Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 10:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2009 4:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
vcera jsem provedl prvni klystyr a dnesni ranni stolice (prvni po klystyru) byla pomerne pevna (valecky), okrove barvy a prakticky bez zapachu. a nebylo ji moc. po 2 predesle dny byla stolice podobne konzistence, ale hodne tmava (mozna stavou z cervene repy, kterou piju) a kazdopadne vic zapachala.
co byste prosim doporucoval na remineralizaci tela? o zasaditych koupelich se mne zatim nepovedlo nastudovat nic hlubsiho, vetsina nalezenych odkazu jsou bud komercni nebo jde pouze o velmi strucne informace. nejvic se toci kolem pripravku MeineBase, ktery se pro zasadite koupele pouziva. ja jsem si zatim nekolikrat daval koupel se soli z mrtveho more - to by snad mela byt take zasadita koupel... ale maximalne cca 25 minut, porad mam totiz v hlave, ze atopicka pokozka nema rada delsi maceraci.
jeste bych se chtel zeptat, co si myslite o stravovani podle krevni skupiny. ma skupinu 0 a podle vicero zdroju bych nemel cocku, protoze narusuje metabolismus.

Jestli to správně chápu, tak po klystýru zmizel zápach stolice a to je dobře. Nezmiňujete se ovšem o tom, zda stolice maže, nebo nemaže záchodovou mísu, což je také důležité. V klystýrech pokračujte minimálně týden a potom porovnejte stav zdravotního problému a psychiky s výchozím stavem. Již po týdnu pravidelných výplachů se pacienti dost zlepšují a cítí se psychicky velice dobře.
Základem remineralizace je srovnání hladiny hořčíku, který se podílí prakticky na veškerých pochodech v těle a drží v rozpustné formě vápník, čímž brání jeho sedimentaci v tkáních. Dobře vstřebatelný druh tablet i dávkování, jsem zde již několikrát popisoval, tak to prohledejte. Další výborný zdroj minerálů je solanka z himálajské soli, což zde také někde popisuji. Jde o obdivuhodný komplex 84 minerálů a co víc můžete chtít za mizerných 25,-Kč. Tato koupelová sůl je jedna z možností, ale lze aplikovat v podstatě velkou škálu zásaditých látek naředěných na adekvátní pH. Pokožka špatně snáší kyselé přípravky, ale zásaditá látka by neměla vadit, můžete udělat v umyvadle pokus na některé menší ploše pkložky, kterou použijete jako pokusnou, například předloktí.
Krevní skupiny většině lidí nefungují a dieta způsobuje většinou dost problémů, ono totiž existuje celkem 10 metabolických typů lidí a vždy se mi nejlépe osvědčilo sledovat si pravidelně pH moče. Je to prakticky nejednodušší a nejspolehlivější metoda, kterou znám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 1:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
v uplynulem tydnu jsem provedl 5x klystyr. stolice je snad v poradku, 1x za den, hrube struktury, vetsinou i pevne formovana, bez vyrazneho zapachu, na misu se nelepi.
na stavu ekzemu se bohuzel nic viditelne nezlepsilo. nadale pokryva vetsinu plochy tela, kuze je velmi sucha a loupe se (snezi ze mne). ekzem se taktez velmi razantne opet objevil na hrbetech rukou a zapestich, kde jsem ho predtim vyhladil masti Protopic (nekortikoidni mast nove generace) \":(\" zinek v chelatove vazbe jsem zacal uzivat pred tydnem, 2 tydny uzivam i magnesium lactici a vitamin C (2000 mg/den). k tomu samozrejme hlavne cerstva strava (pres vanocni svatky jsem pravda konzumoval i varenou a nejake to cukrovi), orechy, semena, susene ovovce. piju take zeleninove a ovocne stavy (cervena repa, mrkev), byt pouze kupovane, protoze zatim nevlastnim odstavnovac. tento tyden by snad mel dorazit lneny olej a chtel bych si pripravovat sirnou patlaninu. psychicky jsem na tom celkeme spatne, mam pocit, ze vubec nic nepomaha...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
v uplynulem tydnu jsem provedl 5x klystyr. stolice je snad v poradku, 1x za den, hrube struktury, vetsinou i pevne formovana, bez vyrazneho zapachu, na misu se nelepi.
na stavu ekzemu se bohuzel nic viditelne nezlepsilo. nadale pokryva vetsinu plochy tela, kuze je velmi sucha a loupe se (snezi ze mne). ekzem se taktez velmi razantne opet objevil na hrbetech rukou a zapestich, kde jsem ho predtim vyhladil masti Protopic (nekortikoidni mast nove generace) \":(\" zinek v chelatove vazbe jsem zacal uzivat pred tydnem, 2 tydny uzivam i magnesium lactici a vitamin C (2000 mg/den). k tomu samozrejme hlavne cerstva strava (pres vanocni svatky jsem pravda konzumoval i varenou a nejake to cukrovi), orechy, semena, susene ovovce. piju take zeleninove a ovocne stavy (cervena repa, mrkev), byt pouze kupovane, protoze zatim nevlastnim odstavnovac. tento tyden by snad mel dorazit lneny olej a chtel bych si pripravovat sirnou patlaninu. psychicky jsem na tom celkeme spatne, mam pocit, ze vubec nic nepomaha...

Takto, jak to popisujete, asi nic nevyřešíte, jakýkoliv kožní problém je problém krve a dokud nebude čistá krev, tak se opravdu nic nezmění. Aby vůbec něco zmizelo, tak to odhaduji na minimálně 14 dní naprosto ortodoxního chování a perfektního dodržování mých rad, bez sebemenšího prohřešku a to, co popisujete, je opravdu samá chyba. Vitamín C tady všude doporučuji užívat v naprosto jiných dávkách, tak nechápu proč používáte pouze 2000 mg denně. To nemůže spravit nic, já jsem zdravý a beru minimálně 6000 mg a nyní v chřipkovém období 10-12000 mg. U zinku a hořčíku nepíšete kolik denně, ale pokud je to stejně málo, jako u toho vitamínu C, tak je to k ničemu. Nastudujte si dávkování a u hořčíku, který je dobrý rovnač nervů jděte opravdu až na horní snesitelnou dávku. Co se týká vaší stravy, tak cukroví asi komentovat nemusím, sušené ovoce je zpravidla sířené, nebo v cukrovém sirupu, šťávy z obchodní sítě tu zakazuji konzumovat každému, kdo se o nich zmíní. Z mého pohledu jste tedy neudělal zatím nic, co by mohlo váš zdravotní problém byť sebeméně zlepšit, tak proč to zlepšení očekáváte. Pokud nejste schopen ani tak základní vlastnosti jako je askeze na nezbytnou dobu, tak možná zabere modlení, nakonec víra také uzdravuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 1:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
v jinem tematu jste me, pane Jardo, doporucil jist melasu jako zdroj zeleza. sehnal jsem si tedy cistou (snad) Blackstrap Bio. kolik bych ji mel denne tak snist? celkem mi chutna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
v jinem tematu jste me, pane Jardo, doporucil jist melasu jako zdroj zeleza. sehnal jsem si tedy cistou (snad) Blackstrap Bio. kolik bych ji mel denne tak snist? celkem mi chutna.

Zase to není dobré přehánět, ale 1-2 polévkové lžíce denně není problém. Jako maximum bych viděl 5 lžic, ale rozhodně ne pravidelně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 9:41 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Dobrý den,
mám atop. ekzém, diagnostikovanou crohnovu chorobu, ale ta se mi zlepšila (dle lékařů v remisi).
Atop. ekzém se střídavě zlepšuje a zase zhoršuje, z jídelníčku jsem postupně vyřadila- maso, mléčné výrobky, soj. omáčku, soj. mléko, pečivo, cukr nepoužívám už dlouho, ale med ano.
Dopoledne jím jen ovoce (ale i exotické, to prý není dobře kvůli klimatickým podmínkám, možným plísním a nepřirozeným dozráváním),většinou jablko, banán, pomeranč, meruň. dřen z mrazáku (z domácích meruńek, jen rozmačkané bez cukru).
K obědu a večeři zel. salát a některou z těchto potravin - pohanku, jáhly, rýži natural, tofu.
Do zel. salátu přidávám dýń semínka, sluneč. (jak jsem se dočetla nejsou moc vhodná), lněná rozemletá, pár mandlí, sezamová, někdy pár lískových.
Snažila jsem se zajistit hodně zinku začala jsem jíst dýň semínka dost často a prakticky ke všemu a jím je spol se sezamovými a lněnými i k ovoci a chci ze zeptat zda to nevadí
Četla jsem jak na vitariánském fóru, tak i tady u Vás, že tuk by se s ovocem neměl.
Je možné, že by se mi ekzém zhoršil kvůli tomu, že jím moc tučných semínek spolu s ovocem?
Ekzémy jsou prý z překyselení, ale jím snad zásadité potravin. Navíc mě dost otrávilo po přečtení knihy PH zázrak, že ovoce si mohou dovolit jen zdraví lidé, že právě cukr způsobuje překyslení. Doporučují jen citron a avokado. Ale přeci není cukr jako cukr, že?
Ovoce mi dělá dobře, nechci se ho vzdát, nedovedu si předsatvit snídat mrtvé jídlo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Dobrý den,
mám atop. ekzém, diagnostikovanou crohnovu chorobu, ale ta se mi zlepšila (dle lékařů v remisi).
Atop. ekzém se střídavě zlepšuje a zase zhoršuje, z jídelníčku jsem postupně vyřadila- maso, mléčné výrobky, soj. omáčku, soj. mléko, pečivo, cukr nepoužívám už dlouho, ale med ano.
Dopoledne jím jen ovoce (ale i exotické, to prý není dobře kvůli klimatickým podmínkám, možným plísním a nepřirozeným dozráváním),většinou jablko, banán, pomeranč, meruň. dřen z mrazáku (z domácích meruńek, jen rozmačkané bez cukru).
K obědu a večeři zel. salát a některou z těchto potravin - pohanku, jáhly, rýži natural, tofu.
Do zel. salátu přidávám dýń semínka, sluneč. (jak jsem se dočetla nejsou moc vhodná), lněná rozemletá, pár mandlí, sezamová, někdy pár lískových.
Snažila jsem se zajistit hodně zinku začala jsem jíst dýň semínka dost často a prakticky ke všemu a jím je spol se sezamovými a lněnými i k ovoci a chci ze zeptat zda to nevadí
Četla jsem jak na vitariánském fóru, tak i tady u Vás, že tuk by se s ovocem neměl.
Je možné, že by se mi ekzém zhoršil kvůli tomu, že jím moc tučných semínek spolu s ovocem?
Ekzémy jsou prý z překyselení, ale jím snad zásadité potravin. Navíc mě dost otrávilo po přečtení knihy PH zázrak, že ovoce si mohou dovolit jen zdraví lidé, že právě cukr způsobuje překyslení. Doporučují jen citron a avokado. Ale přeci není cukr jako cukr, že?
Ovoce mi dělá dobře, nechci se ho vzdát, nedovedu si předsatvit snídat mrtvé jídlo...

Ekzém není o jídle, ale o kvalitní defekaci, podle všeho špatně kadíte a ty toxiny se pak dostávají do krve, překyselují vás a tělo otevírá tento náhradní kanál pro odstranění kyselin. Začněte si pravidelně sledovat pH moče a zajistěte správnou defekaci. Na to je dobrý domácí kefír, 0,5-1 litr denně listový špenát a jemně strouhaná mrkev. Na tu crohnovu chorobu nasaďte sirnou patlanici a ostatní tuky pokud možno vyřaďte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 10:08 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Díky za rychlou rekci, ale kadila jsem dost často a hodně. Ještě jsem zapomněla povědět, že jsem byla na reflexní diagnostice a tam mi nejvíce reagoval žlučník(nikdy jsem s ním neměla potíže,), játra, slinivka, dvanáctník. Užívala jsem bylinky čistící a podporující správnou činnost uvedených orgánu a dost jsem se čistila, i 6x denně. Ještě jsem po 17 letech vysadila HA, tak mě napadlo, jestli se tělo nečistí.
Tím vysazením tuků myslíte veškěré ořechy a semínka, jestli to chápu správně.
Mohlo by to tedy vypadat tak, že dopoldne ovoce a pak sirou patlaninu se zel. salátem a nic jiného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Díky za rychlou rekci, ale kadila jsem dost často a hodně. Ještě jsem zapomněla povědět, že jsem byla na reflexní diagnostice a tam mi nejvíce reagoval žlučník(nikdy jsem s ním neměla potíže,), játra, slinivka, dvanáctník. Užívala jsem bylinky čistící a podporující správnou činnost uvedených orgánu a dost jsem se čistila, i 6x denně. Ještě jsem po 17 letech vysadila HA, tak mě napadlo, jestli se tělo nečistí.
Tím vysazením tuků myslíte veškěré ořechy a semínka, jestli to chápu správně.
Mohlo by to tedy vypadat tak, že dopoldne ovoce a pak sirou patlaninu se zel. salátem a nic jiného?

Dost často a hodně, nemusí být správně, jak ta stolice vypadá. Ano, ty ořechy minimalizovat a skutečně by to šlo tak, jak popisujete, ale dal bych tam ten kefír a docela dost. Také vidím za těchto okolností jako vhodné vyčistit játra, procedura je na stránkách popsána a určitě si tím stav zlepšíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 10:26 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Brala jsem ostropestřec, ktarý čistí játra...stolice byla dost světlá, žlutá pak i zelená, ale to jsem připisovala i možnému množství dýń semínek. A kde sehnat domácí kefír? Nemám tušení. Jen mám takový rozporuplný pocit z těch mléčných výrobků, myslela jsem že jsou je to špatně a kefír a tvaroh jsou o.k.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 11:36 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Potom jsem bral bylinku řimbabu a stolice už nebyla kašovitá a žlutozelená, upravila se na tvarovanou a hnědou, ale zase se mi zhoršil ekzém.
Měla bych asi zkusit klystýr, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 3:11 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Maybes píše:
Brala jsem ostropestřec, ktarý čistí játra...stolice byla dost světlá, žlutá pak i zelená, ale to jsem připisovala i možnému množství dýń semínek. A kde sehnat domácí kefír? Nemám tušení. Jen mám takový rozporuplný pocit z těch mléčných výrobků, myslela jsem že jsou je to špatně a kefír a tvaroh jsou o.k.?

Vzdy treba pouzit rozum a neskatulkovat. "Mliecne vyrobky su zlo", je skatulkovanie a predsudok, ktorym trpi vela ludi. Z mliecnych vyrobkov urobil zlo priemysel. Nasi predkovia vedeli, preco si nimi pomahali.
Tvaroh nieje ok, ale sirna patlanina je ok. Pasterizovane mliecne vyrobky niesu ok, ale kefir je ok. Chapes?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 8:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Brala jsem ostropestřec, ktarý čistí játra...stolice byla dost světlá, žlutá pak i zelená, ale to jsem připisovala i možnému množství dýń semínek. A kde sehnat domácí kefír? Nemám tušení. Jen mám takový rozporuplný pocit z těch mléčných výrobků, myslela jsem že jsou je to špatně a kefír a tvaroh jsou o.k.?

Pokud se týká těch mléčných výrobků, to správně píše Xion, něco ano, jiné ne a pokud jde o tu defekaci, to je jednoznačně špatně a dle mého názoru jde o velice oslabená játra a slinivku. Jednoznačně vyčistit střeva a hned potom pravidelné očisty jater, myslím si, že budete překvapena množstvím bordelu, který z vás půjde a potíže se zlepší zároveň s defekací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 4:29 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Děkuji za odpověď.
Kde sehnat domácí kefír, ten z obchodu asi nebude o.k.
Ta zelená a žlutá stolice byla, když jsem brala čistící bylinky - vlaštovičník, benedikt a ostropestřec. Vlaštovičník je dost silná bylinka.
Popravdě se těch očist bojím, protože s tím nemám zkušenosti (já vím, že nějak musím získat) a nevím co bych dělala kdyby mi při tom bylo zle...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Děkuji za odpověď.
Kde sehnat domácí kefír, ten z obchodu asi nebude o.k.
Ta zelená a žlutá stolice byla, když jsem brala čistící bylinky - vlaštovičník, benedikt a ostropestřec. Vlaštovičník je dost silná bylinka.
Popravdě se těch očist bojím, protože s tím nemám zkušenosti (já vím, že nějak musím získat) a nevím co bych dělala kdyby mi při tom bylo zle...

Kefírová houba se dá sehnat na internetu i když teď s tím bude asi chvilku problém, po tom mém vystoupení v televizi mi jenom včera a dnes volalo 220 lidí a každý chtěl poslat houbu. Vlaštovičník je opravdu dost nebezpečný s tím opatrně. Ty očisty jsou mnohem bezpečnější, takže to nejhorší již máte za sebou. Pokud si budete přát abyste měla problém, tak vám ho vaše tělo zařídí, nebojte se a vyhrajete, nic to není, dokonce mi volala 75 letá paní a hrozně si to pochvalovala.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz