránkou Tvé osobnosti a Tvého temperamentu. Tedy se jedná o nějakou akupresuru a akupunkturu naruby.
Občas se rána nehojí, poniváč je v nepořádku "to všechno".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2013 9:15 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Možná se vám prostě udělala keloidní jizva, znám to osobně. Zkuste pohledat na netu. Na keloidy se prodává taková spešl náplast (snad silikonová), stojí kolem stovky. Chystám se na ní ji vyzkoušet, kamarádce to pomohlo od keloidní jizvy po operaci št. žl. na krku. Jo, mě keloidní jizva bolí při stisku, tak jak popisujete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2013 6:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravím. Asi před rokem se mi povedlo shodit skleničku Chtěl jsem ji chytit nohou (jako když fotbalisté stopují balón ze vzduchu) jenže jsem to nestihl, sklenička se rozbila a já ji ještě zadupl. Udělal jsem si celkem slušnou díru do chodidla hlavně na jednom místě. (podotýkám že jsem měl na sobě ponožky, které to ještě komplikují) Hned poté jsem s tím šel k doktorce. Ta nad tím mávla rukou a pověřila sestřičku ať mi to vydezinfikuje, obváže a přelepí. Přišlo mi to na hlavu postavené, jelikož jsem si říkal že tam mohl zůstat střep nebo kus látky z fusekle, takže jsem si ještě tu ránu večer otevřel roznípal a koupal to v horké vodě aby se mi povedlo něco vyplavit... Pak už jsem to nechal být doufaje že vše bude ok... Nicméně uběhl rok rána sice zarostla, ale pořád je tam jasně vidět načervenalá jizvička. Dále to mám vevnitř lehce nateklé, na pomačkání cítím jakousi ztvrdlinu a poslední dobou mne tam začalo občasně lehce pobolívat... Prosím tedy o radu co s tím nebo jaké jsou varianty? A mohlo by to mít nějaké vážnější důsledky? Jaké? Předem děkuji za odpovědi

Nehledejte za tím nic zásadně problematického. Dokonce i kdyby v ráně kus něčeho zůstal, což je sice málo pravděpodobné, ale i tak možné, tělo se toho cizího materiálu časem zbaví. Třeba mě se v cca 40 letech udělal hnisavý bolák na koleně a když jsem ho vymáčkl s údivem jsem zíral na kus škváry, kterou jsem si tam patrně zadřel když jsem se učil jezdit na kole, tedy někdy v předškolním věku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2013 7:40 pm 
Offline

Registrován: ned srp 04, 2013 7:23 pm
Příspěvky: 1
Já jsem měla střep v patě, docela velký.. cca 3 mm a možná je to teda tou velikosti a že to nebylo moc hluboko, ale vyhnisalo to cca za 3 týdny a bylo po problému. Vydezinfikovala jsem to, pak zalepila náplastí, jen univerzální na drobná poranění - používám pořád Cosmos Pevná, protože perfektně drží. No a bylo po problému. Jestli někomu vyhnisá něco až po x letech, vydržela bych počkat, nemyslím, že je nutná nějaká chirurgie pokud Vás to nebolí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz