Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 11:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 9:16 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Děkuji za podporu,
kefírovou houbu hledám na netu jak vzteklá, ale zatím se mi nedaří.
Ještě jsem se chtěla zeptat, na jak douho mám zařadit sinou patlanici, nebo spíše jak často po zlepšení a na jak dlouho vynechat ořechy a semínka? A ještě jestli by nešla udělat sirná patlanina z rozmixovanéhoo tofu. Když tu houbu neseženu, dala by se objednat u Vás?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 10:28 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Děkuji za podporu,
kefírovou houbu hledám na netu jak vzteklá, ale zatím se mi nedaří.
Ještě jsem se chtěla zeptat, na jak douho mám zařadit sinou patlanici, nebo spíše jak často po zlepšení a na jak dlouho vynechat ořechy a semínka? A ještě jestli by nešla udělat sirná patlanina z rozmixovanéhoo tofu. Když tu houbu neseženu, dala by se objednat u Vás?

Ta sirná patlanice se jí třeba celý život, to nemá žádná omezení, já ji jím prakticky každé ráno. Ty ořechy a semínka bych po vyčištění jater zase zařadil, pak to nebude představovat patrně žádní problém. Tofu je sója a o té tady jasně píšu, že větší sajrajt se ani jíst nedá, takže ne. Nyní ji nemám, vše jsem rozdal, ale třeba za měsíc toho budu mít asi zase dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 10:49 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Tak jo, děkuju Když jí neseženu, tak se ozvu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 7:23 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Kefírovou houbu nemohu sehnat, tak až se Vám urodí poprosím Vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 7:48 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Kefírovou houbu nemohu sehnat, tak až se Vám urodí poprosím Vás.

Prubněte nějakou inzertní možnost na internetu, většina lidí tam uspěje a mnohdy i ve svém okolí houbu lehko seženou. Pokud se to nepodaří, tak dejte vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 9:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
\":D\"
Maybes píše:
Kefírovou houbu nemohu sehnat, tak až se Vám urodí poprosím Vás.


Zkuste zadat do vyhledávače Tibetská houba. Objeví se Vám tam mnoho užitečných rad a snad i nabídek.
Já ji doma nestíhám rozpěstovávat jaký je o ni zájem, kór po její prezentaci na primě.
Nenaroste ze dne na den - bohužel, ale pokud ji získáte, budete spokojena a už ju nedáte z domu.
Určitě se najdou lidé, kteří ji doma pěstují a budou se snažit kousek přivydělat a objeví se na netu jako noví pěstitelé.
Teď fakt lidi zešíleli a každý si myslí, že se s ní vyléčí.
Rozdávám ji zdarma a nějak narostl zájem po mnoha lidech, které jsem nikdy neznala.
Všem jsem doporučila pročíst tento web a vyzvat je k zamyšlení. A i zafungovalo.
Však jsou i lidé, kteří chtí pouze houbičku a stímto mne poslali do háje. To ať si prý ničím své zdraví sama. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 4:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
lze, co se tyce stravy, nejak bojovat proti svedeni? muj ekzem se nijak nelepsi a v poslednim tydnu mne zacal hodne svedit. ani mazani nepomaha, kolikrat svedi po mazani jeste vic. nejhorsi je to v noci, kdy se v polobezvedomi nedokazu ovladnout a drapanim ruinuju jakekoliv dosazene zlepseni.
cetl jsem, ze jsou potraviny, ktere obsahuji vic histaminu nez jine (kysele zeli, tunak), ale ty stejne nejim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 6:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
haddock píše:
lze, co se tyce stravy, nejak bojovat proti svedeni? muj ekzem se nijak nelepsi a v poslednim tydnu mne zacal hodne svedit. ani mazani nepomaha, kolikrat svedi po mazani jeste vic. nejhorsi je to v noci, kdy se v polobezvedomi nedokazu ovladnout a drapanim ruinuju jakekoliv dosazene zlepseni.
cetl jsem, ze jsou potraviny, ktere obsahuji vic histaminu nez jine (kysele zeli, tunak), ale ty stejne nejim.
Mazáním si jen ucpeš kožní póry ale ekzém nikdy nevyřešíš. Mě osobně v krizi pomáhal takový fígl, že jsem si na ruce pustil velmi horkou vodu z kohoutku, která měla na svědící kůži stejný efekt jako kdybych si ruce poškrábal. Po chvíli jsem si pustil vodu vlažnou/studenou a zklidnilo se to. Je to ale jen dočasné a pokud tě svědí celé tělo, pak jen snad nějaká koupel. Zbavit se svědění dá jen změnou jídelníčku. Mě například "průmyslová" čokoláda svědění silně provokovala. Od momentu co jsem se jakštakš porichtoval (očista střev šankou a razantní změna jídelníčku) jsou sice ekzémy ještě místy patrné, ale svědění je pro mě prakticky neznámé. Každopádně ho evokují určité potraviny, tak to zkus vysledovat a vyřadit je jako první...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 7:16 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
lze, co se tyce stravy, nejak bojovat proti svedeni? muj ekzem se nijak nelepsi a v poslednim tydnu mne zacal hodne svedit. ani mazani nepomaha, kolikrat svedi po mazani jeste vic. nejhorsi je to v noci, kdy se v polobezvedomi nedokazu ovladnout a drapanim ruinuju jakekoliv dosazene zlepseni.
cetl jsem, ze jsou potraviny, ktere obsahuji vic histaminu nez jine (kysele zeli, tunak), ale ty stejne nejim.

Tak to zelí vyzkoušejte a tuňák pokud vám nerozhází pH také není na závadu, akorát bych volil čerstvé maso z rybárny, ne ty konzervy. Já jím kyselé zelí prakticky pořád a docela se divím, že ho nejíte, je to velice dobré i na defekaci s níž většinou úzce souvisí kožní potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 6:11 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím,
Jardo, prosím Vás, jak často si měřit PH? Za jak dlouho se projeví změna PH, myslím, např. pokud sním něco kyselinotvorného a pak zásaditého, jestli mi rozumíte. Chci tím říct, jak poznám co mě překyseluje díky PH?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 6:35 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Zdravím,
Jardo, prosím Vás, jak často si měřit PH? Za jak dlouho se projeví změna PH, myslím, např. pokud sním něco kyselinotvorného a pak zásaditého, jestli mi rozumíte. Chci tím říct, jak poznám co mě překyseluje díky PH?

V první fázi se pH měří při každém močení a sleduje se jeho závislost na konzumaci té které potraviny. U ostře zásaditých, či ostře kyselinotvorných potravin se to projeví celkem rychle, většinou stačí tak 30 minut, ale ostatní potraviny reagují pozvolna a mnohdy to trvá i tři hodiny. Sledování zabere tak měsíc, ale potom již víte dost přesně co jak ve vašem organizmu reaguje a dokážete se držet v potřebných hodnotách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 6:55 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Díky moc.
Dnes už jsem zkusila kefír z houbičky a chutnal mi, uvidíme co se mnou provede \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 10:37 am 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Nenašla jsem vlákno PH, tak jestli je tak se omlouvám.
Jaké jsou ostře zásadité potraviny? Počítám do zásaditých všechnu čerstvou zeleninu a většinu ovoce, myslím, že švestky jsou kyselinotvorné...
Je PH po ránu vždy kyselé, myslím na lačno? Já to tak zatím mám. Po ovoc. salátu se změnilo Ph na 7, ale až po třech hodinách. Měření mezi tím byla kyselá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 7:53 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Nenašla jsem vlákno PH, tak jestli je tak se omlouvám.
Jaké jsou ostře zásadité potraviny? Počítám do zásaditých všechnu čerstvou zeleninu a většinu ovoce, myslím, že švestky jsou kyselinotvorné...
Je PH po ránu vždy kyselé, myslím na lačno? Já to tak zatím mám. Po ovoc. salátu se změnilo Ph na 7, ale až po třech hodinách. Měření mezi tím byla kyselá.

Ostře zásadité potraviny jsou třeba meloun, okurky a ředkev, ty mají pH 8-9. Jinak to velice záleží na různých kombinacích, které z potravin vytváříte a to si musíte sama vysledovat, protože to u každého je jiné. Ráno je u zdravých lidí pH cca 5,5-6,2, pak v průběhu dne stoupá a odpoledne se má dostat na 7,5-7,8 pH, dále pak již zase klesá a večer má cca 6 pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 2:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
pri zkoumani vyrobku Dedka korenare http://www.bylinkar.cz jsem narazil na jeho radu, ze by pri atopickem ekzemu mel byt ze stravy vyloucen kokos. sypu si docela hodne kokosu temer kazde rano do ovocne snidane a tahle informace o moznem negativnim vlivu na ekzem je pro mne uplne nova. je v kokosu neco, co by mohlo ekzem zhorsovat?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz