Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 10:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 6:08 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Host píše:
V dávných dobách, kdy mi MUDRci léčili ekzém kortikosteroidy, se mi zeslabila ve tříslech kůže a vlivem nadmíry sportu a zátěže vznikly hlubší strije. Lze je něčím přírodním porichtovat?

Zbaviť sa strí to je asi snom každej ženy, ktorej napríklad v tehotenstve pokožka popraská na miestach, ktoré sa vystavujú na obdiv aj na pláži. V televiízi raz na Spektre ukazovali 3 možnosti. Prvý bol nejaký zázračný krém - samozrejme po mesiaci bez výsledku. Druhé bolo nejaké prírodne maslo, teraz neviem či kokosové alebo neviem aké ale tiež bez výsledku. A tretí spôsob bol pomocou nejakého laseru, ktorý sťahuje kolagénové vlákna strí vďaka čomu ich zužujeach, ktorý samozrejme nebol najlacnejším riešením a to bolo tak o 50-60% lepšie ale vraj sa to úplne odstrániť nedá, nakoľko ide o mechanické poškodenie pokožky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
V dávných dobách, kdy mi MUDRci léčili ekzém kortikosteroidy, se mi zeslabila ve tříslech kůže a vlivem nadmíry sportu a zátěže vznikly hlubší strije. Lze je něčím přírodním porichtovat?

Tak s tímto problémem zkušenosti nemám, ale asi by mohlo pomoci je pravidelně rozmasírovat za pomoci kvalitního kokosového oleje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 10:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Tak s tímto problémem zkušenosti nemám, ale asi by mohlo pomoci je pravidelně rozmasírovat za pomoci kvalitního kokosového oleje.
OK, díky za info. Jen mě to napadlo pro případ, že by jste na něco takového někde v moudrých knihách narazil \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 2:33 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 05, 2010 12:09 pm
Příspěvky: 1
Bydliště: Chomutov
Jarda píše:
Tak s tímto problémem zkušenosti nemám, ale asi by mohlo pomoci je pravidelně rozmasírovat za pomoci kvalitního kokosového oleje.

A co sirná patlanice? Ta by nemohla pomoci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lynx píše:
A co sirná patlanice? Ta by nemohla pomoci?

Asi také mohla, ale bude to dlouhodobé a muselo by se to stejně masírovat, samo od sebe se to asi neodstraní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 6:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jardo, pokud je ekzém problémem nečisté krve, která je zanesena toxiny, měl bych primárně čistit játra a ledviny ? Střevo se má předpokládám vyčistit na prvním místě hlavně proto, aby se ten bordel z jater v něm nezadrhl a spolehlivě vyloučil ?
Lze to čistění krve nejdřív zahájit pomocí ostropeřce (preferovat semena, olej nebo tablety?) případně čaji (nimba apod.) anebo je stěžejní očista popsaná na stránkách a měl bych se rovnou pustit do ní ? Po přechodu na jídelníček dle stránek, se mi většina ekzémů téměř ztratila, ale jedno ložisko pořád zlobí, tak špekuluju co ještě není v pořádku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Jardo, pokud je ekzém problémem nečisté krve, která je zanesena toxiny, měl bych primárně čistit játra a ledviny ? Střevo se má předpokládám vyčistit na prvním místě hlavně proto, aby se ten bordel z jater v něm nezadrhl a spolehlivě vyloučil ?
Lze to čistění krve nejdřív zahájit pomocí ostropeřce (preferovat semena, olej nebo tablety?) případně čaji (nimba apod.) anebo je stěžejní očista popsaná na stránkách a měl bych se rovnou pustit do ní ? Po přechodu na jídelníček dle stránek, se mi většina ekzémů téměř ztratila, ale jedno ložisko pořád zlobí, tak špekuluju co ještě není v pořádku...

Primárně střeva a sekundárně játra a ledviny, střeva mají vždy hlavní slovo. Můžete použít ostropestřec mariánský v semínkách, nebo jako kaši v oleji z téže rostliny, oboje jsem zde již popisoval, tak pohledjte. Podle mého názoru je nevhodnější a nejrychlejší mechanické čištění, tedy výplachy střev a jaterní kůra s olejem. Čaje také lze používat, ale základ je v očistách. Vyčistit celé tělo nějakou dobu trvá, nemůžete chtít toxiny střádané řadu let odstranit za pár týdnů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 11:02 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 03, 2010 10:03 am
Příspěvky: 5
Dobrý den,
najela jsem na Vámi popsaný způsob stravování asi před měsícem, ale záchvaty se mi stále vrací. Ze začátku jsem zaznamenala úlevu, ale pak se mi záchvaty začaly vracet a dokonce jsem si častým jezením jablek na ně vypěstovala alergii, protože teď už si nemůžu dát ani jedno, abych potom nedostala záchvat. Piju kyšku z kozího mléka a tibetských hub, na snídani už nemůžu skoro žádné ovoce, protože citrusy a cizokrajné ovoce pro mě není vhodné, jablka jsem popsala, tak mi zbývají hrušky. Podle mě mám alergii na ty chemické látky, kterými je ovoce ošetřováno, ale jako obyvatelce města mi moc jiných možností nezbývá a nakupovat drahé bio ovoce, kterému navíc moc nevěřím, že je opravdu bio, se mi moc nechce. Ve zkratce píši, protože nevím, co mám jíst a taky nevím, jestli je tohle vhodná dieta pro mě. Je možné, že jsou různé druhy lidí, kterým vyhovuje různý způsob stravování. Co si myslíte o makrobiotice? Slyšela jsem o jedné holce, která se zbavila dlouhodobého ekzému díky přechodu na makrobiotockou stravu. Hlavně shledávám tuto dietu hrozně chudou na chutě. Já jím prakticky jenom zeleninu a semínka. Nevím, možná je to tím těhotenstvím, ale cítím se hrozně svázaná a mám obrovské chutě, hlavně na sladkosti. Taky nevím, jestli je správné, abych zrovna v tomto období si upírala to, na co mám chuť, jestli to nemůže mít nějaký vliv na dítě. Děkuji za odpověď, už začínám povolovat ve víře...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 11:50 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Napíšem len k tým alergiám na ovocie a konktretne moju vlastnú skúsenosť. Tiež som bol alergický na jablká, mrkvu, niektoré orechy, senná nádcha a ešte iné alergie. Keď som bol u alergologičky a robili mi alergické testy, tak mi pani doktorka vysvetlila, že to nie je alergia na postreky, ktorými sa ovocie strieka, ale je to alergia na konkrétnu odrodu jablk. Veľmi jednoducho povedané, ak je človek napríklad alergický na strom brezu - na tento jeho alergén, tak aj niektoré odrody jabĺk môžu obsahovať tento alergén a preto si treba vyhľadať takú odrodu, ktorá alergickú reakciu nespôsobuje. U mňa konkrétne to bola odroda sparťan a idared. Zo začiatku som teda jedol iba tieto. Surovú mrkvu som nemohol vôbec, opuchlo mi celé hrdlo, ale varená sa zjesť dala, pretože tepelnou úpravou sa ten alergén v mrvkve zlikvidoval. Taktiež som nemohol kosiť trávnik kosačkou, pretože sa mi sťahovali dýchacie cesty, a tiekli mi vodopády alergický sĺz, tak túto činnosť musela za mňa vykonávať manželka. Našťastie som natrafil na tieto stránky a pochopil, kde som robil chybu. Zbavil som sa všetkých hore uvidených alergií a ťažkostí, jem akékoľvek ovocie a zeleninu v surovom stava a tiež môžem konečne kosiť trávnik bez toho aby som mál alergickú reakciu. Naše telá majú ohromné schopnosti, len im netreba hádzať klacky pod nohy. Netreba ísť za každú cenu proti prírode a prírodným zákonom, pretože sa nám to kruto vypomstí na tom najcennejšom čo mámé. Na našom zdraví.
Pre začiatok si skúste vytypovať teda také ovocie, ktoré Vám alergie nespôsobuje a postupom času, ako sa vyčistíte od nahromadených nánosov, tak sa Vám bude dať ako mne konzumovať úplne všetko. Držím Vám palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon čer 07, 2010 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Hahana píše:
Dobrý den,
najela jsem na Vámi popsaný způsob stravování asi před měsícem, ale záchvaty se mi stále vrací. Ze začátku jsem zaznamenala úlevu, ale pak se mi záchvaty začaly vracet a dokonce jsem si častým jezením jablek na ně vypěstovala alergii, protože teď už si nemůžu dát ani jedno, abych potom nedostala záchvat. Piju kyšku z kozího mléka a tibetských hub, na snídani už nemůžu skoro žádné ovoce, protože citrusy a cizokrajné ovoce pro mě není vhodné, jablka jsem popsala, tak mi zbývají hrušky. Podle mě mám alergii na ty chemické látky, kterými je ovoce ošetřováno, ale jako obyvatelce města mi moc jiných možností nezbývá a nakupovat drahé bio ovoce, kterému navíc moc nevěřím, že je opravdu bio, se mi moc nechce. Ve zkratce píši, protože nevím, co mám jíst a taky nevím, jestli je tohle vhodná dieta pro mě. Je možné, že jsou různé druhy lidí, kterým vyhovuje různý způsob stravování. Co si myslíte o makrobiotice? Slyšela jsem o jedné holce, která se zbavila dlouhodobého ekzému díky přechodu na makrobiotockou stravu. Hlavně shledávám tuto dietu hrozně chudou na chutě. Já jím prakticky jenom zeleninu a semínka. Nevím, možná je to tím těhotenstvím, ale cítím se hrozně svázaná a mám obrovské chutě, hlavně na sladkosti. Taky nevím, jestli je správné, abych zrovna v tomto období si upírala to, na co mám chuť, jestli to nemůže mít nějaký vliv na dítě. Děkuji za odpověď, už začínám povolovat ve víře...

Já bych s tím nesouhlasil hnedle z několika důvodů. Alergické reakce na sladké ovoce může způsobovat přemnožená kvasinka, tu si můžete otestovat plivacím testem, který je zde již několikrát popsaný. Pokud se vám potvrdí, musíte řešit kvasinku a ne ovoce. Makrobiotika je mimořádně složitý systém a skoro nikdo mu opravdu nerozumí, mnoho mých pacientů je právě z řad makrobiotiků a vždy se jedná o kvasinky, které jsou mimořádně nebezpečné a jsou příčino mnoha druhů rakovin. Zdraví není o chutích, naopak většina sajrajtů s vyumělkovanou chutí vytváří zdravotní problémy, čili chutě bych řešil jako naprosto poslední věc. Chutě na sladkosti zdravý člověk nemá, je to vlastně naprosto nenormální mít chuť na sladké, za tím stojí většinou kvasinka kandida, která si umí říci o sladké krmení tak, že vám tu chuť vyvolává. Navíc velice dobře vám to píše člen mohy, který tím pouze potvrzuje moje závěry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Atopicky ekzem
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 2:18 pm 
Offline

Registrován: pát čer 18, 2010 2:08 pm
Příspěvky: 5
Dobry den, chcela by som to dat mojmu 2 rocnemu synovi mms, ktory ma od narodenia atopicky ekzem, znizenu imunitu a teraz sa mu vyhodil aj herpes. Mohli by ste mi poradit ci je vhodne dat mu mms, ak ano v akom davkovani, pripadne ako mam postupovat. Znici to aj stafylokoka? Momentalne berie cordyceps, ten ale nie je antivirotikum.

Je mi jasne, ze mu travenie nepracuje tak ako ma, pravdepodobne ma aj prekyseleny organizmus, a tak by som mu chcela nasadit nejaku protikvasinkovu dietu, ale ako mam postupovat u 2 rocneho dietata? Namiesto cukru pouzivame steviu, lebo na sladkom je doslova zavisli, niezeby sme mu davali sladkosti, ale nahradzame to prave steviou. A navyse mu to komplikuje aj zlaty stafylokok. Budem rada ak mi poradite, lebo sa snazim vyhnut nemocnici, ale ak to pojde takto dalej, tak neviem....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopicky ekzem
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 9:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
nika262 píše:
Dobry den, chcela by som to dat mojmu 2 rocnemu synovi mms, ktory ma od narodenia atopicky ekzem, znizenu imunitu a teraz sa mu vyhodil aj herpes. Mohli by ste mi poradit ci je vhodne dat mu mms, ak ano v akom davkovani, pripadne ako mam postupovat. Znici to aj stafylokoka? Momentalne berie cordyceps, ten ale nie je antivirotikum.

Je mi jasne, ze mu travenie nepracuje tak ako ma, pravdepodobne ma aj prekyseleny organizmus, a tak by som mu chcela nasadit nejaku protikvasinkovu dietu, ale ako mam postupovat u 2 rocneho dietata? Namiesto cukru pouzivame steviu, lebo na sladkom je doslova zavisli, niezeby sme mu davali sladkosti, ale nahradzame to prave steviou. A navyse mu to komplikuje aj zlaty stafylokok. Budem rada ak mi poradite, lebo sa snazim vyhnut nemocnici, ale ak to pojde takto dalej, tak neviem....

Je to otázka, zda je to ten nejlepší nápad, atopický ekzém není největší problém, ale pokud je opravdu zamořený kvasinkou, tak mu bude extrémně blbě a jako ideální postup se mi to nezdá. Já bych doporučoval zpočátku jemnější postupy a teprve na závěr aplikovat MMS, částečně pročištěný organizmus ho mnohem lépe přijme a nebudete ho tak trápit. Kvasinku krmí mnoho potravin a je zde na toto téma dost napsáno, čili prostudujte celé téma kandida a snad budete mít jasno. Mimo zásadní úpravu stravy bych nasadil koloidní stříbro a kokosový olej, který dětem chutná, čili bude s léčbou celkem spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 3:21 pm 
Offline

Registrován: pát čer 18, 2010 2:08 pm
Příspěvky: 5
Dakujem, este sa chcem spytat, ci moze tu steviu v glicerine, niekde som sa docitala, ze pri tej diete sa moze stevia len v prasku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
nika262 píše:
Dakujem, este sa chcem spytat, ci moze tu steviu v glicerine, niekde som sa docitala, ze pri tej diete sa moze stevia len v prasku.

Tak to netuším s tím zkušenosti nemám, ale pokud mu stévii rozmícháte v kokosovém tuku, bude výsledný produkt velice podobný a máte jistotu, že to kvasinky nekrmí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2010 4:20 pm 
Offline

Registrován: pát čer 18, 2010 2:08 pm
Příspěvky: 5
Ok, mam este par otazok,

po precitani diskusie, som zistila, ze ovocie sa moze, ale len rano na lacny zaludok spolu s fungicidnymi rastlinami, spravne? Moze sa len povolene ovocie alebo je to jedno?
Dalej, robim malemu stavu cviklu s mrkvou, mozem mu ju nadalej davat rano, alebo aj pocas dna, lebo je strasne sladka, nekrmim tym kvasinku?

Este sa s vami chcem poradit, mame doma tinkturu z cesnaku medvedieho, ked mu davam rano a vecer 3 kvapky, po dobu 7 dni, jeho plet sa pekne vycisti (asi mu to uspi zl. stafylokoka) ale potom sa mu to zase zhorsi, mohla by som mu teda nasadit tieto kvapky a potom mms + dietu?

Pokusam sa mu zostavit jedalnicek, ak by mi niekto pomohol, bola by som velmi vdacna.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz