Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 9:05 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Dobrý den, prosím o názor. V domácnosti jsme vyřadili pečivo, dá se bez něj opravdu žít. Snažíme se jíst méně sacharidů. Jíme oleje s omega 3 kyselinami s tvarohem. Samotné oleje bez tvarohu asi nemají moc smysl. Jde mi o toto. Syn (13 let) má občas dech po acetonu. Vždy mu říkám, že má nemocný žaludek. Stravuje se ve škole. Doma jíme po svém, nicméně občas ujede třeba na brambůrkách a čokoládě \":-)\". Dech se vždy po nějaké době upraví a za čas zase objeví, ale vždy na krátkou dobu, třeba jen na 2 dny. Můj dotaz zní, jakou chybu děláme ve stravě? Zřejmě jde právě o přemíru ketolátek v krvi, které způsobují kyselost v těle. Četla jsem, že acetonový dech je příznakem. Je možno, když takový dech zjistím, konzumovat třeba větší množství okurek či jablečný ocet popř. jiné potraviny na zvýšení Ph? Jde tomuto dechu předcházet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 9:13 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
lucie, je nebo není diabetik?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 10:21 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Není diabetik. Jsme zdraví a neřešíme žádný zásadní problém. Snažím se prevencí předcházet potenciálním hrozbám a snažím se, aby i on věděl, že o zdraví se musí starat sám. Učí se ode mě. Takže když občas cítím popisovaný dech, upozroním ho na to, aby věděl, že má sledovat případný problém a že se dá řešit. Že je to hlavně stravou a to jak člověk pečuje o své tělo. Teď má dech naprosto bez acet. pachu. Někde musí být chyba ve stravování. Je také možné, že je třeba línej se najíst?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 10:47 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Tak dobře. Zmínil jsem se o tom proto, že o diabetu něco vím. Ketony v dechu jsou buď příznakem prodělané hypoglykemie nebo dlouho se rozvíjející hyperglykemie. Ale mohou mít i mnoho jiných příčin a ty se nedvážím specifikovat. Každopádně jde o rozvrat metabolismu. Normální člověk voní nebo není cítit vůbec. Jíst skoro není potřeba, tím to, myslím, nebude. Jsou lidé, kteří skoro nejí, a je jim fajn. Tak držím palce, nyní už je to pro chytřejší ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 11:06 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Vůbec nevadí. Moc děkuju za reakci. Říkám si, že možná by měl k jídlu užívat HCl, ale moc se mu to nelíbí. Je dost mladý (pro mě stále malý \":-)\" ) na to, aby míval takový dech. Nicméně, něco to značit musí. Snad to tu ještě někdo rozebere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 1:33 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
lucie5: To co popisujete není ketoacidóza (to by bylo fakt hodně vážné, bez léčby to může znamenat i ohrožení života), ale jenom normální ketóza, která vzniká u nediabetika při nízkém příjmu sacharidů nebo při celkově kaloricky deficitní stravě. Ten aceton v dechu je důsledek ketózy a není to vůbec nezdravé, spíš naopak, dá se tím skvěle řešit spousta zdravotních problémů, což vám potvrdí i pan Jarda. Je to podobný stav metabolismu jako při půstu.
Pokud to chcete odstranit, tak nepomůže nic zásadotvorného, ale jediná možnost je přidat do stravy více cukrů/škroby, to tělo převede z ketózy zpět na glukózový metabolismus, při kterém aceton nevzniká.
Pokud se "acetonový dech" objevuje i při kaloricky dostatečně bohaté stravě a sacharidů zkonzumuje aspoň nad 50g denně, tak buď je to způsobené cukrovkou nebo to vůbec není aceton, ale něco úplně jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 8:35 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
lucie5 píše:
Vůbec nevadí. Moc děkuju za reakci. Říkám si, že možná by měl k jídlu užívat HCl, ale moc se mu to nelíbí. Je dost mladý (pro mě stále malý \":-)\" ) na to, aby míval takový dech. Nicméně, něco to značit musí. Snad to tu ještě někdo rozebere.

Aj môj syn /18r/ mal tento problém viackrát.Zistili sme ,že to naozaj bolo len v deň,kedy nemal v strave dostatok sacharidov.Akonáhle pridal,acetónový dych zmizol.Zaujímavé,že uňho sa objaví acetónový dych hneď,ja ak napríklad som len na vode jeden deň,tak nič sa nedeje.Neviem,či to môže byť jeho nízkou váhou,vlastne podváhou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 5:00 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
janin píše:
Aj môj syn /18r/ mal tento problém viackrát.Zistili sme ,že to naozaj bolo len v deň,kedy nemal v strave dostatok sacharidov.Akonáhle pridal,acetónový dych zmizol.Zaujímavé,že uňho sa objaví acetónový dych hneď,ja ak napríklad som len na vode jeden deň,tak nič sa nedeje.Neviem,či to môže byť jeho nízkou váhou,vlastne podváhou.

Ano, ketóza se každému zapne jinak rychle, závisí to na zásobách cukru v těle (v podobě glykogenu), kterého člověk s podváhou nemusí mít moc a tělo se pak rychleji přepne do ketózy. Taky to závisí na spotřebě energie (tedy toho glykogenu), nejrychleji se dostanete do ketózy po pár hodinách běhu, naopak doma v sedě u PC to může trvat i při půstu několik dní...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 6:11 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
to ravima:
To zřejmě bude to co popisujete. Jak jsem psala, nejsme bez sacharidů, ale hodně jsme je omezili, hlavně pečivo. A pokud to občas neškodí, tělo vyhladovět od cukrů, tak je to dobrá zpráva! Dobré by tedy mohlo být třeba 1 den v týdnu být jen na bílkovinách bez jediného sacharidu, aby tělo zpracovalo zbytky cukru a špatné (např. rakovinové) buňky se nemaj pak čím živit \":-)\". Ale znala jsem člověka, který měl dost nepříjemný acetonový dech stále. Dlouhodobě to asi může opravdu překyselit tělo a vyvolat závažné problémy jak píšete. Děkuju moc za všechny reakce. Možná by neškodilo v předmětu příspěvku přepsat ketoacidozu na ketozu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 6:38 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
lucie5 píše:
A pokud to občas neškodí, tělo vyhladovět od cukrů, tak je to dobrá zpráva! Dobré by tedy mohlo být třeba 1 den v týdnu být jen na bílkovinách bez jediného sacharidu, aby tělo zpracovalo zbytky cukru a špatné (např. rakovinové) buňky se nemaj pak čím živit \":-)\". Ale znala jsem člověka, který měl dost nepříjemný acetonový dech stále. Dlouhodobě to asi může opravdu překyselit tělo a vyvolat závažné problémy jak píšete. Děkuju moc za všechny reakce. Možná by neškodilo v předmětu příspěvku přepsat ketoacidozu na ketozu.

Ona ketóza má naopak nejlepší účinky v dlouhodobém provedení, trvá totiž až několik týdnů, než se tělo na ketózu úplně adaptuje a pak už je to v pohodě, postupně mizí i ten aceton v dechu, protože se všechny ketolátky v těle efektivně využijí na energii a nevylučují se ani močí. Dokonce i běžní lékaři někdy pomocí ketogenní diety léčí některé mozkové poruchy, hlavně v případě epilepsie jsou bezkonkurenční výsledky, ale správně provedená funguje na většinu nemocí, podobně jako půst. V ketóze se dá po adaptaci žít klidně celý život, využívají toho už např. i někteří vytrvalostní sportovci, je to výhodný metabolismus z různých pohledů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 7:13 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
No jo, ale jak poznám, že tělu už ketony stačí? Celý život se asi nedá žít opravdu jen na bílkovinách, je potřeba tu hladinu ketonů asi trochu srovnávat. Na synovi to zatím dlouhodobě praktikovat nebudu, ale na sobě jo. Až vyzkouším o čem to je, tak ho to naučím, aby si vše mohl hlídat sám. Zkusím zatím třeba 3 dny a pak budu navyšovat. Nedělá mi problém být bez jídla. Ale na ketogenní dietě do sebe můžu nacpat právě ty zdravé tuky. Dřív jsem nejedla ani ty tuky jako např. omega 3 a vůbec nechápu jak tělo a nervy mohly ještě fungovat. A nejvíc mě sejří, že nemocní lidi se sebou nechají dělat u doktorů opravdu všechno, protože věří, že jedině oni ví a pomůžou, než by zapli mozek a začali něco sami dělat. Nevím, možná jsou nemoci, které opravdu nejde řešit alternativně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 7:49 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
lucie5 píše:
No jo, ale jak poznám, že tělu už ketony stačí? Celý život se asi nedá žít opravdu jen na bílkovinách, je potřeba tu hladinu ketonů asi trochu srovnávat. Na synovi to zatím dlouhodobě praktikovat nebudu, ale na sobě jo. Až vyzkouším o čem to je, tak ho to naučím, aby si vše mohl hlídat sám. Zkusím zatím třeba 3 dny a pak budu navyšovat. Nedělá mi problém být bez jídla. Ale na ketogenní dietě do sebe můžu nacpat právě ty zdravé tuky. Dřív jsem nejedla ani ty tuky jako např. omega 3 a vůbec nechápu jak tělo a nervy mohly ještě fungovat. A nejvíc mě sejří, že nemocní lidi se sebou nechají dělat u doktorů opravdu všechno, protože věří, že jedině oni ví a pomůžou, než by zapli mozek a začali něco sami dělat. Nevím, možná jsou nemoci, které opravdu nejde řešit alternativně.

Dnešní moderní medicína je alternativní a v mnoha směrech spíše slepá. Říkat přírodní medicíně alternativní je fakt padlé na hlavu... To jsme to coby lidstvo fakt dopracovali...

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 7:59 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Filip08 píše:
Dnešní moderní medicína je alternativní a v mnoha směrech spíše slepá. Říkat přírodní medicíně alternativní je fakt padlé na hlavu... To jsme to coby lidstvo fakt dopracovali...

Alternativní nealternativní \":-)\", každý za alternativní považuje tu "svoji" druhořadou možnost \":-)\". Nicméně myslela jsem přírodní cestou, tedy tou prapůvodní. A když jsem se zamyslela, tak ano, nyní už je moderní medicína z mého pohledu ta alternativní, takže díky bohu za to. A vlastně není pro mě už ani alternativní, protože jako možnost bych si ji nezvolila. Každý má ale svoji volbu uvažování. A moderní lékaři tu budou tak dlouho dokud my je budeme živit. A živíme je bohatě!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 8:11 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
lucie5 píše:
No jo, ale jak poznám, že tělu už ketony už stačí? Celý život se asi nedá žít opravdu jen na bílkovinách.

neberte to jako inspiraci .. spíše jenom důkaz, že v ketóze se dá žít :- )

http://inhumanexperiment.blogspot.cz/20 ... -meat.html
http://healthcorrelator.blogspot.cz/201 ... -what.html

- první odkaz: 2 muži nejedli celý rok nic jiného než maso
- druhý odkaz: jeden chlapík jedl přes 15 let 25 vajec denně

zkušenosti mají vyloženě pozitivní
----
jinak jak už bylo zmíněno .. ketodech zmizí buď časem (tělo se zřejmě naučí dobře spalovat) a nebo přidat sacharidy
ze začátku adaptace na tuky je vyloženě vhodné pít velké množství tekutin, aby ten aceton odcházel močí a né dechem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketoacidoza
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 8:39 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
lucie5 píše:
No jo, ale jak poznám, že tělu už ketony stačí? Celý život se asi nedá žít opravdu jen na bílkovinách, je potřeba tu hladinu ketonů asi trochu srovnávat. Na synovi to zatím dlouhodobě praktikovat nebudu, ale na sobě jo. Až vyzkouším o čem to je, tak ho to naučím, aby si vše mohl hlídat sám. Zkusím zatím třeba 3 dny a pak budu navyšovat. Nedělá mi problém být bez jídla. Ale na ketogenní dietě do sebe můžu nacpat právě ty zdravé tuky...

Že už tělu stačí poznáte hlavně tak, že už budete mít energii, protože v začátcích ketózy může být energie opravdu dost málo (ale dá se to vydržet snadněji než při půstu) a adaptace trvá, jak jsem už psal, několik týdnů. Ketogenní dieta není vůbec o bílkovinách, ty naopak ve větším množství ketózu ruší (tělo si z nich vyrobí glukózu). Základ jsou tuky a zelená zelenina, bílkovin stačí 1g na kg váhy.
smajliss píše:
...jinak jak už bylo zmíněno .. ketodech zmizí buď časem (tělo se zřejmě naučí dobře spalovat)...

Přesně to funguje takhle:
Játra vyrábí ketolátku acetoacetát a z ní druhou - 3-hydroxybutyrát (tyhle dvě se vzájemně snadno přeměňují jedna na druhou a naopak). Pouze tyto dvě ketolátky slouží jako zdroj energie pro tělo. Ale na začátku ketózy je tělo neumí skoro využít, takže kolují v krvi a vylučují se močí. Acetoacetát, který se včas nevyloučí močí nebo nepřemění na energii, samovolně cca do 5 hodin od jeho vzniku dekarboxyluje na aceton, který je pak vylučován močí a dechem. Proto se na ketogenní dietě tak snadno hubne - tělo prostě vylučuje energii močí a dechem aniž by ji člověk musel spotřebovávat svalovou prací \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz