Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 4:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 2:21 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
haddock píše:
pri zkoumani vyrobku Dedka korenare http://www.bylinkar.cz jsem narazil na jeho radu, ze by pri atopickem ekzemu mel byt ze stravy vyloucen kokos. sypu si docela hodne kokosu temer kazde rano do ovocne snidane a tahle informace o moznem negativnim vlivu na ekzem je pro mne uplne nova. je v kokosu neco, co by mohlo ekzem zhorsovat?

Pán Jarda tu píše, že pri kožných problémoch treba čistiť črevo. Toto som urobil + vylúčil 5 bielych jedov + pravidelná kontrola pH + vzorový jedálniček a ekzém je fuč. Naviac každé ráno jedávam asi 2PL strúhaného kosou. Banány posypané strúhaný kokos a k tomu SP, toho sa už mesiac neviem dojesť a zatiaľ som si nevšimol, žeby sa chcel ekzém vrátiť. To je moja osobná skúsenosť s kokosom a ekzémom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 4:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
pri zkoumani vyrobku Dedka korenare http://www.bylinkar.cz jsem narazil na jeho radu, ze by pri atopickem ekzemu mel byt ze stravy vyloucen kokos. sypu si docela hodne kokosu temer kazde rano do ovocne snidane a tahle informace o moznem negativnim vlivu na ekzem je pro mne uplne nova. je v kokosu neco, co by mohlo ekzem zhorsovat?

Pan Břetislav Nový je velice zkušený člověk, ale kde vzal toto doporučení netuším. Kokos obsahuje kyselinu kaprylovou, která velice dobře likviduje kvasinky a také mnoho saturovaného tuku, který se mimo jiné chová adaptogen, čili pokud něco v těle je nízké, či zvýšené, srovná to do normálu. Z toho mě vychází, že vhodnější tuk, nebo potravina skoro není a podle mě by to škodit rozhodně nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Atopický ekzém a těhotenství
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 10:47 am 
Offline

Registrován: pon kvě 03, 2010 10:03 am
Příspěvky: 5
Dobrý den,
už od dvou měsíců po narození mám atopický ekzém v poměrně rozsáhlém stavu. Bohužel jsem používala 25 let kortikosteroidní mastičky s antihistaminiky, což nemoc pouze potlačovalo a vytvořila se mi jistá závislost na lécích ve stylu začarovaného kruhu: když se hormonama nenamažu, tak se mi to zákonitě zhorší. Teď jsem ale těhotná a velice zajímavé mi přišlo, že mi lékaři zakázali používat jakékoliv z těchto léků, které mi předtím od malička předepisovali!! Samozřejmě se mi ekzém zhoršil hrozným způsobem, v noci nemůžu spát, protože se pořád škrábu atd. Pokouším se o zdravou stravu, měsíc nepiji a nejím výrobky z kravského mléka (kozí a ovčí jím), dodržuji bezlepkovou dietu, používám pouze tmavý cukr a med, ráno se snažím vypít dva litry vody a jíst pouze ovoce a večer zase jenom zeleninu. Bohužel se mi stav po krátkém zlepšení zase zhoršil a já nevím proč, proto se na Vás obracím, jestli pro mě nebudete mít nějakou radu. Jsem v 10. týdnu těhotenství, a jak jsem si četla na fóru, tak v tomto stavu nedoporučujete žádné zásadní očisty střev. Taky si nejsem jistá, jestli miminku nemůže něco chybět, když jsem najela na tento typ stravy a předtím jsem jedla jako většina populace. Jeden léčitel mi řekl, že mám problém s nadledvinkami, věděl byste, jak bych tělu mohla pomoci k regeneraci? Děkuji za odpověď, snažím se na něco co nejrychleji přijít, protože psychická pohoda je pro malé hodně důležitá a tu bohužel při mých svědivých záchvatech ztrácím. Ještě jednou děkuji a zdravím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém a těhotenství
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Hahana píše:
Dobrý den,
už od dvou měsíců po narození mám atopický ekzém v poměrně rozsáhlém stavu. Bohužel jsem používala 25 let kortikosteroidní mastičky s antihistaminiky, což nemoc pouze potlačovalo a vytvořila se mi jistá závislost na lécích ve stylu začarovaného kruhu: když se hormonama nenamažu, tak se mi to zákonitě zhorší. Teď jsem ale těhotná a velice zajímavé mi přišlo, že mi lékaři zakázali používat jakékoliv z těchto léků, které mi předtím od malička předepisovali!! Samozřejmě se mi ekzém zhoršil hrozným způsobem, v noci nemůžu spát, protože se pořád škrábu atd. Pokouším se o zdravou stravu, měsíc nepiji a nejím výrobky z kravského mléka (kozí a ovčí jím), dodržuji bezlepkovou dietu, používám pouze tmavý cukr a med, ráno se snažím vypít dva litry vody a jíst pouze ovoce a večer zase jenom zeleninu. Bohužel se mi stav po krátkém zlepšení zase zhoršil a já nevím proč, proto se na Vás obracím, jestli pro mě nebudete mít nějakou radu. Jsem v 10. týdnu těhotenství, a jak jsem si četla na fóru, tak v tomto stavu nedoporučujete žádné zásadní očisty střev. Taky si nejsem jistá, jestli miminku nemůže něco chybět, když jsem najela na tento typ stravy a předtím jsem jedla jako většina populace. Jeden léčitel mi řekl, že mám problém s nadledvinkami, věděl byste, jak bych tělu mohla pomoci k regeneraci? Děkuji za odpověď, snažím se na něco co nejrychleji přijít, protože psychická pohoda je pro malé hodně důležitá a tu bohužel při mých svědivých záchvatech ztrácím. Ještě jednou děkuji a zdravím.

To je obvyklý postup lékařů, že vám dovolí si přestat zasírat tělo v momentě těhotenství, ale neřeknou, co s tím máte dělat. Pokud by vás místo zasírání dávno vyčistili, tak se s tím teď nemusíte trápit. Popište mi, jak jste defekovala léta před těhotenstvím a jak nyní, ale co nejpřesněji. Také rozveďte své jiné případné potíže, jako kde vás třeba občas bolí, nebo dloube, či nějaký jiný tělesný diskomfort. Po syrové stravě dítěti nic chybět nemůže, ale můžou paradoxně vadit kyseliny, které pravděpodobně máte z nějakého důvodu vysoké. Kupte si v lékárně diagnostické proužky Albu Phan, nebo Tri Phan a měřte si pH moče v průběhu každého močení. Zapište si vždy čas a naměřenou hodnotu pH a napište mi nejnižší a nejvyšší naměřenou hodnotu v průběhu dne včetně času, kdy jste ji naměřila. Na zklidnění dodávejte hořčík, pomalu s dávkou vystoupejte až do stavu průjmu a trochu uberte, aby průjem nebyl, což je vaše potřebná denní dávka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 11:12 am 
Offline

Registrován: pon kvě 03, 2010 10:03 am
Příspěvky: 5
Dobrý den, předem Vám děkuji za rychlou odpověď. Co se týče mého vyprazdňování, tak jsem s tím měla vždycky problém. Časté zácpy, které trvají i několik dní a střídají se s průjmy. Od chvíle, kdy používám mladý ječmen a chlorellu se vyprazdňuji celkem pravidelně, skoro každý den. Stolice je tmavá do zelena, tuhá, většinou zašpiní mísu a zapáchá. Taky mám časté smrdící větry. Kromě ekzému netrpím vážnějšími zdravotními potížemi. Občas mě bolí hlava a záda a křupe mi v kyčli. Když jsem unavená, tak mám takové divné brnění v nohou, které je dost nepříjemné a přestane jen když jdu spát. Než jsem začala užívat tu chlorellu, tak jsem měla krvácení z konečníku. Těmto potížím jsem nikdy nevěnovala větší pozornost, protože většinou velice brzy odezněly. Papírky na měření pH si budu teprve kupovat, tak Vám potom výsledky měření hned napíšu.
Ještě jsem se chtěla zeptat, co si myslíte o vhodnosti kukuřičných a rýžových chlebů, které se se normálně prodávají? Asi to nebude velká sláva, ale protože se to kupuje ve zdravé výživě, tak jsem jim na to na nějakou dobu skočila...
Děkuji za pomoc, s pozdravem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Hahana píše:
Dobrý den, předem Vám děkuji za rychlou odpověď. Co se týče mého vyprazdňování, tak jsem s tím měla vždycky problém. Časté zácpy, které trvají i několik dní a střídají se s průjmy. Od chvíle, kdy používám mladý ječmen a chlorellu se vyprazdňuji celkem pravidelně, skoro každý den. Stolice je tmavá do zelena, tuhá, většinou zašpiní mísu a zapáchá. Taky mám časté smrdící větry. Kromě ekzému netrpím vážnějšími zdravotními potížemi. Občas mě bolí hlava a záda a křupe mi v kyčli. Když jsem unavená, tak mám takové divné brnění v nohou, které je dost nepříjemné a přestane jen když jdu spát. Než jsem začala užívat tu chlorellu, tak jsem měla krvácení z konečníku. Těmto potížím jsem nikdy nevěnovala větší pozornost, protože většinou velice brzy odezněly. Papírky na měření pH si budu teprve kupovat, tak Vám potom výsledky měření hned napíšu.
Ještě jsem se chtěla zeptat, co si myslíte o vhodnosti kukuřičných a rýžových chlebů, které se se normálně prodávají? Asi to nebude velká sláva, ale protože se to kupuje ve zdravé výživě, tak jsem jim na to na nějakou dobu skočila...
Děkuji za pomoc, s pozdravem

To, co popisujete s největší pravděpodobností svědčí o dlouhodobém zamoření střevního traktu patogenními bakteriemi, nebo kvasinkami. Tak si udělejte plivací kvasinkový test a uvidíte. Ráno po probuzení a předtím než cokoli uděláte, sesbírejte sliny ve vašich ústech a poté je vyplivněte do poháru s čistou vodou. Počkejte 30 minut a poté zkontrolujte vodu. Pokud ve vodě plavou vlákna ze slin a nebo slina klesla na dno poháru, případně je voda zakalená, nebo se v ní vyskytují viditelné bílé flíčky, pak se může jednat o kandidu. Pokud kandidu nemáte slina bude plavat na vrchu a voda zůstane čirá. Projevy potíží signalizují velké zatížení těla, které se snaží náhradním způsobem zbavit toxinů pocházejících ze špatného metabolizmu a tlačí to všemi směry, bohužel nejvíce do pokožky. I přes problémy, které máte, to můžete považovat za štěstí, protože podobné zamoření těla končí zpravidla mnohem hůře. Patrně budete ve velice silné acidóze a již srovnání pH těla by se mělo odrazit na vašem stavu velice pozitivně. Ve vašem stavu bych nejedl žádný produkt moderního chemicko-potravinářského průmyslu, zaměřte se pouze na potravu, kterou máte plně pod kontrolou, což se u produktů z obchodu zajistit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 9:08 am 
Offline

Registrován: pon kvě 03, 2010 10:03 am
Příspěvky: 5
Dobrý den,
tak s tou kandidou jste to odhadl správně. Udělala jsem si plivací test a už během několika minut začali klesat ke dnu řetězce malých částeček. Četla jsem si o tom na internetu a měla bych vysadit jakékoliv sladkosti včetně sladkého a sušeného ovoce. Nevím přesně, které ovoce je považováno za sladké, podle mě banán a hruška, ale tu prý jíst můžu. Dál mám vysadit mléčné výrobky, a to jsem se chtěla zeptat, jestli se jedná i o mléko kozí a ovčí, nebo pouze kravské, to totiž nepiji asi dva měsíce. Dále pak bílou mouku, kterou taky nejím, ale nahrazuji ji bezlepkovým pečivem, což se teď obávám, že taky není správné. Takže se pustím do přísné diety, kterou navrhujete: jíst pouze zeleninu, ovoce, semínka, ořechy a olivový olej. Ale v těhotenství bych měla jíst maso, tak se chci zeptat, jaké je nejvhodnější a jak ho upravovat aby v něm zůstalo co nejvíce živin? V lékárně, kde jsem včera byla neměli ty proužky na měření pH, proto ještě nemůžu napsat hodnoty, ale dneska je určitě někde seženu. Ještě se chci zeptat na ty tibetské houby, jestli by pro mě byly teď vhodné, když mám ty kvasinky nebo s tím počkat až se jich zbavím?
Mnohokrát děkuji!!!! Je neuvěřitelné, že jste po internetu poznal, co doktoři nenašli ani když jsem ležela v nemocnici a dělali mi miliony testů.
Přeji pěkný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 11:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Hahana píše:
Dobrý den,
tak s tou kandidou jste to odhadl správně. Udělala jsem si plivací test a už během několika minut začali klesat ke dnu řetězce malých částeček. Četla jsem si o tom na internetu a měla bych vysadit jakékoliv sladkosti včetně sladkého a sušeného ovoce. Nevím přesně, které ovoce je považováno za sladké, podle mě banán a hruška, ale tu prý jíst můžu. Dál mám vysadit mléčné výrobky, a to jsem se chtěla zeptat, jestli se jedná i o mléko kozí a ovčí, nebo pouze kravské, to totiž nepiji asi dva měsíce. Dále pak bílou mouku, kterou taky nejím, ale nahrazuji ji bezlepkovým pečivem, což se teď obávám, že taky není správné. Takže se pustím do přísné diety, kterou navrhujete: jíst pouze zeleninu, ovoce, semínka, ořechy a olivový olej. Ale v těhotenství bych měla jíst maso, tak se chci zeptat, jaké je nejvhodnější a jak ho upravovat aby v něm zůstalo co nejvíce živin? V lékárně, kde jsem včera byla neměli ty proužky na měření pH, proto ještě nemůžu napsat hodnoty, ale dneska je určitě někde seženu. Ještě se chci zeptat na ty tibetské houby, jestli by pro mě byly teď vhodné, když mám ty kvasinky nebo s tím počkat až se jich zbavím?
Mnohokrát děkuji!!!! Je neuvěřitelné, že jste po internetu poznal, co doktoři nenašli ani když jsem ležela v nemocnici a dělali mi miliony testů.
Přeji pěkný den.

Kozí mléko takový problém nepředstavuje, ale já bych jako jediný vhodný mléčný produkt viděl domácí kefír, který kvasinky solidně likviduje. Na sajrajty z obchodu se vykašlete, stejně netušíte, co tam kdo namíchal a pokud chcete pečivo, tak si pečte sama, ale jako dobrý nápad to v této chvíli nevidím, spíše bych se zaměřil na pohanku, jáhly, amarant a další bezlepkové pseudoobiloviny. Olej je na kvasinky lepší kokosový, který obsahuje kyselinu kaprylovou a ta kvasinkám dělá dost špatně, dá se užívat 2-4 polévkové lžíce denně. Králík a nutrie, pouze vařit, nebo v páře a velice umírněně, s ničím nemíchat, jako přílohu pouze zeleninu. Kefír z tibetské houby je právě likviduje, čili toho dávejte, co snesete, klidně i litr denně. MUDrci na to jdou příliš vědecky, na většinu zdravotních problémů stačí řepná logika a ta se bohužel nevyučuje a asi by to ani nešlo, tu vám naopak vyšší vzdělání zcela odstraní a pak nevidíte souvislosti takto banálně jednoduché.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob kvě 08, 2010 6:47 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Pane Jardo , preventivně jsem si zkusil ráno tzv. plivací test a shluky slin na začátku se rozprostřely do 30 min. po hladině . Můžete mi prosím říci co to znamená ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob kvě 08, 2010 8:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Pane Jardo , preventivně jsem si zkusil ráno tzv. plivací test a shluky slin na začátku se rozprostřely do 30 min. po hladině . Můžete mi prosím říci co to znamená ?

Pokud slina plave, ale nedělá do vody vlákna a nerozpouští se, tak by jste neměl být kvasinkami zamořen. Každopádně je potřeba test několikrát opakovat, aby se docílilo objektivního posouzení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob kvě 08, 2010 10:28 am 
Offline

Registrován: pon kvě 03, 2010 10:03 am
Příspěvky: 5
Dobrý den přeji,
konečně jsem sehnala ty lakmusové papírky, ale bohužel jen ty, co se rozeznávají podle barvy, takže to není přesné. Mé ranní měření vyšlo 7pH. Chtěla jsem se zeptat: ráno jím snídani, jakou doporučujete na stránkách, dávám tam jablko, hrušku, pomeranč (banán kvůli kvasinkám ne) s makem, sezamovým semínkem, slunečnicovým semínkem, mandlemi, vlašskými ořechy, někdy dám místo toho kešu, a kokosový olej, ale vždycky několik minut potom dostanu hrozný záchvat škrábání. Už jsem zkoušela vysadit ořechy a pomeranč, ale reakce dopadla stejně. Nevíte, co by to mohlo způsobovat? Jestli ten mák, tak čím bych pak doplňovala vápník? Po zeleninových salátech tuto reakci nemívám, ale stejně se mi to po každém jídle vždycky zhorší. Naskakují mi úplné brmbolce jako bych byla popálená od kopřiv. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli by se pro mě hodila sirná patlanice a jestli nevíte, kde bych mohla sehnat ty tibetské houby? Psala jsem dvěma dodavatelkám, na internetu, ale ani jedna se mi neozvala. Chtěla bych to sehnat co nejrychleji, abych mohla začít.
Mnohokrát děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob kvě 08, 2010 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Hahana píše:
Dobrý den přeji,
konečně jsem sehnala ty lakmusové papírky, ale bohužel jen ty, co se rozeznávají podle barvy, takže to není přesné. Mé ranní měření vyšlo 7pH. Chtěla jsem se zeptat: ráno jím snídani, jakou doporučujete na stránkách, dávám tam jablko, hrušku, pomeranč (banán kvůli kvasinkám ne) s makem, sezamovým semínkem, slunečnicovým semínkem, mandlemi, vlašskými ořechy, někdy dám místo toho kešu, a kokosový olej, ale vždycky několik minut potom dostanu hrozný záchvat škrábání. Už jsem zkoušela vysadit ořechy a pomeranč, ale reakce dopadla stejně. Nevíte, co by to mohlo způsobovat? Jestli ten mák, tak čím bych pak doplňovala vápník? Po zeleninových salátech tuto reakci nemívám, ale stejně se mi to po každém jídle vždycky zhorší. Naskakují mi úplné brmbolce jako bych byla popálená od kopřiv. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli by se pro mě hodila sirná patlanice a jestli nevíte, kde bych mohla sehnat ty tibetské houby? Psala jsem dvěma dodavatelkám, na internetu, ale ani jedna se mi neozvala. Chtěla bych to sehnat co nejrychleji, abych mohla začít.
Mnohokrát děkuji za odpověď.

To ranní pH je už dost vysoké, to má být tak kolem 5,5-6,5 pH, těch 7,5-7,8 má být odpoledne, ale záleží na celkové denní křivce, na což si musíte nějakou dobu dělat záznamy. Velice špatně se odhaduje na co tak reagujete, já bych si to tipnul právě na to extrémně vysoké pH, čili vyzkoušejte ubrat zásadité potraviny a zařaďte nějaké kyselinotvorné jídlo. Ta patlanice je určitě vhodná, protože to solidně čistí krev a to by mohlo odstranit i to škrábání. Pokud mi napíšete do soukromé správy adresu, tak vám manželka tu houbu na dobírku v pondělí pošle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2010 6:39 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Jarda píše:
Pokud slina plave, ale nedělá do vody vlákna a nerozpouští se, tak by jste neměl být kvasinkami zamořen. Každopádně je potřeba test několikrát opakovat, aby se docílilo objektivního posouzení.

Dnes jsem test zopakoval a jsou zde drobná vlákna do vody . Je třeba začít s MMS ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2010 7:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Dnes jsem test zopakoval a jsou zde drobná vlákna do vody . Je třeba začít s MMS ?

Asi by to bylo vhodnější a rozhodně tím nic nezkazíte, pořád lepší užívat MMS zbytečně, než se nechat zamořit kvasinkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 1:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
V dávných dobách, kdy mi MUDRci léčili ekzém kortikosteroidy, se mi zeslabila ve tříslech kůže a vlivem nadmíry sportu a zátěže vznikly hlubší strije. Lze je něčím přírodním porichtovat?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz