Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Páteř - chrbtica
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2009 7:57 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Prosím Vás o radu ohladne chrbtice mojej tety. Tvoria sa jej také výrastky na chrbtici doslova hrče a velmi ju to bolí.
Povedali jeje že sa to dá odstránit chirurgicky, ale hrozí jej ochrnutie. Dá sa s tým niečo robit?
Mimochodom je velmi často maso(hydinu) a pije kávu. A dopraje si aj úplne abnormálne kombinácie potravín ako napr.
chlieb z bielej múky na nom "Májka" a zaleje to kofolou. Samozrejme, že pije aj mlieko, hlavne v káve a je syry atd.
Ak sa s tým niečo dá tak mi prosím poradte, rád by som jej sprostredkoval Vašu radu. Možnu ju časom donútim aj ku návšteve.
Bol by to síce malý zázrak, ale treba ju nechat nech pochopí, že lekári ktorý jej npomohli za X rokov jej nepomožu ani teraz.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chrbtica, výrastky
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2009 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Prosím Vás o radu ohladne chrbtice mojej tety. Tvoria sa jej také výrastky na chrbtici doslova hrče a velmi ju to bolí.
Povedali jeje že sa to dá odstránit chirurgicky, ale hrozí jej ochrnutie. Dá sa s tým niečo robit?
Mimochodom je velmi často maso(hydinu) a pije kávu. A dopraje si aj úplne abnormálne kombinácie potravín ako napr.
chlieb z bielej múky na nom "Májka" a zaleje to kofolou. Samozrejme, že pije aj mlieko, hlavne v káve a je syry atd.
Ak sa s tým niečo dá tak mi prosím poradte, rád by som jej sprostredkoval Vašu radu. Možnu ju časom donútim aj ku návšteve.
Bol by to síce malý zázrak, ale treba ju nechat nech pochopí, že lekári ktorý jej npomohli za X rokov jej nepomožu ani teraz.
Ďakujem

Tento stav může vznikat z mnoha příčin, ale nejpravděpodobnější je ukládání anorganického vápníku v zánětlivém ložisku. Je třeba se soustředit na protizánětlivé potraviny, pokusit se, souběžně s potlačením zánětu, rozpustit anorganický vápník a dodat dostatečné množství vápníku organického. Berte to jako hrubý odhad, na přesnou radu bych potřeboval tetu vidět a sám určitě tušíte, co by dělat neměla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chrbtica, výrastky
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 1:52 pm 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2012 3:28 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň,

celkom ma tá odpoveď zaujala, mám tiež problém z výrastkami na chrbtici a chcel by som to riešiť. No potreboval by som konkrétne aké protizápalové potraviny, ako a čím ich rozpustiť. Teraz som našiel nainternete Biovápik (GajBao - produkt Tiens), kde sa píše: "Vzacné tabletky biokalcia, v ktorých vstrebatelnosť je až 98%. Dokažu rozpuštať výrastky na kostiach. Majú alkalické vlastnosti, zbavujú telo prebytočných kyselín." - je to tak? Práve tu by som potreboval poradiť, ako začať a s čím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chrbtica, výrastky
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 9:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Milos píše:
Dobrý deň,

celkom ma tá odpoveď zaujala, mám tiež problém z výrastkami na chrbtici a chcel by som to riešiť. No potreboval by som konkrétne aké protizápalové potraviny, ako a čím ich rozpustiť. Teraz som našiel nainternete Biovápik (GajBao - produkt Tiens), kde sa píše: "Vzacné tabletky biokalcia, v ktorých vstrebatelnosť je až 98%. Dokažu rozpuštať výrastky na kostiach. Majú alkalické vlastnosti, zbavujú telo prebytočných kyselín." - je to tak? Práve tu by som potreboval poradiť, ako začať a s čím?

Velice dobré výsledky podává i obyčejný grep, nebo citrón a samozřejmě hořčík musíte dostat na horní hranici normy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Propadlé obratle páteře
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 1:53 am 
Offline

Registrován: stř dub 10, 2013 1:46 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, mam problem s obratlema na pateři. Přibližně v polovině páteře mam propadlé 2-3 obratlle, nejsem si uplne jistá. Mate s tim někdo nějaké zkušenosti? Můžete mi poradit nějaké druhy cvicení? co si myslíte o Breussove masáži, či Dornova metoda.
Předem děkuji za odpověd


Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Propadlé obratle páteře
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Janulkabo píše:
Dobrý den, mam problem s obratlema na pateři. Přibližně v polovině páteře mam propadlé 2-3 obratlle, nejsem si uplne jistá. Mate s tim někdo nějaké zkušenosti? Můžete mi poradit nějaké druhy cvicení? co si myslíte o Breussove masáži, či Dornova metoda.
Předem děkuji za odpověd


Jana

Oboje je vhodné, ale asi bych viděl rozumné si najít dobrého fyzioterapeuta, který se k tomu bude schopen nějak fundovaně vyjádřit a zasáhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Brnění na obratli
PříspěvekNapsal: pát říj 24, 2014 3:05 pm 
Offline

Registrován: sob říj 18, 2014 6:39 pm
Příspěvky: 8
Zdravím, již asi měsíc mě pravidelně brní v oblasti hrudního obratle v úrovni lopatky. Ráno je to vždy ok, začne to během dne. Co by to mohlo být? Posunutý obratel, něco mi tlačí na páteř? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brnění na obratli
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 1:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
blatter píše:
Zdravím, již asi měsíc mě pravidelně brní v oblasti hrudního obratle v úrovni lopatky. Ráno je to vždy ok, začne to během dne. Co by to mohlo být? Posunutý obratel, něco mi tlačí na páteř? Díky

Na takto položenou otázku by vám musel odpovídat člověk s jasnovideckou schopností a to pak nemohu sloužit, já si jasnovidecký kurz teprve budu dělat. To může být od špatné matrace, až po vážný zdravotní problém naprosto cokoliv. Pokud dotaz řádně informačně upravíte, pak by se to možná odhadnout dalo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz