Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 11:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 7:27 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Včera dávali príspevok v tleveízii o premnožených líškach a nebezpečenstve choroby ktorú prenášajú.
Ide o typ pásomnice ktorý sa ukldá a rastie v pečeni a nokniec ju zničí. V tejeto súvislosti odporučili dobre umývat zeleninu a to aj z vlastnej záhrady. Čo sa myslí pod pojmom dobre umyt? Ja to umývam pod vlažnou vodou.
Niekede som čítal, že by sa to malo malo namočit na chvílu do vriacej vody. To by ale bola tá zelenina už "mŕtva" nie?
To umývnie zdoraznili preto, že ked sa zle umyje tak sa možu preniest vajíčka pasomnice do človeka.
Pasomnica dokaže kolonizovat aj uplne zdraví organizmus, npr. Váš a acidobazická rovnováha jej v tom asi nezabráni.
Alebo sa mýlim? Dá sa vobec proti ničomu takému ako pasomnica, hlist a dalši cudzopasníky vobec bránit?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 4:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Včera dávali príspevok v tleveízii o premnožených líškach a nebezpečenstve choroby ktorú prenášajú.
Ide o typ pásomnice ktorý sa ukldá a rastie v pečeni a nokniec ju zničí. V tejeto súvislosti odporučili dobre umývat zeleninu a to aj z vlastnej záhrady. Čo sa myslí pod pojmom dobre umyt? Ja to umývam pod vlažnou vodou.
Niekede som čítal, že by sa to malo malo namočit na chvílu do vriacej vody. To by ale bola tá zelenina už "mŕtva" nie?
To umývnie zdoraznili preto, že ked sa zle umyje tak sa možu preniest vajíčka pasomnice do človeka.
Pasomnica dokaže kolonizovat aj uplne zdraví organizmus, npr. Váš a acidobazická rovnováha jej v tom asi nezabráni.
Alebo sa mýlim? Dá sa vobec proti ničomu takému ako pasomnica, hlist a dalši cudzopasníky vobec bránit?
Ďakujem

Tato tasemnice se vyskytuje stejně dlouho, jako na této planetě žijí lidé a pokud vy ještě žijete tak to bude zřejmě tím, že se jedná o naprosto okrajový problém, který se Vás samozřejmě týkat může, ale pravděpodobnost je srovnatelná s tím, že Vás zabije například blesk. Netuším kolik Vám na Vaší zahradě běhá lišek, ale zde bych to vůbec neřešil a co se týká například borůvek, tak ty nepochybně nakažené být mohou, ale například já je ani neproplachuji vodou, natož abych je nějak složitě ošetřoval před konzumací. Takto postupuji po většinu svého dosavadního života a zjevně jsem dosud nic nechytil. Přitom jenom borůvek sníme v naší tříčlenné rodině 100-200kg ročně a dosud se nenakazil nikdo. Spařování zeleniny není zase tak likvidační jak se domníváte, ale něco se rozhodně zničí, záleží na čase který aplikujete. Tasemnice a ostatní paraziti žijí hlavně ve střevech a bránit se jim dá velice snadno. Většinou by mělo stačit několik výplachů, v krátké době po sobě jdoucích a také na tyto neřády platí papájová semínka, není to sice nic chutného, ale zlikviduje to opravdu docela dost. Vámi uvedená tasemnice, je trochu problém a pokud by ji člověk dostal, je otázkou zda by ji papain, případně bromelin ve velké koncentraci zlikvidoval, acidobazická rovnováha na ni vliv sice nemá, ale již například chlordioxid by podle mého názoru zabrat mohl, ale vyzkoušené to nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pát črc 31, 2009 1:33 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Zaujala ma tá reportáž. To či človek má v sebe parazita sa dá zistit ako zo stolice nie?
Pasomnica može mat dlžku aj niekolko metrov. Tie výplachy urinou a papajin na to stačia?
Ja osobne nemožem sam doma zistit či mám alebo nemám takéto niečov v sebe nie?
Ako prevencia je to snád dobré. Tie semená čo s nimi. Rozmliet a zjest alebo zapit štavou?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pát črc 31, 2009 3:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Zaujala ma tá reportáž. To či človek má v sebe parazita sa dá zistit ako zo stolice nie?
Pasomnica može mat dlžku aj niekolko metrov. Tie výplachy urinou a papajin na to stačia?
Ja osobne nemožem sam doma zistit či mám alebo nemám takéto niečov v sebe nie?
Ako prevencia je to snád dobré. Tie semená čo s nimi. Rozmliet a zjest alebo zapit štavou?
Ďakujem

Na běžné parazity žijící ve střevech to stačí, ale na ten druh, co jste zmiňoval, to opravdu nevím. Při těch vyšetřeních, která jste absolvoval, by se s největší pravděpodobností na tento problém přišlo, ale doma to objektivně asi nezjistíte. Semena papáji se pouze dobře rozkoušou a spolknou, ale je to docela síla, já to dělám jinak, aby to šlo spolknout. Na dvouhřídelovém odšťavňovači odšťavním 1/6-1/4 nezralého, zeleného plodu, včetně slupky a semínek. K tomu přimíchám mrkvovou a pomerančovou šťávu a pak to vypiji. Takto se to dá konzumovat i když je to také chuťově dost bídné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2009 1:15 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok. tie klystyry stale robievam, takže...
Stačí objem 1l uriny? Robievam to s tým 1l ako ste mi doporučili.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2009 6:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ok. tie klystyry stale robievam, takže...
Stačí objem 1l uriny? Robievam to s tým 1l ako ste mi doporučili.
Ďakujem

Jeden litr, zadržet cca 20 minut, je naprosto v pořádku a velice dobře to upraví stav celého organizmu, od konečníku, až po psychiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2009 9:13 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Takto to presne robievam. Akurát necítim velký rozdiel pred a po. Je tam pocit ulavy, ale žiadny extremny prival energie.
Ale klystyrujem pravidelne. Vždy urinou.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2009 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Takto to presne robievam. Akurát necítim velký rozdiel pred a po. Je tam pocit ulavy, ale žiadny extremny prival energie.
Ale klystyrujem pravidelne. Vždy urinou.
Ďakujem

Berte to tak, že klystýry Vás zbavují hlenů a Vy je zase obilnou stravou vytváříte, tak se není čemu divit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2009 8:04 pm 
Offline

Registrován: ned črc 19, 2009 5:49 pm
Příspěvky: 28
Jarda píše:
Mat píše:
Takto to presne robievam. Akurát necítim velký rozdiel pred a po. Je tam pocit ulavy, ale žiadny extremny prival energie.
Ale klystyrujem pravidelne. Vždy urinou.
Ďakujem

Berte to tak, že klystýry Vás zbavují hlenů a Vy je zase obilnou stravou vytváříte, tak se není čemu divit.



\":P\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 1:39 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Berte to tak, že klystýry Vás zbavují hlenů a Vy je zase obilnou stravou vytváříte, tak se není čemu divit.

Ked som nejedol ryžu(to jediné varímú), iba zeleninu a ani pohanku, tak pocit som mal úplne rovnaký.
Neviem, možno je to tým, že to robím skoro ráno a som nie vždy vyspaný.
Inak Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 4:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ked som nejedol ryžu(to jediné varímú), iba zeleninu a ani pohanku, tak pocit som mal úplne rovnaký.
Neviem, možno je to tým, že to robím skoro ráno a som nie vždy vyspaný.
Inak Ďakujem

Nevyspalý člověk na sobě nepozná nic, protože je na šrot i když je zdravý, Vy jste nemocný, tak proč se pořádně nevyspíte, to je nejlepší servis poškozeného těla, který znám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 6:14 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Už začínam mat silné tušenie, že podstata mojich problémov nie je v strave ale v tom, že som "na šrot".
Nechápem to. Idem spat o 10.00 a vstanem o 6.00. A necítim sa nevyspatý. Právve naopak.
Potom odstavujem a medzi tým jem, mixujem atd. A stojím alebo chodím cca 3hodiny. A ked to vsetko mám za sebou tak na mna dolahne únava. Kvoli týmto procedúrm vstávam tak skoro. Počas dna, bývam unavený po jedle. Potom to za chvílu prestane. Neviem sa poriadne vyspat. Neviem preco. Predtým sa mi to nestávalo. Na druhej strane neodstavoval som také kvantum. Možno ma vyčerpáva tá rýchlochodza alebo čo. Pravdou však je, že s po nej cítim dobre a vobec sa necítim vyčerpaný. Vždy večer cca o 21.00 na mna dolahne strašná únava, že nevládzem pomaly ani vstat. Potom sa mi stáva, že zaspím na cca 10-15min a tá únava úplne opadne, a zase by som išiel niečo robit. Neviem čo to má znamenat. Mám dojem, že moj spánok je síce z pohladu dlžky vporiadku, no z pohľadu kvality mizerný. \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Už začínam mat silné tušenie, že podstata mojich problémov nie je v strave ale v tom, že som "na šrot".
Nechápem to. Idem spat o 10.00 a vstanem o 6.00. A necítim sa nevyspatý. Právve naopak.
Potom odstavujem a medzi tým jem, mixujem atd. A stojím alebo chodím cca 3hodiny. A ked to vsetko mám za sebou tak na mna dolahne únava. Kvoli týmto procedúrm vstávam tak skoro. Počas dna, bývam unavený po jedle. Potom to za chvílu prestane. Neviem sa poriadne vyspat. Neviem preco. Predtým sa mi to nestávalo. Na druhej strane neodstavoval som také kvantum. Možno ma vyčerpáva tá rýchlochodza alebo čo. Pravdou však je, že s po nej cítim dobre a vobec sa necítim vyčerpaný. Vždy večer cca o 21.00 na mna dolahne strašná únava, že nevládzem pomaly ani vstat. Potom sa mi stáva, že zaspím na cca 10-15min a tá únava úplne opadne, a zase by som išiel niečo robit. Neviem čo to má znamenat. Mám dojem, že moj spánok je síce z pohladu dlžky vporiadku, no z pohľadu kvality mizerný. \":(\"

Spánek je nejlepší a nejúčinnější do 12,00 hodin, potom již takový význam nemá. Z tohoto pohledu, je velice vhodné se řídit podle slepic a chodit spát i vstávat se slepicemi. Naši dávní předkové jinou možnost než slepice také neměli, dokud nezačalo existovat umělé světlo. Tato úprava spánkového režimu, zpravidla velice rychle vyladí poškozený motor psychiky a ten pak dává nejvyšší výkon, jaký si člověk dokáže představit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 9:46 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tak to dodržujem.
Len neviem prečo som po tých rannýcch procedúrach unavený.
Dovečeriam v 6.00 tak sa snažím dodržat ten 4h odstup. Preto som hore do 22.00, iked by som zlalhol uz o 21.00.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 7:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tak to dodržujem.
Len neviem prečo som po tých rannýcch procedúrach unavený.
Dovečeriam v 6.00 tak sa snažím dodržat ten 4h odstup. Preto som hore do 22.00, iked by som zlalhol uz o 21.00.
Ďakujem

Pokuste se opravdu pochopit spíše logiku a ne slepě dodržovat nějaké 4 hodinové rozestupy mezi jídly a pak spaním. V předchozí odpovědi jsem Vám doporučil, řídit se podle slepic a ty určitě také nedodržují nějaké exaktně zadané odstupy, ale řídí se instinktem, tak se ho pokuste také sám používat. Jinak se tomu říká poslouchání svého těla a pokud mi velí spát, tak se vykašlu na nějaký odstup a omdlím kdy je potřeba, ne až zazvoní budík, že už můžu i když se nesmyslně hodinu přemáhám abych sebou nepraštil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz