Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř úno 05, 2014 11:34 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Mluvit o nějakém odpuštění jest rovno myšlence o hříchu. Tento model světa jest dosti zhoubný, hlavně tělesnými důsledky. Každý, kdo hřeší (má sebe za hříšného) si ubližuje. A to hnedlinko dvakrát. Jednak nebetyčnou pýchou a dosebezahleděností, jednak tím, že hřeší a sám sebe pak slovně či myšlenkou a postojem trestá, není spokojený a radostný. Nějaké zeleninové šťávy s tím pak moc nezmohou. Lépe jest nehřešit, v tom slova smyslu, že se myšlenky hříchu naprosto vzdám. Tato myšlenka je ale třeba katolíkům dosti cizí, proto věřící člověk, milující svět, těžko bude katolík, věřící člověk jen ztuha bude byť jen nekatolickým křesťanem.
Škodit si lze mnoha způsoby. Stravou, životosprávou, i myšlenkou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2014 3:58 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Pekny den, nesouhlasim s vami, ale vazim si Vaseho nazoru. Jinak katolik nejsem, a to ze potrebuji odpusteni a vztah se svym stvoritelem a pastytrem mi naopak silu dava a o zivotni radosti ani nemluvě. Zdravim.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2014 5:22 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Vážím si též Vašeho názoru, ať je jakýkoliv. Snažil jsem se v souladu s tématem vlákna naznačit myšlenku, že emoční vyrovnanost (a tedy zdraví) souvisí s tím, jak moc ubližujeme samo sobě. Mít sebe za hříšného člověka, který si zaslouží kritiku a odpuštění, mi připadá nesprávné, neproduktivní, nekonstruktivní. Zrůdné myšlenky a postoje typu, že člověk hřeší a má se nějak pomocí mesiáše a Boha (či jiného vůdce) s tím vyrovnat a nastoupit lepší cestu, pocházejí z nevolnické, feudální, katolické a komunistické éry. Zhusta nám to solili rodiče a učitelé a faráři. Jde o naprosto asociální postoj k lidem, jenž vyvolává u citlivějších jedinců mnohé choroby, případně z nich činí deprivanty a frustráty. Je to škoda. Lidé by se měli radovat a těšit se tělesnému zdraví. To jediné je přirozené.
Pro emoční vyrovnanost doporučuji býti věřící (dle mého názoru nelze jinak), ale Boha si nepersonifikovat. Mesiáše jakéhokoliv druhu (i jejich matky) úplně vynechme, jde o lidi jako my.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 12:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Hanq Drum

Něco dalšího pro uklidnění a radost.

http://www.youtube.com/watch?v=fthnmsp7QVA

Opravdu dobře se to poslouchá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 31, 2014 2:00 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
freml píše:
Ahoj, vubec se nechci vymezovat, jen jsem si dovolil podekovat, ze jde spise o hledani telesnych pricin ruznych neduhů. Jinak moc neverim v jakekoli sebezdokonalovani sveho nitra, pokud neni promeneno Kristovym odpustenim. Pak je samozrejme prostor k os. růstu. Každopádně čerpat ze zdrojů přírody a žít rozumne je fascinující cestou ke zdraví a sam citim velike zmeny, trvalo to pul roku a je to znat.

Nechcem byť nepríjemný, ale tu na slovensku je jedna etnita obyvateľtva najviac kresťanská, čo dokazuje aj statusmi na pokeci (zoznamovací chat). Sú to cigáni, a každý tretí má status "Milujem ťa pán Ježiš" a podobné prkotiny.
Asi sa zhodneme, že k najmenej inteligentnej menšine v našich dvoch štátoch patria rómovia. Prečo sú ale tak kresťansky založení ? AHA... lebo neinteligentný skôr uverí bludu, než inteligentný.
Podľa môjho názoru Ježiš ani NEEXISTOVAL, a keď existoval, tak neurobil pre nikoho NIČ, alebo urobil niečo pre pár ľudí, no NIE PRE CELÝ SVET.
Mám kamarátov (nie sú to zlí ľudia, ale sú žiaľ trochu hlúpi), ktorí chodia do kostola, a veria tomu všetkému............ Akú majú spoločnú črtu ? NAIVITU............. Sú príliš naivní, a sú hlavne v spoločnosti NEVÝRAZNÍ, REZERVOVANÍ.
PROSTE NIE TAKÍ, AKO TEN SKUTOČNÝ BOH (ak existuje, ak to nie je len energia či Vesmír) ZAMÝŠĽAL, ABY ĽUDIA BOLI.
ONI SÚ LEN TIEŇ ČLOVEKA. Akoby "neviditeľní".... a hlavne - pre dievčatá MÁLO zaujímaví. Proste - nie sú mužmi, sú len ovečkami, a sú plní strachu a VIERY.... A len človek S NÍZKYM IQ, alebo s veľkou hlúposťou môže svoj život zakladať na VIERE, VIERE V NIEČO, ČO SI NEMÁ AKO OVERIŤ, lebo hneď ako by chcel bádať po tom ako si to overiť, tak kresťanské ovce mu povedia "SI ZLÍ !!!.....NEVERÍŠ, TAK CHCEŠ OVEROVAŤ...NEDôVERUJEŠ JEŽIŠOVI KRISTOVI...!!"...

\":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 31, 2014 9:15 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
NOWOCAYN se tu opět zvěčnil, ale jeho příspěvek je fajn, neb ... v tom smyslu, že každý sám svého štěstí strojvedoucí, ovšem, se zodpovědností za druhé a za světomír. Neb jest již dostatečně známo, že usmyslení si jest tvůrcem reality. Usmyslení si Boha jest tvůrcem Boha. Bůh jest dnes vědecky dokázán. Hluboké vzdělání se a hlavně činění na materiální bázi vede přímo k modelu stvoření světa Stvořitelem. To je dnes vědecké, resp. je to vědecké asi sto let, není jiný lepší model světa. Moderní materialistická filosofie, matematika, fysika a chemie užívá model stvořeného světa (a světa neustále tvořeného interakcí pokusníků a zkoumatelů).
Ježíš Kristus s tím ale nic společného nemá, to jsou fantasmagorie nematerialistů, v podstatě dosebezahleděných nevěřících psů.
Normální člověk je věřící a jest materialistou.
Blázni jsou nevěřící, idealisté a adorují různé smyšlenky.
NOWOCAYN samozřejmě přehání, Ježíšova existence je dobře známa, ovšem jest poněkud obyčejná, jeho život a osud jest dobře zmapován, nemá cenu nějak machrovat, že to je najednou jinak. Nic dobrého ale pro své spolubližní neučinil, naopak, hodně mu bylo věnováno, málo vráceno.
Nu, a křesťanství jde úplně mimo něj, on křesťan nebyl, jak by asi tak mohl být ... a katolictví je s křesťanstvím už úplně neslučitelné, to popírá i ty nejobyčejnější křesťanské něžné bláboly, jde o čistě mocenský, politický systém.
NOWOCAYN jako vždy, resp. často, nastolil téma "mužnosti".
Nu, pro muže to téma leckdy je a s tématem vlákna to souvisí.
Emoční vyrovnanost jest na foru o zdraví v pořádku, na foru o výživě již méně. Ovšem zde, přestože se tu neustále bavíme o fysikálních a chemických věcech, o jídle, platí nadpis fora - jde o zdraví, tedy od A do Z.
A tam pod E jsou EMOCE.
A pod P psychika.
A pod D - duše.
Pod E je Ego.
Pod J ... je JÁ.
A to je to.
Celé toto forum je o JÁ.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 1:22 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Balzám pro duši, Děkujeme Soči! \":)\"



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 17, 2014 2:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Jara":l0nl9sq3]Balzám pro duši, Děkujeme Soči! \":)\"



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2014 9:29 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Jarda píše:
Velice působivé, jen kdyby za tím vším nestála ta mezilidská zloba, která dojem vždy pokazí.

Myslíte to mediální napadání a kritizování té olympiády ze zahraničí?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 12:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Myslíte to mediální napadání a kritizování té olympiády ze zahraničí?

I to, jde přeci o sportovní akci, ne politické a mocenské klání.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 4:27 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vplyv emócií na naše zdravie
hnev - oslabuje žlčník, pečeň, kĺby, svaly
strach - oslabuje močové cesty, obličky, imunitný systém
smútok, depresia - oslabujú hrubé črevo, pľúca, kožu
prehnaná horlivosť, starostlivosť - oslabujú žalúdok, pankreas, nervový systém

Ach jaj.... no jasné, že nemám vyžarovanie ako "anjel" popri tom všetkom čo robím pre svoje zdravie (z fyzického hľadiska), keď smútok, nenaplnenosť, hnev a trochu aj strach zasahujú do môjho života...................NOVÁ VÝZVA ZMENIŤ TO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale v tom prípade musím upustiť od určitých "vecí" ktoré som si vysníval, ale to je potom už o kompromisoch, a kompromis je akokeby synonymom "vzdávam sa, nebojujem o to, aby som mal to, po čom tak túžim"..... Kompromis je totiž niečo v znení "Dobre, vzdávam to, skúsim sa na tú potrebu vykašľať, a byť šťastný aj bez toho".... Slovo "kompromis" mi pripomína vzdialene slovo" "kompost".... takže nič vábivé teda, a tak isto nevábivé je pre mňa začať kompromisy používať v mojom živote....hlavne vo vzťahu partnerskom, tam kompromisy sú SILNE "NEROMANTICKÉ"... \":D\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 1:24 am 
Offline

Registrován: pát črc 18, 2014 9:43 pm
Příspěvky: 34
Kompromis, rezignace, apatie....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 8:18 am 
Offline

Registrován: sob bře 01, 2014 4:51 pm
Příspěvky: 9
NOWOCAYN_2 píše:
Vplyv emócií na naše zdravie
hnev - oslabuje žlčník, pečeň, kĺby, svaly
strach - oslabuje močové cesty, obličky, imunitný systém
smútok, depresia - oslabujú hrubé črevo, pľúca, kožu
prehnaná horlivosť, starostlivosť - oslabujú žalúdok, pankreas, nervový systém

Ach jaj.... no jasné, že nemám vyžarovanie ako "anjel" popri tom všetkom čo robím pre svoje zdravie (z fyzického hľadiska), keď smútok, nenaplnenosť, hnev a trochu aj strach zasahujú do môjho života...................NOVÁ VÝZVA ZMENIŤ TO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale v tom prípade musím upustiť od určitých "vecí" ktoré som si vysníval, ale to je potom už o kompromisoch, a kompromis je akokeby synonymom "vzdávam sa, nebojujem o to, aby som mal to, po čom tak túžim"..... Kompromis je totiž niečo v znení "Dobre, vzdávam to, skúsim sa na tú potrebu vykašľať, a byť šťastný aj bez toho".... Slovo "kompromis" mi pripomína vzdialene slovo" "kompost".... takže nič vábivé teda, a tak isto nevábivé je pre mňa začať kompromisy používať v mojom živote....hlavne vo vzťahu partnerskom, tam kompromisy sú SILNE "NEROMANTICKÉ"... \":D\" \":D\"

Nowocayn \":)\" myslím,že správně by to mělo být:být spokojený s tím co je,přijímat všechno co se mi děje a věřit v dobro vesmíru.Což neznamená,že nemůžeme něco chtít změnit.Ale nebojovat proti tomu co je-přijmout to a hledat,proč se děje právě to,co se děje.Co se mám naučit a co mi tělo sděluje.Netvrdím,že je to lehké a že bych to vždy uměla,ale když mám třeba strach-snažím se ho pozorovat,aby mě to celou tak nepohltilo.Zkuste si přečíst Edgarda Tolleho-třeba Moc přítomného okamžiku-velice zajímavé čtení


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 2:37 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Jitule_2008 píše:
Nowocayn \":)\" myslím,že správně by to mělo být:být spokojený s tím co je,přijímat všechno co se mi děje a věřit v dobro vesmíru.Což neznamená,že nemůžeme něco chtít změnit.Ale nebojovat proti tomu co je-přijmout to a hledat,proč se děje právě to,co se děje.Co se mám naučit a co mi tělo sděluje.Netvrdím,že je to lehké a že bych to vždy uměla,ale když mám třeba strach-snažím se ho pozorovat,aby mě to celou tak nepohltilo.Zkuste si přečíst Edgarda Tolleho-třeba Moc přítomného okamžiku-velice zajímavé čtení

Jitule, keby si ty vedela koľko som toho prečítal, a dokonca aj že som bol na platených "sebazdokonaľovacích" kurzoch... Ale nič to nemení na tom, že si chcem splniť svoje sny (netýkajú sa peňazí či majetku), lebo práve v tom by som objavil tú výnimočnosť života,...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 4:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jitule_2008 píše:
Nowocayn \":)\" myslím,že správně by to mělo být:být spokojený s tím co je,přijímat všechno co se mi děje a věřit v dobro vesmíru.Což neznamená,že nemůžeme něco chtít změnit.Ale nebojovat proti tomu co je-přijmout to a hledat,proč se děje právě to,co se děje.Co se mám naučit a co mi tělo sděluje.Netvrdím,že je to lehké a že bych to vždy uměla,ale když mám třeba strach-snažím se ho pozorovat,aby mě to celou tak nepohltilo.Zkuste si přečíst Edgarda Tolleho-třeba Moc přítomného okamžiku-velice zajímavé čtení

Jeho knihy by mělo číst více lidí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz